Psych0

Modelarstwo

720 postów w tym temacie

Heh... ostatnia rzecz jaka pamietam, ze sklajalem to byl czolg typu Tiger Królewski. Solidny, niemiecki czolg
z czasów II WS. Ehhh... to byly miodna lata. Juz niedlugo urodzinki ;D chyba poprosze o lotniskowiec xD!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś aktywnie zajmowałem sie modelarstwem i ostatnimi czasy zastanawiam się czy do tego nie wrócić...mam jeszcze pełno nie zrobionych modeli,które mam nadzieje kiedys złożyc.Wedłóg mnie wyższą szkoła jazdy jest modelarstwo kartonowe,czy ktos z was się nim też zajmuje,czy też zajmował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 16:12, The-Darkest napisał:

Czy ktoś wie jak zrobic smugi? Takie ładne i stylowe i zeby były równe mniej wiecej? :P z koloru
czarnego takie mazy czy coś... Taki gradient :)

Chcąc wykonać błoto do modelu potrzebna będzie przede wszystkim szpachlówka oraz: zużyty pędzelek, patyczek do mieszania, farba do modeli (emalia, koloru jaki nam potrzebny, w tym wypadku ciemny brąz, bo mamy uzyskać błoto), naczynie w którym będziemy mieszać składniki ( najlepiej zakrętka od słoika ). Najpierw do naczynia wyciskamy szpachlówkę ( ilość zależy od tego ile błota będzie nam potrzebne ). Do tego dodajemy 2-3 krople farby ( ew. można zamoczyć i zamieszać patyczek do mieszania w puszcze z farbą, po wyjęciu farba która pozostanie na patyczku wystarczy żeby zabarwić szpachlówkę). Mieszamy, aż szpachlówka będzie koloru farby jakiej dodaliśmy. (UWAGA! Szpachlówka po dodaniu farby emaliowej topi się, z wyglądu przypomina rozpuszczoną czekoladę - i o ten efekt chodzi ! ). Po zmieszaniu trzeba odczekać, aż roztopiona szpachlówka zacznie wysychychać, a tym samym gęstnieć. Jak szpachlówka już zgęstnieje ( ale nie za bardzo, bo ciężko będzie się później nakładać ) nakładamy "błotnistą" masę na podwozie pojadu i niektóre elementy nadwozia ( tutaj pełna dowolność, zależy jak bardzo chcemy ubrudzić pojazd ). Nakładamy ją zeschłym, ze sztywnym włosiem pędzelkiem ( dzięki temu nałożone błoto będzie wyglądało realistycznie ). Po nałożeniu na model błota czekamy około 10 minut i będzie gotowe ( szpachlówka bardzo przyspiesza schnięcie dodanej do niej emalii ). Dodaje zdjęcia dla przykładu - model Sd. Kfz 251/8, bez kół i praktycznie żadnych elementów podwozia. "Błotna masa" idealnie nada się także do pobrudzenia kół i gąsiennic pojazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 17:20, The-Darkest napisał:

Nie chodzilo mi o bloto :) tylko o takie smugi jak osmalenie albo przypalenie, po strzale lub
wybuchu :) mimo wszystko dziex za odpowiedz :)

niema zaco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 17:20, The-Darkest napisał:

Nie chodzilo mi o bloto :) tylko o takie smugi jak osmalenie albo przypalenie, po strzale lub
wybuchu :) mimo wszystko dziex za odpowiedz :)


Podłączam sie do pytania . Chciałbym zrobić taką smugę na miotaczu ognia mojego space marine''a . Wiecie tak efekt przyjarania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja mała pasja zaczęła się gdy dostałem model f-16 na urodziny potem kilka innych samolocików no i helikopter.Ale tak szczerze to fajna zabawa ale trzeba być cierpliwym bo jak się nie jest to nawet jednej dwódziestej się nie sklei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 18:28, monkey hunter napisał:

Podłączam sie do pytania . Chciałbym zrobić taką smugę na miotaczu ognia mojego space marine''a
. Wiecie tak efekt przyjarania ;)


Jest kilka metod, jakies drobne sitko + aerograf i poruszasz sitkiem i psikasz aerografem :), druga metoda - paluch w farbe i mażesz :P, potrenuj najpierw na czyms innym w koncu Ci sie uda, trzecia metoda to bierzesz stary pedzel taki zmechacony i zamaczasz calego w farbie, by nia przesiakl, potem wycierasz prawie do sucha i takim prawie suchym pedzlem szturchasz i masz przypalenie, czwarta metoda zalatw sobie pigment czarny i posyp odrobiną, najlepiej nabierz go zapałką lub pensetą a potem wacikiem do uszu jednostajnie w jedną stronę robisz smugę :) dla początkujących polecam metoda pigmentu (tez lepiej potrenować przed wykoaniem), pigmenty (czarny na smugi, lub brazowy na rdze - efekt jest zaje...sty) znajdziesz na allegro po dobrych cenach. W sklepach modelarskich jest tak 2x drozej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje zabawy w tej dziedzinie "sztuki" ograniczają się do tworzenia makiet do gier, czego też nie za często praktykuję ;) Aktualnie mam w budowie górkę do WP i domek Rohańczyka. Gotową natomiast mam ruinkę , aczkolwiek jej stan... hmmm, nie jest dobry ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja troche się z tym bawiłem pierwsze jakiegoś miga (jest w stanie rozsypki tak go posklejałem:] ) potem jakiś czołg kumpel mówił że to jakiś Francuski ten byś sklejany super glue który potem zbielał i powstał efekt jak by go śnieg posypał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bry wszystkim. Mam pytanie: czy ktoś z tu udzielających się posiada lub sklejał model Mały Modelarz 1-2/04 Żaglowiec Cutty Sark? Jeśli tak to poszukuję informacji o tym jaka tektura jest potrzebna do podklejenia wręg i ile jest kart A4, które trzeba podklejać. Dane nie muszą być precyzyjnie dokładne, ale chciałbym wiedzieć, czy jest to 8 kart A4 czy może 16? Poza tym, co jest znacznie ważniejsze, bardzo zależy mi na informacji jaką dokładnie tekturą należy podklejać - wszak zawsze można jej mieć w nadmiarze.

... Info o tym jaką metodą jest wykonywane poszycie kadłuba (listewki kładzione wzdłuż, jak deski, czy też standardowe) byłoby mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 16:26, Fleming08 napisał:

Kiedyś aktywnie zajmowałem sie modelarstwem i ostatnimi czasy zastanawiam się czy do
tego nie wrócić...mam jeszcze pełno nie zrobionych modeli,które mam nadzieje kiedys złożyc.Wedłóg
mnie wyższą szkoła jazdy jest modelarstwo kartonowe,czy ktos z was się nim też zajmuje,czy
też zajmował?

Witam ja się zajmowałem sklejeniem modeli kartonowych, leżą sobie teraz na strych (ok 25 modeli samolotów) też bym chciał kiedyś jeszcze coś skleić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się