Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

AMD Athlon X2 6500 we wrześniu

12 postów w tym temacie

2,3 ghz i TDP 95 watt ? nie chce krakać, ale takiego czegoś w obecnym czasie to aż wstyd wypuszczać i kariery prockowi nie wróżę... żeby cos z tego było to na min 3 ghz trzeba kręcić a wtedy co... TDP 130 watt ? porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że AMD oznacza swoje procki w taki sposób że podaje sumę Mhz z obu rdzeni. Na przykład ja mam na drugim kompie 5200+ który ma 2.6 Ghz. Tymczasem ten ma 2.3, a nazywa się 6500+... Coś tu jest nie tak prawda? No chyba że to literówka i chodziło o 3.2 Ghz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, takie procesory to już z pół roku temu były wydawane, co AMD robiło przez ten czas? Spało? I jeszcze w technologii 65nm. Eh, ciekawe ile to "coś" będzie kosztować. Ja nei rozumiem po co robić rzeczy gorsze. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wróżę prockowi sukcesu - w dobie czterordzeniowców (i premierzy sześcio) wypuszczać coś takiego...
Do kompów ekonomicznych się nie nada - żre za dużo prądu. Do wydajnych też nie - tam rządzą Core 2 Duo, Core 2 Quad i Phenomy, nikt już na Athlony X2 (w nowym kompie) nawet nie spojrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te AvP2
Ty się już nie czepiaj nazwy bo ty masz chyba jednordzeniowca a ten procek ma 2 rdzenie po 2,3Ghz,czyli łącznie 4,6Ghz teraz pasi??? :) A tak swoją drogą jak cena tego procka będzie wynsić ok.100zł to świetnie się on nada do kompów domowych (internet i pakiet biurowy-służący do pracy).Dalej AMD dalej!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieniutki 2,3 GHZ i aż 95 W ? Mój podkręcony E2160 na 2,8 ghz, według przelicznika bierze coś koło 100W... Żadna rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim coś napiszesz to się dobrze zastanów! Po pierwsze nie mam jednordzeniowca (a nawet jak tak to co?). Po drugie "Te" to sobie mów do kolegów z podwórka. A po trzecie to kolejny śmieć gorszy od każdego Core 2 Duo, stara technologia i wysoki pobór mocy. Tak więc wyjaśnij mi co w tym procesorze jest takiego niezwykłego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim procesorem z serii X2 był X2 6400+, taktowany zegarem 3,2 Ghz. Moim zdaniem to pomyłka, że model 6500 w mniejszym wymiarze technologicznym (6400 był w 90nm) ma jedyne 2,3 Ghz i TDP na poziomie 95W. THIS IS MADNESS ! ...i bynajmniej nie Sparta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie to taki dwurdzeniowy Phenom na moje oko skoro to K10 i ma L3 cache, więc te 95W może być prawdą bo to normalka dla tych CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AvP2 musi być ktoś kto wierzy w amd,że kiedyś się podniosą i będą tak jak jeszcze 3-4 lata temu liderem w tworzeniu procków w świetniej cenie,bo gdyby nie amd to intel by sprzedawał "Core 2 Duo" od 1000zł w zwyż i już wtedy pewnie nie cieszyłbyś się z proców intela co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować