Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Hines o krytyce Fallouta 3

104 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2008 o 16:35, Fomorian napisał:

Czy którykolwiek z Jaśnie Nam Krytykujących zapoznał się z zastosowaniem VATS
i PA w Fallout 3? Bo powoli zaczynam mieć wątpliwości, czytając po raz 40,000 komentarze
o "zrobieniu z Fallouta shootera".


Niektórzy się zapoznali i wiedzą, że ten system nie będzie działał w walce wręcz. Niektórzy również grali w Mass Effect i wiedzą, że mimo aktywnej pauzy ta gra to shooter.

Dnia 28.08.2008 o 16:35, Fomorian napisał:

Ale kontynuując twoją metaforę - skąd wiesz, jaki jest Ferrari F430 albo inny Porsche?
Czytając testy i sprawdzając osiągi, ewentualnie oglądając Top Gear, gdzie tenże samochód
jest przedstawiany. Ale to następuje dopiero po ukazaniu się samochodu. To czemu, do
kurzej nędzy, wypowiadacie się o grze przed premierą?


Czerpiąc informacje z tego, co ludzie z Bethesdy przedstawili i czego nie pokazali mimo oczekiwań fanów.
Kontynuując metaforę samochodową wygląda to tak:

- Hej ludzie, jestem nowym dyrektorem generalnym w Ferrari i chciałbym Wam pokazać, jak będzie wyglądał nas znowy model. Tutaj mamy wizualizację. Widzicie jaka fajna sylwetka? Będzie do niej pasować wiele kolorów.
- No może to i ładne, ale co będzie w środku? Jaki silnik?
- Silnik jest świetny. Samochód ma świetne osiągi, setkę wyciąga w pół sekundy i maksymalna prędkość to 300 km/h
- O, byłoby super. A możemy zobaczyć jak jedzie? Bo słyszeliśmy że zmieniła się ekipa konstruktorska i trochę się niepokoimy.
- Niepotrzebnie, samochód jest naprawdę szybki i mocny. Sam zaglądałem do tego silnika i tam były, słuchajcie tylko, śrubki. Normalnie super, nie?
- Ale my byśmy chcieli zobaczyć jak ten samochód tyle osiąga, albo chociaż co ma pod maską.
- A mówiłem już o kolorach? Możecie mieć w dowolnym kolorze czy odcieniu, matowy albo metaliczny, jaki tylko sobie zamarzycie.
- Ale co z silnikiem? I czy ten spoiler przypadkiem nie jest tyłem do przodu? Teoretycznie spoiler w takiej pozycji jaką widzimy na wizualizacji sprawiłby, że samochodem będzie rzucać na boki.
- Nie, to tak miało być. Nowa technologia.
- A dlaczego szyba przednia jest podzielona? Ferrari miało do tej pory zawsze szyby jednoczęściowe, a teraz z przodu leci taki durny pionowy pasek. Przecież to nie wygląda dobrze.
- Jak mówiłem, nowa technologia. Trzeba iść z postępem. Jednoczęściowe szyby przednie to przeszłość, nie da się teraz zrobić dobrego samochodu z taką szybą.
- Porshe jakoś robi.
- (zbywa milczeniem)
- To możemy zobaczyć, jak ten samochód jeździ? Zajrzeć pod maskę? To dla nas najważniejsze
- Ale popatrzcie jaka fajna sylwetka i ile możliwości dobierania kolorów.

Muszę wyjaśniać, do czego odnoszą się które zdania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale co on w koncu mogl innego powiedziec? Czego byscie chcieli?

Mogl tak:
1. Tak, wszyscy ci ktorzy krytykuja F3 maja racje, spieprzylismy ta gre i nie liczcie na jakakolwiek powtorke z F1/2.

W tym momencie gosc wylatuje z pracy z predkoscia swiatla i z opinia taka ze mialby problemy zeby znalezc nastepna.

albo tak:
2. Gra jest megahyperultraübermegafascinatingamazingcool a wszyscy ci co twierdza inaczej to ulomy o inteligencji karalucha chorego na wodoglowie.

W tym momencie gosc wylatuje z pracy z predkoscia swiatla i z opinia taka ze mialby problemy zeby znalezc nastepna.

A w tej wypowiedzi bardzo zgrabnie wybrnal z tej sytuacji. Zachowal sie jak rasowy polityk ktory mowi duzo nie mowiac nic. Wiec w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Szczerze mówiąc to ja nie grając zbyt dużo(u znajomych czasami)w F1&2 myśałem że te perki to nowość w Falloucie :D
Ale zobaczymy jeszcze co z tego wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 17:21, pkapis napisał:

> Ale kontynuując twoją metaforę - skąd wiesz, jaki jest Ferrari F430 albo inny Porsche?

> Czytając testy i sprawdzając osiągi, ewentualnie oglądając Top Gear, gdzie tenże
samochód
> jest przedstawiany. Ale to następuje dopiero po ukazaniu się samochodu. To czemu,
do
> kurzej nędzy, wypowiadacie się o grze przed premierą?

Czerpiąc informacje z tego, co ludzie z Bethesdy przedstawili i czego nie pokazali mimo
oczekiwań fanów.
Kontynuując metaforę samochodową wygląda to tak:

- Hej ludzie, jestem nowym dyrektorem generalnym w Ferrari i chciałbym Wam pokazać, jak
będzie wyglądał nas znowy model. Tutaj mamy wizualizację. Widzicie jaka fajna sylwetka?
Będzie do niej pasować wiele kolorów.
- No może to i ładne, ale co będzie w środku? Jaki silnik?
- Silnik jest świetny. Samochód ma świetne osiągi, setkę wyciąga w pół sekundy i maksymalna
prędkość to 300 km/h
- O, byłoby super. A możemy zobaczyć jak jedzie? Bo słyszeliśmy że zmieniła się ekipa
konstruktorska i trochę się niepokoimy.
- Niepotrzebnie, samochód jest naprawdę szybki i mocny. Sam zaglądałem do tego silnika
i tam były, słuchajcie tylko, śrubki. Normalnie super, nie?
- Ale my byśmy chcieli zobaczyć jak ten samochód tyle osiąga, albo chociaż co ma pod
maską.
- A mówiłem już o kolorach? Możecie mieć w dowolnym kolorze czy odcieniu, matowy albo
metaliczny, jaki tylko sobie zamarzycie.
- Ale co z silnikiem? I czy ten spoiler przypadkiem nie jest tyłem do przodu? Teoretycznie
spoiler w takiej pozycji jaką widzimy na wizualizacji sprawiłby, że samochodem będzie
rzucać na boki.
- Nie, to tak miało być. Nowa technologia.
- A dlaczego szyba przednia jest podzielona? Ferrari miało do tej pory zawsze szyby jednoczęściowe,
a teraz z przodu leci taki durny pionowy pasek. Przecież to nie wygląda dobrze.
- Jak mówiłem, nowa technologia. Trzeba iść z postępem. Jednoczęściowe szyby przednie
to przeszłość, nie da się teraz zrobić dobrego samochodu z taką szybą.
- Porshe jakoś robi.
- (zbywa milczeniem)
- To możemy zobaczyć, jak ten samochód jeździ? Zajrzeć pod maskę? To dla nas najważniejsze
- Ale popatrzcie jaka fajna sylwetka i ile możliwości dobierania kolorów.

Muszę wyjaśniać, do czego odnoszą się które zdania?


Problem polega na tym, że Bethesda jakoś więcej mówi niż tenże hipotetyczny producent Ferrari. Dialog jest, mówiąc krótko, przejaskrawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 17:39, Fomorian napisał:


Problem polega na tym, że Bethesda jakoś więcej mówi niż tenże hipotetyczny producent
Ferrari. Dialog jest, mówiąc krótko, przejaskrawiony.


Serio? Czyli jednak muszę tłumaczyć.

- Bethesda ogłasza że trwają prace nad wydaniem F3
- Super, będzie kontynuacja Fallouta. Jak będzie wyglądał?
- Będzie to bardzo dobry RPG, utrzymany w tym samym klimacie. Graliśmy w Fallouta, żeby wiedzieć jak zrobić tę grę najlepiej. O popatrzcie, tu jest trailer.
- No, byłoby świetnie, bo wasze poprzednie gry są innego typu. Trochę się boimy. Jak będzie wyglądać fabuła? Jak dialogi?
- Fabuła? Będą supermutanci i Enklawa, których już przecież znacie i lubicie. A dialogi są świetne. Mój ulubiony to ten, gdy spotyka się ghoula i można go zapytać "O żesz, czym ty k* jesteś?"
- A moglibyśmy zobaczyć jakiś kawałek dialogów?
- Pokazywaliśmy już bronie? Patrzcie, będą takie. Tu macie gameplay. Zobaczcie jak ten koleś się rozwala. Fajnie, nie? To jest krwawa jatka. Wiemy, że ją chciecie.
- No ok, będzie można postrzelać. Ale co z dialogami? I dlaczego tam mamy przenośną wyrzutnię rakiet atomowych, temu kolesiowi odpadła noga po trafieniu w głowę, a tamten się rozpadł na kawałki po uderzeniu miśkiem?
- To są nowe bronie. Mają takie być, żeby było fajnie.
- A dlaczego w grze nie ma w ogóle opcji włączenia rzutu izometrycznego? Przecież to cecha charakterystyczna Fallouta.
- Rzut izometryczny to przeszłość. W nowych grach się go nie używa, jest przestarzały.
- Blizzard tak nie uważa.
- (...)
- To moglibyśmy zobaczyć dialogi i dowiedzieć się skąd bezpłodni mutanci po siedemdziesięciu latach i Enklawa na wschodnim wybrzeżu?
- Popatrzcie nowy gameplay, a w nim jeszcze więcej strzelania.

To są wszystko konkretne zarzuty, które Bethesda zbywa milczeniem. Gdy fani proszą o pokazanie czegoś, na czym im zależy, B. ich olewa i pokazuje walkę. Gdy ujawnia cokolwiek dotyczącego fabuły i pojawiają się pytania o nieścisłości, B. je zlewa. Dialog był przejaskrawiony tylko w jednym miejscu. Bethesda nie obiecuje wszystkich możliwych kolorów i osiągów poza możliwościami innych samochodów, a jedynie coś porównywalnego z istniejącą czołówką gier/samochodów i dowównującego poprzednim, legendarnym modelom. Ale zarzuca Blizzardowi, że nie umie robić nowoczesnych gier i olewa prośby graczy o wyjaśnienia czy pokazanie tych podobno ciekawych dialogów - Hines podał jeden przykład, który wcale nie powala. Co więcej, można im zarzucić parę innych rzeczy (VATS niedziałający w walce wręcz, brak dema, inne nieścisłości w fabule, brak możliwości włączenia jakiegoś trybu turowego bez wyjaśnienia innego niż "teraz się tak nie robi"), ale nie chciało mi się już wymyślać analogii samochodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 17:18, Fomorian napisał:

Wyobraź sobie, że widziałem. Tyle że trailer musi być dynamiczny, a aktywna pauza pauza
dynamiczna niestety nie jest.


Hmm jakoś większość gier potrafi pokazać wolniejsze elementy, niestety B. jedyne co ma do zaoferowania w nowym falloucie to ciężka sieczka. Sam Todd Howard mówił, że grze tylko chodzi o szybkie strzelanie do orków ze szklanymi młotami.

Dnia 28.08.2008 o 17:18, Fomorian napisał:

A co ty, tak przy okazji, masz do CDA? I co to, u licha, ma wspólnego z tematem?


To że Twoja wypowiedź opiera się jedynie na zapowiedzi z CDA - te same argumenty, niestety trochę za mało.
Do CDA nic nie mam, bardzo lubię to czasopismo i czytam ale tak jak mówiłem, poszukaj gdzie indziej argumentów.

Dnia 28.08.2008 o 17:18, Fomorian napisał:

Rozwiń ten komentarz, bo chyba uznałeś, że definicją słówka "treściwie" jest "powiedzieć
tak mało, żeby nic nie powiedzieć, ale jednocześnie coś tam powiedzieć."


No to już mówię, chociaż nie wiem czy potrzeba bo reszta tu ładnie tłumaczy "o co kaman" fanom Falloutów. Tak więc chodzi o to, że my czytamy wszystkie wypowiedzi przedstawicieli Bethesdy z których jasno wynika, że będzie to Oblivion z gunami i to chyba na tyle.

PS. Przeczytaj post pkapis w nim jest wszystko :D i przy okazji można się pośmiać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo o co chodzi...
To właśnie robi Bethezda - próbuje z nas zrobić idiotów - ciemną masę która powinna wpierw grę kupić a potem na przykład mieć jakieś pretensje, niestety są osoby które w to co mówi B. są ślepo zapatrzone - a ci co snują domysły i rzucają taką czy inną krytyką to :
- Się nie znają
- nie grali powinni się nie odzywać
- ogólnie gó..o wiedzą więc powinni siedzieć cicho
- a i są jeszcze zafajdanymi fanbojami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 18:17, marselus napisał:

Wiadomo o co chodzi...
To właśnie robi Bethezda - próbuje z nas zrobić idiotów - ciemną masę która powinna wpierw
grę kupić a potem na przykład mieć jakieś pretensje, niestety są osoby które w to co
mówi B. są ślepo zapatrzone - a ci co snują domysły i rzucają taką czy inną krytyką to
:
- Się nie znają
- nie grali powinni się nie odzywać
- ogólnie gó..o wiedzą więc powinni siedzieć cicho
- a i są jeszcze zafajdanymi fanbojami


Dokładnie tak, a najlepsze jest to "nie grali powinni się nie odzywać". Nie chce nikomu ubliżać ale trzeba mieć problemy z głową, żeby coś takiego napisać. Nie wiem jak Ci ludzie robią ale np ja nie kupuje każdej gry w ciemno, nie biorę pierwszego lepszego samochodu, nie żenię się z byle kim, nie zadaje się z typami z pod ciemnej gwiazdy i nie ćpam, ale wg. tych ludzi wszystkiego trzeba spróbować! Co tam że nie lubię FPP, a co tam że nowy samochód pali 12l na 100 i mnie nie stać na wachę, co tam że moja żona to tak na prawdę przyrodnia siostra, a co mi tam że zadawałem się z Łysym i Śliwą, mam tylko 3 lata za współudział ale fajne chłopaki! No i też teraz wiem że hera jest zła, tylko że zmarnowałem sobie życie... ech ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko i tak jest to jedna z jego lepszych wypowiedzi. Duzo lepsza od chociazby tej z Games Convention gdzie byl zdziwiony ze nikt go nie poinformowal ze F3 nie zostal wybrany najlepsza gra na PC/x360 ;)
Arogancja niektorych ludzi z Bethesdy jest tak porazajaca ze jestem zdziwiony ze nikt im jeszcze nie zabronil wypowiadac sie publicznie. Dyrekcja bethsoftu spi czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pokuszę się o coś innego...
Ci co tak jadą na tych krytykantów to osoby którym bardzo łatwo przychodzi kasa - dostają od babci dziadka mamy taty - bądź po prostu pływają w niej mając bardzo dobrze płatną pracę - dla nich kwestia niedoinformowania się nie liczy kupią grę i już - bo ich stać - a jak będzie chłam to co - kasa była kasy nie ma - ja zaś doceniam swoją każdą złotówkę - raz mam ich więcej raz mniej - i napewno nie będę dawał mojej ciężko zarobionej pensji komuś kto ze mnie robi idiotę nie dając pełnych informacji o grze - nie robiąc to czyni tylko jedno - pozwala na to by były za wielkie domysły - za tymi domysłami zawsze idą czarne myśli - ale to zawsze - ale Brawo Bethezda - nabierzecie ludzi raz czy drugi - skończy się to tak, że wasze gry będa kupować tylko 10-14 latki które widząc grafikę popadac będą w permanentny ślinotok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2008 o 16:23, Econochrist napisał:

"Gra niewypał?" A grałeś już?


Ja nie, ale sa inni, ktorzy grali. I co teraz?
Zreszta, glupie gadanie- widzialem beznadziejne AI na filmikach, ludzie, ktorzy grali to potwierdzili. Niby czemu mam jeszcze zabulic i zagrac, zeby stwierdzic to samo?
Oj bieda, panie, bieda, skoro umiejetnosc wyciagana wnioskow z roznych zrodel infromacji zaginela.

Dnia 28.08.2008 o 16:23, Econochrist napisał:


Aha i nie porównujcie Fallouta 3 do Stalkera. Sorry ale to dwie inne produkcje.

No to masz problem, bo gdy ludzie majacy pierwszy raz stycznosc z Falloutem, gdy patrza na Stalker: Clear Sky i zachodza w glowe czy to to samo, to widac nie az tak "inne" produkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 18:49, Grey Wolf napisał:

> powiedz mi od kąd Oblivion to hack''n''slash?
Od premiery.

Przecież to żaden Hack''n''slash :D To czyste cRPG ! No po prostu nie wiem , jak można pomylić dwa zupełnie inne typy gier ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 19:11, heaton 1992 bdg napisał:

> > powiedz mi od kąd Oblivion to hack''n''slash?
> Od premiery.
Przecież to żaden Hack''n''slash :D To czyste cRPG ! No po prostu nie wiem , jak można
pomylić dwa zupełnie inne typy gier ...

Widzisz i tutaj jest sprzecznosć gustów.. wiesz jak to jest co człowiek to inny gust... dla mnie Łoblivion nigdy nie był i nigdy nie będzie RPG-iem, ale dla ciebie może być najlepszym pod słońcem ot taka sprzeczność cahrakterów i oczekiwań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 19:11, heaton 1992 bdg napisał:

> > powiedz mi od kąd Oblivion to hack''n''slash?
> Od premiery.
Przecież to żaden Hack''n''slash :D To czyste cRPG ! No po prostu nie wiem , jak można
pomylić dwa zupełnie inne typy gier ...


Twórcy chcieli żeby to był to rpg, a wyszło coś pomiędzy rpg a hack''n''slash. ja tam nie wiem jak można uważać Obliviona za "czyste rpg" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 19:46, hehe napisał:

Twórcy chcieli żeby to był to rpg, a wyszło coś pomiędzy rpg a hack''n''slash.


Gdyby chcieli to cRPG by zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 18:49, hehe napisał:

Wie ktoś czy będzie w F3 level scaling ??

o ile wiem będzie tam gdzie najmniej potrzebny, czyli w głównym queście

Dnia 28.08.2008 o 18:49, hehe napisał:

Twórcy chcieli żeby to był to rpg, a wyszło coś pomiędzy rpg a hack'n'slash. ja tam nie wiem > jak można uważać Obliviona za "czyste rpg" :)

jak dla mnie to raczej siekanina z elementami crpg, a fallout 3 będzie sądząc po tym co już wiadomo strzelanką z niewielkimi elementami crpg (praw fizyki i logiki nie stwierdzono).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować