Zaloguj się, aby obserwować  
Asthariel

Najbardziej niedoceniana gra

55 postów w tym temacie

Wiem, że zostanę za to zlinczowany, ale wg. mnie niedocenioną grą jest... Crysis. Dla mnie jest to świetna gra która bije na głowę takie hity jak CoD4. Wiele osób uważa, że brak w niej innowacji, ale co z tego? W CoD4 też nic innowacyjnego nie było a wręcz odwrotnie, wiele rzeczy powtarzało się względem np. 2. Wszyscy narzekają na fabułę, ale dlaczego? Przecież fabuła była bardzo dobra jeżeli taka może być w FPSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał, że niedocenioną grą było B&W. Sorry, ale czekaliśmy na obydwie części naprawdę długo, ale efekt IMO rozczarował, choć nie mówię, że to zła gra. Na słabą sprzedaż studio chyba też nie mogło narzekać. Kilka wymienionych tytułów rzeczywiście zostało niedocenionych, ale wielu z was jednak przesadza (m.in. SoF - gra zdobyła naprawdę dużą popularność, a przyczyną tego, że wielu o niej dzisiaj nie pamięta jest to, że dzisiaj sceny brutalności już tak nie szokują).

Od siebie dodałbym No One Lives Forever. Jest to jeden z moich ulubionych FPS, został doceniony przez branżę, ale podobnie jak w przypadku choćby Beyond Good & Evil jego sprzedaż nie była najlepsza. Wielka szkoda, że Monolith tak bardzo się zaangażował w produkcję FEAR i jego kontynuacji (które IMHO są strasznie monotonne), a zapomniał o tak świetnej serii. Widać nie przyniosła ona spodziewanego sukcesu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej niedocenianą grą moim zdaniem był Operation flashpoint. Większość graczy nie dała mu szansy (mimo że miał duży potencjał), po prostu tyle zapewne grali w ogłupiające FPS-y że jak zobaczyli poziom trudności uciekli krzykiem oraz na błędy. Na ogromny plus można było zaliczyć świetna kampanię (dobrze opowiedziana), potężna modowalnośc, można było wykreować każdą batalię... Szkoda bo do dziś przy tej grze świetnie bawię a moi kumple nie mogli przejść pierwszej misji (atak na wioskę)... Miejmy nadzieję że dwójka zdobędzie ogromny sukces...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
heh, wchodząc w ten temat miałem zamiar to samo napisać :) Mam nadzieję że OFp2 będzie tak samo fajne ;)

ps. sorka że nie odpisywałem na SMS-y od Ciebie, ale telefon mi się zepsuł, a nie jest na gwarancji.
Za rok się może spotkamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2008 o 17:37, Rumcajs52 napisał:

ps. sorka że nie odpisywałem na SMS-y od Ciebie, ale telefon mi się zepsuł, a nie jest
na gwarancji.
Za rok się może spotkamy :)



Myślałem żeś się na mnie obraziłeś, no nic wybaczam... Co do dwójki ta gra pozamiata rynek FPS-ów taką mam nadzieje bo nie mogę zdzierżyć jak dzieci podniecają CoD4 i chcą iść do woja... Ja też taki miałem pogląd ale OFP wywalił z tej głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj niedoceniane są gry które nie są masowe lub co bardziej prawdopodobne - są pod pewnymi względami rewolucyjne i / lub wnoszą do rozgrywki elementy zupełnie inne - nowatorskie. Oprócz wspomnianych NOLFa i BG&E ( swoją drogą wiele dobrego o tych grach słyszałem ale nie miałem okazji zagrać :( ) dopisałbym do listy także Psychonauts - ponoć rewelacyjna platformówka z tego co pamiętam ( być może się mylę ). Co do OF - taka gra jak Flaszek była nietypowa - tu zamiast na efekty blury szmery bajery szadery postawiono na klimat oraz poziom trudności. Większość graczy w takim przypadku odpuściła bo woleli FPS typu: "Jestem Rambo - hajda na wroga!" ;P. Cóż ... niszowcy zawsze mieli źle ... ;/. Jakby nie było szkoda wielu gier które nie załapały się na marketingowy hype ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 18:00, Kalejdoskop86 napisał:

Dla mnei jest to Gothic 3. Kontynuacja popularnej serii, wielka gra, a wyszła źle zrobiona,
z bugami i Bóg wie, jak na jakim sprzęcie pójdzie.

Chodzi o najbardziej NIEDOCENIANĄ grę... A dla mnie to na pewno Planescape: Torment - bezapelacyjnie najlepszego RPG w historii (Fallout niech się schowa!) - dzisiaj pamiętają o nim tylko zapaleńcy podobni do mnie... A przywitałbym chociażby wzmiankę o dwójce okrzykiem radości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 18:04, Mściwój napisał:

> Dla mnei jest to Gothic 3. Kontynuacja popularnej serii, wielka gra, a wyszła źle
zrobiona,
> z bugami i Bóg wie, jak na jakim sprzęcie pójdzie.
Chodzi o najbardziej NIEDOCENIANĄ grę... A dla mnie to na pewno Planescape: Torment -
bezapelacyjnie najlepszego RPG w historii (Fallout niech się schowa!) - dzisiaj pamiętają
o nim tylko zapaleńcy podobni do mnie... A przywitałbym chociażby wzmiankę o dwójce okrzykiem
radości...

Dwójka możne i by powstała, ale są problemy prawne z marką Planescape.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 18:00, Kalejdoskop86 napisał:

Dla mnei jest to Gothic 3. Kontynuacja popularnej serii, wielka gra, a wyszła źle zrobiona,
z bugami i Bóg wie, jak na jakim sprzęcie pójdzie.

No sorry ... co jak co ale Gothica III nie można nazwać "niedocenioną grą". Najwyżej "jedną z najbardziej niedopracowanych gier / kontynuacji". Niedoceniona gra to IMO gra która mimo że była świetna i/lub nowatorska nie została dobrze odebrana przez graczy lub zwyczajnie się nie sprzedała. Grałem dość sporo w G III więc mam jako takie doświadczenie w tym co mówię. G III to nie jest IMO bardzo słaba gra. Owszem ... jest zabugowana, ma skopany engine ale mimo wszystko pograć można. A sprzedaje się chyba nie najgorzej i jakoś zapomniany przez graczy nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 18:04, Mściwój napisał:

Chodzi o najbardziej NIEDOCENIANĄ grę... A dla mnie to na pewno Planescape: Torment -
bezapelacyjnie najlepszego RPG w historii (Fallout niech się schowa!) - dzisiaj pamiętają
o nim tylko zapaleńcy podobni do mnie... A przywitałbym chociażby wzmiankę o dwójce okrzykiem
radości...

W P: T nie grałem, ale chodziło mi o G3 jako gra, która dzisiaj jest niedoceniana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyna gra która przyszła mi w chwili obecnej do głowy to Hogs of War [PSX]. Wszyscy zachwycali się wormsami w 2D, a ten tytuł był już w 3D. Do tego dochodziła bardzo dobra grafika, różnorodność postaci (No mniej więcej..), ciekawa kampania, tryb multiplayer. Po prostu miód. Szkoda, że już nikt nie mówi o tej grze...

PS. Na razie tyle. Takich gier jest więcej, ale chwilowo praca mózgu skupiona jest na Hitman Blood Money :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takim tytułem jest Bushido Blade. Starusieńka gierka na Psx''a. Gra była próbą realistycznego podejścia do walki samurajów.Naprawdę można było się wczuć. Gra była zlewana śmiechem przez wszystkich moich znajomych a ja z chęcią zobaczyłbym kontynuację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heroes of Annihilated Empires - bardzo grywalne połączenie RTS i RPG w świecie fantasy, stworzone przez bardzo znane, ukraińskie studio GSC Game World, które na swoim koncie ma takie hity jak S.T.A.L.K.E.R: Cień Czarnobyla, wszystkim znana i uznana strategia "Kozacy", czy Codename: Outbreak. Gra jest po polsku (dubbing). Gra jest w pełni trójwymiarowa, z przepiękną, urzekającą, choć nieco bajkową grafiką. Do wyboru mamy ponad sto różnorodnych jednostek i siedemdziesiąt budynków, z perfekcyjnie odwzorowanymi szczegółami. Oczywiście, tak jak w każdej porządnej grze RPG nie zabrakło mężnych i odważnych bohaterów, tak jak i tych odrażających i nikczemnych. Ogromna ilość zdolności i czarów do zdobycia zapewnia długą i wciągającą grę. Wszystko to za niecałe ok. 30 zł (obecna cena na Allegro). Gra na prawdę niedoceniona, a wyśmienita, bez problemu mogę ją porównać do Warcrafta III, który był i jest wielkim hitem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crysis. Naprawdę nie wiem o co ludziom chodzi. Czepiają się tej gry, jęczą i twierdzą, że to tylko "pokaz silnika gorszy od cudownego Far Cry''a". Tylko, że o ile dobrze pamiętam FC miał nim początkowo być. A wyszedł przeciętny tylko, że nieliniowy FPS, z ładną grafiką. A Crysis jest świetnym FPS-em z bdb. oprawą audiowizualną, ciekawą fabułą i dający możliwość korzystania ze specjalnych mocy kombinezonu i modernizowania broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałeś mnie i pomyliłeś tematy. Crysis nie jest niedoceniony, tylko po prostu zrobiony nie na komputery większości osób, trzeba mieć na prawdę niezły sprzęt żeby pograć (ja grałem na wysokich, żeby nie ciął się). A Far Cry to jeden z najlepszych shooterów jakiekolwiek wyszły, więc nie wylatuj że to przeciętna strzelanka ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 20:07, Jaki Ganh1 napisał:

Uśmiałeś mnie i pomyliłeś tematy. Crysis nie jest niedoceniony, tylko po prostu zrobiony
nie na komputery większości osób, trzeba mieć na prawdę niezły sprzęt żeby pograć (ja
grałem na wysokich, żeby nie ciął się). A Far Cry to jeden z najlepszych shooterów jakiekolwiek
wyszły, więc nie wylatuj że to przeciętna strzelanka ;/


Czy ja wiem czy duże wymagania? No, jeżeli ludzie próbują na Celeronie włączyć najwyższe ustawienia, to nic dziwnego, że tak twierdzą. Jak na grafkię to Crysis jest dobrze zoptymalizowaną grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować