Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jak kupić coś za 1/18 ceny dla konkurencji? Zapytajcie w Microsofcie...

62 postów w tym temacie

Sprytne zagranie. Ale na tym w końcu polega biznes. Jeszcze ciekawiej byłoby jakby Microsoft zarobił kupując możliwość wykorzystania patentu dotyczącego wibracji w padach. I w sumie niewiele do tego brakowało. Ale i tak nieźle na tym wyszli. Sony zabuliło 90 milionów, a MS nieco ponad 5. To się nazywa mieć dobrą strategię i prawników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 21:50, Gothic15 napisał:

Poprawcie mnie jeżeli się mylę ale:
-Immersion dostało od microsoftu 26 milionów w 2003 czyli wtedy około 104 miliony złotych

-microsoft teraz dostaje 20 milionów czyli patrząc na obecny kurs dolara jakieś 40 milionów

Zgodnie z obecnym kursem to 45 mln złotych. Tylko powiedz jakie to znaczenie?
Wszystko sprowadzają z Polski czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, Microsoft robi robotę. :) Było się nie rzucać. Tak naprawdę ucierpiało na tym tylko Sony... i to kilkakrotnie mocniej.
Btw. ciekawi mnie skąd ta klauzula, która dawała MS procent od zapłaty Sonego? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 03:38, Choinix napisał:

Btw. ciekawi mnie skąd ta klauzula, która dawała MS procent od zapłaty Sonego? XD


A jak myślisz, skąd się wzięli prawnicy, którzy za$$ali te 90MLN od SONY ? :)

P.S. Tak odnośnie tytułu: Sony nic nie kupiło a zapłaciło. Z logicznego punktu widzenia te 18x urasta do nieskonczoności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perfidne jak się wyrobił M$ z tą kasą i jeszcze miał niewielką stratę. :o
Świetnych specjalistów mają co do planów w finansach, a tym bardziej prawników. przewidzieli, że Sony będzie toczyć zażarty bój i o mało by na tym jeszcze nie zyskali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm... ja to widze tak
- dostali wspolny pozew
- ms dogadal sie z I ze zaplaci cala kare byle by im dac spokoj/prawo do kozystania z technologi/itp...
- ms wymogl klauzule ze jesli S zaplaci to on dostanie 22% kwoty za to ze zaplacili wczesniej (najprawdopodobnije calosc odszkodowania lub czesc kary za sony)
jakis prawnik by sie przydal co przejzal by akta tego numeru i powiedzial o co naprawde chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać - Microsoft pod tym względem wymiata. Żeby ogółem zapłacić 6 mln podczas gdy Sony 90 milionów. Widać, że zatrudniają najlepszych prawników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, Microsoft już nie takie rzeczy robił ;-)

Ogólnie sytuacja z naszych oczu wygląda dość zabawnie - nie chciałbym jednak bć w skórze pracowników w siedzibie Immersion, gdy z kontratakiem ruszyli prawnicy Microsoftu. Jak widać Microsoft prawników ma dobrych. Wyzyskanie 20,75 milionów USD to nie lada wyczyn, a te pieniądze to dość dużo jak dla nas - dla Microsoftu to raczej pryszcz. Ech, gdyby Microsoft był chętny tak inwestować w kraje troszkę zacofane, takie jak Polska i zrobić chociaż polskie Live na X360 to byłoby fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować