• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Aragloin

Problem z ustawienimi monitora

Pytanie

To moze zacznę od tego, że internetu u siebie nie mam. Chodze do biblioteki... I co dzisiaj rano zobaczyłem? Obraz jest jakiś pikselizowaty, i nie jest rozciągnięty na całość, a tżeba przewijać. I nie ma możliwośći, np. podczas przeglądania internetu, żeby zjechać na dół. Co trzeba zmienić, aby było normalnie? Proszę o szybką pomoc.

20080827100532

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 27.08.2008 o 10:11, Lord Andre 1 napisał:

Yyy hmm mogłeś chwile pomyśleć i zajrzeć do ustawień forum w dole ekranu i ustawić tak
aby było dobrze. O_o

To nie chodzi o forum samo, a cały monitor, bo czy to net, czy przeglądanie folderów jest to samo.
EDIT-> na screenie wygląda to bardzo optymistycznie, a w rzeczyistości to muszę o boki przesuwać, żeby zobaczyć co tam jest. Cholrene Tibijczyki!!! :devil:

20080827101328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.08.2008 o 10:05, Aragloin napisał:

Co trzeba zmienić, aby było normalnie?

Nie wiem czy w tym wypadku nie pomogłaby zwykła zmiana rozdzielczości ekranu (PPM na pulpicie --> Właściwości --> Ustawienia) i to zdaje się, że na mniejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.08.2008 o 11:37, Raylin napisał:

> Co trzeba zmienić, aby było normalnie?
Nie wiem czy w tym wypadku nie pomogłaby zwykła zmiana rozdzielczości ekranu (PPM na
pulpicie --> Właściwości --> Ustawienia) i to zdaje się, że na mniejszą.

Pomogło, ale.. niedokońca. nie mogę dalej widzieć zegara. :/
EDIT-> na 800x600 jest wszystko, tyle, że na dole jest... czarny pas.. na 1024x768 jest już nawet nawet, tyle, że to co wyżej. Dzięki, jeszcze moze coś da sie zrobić. Aaa. kurde, dlaczego w edycji nie można dać obrazków? :/
A w opcji "ekran" jest [kilka monitorów" a jest jeszcze jedna opcja [ Plug and play]. Może o to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Rozumiem że masz monitor kineskopowy, a w nim jest menu (dostępne pod przyciskami) w którym to się ustawia geometrie , rozciągnięcie , zwężenie obrazu , wiesz o tym ?

Jeżeli twój monitor ma 17 cali to powinieneś ustwawić rozdzielczość 1024 x 768 i żadną inną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.08.2008 o 11:39, Aragloin napisał:

Pomogło, ale.. niedokońca. nie mogę dalej widzieć zegara. :/

Tak jak pisał BAMPERS możesz dowolnie rozciągnąć obraz tak żeby wszystko było widoczne przy pomocy przycisków/pokręteł gdzieś na monitorze albo zrobić to wchodząc do Właściwości Ekranu na zakładkę gdzie zmienia się rozdzielczość/paletę kolorów i dalej w Zaawansowane i, jeśli jest to karta Ati, w zakładkę Ekrany --> Monitor --> Dostosowania i tu ustawiasz obraz. W przypadku nVidii pewnie też jest taka opcja, ale musisz jej sam poszukać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.08.2008 o 11:49, BAMPERS napisał:

Rozumiem że masz monitor kineskopowy, a w nim jest menu (dostępne pod przyciskami) w
którym to się ustawia geometrie , rozciągnięcie , zwężenie obrazu , wiesz o tym ?

Jeżeli twój monitor ma 17 cali to powinieneś ustwawić rozdzielczość 1024 x 768 i żadną
inną.

To nie mój monitor, tylko biblioteki. :)
@Raylin- spróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jako, że nie ma możliwości umieszczenia obrazka w edycji muszę go dać tutaj. A monitor to LCD, Samsunga SyncMaster 710n. Jestem pewny, że to Tibijczycy coś tu poprzekręcali.

20080827121300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować