Psych0

Modelarstwo

720 postów w tym temacie

Ja teraz po dłuższej przerwie wziołem się znów do pracy :) Aktualnie zajmuje się Sd.Kfz.251/1 Ausf.C z GPMu Jak skończe i będe miał możliwość to zamieszcze zdięcia :) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do modelarstwa, kiedyś składałem modele. Kto wie, może znowu zacznę??? Do tej pory składałem małe modele. Mam teraz zamiar spróbować czegoś większego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 18:22, Mateusz kopacki napisał:

to jest moja kolekcja

mniejszego zdjęcia nie dało sie dać? Daj większe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 18:15, Mateusz kopacki napisał:

Jak zrobic błoto i rdze na czołgach?


Błoto najlepiej robić z... gąbki...:) Trzeba ją rozdrobnić i pomoczyć w brunatnej farbie... Chyba, że uda ci się zdobyć gąbkę w odpowiednim kolorze...
Co do rdzy - albo odpowiednia farba (Humbrol kiedyś wypuścił specjalne kolory) albo lakierem do paznokci (można w każdym kosmetycznym sklepie poszukać odpowiedni odcień...)

Jeśli chcesz zrobić na przykład dziury po pociskach to używaj rozgrzanych nad ogniem igieł (albo szpilek)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile ja kiedyś miałem modeli samolotów i czołgów z 2 wojny światowej tego nie zliczę. No ale wszystkie labo się połamały albo gdzieś poginęły. No ale i do tej pory lubię se czasem kupić mały modelik i się pobawić i inżyniera. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka modelarze!!czy jest ktos moze kto kupuje czesc jest taka gazetka z bismarckiem:Dczesci wycinane sa laserowo i jest w skali 1:200:D jest bardzo fajny kupilem pierwszy numer i chyba zakoncze bo w sumie jest ich 140 i beda kosztowaly po 25zl i wychodzic co 2 tygodnie!!mam pytanko czy oplaca sie kupowac z takich gazetek czy nie...widzieliscie tez chyba reklame spalinowego F1:D tez wychodz z gazeta w kioskach w pierwszym numerze jest plyta DVD spoiler i zderzak:Dkupowalbym go sobie ale tez sie szykuje spory wydatek:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 15:44, Mroczny78 napisał:

siemka modelarze!!czy jest ktos moze kto kupuje czesc jest taka gazetka z bismarckiem:Dczesci
wycinane sa laserowo i jest w skali 1:200:D jest bardzo fajny kupilem pierwszy numer i chyba
zakoncze bo w sumie jest ich 140 i beda kosztowaly po 25zl i wychodzic co 2 tygodnie!!mam pytanko
czy oplaca sie kupowac z takich gazetek czy nie...widzieliscie tez chyba reklame spalinowego
F1:D tez wychodz z gazeta w kioskach w pierwszym numerze jest plyta DVD spoiler i zderzak:Dkupowalbym
go sobie ale tez sie szykuje spory wydatek:/

muj wujek kupił całego tytanika i wyszło 2500zł a po miesiącu na allegro za 250zł wie sobie poczekaj miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osoviscie bym nie kupowal z gazetek , poniewaz to za drogo wychodzi . Lepiej kupic jakis inny za polowe ceny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kleił kartonowe modele z Małego Modelarza? Bo mnie jakoś wzięło i sobie zacząłem sklejać kiedyś tata mi kupował, ale nie chciało misię. No ale teraz jest teraz. Kleje sobię śmigłowiec wielozadaniowy MI-2. I mam drobne kłopoty. Mógłby ktoś dać mi zdjęcie swojego modelu,żebym mógł ukończyć swój? Prosiłbym jego zdjęcia z różnych perspektyw. Z góry bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że mi pomorzecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam czasem chęć żeby coś posklejać ale ja wole robić makiety do gier bitewnych troche czasu to zabiera np ruinki to masa roboty (wycinanie klejenie malowanie dodawanie posypki....) ale mi się to nie nudzi ale chyba też spróbować muszę swoich sił w klejeniu modeli.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja skleiłem z kartonu spitfire''a mk V a teraz sklejam Karasia z Małego Modelarza ale ostatnio tyle nauki że stoi sklejony w 1/4 i czeka sobie :( może po egzaminie gimnazjalnym go dokończę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak nakleić naklejki na samolot? I czy malując samolot malujecie go co do milimetra czy wyjeżdżacie trochę po za obszar malowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się