Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Hines o krytyce Fallouta 3

104 postów w tym temacie

Dnia 17.09.2008 o 13:19, hehe napisał:

> Filmiki robione są w celach promocyjnych i mają być maksymalnie efektowne. Dlatego
trudno
> pokazać na nich lepszą AI czy rozbudowane dialogi.
To zależy czym producenci chcą się pochwalić. Trailer zazwyczaj pokazuje na czym się
dana gra opiera, tak samo jak reklamówka filmu pokazuje o czym ten film będzie. Dlatego
ktoś kto lubi meloodramaty nie pójdzie na Mortal Kombat - po reklamówce widać o czym
jest ten film. Tak samo po gameplayach widać o czym jest F3. Zaprezentowano nam w większości
głupią nawalankę i pewnie taki też cel miała Bethesda, ponieważ oni ten produkt kierują
to określonego odbiorcy.

Niektórych rzeczy nie da się przedstawić w trailerze, bądź było by to mało efektowne. Bo niby jak mają pokazać sztuczną inteligencję NPC postawić postać na 30 min? Kto by to oglądał? Albo statystyki/perki , mają okienka ze statystykami pokazywać?

Dnia 17.09.2008 o 13:19, hehe napisał:

> Ja Ci nie karze kupować, ani grać. Ale poczekajmy aż ocenią ją redaktorzy różnych
serwisów/gazet.
Nie musisz czekać. Mogę się założyć o każde pieniądze że gra zdobędzie mnóstwo nagród
i będzie miała mnóstwo "wspaniałych" recenzji. Tak to niestety działa. Gra jest skazana
na sukces i nikt nie odważy się jej otwarcie skrytykować choćby nie wiem co.
Przykład - Oblivion.

Oblivion dostał dobre oceny bo widocznie jest dobrą grą, może dla PCtowych ortodoksów cRPG może się nie podobać te czy inne rzeczy, ale to nie znaczy, że gra jest zła.

Dnia 17.09.2008 o 13:19, hehe napisał:

Gazety też
musza się sprzedawać, a nikt nie kupi gazety która wbrew całemy światu zjechała ukochaną
grę-sieczke.

Nie wydaje mi się, aby ocena gry miała wpływ na sprzedaż gry. Jak ktoś kupuje daną gazetę to kupi ją bez względu czy fallout dostanie 1 czy 10.

Dnia 17.09.2008 o 13:19, hehe napisał:

> Sam przyznasz, że wypowiadanie się o filmie na podstawie trailera jest "słabe",
i tak
> samo oceniam wypowaidanie się na temat F po obejrzeniu 2 filmików.
Nie dwóch tylko 5 to raz, a dwa wypowiadać się można bo przecież po to własnie nam te
filmiki pokazali i widać na nich czego można się po grze spodziewać. Mniej więcej.

Pokazali sporo akcji i odrobinę klimatu. Na pewno za mało, aby na podstawie tego wypowiadać się na temat gry jako całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Bo niby jak mają pokazać sztuczną inteligencję NPC postawić postać na 30 min? Kto by
> to oglądał? Albo statystyki/perki , mają okienka ze statystykami pokazywać?

Dalej uważam że gdyby Bethesda chciała lub miała pochwalić się czymś innym to by zrobiła. Tymczasem pochwalili się tym na czym opierają grę - w końcu od tego są traliery. Jeżeli wiec w takim trailerze widzimy strzały i efektowne śmierci, częste aż do przesady trudno spodziewać się po F3 że będzie czymś więcej niż tylko sieczką. Jeżeli widzimy że rozgrywka jest typowo fpsowa, trudno spodziewać się że będzie to RPG gdzie statystyki mają znaczenie.

> Oblivion dostał dobre oceny bo widocznie jest dobrą grą, może dla PCtowych ortodoksów
> cRPG może się nie podobać te czy inne rzeczy, ale to nie znaczy, że gra jest zła.

Oblivion dostał od graczy same dziesiatki jeszcze na długo przed premierą. Wielka firma robi kontynuację wielkiego hitu i pokazjue grafikę przy której ludziom szczęki opadają. Uważasz że Oblivion mógł dostać słabe recenzje ?
Potem okazało się, że poza grafiką którą jarali się dosłownie w każdej receznji gra była dość płytka i była bardzo słabym rpg ( level scaling i takie tam ). Miała potencjał, ale jak dla mnie niewykorzystany. Fajnie się grało na początku, ale po jakimś czasie zdawało się czegoś tam brakować.
Po mniej więcej roku czasu zdaje się że na onecie ktoś odważył się napisać kilka gorzkich słów na temat Obliviona. Wcześniej ta gra wszędzie dostawała wysokie oceny i okrzyknięto ją mianem najlepszego rpg wszechczasów - dobry żart i pokazuje co są warte wszelkiej maści portale i gazety...

> Nie wydaje mi się, aby ocena gry miała wpływ na sprzedaż gry

Czemu nie ? Sam często leciałem do sklepu pod wpływem "fajnej" recenzji i czesto boleśnie przekonywałem się jak łatwo mozna się nabrać :)

> Pokazali sporo akcji i odrobinę klimatu. Na pewno za mało, aby na podstawie tego wypowiadać
> się na temat gry jako całości.

Pokazali gameplay a to już bardzo duzo. Nie daje nam to obrazu całosci, ale mniej więcej wiemy czego mozemy się spodziewać po rozgrywce ( nie po grze :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak... Oblivion to Oblivion jednym się podoba innym nie... na szczęście do tego tytułu można wprowadzać moduły ;), które urozmaicają grę, bo bez dodatków ok mogę się zgodzić, że Oblivion nie jest najlepszy chociaż ja zawsze raz na jakiś czas do niego powracam i się cieszę z gry moją postacią :P. F3... słuchaj trailery, gameplaye... tak masz zamiar ocenić grę? Tylko po tym? Moim zdaniem Bethsada nie jest słabą firmą i nie zrobią gniotu... i jeszcze się przekonasz, że takie statystyki będą Ci potrzebne w F3... oraz, że może i będzie to bardziej shooter, ale i coś z RPGa na pewno mu zostanie... F3 będzie dobrą grą... dajmy mu tylko szansę zaistnieć, bo co Ci to da, że osądzisz po czymś takim... Jeśli jesteś prawdziwym fanem serii to tak czy siak sięgniesz po tą grę, choćby z czystej ciekawości ;P i sądzę, że jest choćby mała szansa, że gra Ciebie zaskoczy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 00:07, garrick napisał:

F3 będzie dobrą grą... dajmy mu tylko szansę zaistnieć, bo co Ci to da, że osądzisz po czymś takim...


Pewnie i bedzie dobra, nie przecze - kwestia podejscia i czego kto sie po niej spodziewa. Szkoda tylko ze wykorzystuje fallouta do marketingu i pozbawia fanow szansy na prawdziwą kontyunacje serii.

Dnia 18.09.2008 o 00:07, garrick napisał:

Jeśli jesteś prawdziwym fanem serii to tak czy siak sięgniesz po tą grę, choćby z czystej
ciekawości ;P i sądzę, że jest choćby mała szansa, że gra Ciebie zaskoczy ;).


Jestem fanem i siegne po F3 tylko dlatego bo lubie posapokaliptyczne klimaty, nawet jeżeli to jest shooter i bedzie miec malo wspolnego z falloutem. Kupie ją nawet wiedzac o durnych wybuchajacych wrakach i znajac zdolnosc Bethesdy do robienia malo przemyslanego swiata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować