Psych0

Modelarstwo

720 postów w tym temacie

Dnia 25.01.2006 o 15:51, graczomaniak napisał:

Fajna przygoda :D. A masz może jakąśstrone www?? Bo ja szukam i nie moge znależć.:)

http://www.republika.pl/maciek_luczka/ , http://www.ga.com.pl/srebrnag.htm , nie wiem skąd jesteś ale w Kędzierzynie było ugrupowanie "Rangers" , nie wiem czy jeszcze istnieją bo kontakt urwał mi się dość dawno temu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graczomaniak możesz mi wytłumaczyć jakim cudem jesteś na forum skoro robisz model? Ja jak się do jakiegoś zabieram to przestaje istnieć dla świata na kilka dni^^ (z tego też tytułu wszystkie moje prace wykonuję w wakacje, teraz np. też mam troche wolnego czasu, ale aż strach okno otworzyć- aby wywietrzyć pokój po farbkach). A oto moje ostatnie dziecko wykonane w wakacje anno domini 2005:) http://www.ehobby.pl/product_info.php?manufacturers_id=25&products_id=1552 Jak tylko skołuje aparat cyfrowy to wyśle zdjęcie gotowego produktu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O! Wreszcie ktoś utworzył ciekawy temat! :D
Ja modelarstwem zajmuję się od 6 roku życia (czyli 10 lat). Sklejam tylko i wyłącznie kartonówki. Na początku były to głównie modele z Małego Modelarza, acz ostatnio chętniej sięgam po modele od Halińskiego. Obecnie w domu mam prawie ukończony model pancernika Bismarck w skali 1:200 (125 cm długości!), jednak obcenie wykonuję model pancernika HMS King George V (110 cm długości :P). W interncie istnieje wiele interesujących forów poświęconych modelarstwu, ja przede szystkim polecam kartonwork.pl i konradus.com. Istnieją tam prawdziwe PEREŁKI jak relacja z budowy MACK Bulldoga (Wujek Andrzej), Dar Młodzieży (Tomasz D.). Jeśli można się pochwalić, to mam tam dwie swoje relacje:
Bismarck - http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=2661
HMS King George V - http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=5672

Dodatkowo załączam zdjęcie fragmentu Bismarcka :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 16:06, shinian napisał:

Graczomaniak możesz mi wytłumaczyć jakim cudem jesteś na forum skoro robisz model? Ja jak się
do jakiegoś zabieram to przestaje istnieć dla świata na kilka dni^^ (z tego też tytułu wszystkie
moje prace wykonuję w wakacje, teraz np. też mam troche wolnego czasu, ale aż strach okno otworzyć-
aby wywietrzyć pokój po farbkach). A oto moje ostatnie dziecko wykonane w wakacje anno domini
2005:) http://www.ehobby.pl/product_info.php?manufacturers_id=25&products_id=1552 Jak tylko
skołuje aparat cyfrowy to wyśle zdjęcie gotowego produktu;)

A ja odwrotnie , w długie zimowe wieczory , latem szkoda mi czasu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozprasza to Ciebie? Ja jak sklejam model to siadam rano a wstaję dopiero wieczorem (chociaż w instrukcjach zalecają 15 minutowe odpocznyki po każdej spędzonej godzinie pracy, ale nie chce mi się poprostu za każdym razem rozbrajać z maski, rękawiczek itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty do tego to jak komandos ubrany jestes:D:D. Ja gazetki rozkładam i zaczynam zabawe. A czy mnie to rozprasza? Nie, bo mam wyłączone gg i dźwięk i co jakies 20-30 min sprawdzam sobie forum.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to moze ja sie podlacze ;). Mam takie pytanko:

Na jakim papierze robic wszelakie rury (np. z tego modelu:
http://www.yamaha-motor.co.jp/global/entertainment/papercraft/realistic/yzr-m1-us/download/index.html )?

Od razu mowie, ze nie jestem jakims tam ekspertem, choc wczesniej kleilem modele plastikowe ;)) i nie mam pojecia. Wszelkie plaskie powierzchnie drukuje na bloku technicznym i nie ma problemu, ale rury dosyc nieladnie wygladaja - widoczne zgiecia i ksztalt wiadomo sredni :/. Moze po prostu wydrukowac to na zwyklym papierze i sie nie przejmowac ;)? Za wszelkie wskazowki serdecznie dziekuje :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a sklejał ktoś z was kiedyś Wilge albo jakiegoś dwupłatowca ? :)
Ja kiedyś skleiłem Bismarka , Wigle i dwupłatowca..... ale wszystkie zostało w domu kultury :(
Najbardziej mnie denerwowały silniki w samolotach :D ach te cylindry...... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to najbardziej lubię kolekcjonować wojska (antyk, średniowiecze, nowożytność, wojna secesyjna) i osprzętowanie (typu fortyfikacje, machiny obleżnicze) oraz czasem je malować.

Poza tym ma kilka sukcesów w żaglowcach, nieskończoną Triremę i chęć zakupu średniowiecznej Kogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 14:31, graczomaniak napisał:

Co o tym sądzicie? Ja właśnie zająłem się kolekcjonowaniem i sklejaniem modeli. Aktualnie męcze
się z samolotem:D.


No pewnie że to super modele składam od roku :))
A oto kilka moich modeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie jakiś porządny temat!!!! Ja modelarstwem zajmuję się od 8 roku życia, czyli 4 lata. Na początku sklejałem odrzutowce, potem trochę mieszałem ze statkami itp. Teraz jednak kleję tylko plastikowe samolociki z I i II Wojny Światowej. W mojej kolekcji m.in. znajdują się: Meserschmit, Speedfire Supermarine, Hunter, Hawker oraz Korsair. Jest jezcze około 6 pozycji, a że nie jestem w domu, to wszystkich nie pamiętam.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 23:38, Jack Bauer napisał:

a sklejał ktoś z was kiedyś Wilge albo jakiegoś dwupłatowca ? :)


Ja skleiłem jednego dwu i jednego trójpłatowca, oba z IWŚ;)

Dnia 21.03.2006 o 23:38, Jack Bauer napisał:

Ja kiedyś skleiłem Bismarka , Wigle i dwupłatowca..... ale wszystkie zostało w domu kultury
:(
Najbardziej mnie denerwowały silniki w samolotach :D ach te cylindry...... :)

Masz rację, cylindry to potworność ( ;) ), ale efekt końcowy jest oszałamiający:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 14:59, danielbr napisał:

> Co o tym sądzicie? Ja właśnie zająłem się kolekcjonowaniem i sklejaniem modeli. Aktualnie
męcze
> się z samolotem:D.

No pewnie że to super modele składam od roku :))
A oto kilka moich modeli


Też mam sklejonego HALF-TRUCK''a i zastanawiam się, jak go pomalować... może pomożesz??
\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w swym żywocie skleiłem kilkanaśćie modeli z tworzywa, począwszy od czołgów, przez samoloty na śmigłowcach kończąc. Niestety, w większości z nich zawsze pod sam koniec coś partaczyłem, np. zaciapałem klejem, odwrotnie przykleiłem i to psuło efekt końcowy. Żadnego z nich nie pomalowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 08:28, rogoz94 napisał:

> > Co o tym sądzicie? Ja właśnie zająłem się kolekcjonowaniem i sklejaniem modeli. Aktualnie

> męcze
> > się z samolotem:D.
>
> No pewnie że to super modele składam od roku :))
> A oto kilka moich modeli

Też mam sklejonego HALF-TRUCK''a i zastanawiam się, jak go pomalować... może pomożesz??
\



No ja swojego pomalowałem na olive drab Flat z Model Master.Felgi na brązowo i Karabin i kolo na czarny matowy kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 15:08, danielbr napisał:

> > > Co o tym sądzicie? Ja właśnie zająłem się kolekcjonowaniem i sklejaniem modeli.
Aktualnie
>
> > męcze
> > > się z samolotem:D.
> >
> > No pewnie że to super modele składam od roku :))
> > A oto kilka moich modeli
>
> Też mam sklejonego HALF-TRUCK''a i zastanawiam się, jak go pomalować... może pomożesz??

> \


No ja swojego pomalowałem na olive drab Flat z Model Master.Felgi na brązowo i Karabin i kolo
na czarny matowy kolor

Dzięki. Ja nie maluję Model Master''ami, tylko Heller''ami, ale coś się wymyśli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się