Psych0

Modelarstwo

720 postów w tym temacie

A ja od paru miesięcy sklejam PZL-23b Karaś z MM (galeryjka na gramsajcie, zdjęcia trochę stare ale zrobię nowe.). model polecam tylko wytrwałym i doświadczonym, szczególnie wersję z walorką. A na koncie mam całkiem udanego RWD-14 "Czapla".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 21:07, namiary znane napisał:

A ja od paru miesięcy sklejam PZL-23b Karaś z MM (galeryjka na gramsajcie, zdjęcia trochę
stare ale zrobię nowe.). model polecam tylko wytrwałym i doświadczonym, szczególnie wersję
z walorką. A na koncie mam całkiem udanego RWD-14 "Czapla".


Całkiem fajnie to wygląda. :)

Ja ostatnio skleiłem działko 88mm + Sd kfz 7 z zestawu Airfix''a oraz Pume z Italeri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>><<<<<<<<<< <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< <<<<<
24-25 V 2008
Międzynarodowy Festiwal Modeli Redukcyjnych w Będzinie-Geodźcu.

Miejsce: filia Ośrodka Kultury
Będzin-Grodziec ul. Słowackiego 2
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>& gt;>>>>Rozkład Dnia<<<<<<<<<<<<<<<<<<< <<<<<<<<<<<<<<<<

24 maja (sobota)
godz. 8.00-13.00 - przyjmowanie modeli
godz. 9.00 i nadal - giełda modelarska
godz. 13.30-14.00 - Uroczyste otwarcie IV Festiwalu
godz. 14.00-16.00 - wystawa modeli
godz. 16.00 i nadal - kontynuacja giełdy modelarskiej
od godz. 16.00 - ocena modeli konkursowych


25 maja (niedziela)
godz. 9.00-13.00 - wystawa modeli, giełda
godz. 13.15-14.00 - ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i zakończenie konkursu

>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>><<< <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< <<<<<<

Sobota i niedziela - atrakcje: pokaz mistrzostwa jazdy na motocyklach grupy MAK - MOTOCYKLE i Studio Bicykli z Grodźca,
pokazy pojazdów militarnych i jazda pojazdem opancerzonym SKOT;
Ekspozycja Trucka Scania oraz wiatrakowca budowanego w Będzinie, oraz pokazy lotów modeli śmigłowca RC

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>&g t;>>>>>>>>>>>><<<<<<<<&l t;<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<&l t;<<<<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prezentuję tutaj model niemieckiego lotniskowca "Graf Zeppelin". Jest to model firmy Revell, numer katalogowy 05055, skala 1:720. Długość kadłuba 362mm, a model składa się ze 161 części (dane producenta). Do wykonania modelu używałem kleju Revell Contacta oraz farb Revell.

Dnia 16 listopada 1935 stocznia Deutsche Werke, Kiel (Kilonia) przyjęła od Kriegsmarine zlecenie na pierwszy niemiecki lotniskowiec, który już w fazie projektu otrzymał nazwę Graf Zeppelin. Położenie stępki nastąpiło 28 grudnia 1935, a 8 grudnia 1938 nastąpiło wodowanie. Matką chrzestną była córka słynnego konstruktora sterowców - Ferdynanda grafa von Zeppelina. Uroczystość wodowania uświetnili swoją obecnością Adolf Hitler oraz Hermann Göring. W 1940 roku stan zaawansowania budowy lotniskowca oceniono na 90%. Niespodziewanie prace przy budowie okrętu zostały zahamowane na osobisty rozkaz Hitlera w kwietniu 1940. Rozpoczęto wtedy demontaż części mechanizmów (m.in. system kierowania artylerią) i artylerii głównej. Wreszcie przeholowano go do Gdyni, lecz po dwóch latach dokonano zmian w planach i powrócono do prac wykończeniowych. Przyholowano go z powrotem do Kilonii, a od połowy 1943 stał w Szczecinie. Okresowo wykorzystywano go jako magazyn Kriegsmarine. Niewykończony okręt, lekko uszkodzony przez ostrzał artyleriilądowej, przed nadejściem wojsk radzieckich, został zatopiony przez Niemców 24 kwietnia 1945 roku na jeziorze Dąbie koło Szczecina. Niemcy zdążyli również zniszczyć turbiny lotniskowca. Wrak, po zakończeniu wojny, podnieśli specjaliści radzieckiej Floty Bałtyckiej. Przez pewien czas był wykorzystywany jako pływający magazyn o nazwie PO 101. 12 lipca 2006 wrak lotniskowca został odnaleziony przypadkowo przez firmę Petrobaltic podczas poszukiwania ropy naftowejw pobliżu Morskiej Kopalni Ropy Naftowej na złożu B3, około 55 km na północ od Władysławowa. Znajduje się on na głębokości ponad 80 metrów, lekko przechylony na prawą burtę.

20090207162618

20090207162646

20090207162701

20090207162714

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 16:27, marekl1975 napisał:

Prezentuję tutaj model niemieckiego lotniskowca "Graf Zeppelin". Jest to model firmy
Revell, numer katalogowy 05055, skala 1:720. Długość kadłuba 362mm, a model składa się
ze 161 części (dane producenta). Do wykonania modelu używałem kleju Revell Contacta oraz
farb Revell.

Dnia 16 listopada 1935 stocznia Deutsche Werke, Kiel (Kilonia) przyjęła od Kriegsmarine
zlecenie na pierwszy niemiecki lotniskowiec, który już w fazie projektu otrzymał nazwę
Graf Zeppelin. Położenie stępki nastąpiło 28 grudnia 1935, a 8 grudnia 1938 nastąpiło
wodowanie. Matką chrzestną była córka słynnego konstruktora sterowców - Ferdynanda grafa
von Zeppelina. Uroczystość wodowania uświetnili swoją obecnością Adolf Hitler oraz Hermann
Göring. W 1940 roku stan zaawansowania budowy lotniskowca oceniono na 90%. Niespodziewanie
prace przy budowie okrętu zostały zahamowane na osobisty rozkaz Hitlera w kwietniu 1940.
Rozpoczęto wtedy demontaż części mechanizmów (m.in. system kierowania artylerią) i artylerii
głównej. Wreszcie przeholowano go do Gdyni, lecz po dwóch latach dokonano zmian w planach
i powrócono do prac wykończeniowych. Przyholowano go z powrotem do Kilonii, a od połowy
1943 stał w Szczecinie. Okresowo wykorzystywano go jako magazyn Kriegsmarine. Niewykończony
okręt, lekko uszkodzony przez ostrzał artyleriilądowej, przed nadejściem wojsk radzieckich,
został zatopiony przez Niemców 24 kwietnia 1945 roku na jeziorze Dąbie koło Szczecina.
Niemcy zdążyli również zniszczyć turbiny lotniskowca. Wrak, po zakończeniu wojny, podnieśli
specjaliści radzieckiej Floty Bałtyckiej. Przez pewien czas był wykorzystywany jako pływający
magazyn o nazwie PO 101. 12 lipca 2006 wrak lotniskowca został odnaleziony przypadkowo
przez firmę Petrobaltic podczas poszukiwania ropy naftowejw pobliżu Morskiej Kopalni
Ropy Naftowej na złożu B3, około 55 km na północ od Władysławowa. Znajduje się on na
głębokości ponad 80 metrów, lekko przechylony na prawą burtę.

Fajny jest, tylko mógłbym się przyczepić do małej ilości kolorów. Ale w końcu nie to się w modelarstwie liczy, nieprawdaż?? Rób kolejne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 16:27, marekl1975 napisał:

Prezentuję tutaj model niemieckiego lotniskowca "Graf Zeppelin". Jest to model firmy
Revell, numer katalogowy 05055, skala 1:720. Długość kadłuba 362mm, a model składa się
ze 161 części (dane producenta). Do wykonania modelu używałem kleju Revell Contacta oraz
farb Revell.

Dnia 16 listopada 1935 stocznia Deutsche Werke, Kiel (Kilonia) przyjęła od Kriegsmarine
zlecenie na pierwszy niemiecki lotniskowiec, który już w fazie projektu otrzymał nazwę
Graf Zeppelin. Położenie stępki nastąpiło 28 grudnia 1935, a 8 grudnia 1938 nastąpiło
wodowanie. Matką chrzestną była córka słynnego konstruktora sterowców - Ferdynanda grafa
von Zeppelina. Uroczystość wodowania uświetnili swoją obecnością Adolf Hitler oraz Hermann
Göring. W 1940 roku stan zaawansowania budowy lotniskowca oceniono na 90%. Niespodziewanie
prace przy budowie okrętu zostały zahamowane na osobisty rozkaz Hitlera w kwietniu 1940.
Rozpoczęto wtedy demontaż części mechanizmów (m.in. system kierowania artylerią) i artylerii
głównej. Wreszcie przeholowano go do Gdyni, lecz po dwóch latach dokonano zmian w planach
i powrócono do prac wykończeniowych. Przyholowano go z powrotem do Kilonii, a od połowy
1943 stał w Szczecinie. Okresowo wykorzystywano go jako magazyn Kriegsmarine. Niewykończony
okręt, lekko uszkodzony przez ostrzał artyleriilądowej, przed nadejściem wojsk radzieckich,
został zatopiony przez Niemców 24 kwietnia 1945 roku na jeziorze Dąbie koło Szczecina.
Niemcy zdążyli również zniszczyć turbiny lotniskowca. Wrak, po zakończeniu wojny, podnieśli
specjaliści radzieckiej Floty Bałtyckiej. Przez pewien czas był wykorzystywany jako pływający
magazyn o nazwie PO 101. 12 lipca 2006 wrak lotniskowca został odnaleziony przypadkowo
przez firmę Petrobaltic podczas poszukiwania ropy naftowejw pobliżu Morskiej Kopalni
Ropy Naftowej na złożu B3, około 55 km na północ od Władysławowa. Znajduje się on na
głębokości ponad 80 metrów, lekko przechylony na prawą burtę.

Mój brat miał kiedyś podobnego. A ty już go do końca pomalowałeś farbkami modelarskimi czy od razu był już taki ''''mało kolorowy''''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 16:53, DarkMarian napisał:

> Prezentuję tutaj model niemieckiego lotniskowca "Graf Zeppelin". Jest to model firmy

> Revell, numer katalogowy 05055, skala 1:720. Długość kadłuba 362mm, a model składa
się
> ze 161 części (dane producenta). Do wykonania modelu używałem kleju Revell Contacta
oraz
> farb Revell.
>
> Dnia 16 listopada 1935 stocznia Deutsche Werke, Kiel (Kilonia) przyjęła od Kriegsmarine

> zlecenie na pierwszy niemiecki lotniskowiec, który już w fazie projektu otrzymał
nazwę
> Graf Zeppelin. Położenie stępki nastąpiło 28 grudnia 1935, a 8 grudnia 1938 nastąpiło

> wodowanie. Matką chrzestną była córka słynnego konstruktora sterowców - Ferdynanda
grafa
> von Zeppelina. Uroczystość wodowania uświetnili swoją obecnością Adolf Hitler oraz
Hermann
> Göring. W 1940 roku stan zaawansowania budowy lotniskowca oceniono na 90%. Niespodziewanie

> prace przy budowie okrętu zostały zahamowane na osobisty rozkaz Hitlera w kwietniu
1940.
> Rozpoczęto wtedy demontaż części mechanizmów (m.in. system kierowania artylerią)
i artylerii
> głównej. Wreszcie przeholowano go do Gdyni, lecz po dwóch latach dokonano zmian
w planach
> i powrócono do prac wykończeniowych. Przyholowano go z powrotem do Kilonii, a od
połowy
> 1943 stał w Szczecinie. Okresowo wykorzystywano go jako magazyn Kriegsmarine. Niewykończony

> okręt, lekko uszkodzony przez ostrzał artyleriilądowej, przed nadejściem wojsk radzieckich,

> został zatopiony przez Niemców 24 kwietnia 1945 roku na jeziorze Dąbie koło Szczecina.

> Niemcy zdążyli również zniszczyć turbiny lotniskowca. Wrak, po zakończeniu wojny,
podnieśli
> specjaliści radzieckiej Floty Bałtyckiej. Przez pewien czas był wykorzystywany jako
pływający
> magazyn o nazwie PO 101. 12 lipca 2006 wrak lotniskowca został odnaleziony przypadkowo

> przez firmę Petrobaltic podczas poszukiwania ropy naftowejw pobliżu Morskiej Kopalni

> Ropy Naftowej na złożu B3, około 55 km na północ od Władysławowa. Znajduje się on
na
> głębokości ponad 80 metrów, lekko przechylony na prawą burtę.
Mój brat miał kiedyś podobnego. A ty już go do końca pomalowałeś farbkami modelarskimi
czy od razu był już taki ''''mało kolorowy''''?


Tak go musiałem pomalować. A jesli chodzi o schemat malowania, to wiadomo, że w okrętach wojennych przeważa kolor szary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sklejałem dużo modeli jak miałem 10 11 lat. To była jeszcze podstawówka. Zwykle miałem modele samolotów do 20zł. Ale było kilka samochodów wojskowych. Szybko z tym skończyłem, to była taka chwilowa zajawka. Niektóre też malowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Model samolotu myśliwskiego Focke Wulf Fw-190 A-8. Model w skali 1:72 firmy Revell, numer katalogowy 04118. Skala trudności 3. Rozpietośa 145mm, d3ugośa 123mm (dane producenta). Do wykonania modelu u?y3em kleju Revell Contacta, farb modelarskich Revell, Humbrol oraz Model Master. Zaprezentowany samolot by3 u?ywany przez Luftwaffe w maju 1945 roku pod sam koniec II wojny światowej. Stacjonowa3 na lotnisku w Bad Aibling w Niemeczech.

Focke Wulf Fw-190 A-8 - samolot myśliwski, jednomiejscowy opracowany w 1943 roku wyposa?ony w dodatkowy zbiornik paliwa oraz dodatkowe dzia3ka MK 108 kaliber 30mm umieszczone pod skrzyd3ami. Naped to silnik gwiazdowy 14sto cylindrowy BMW 801 D-2 o mocy 1700KM. Rozpietośa 10,49m, d3ugośa 8,84m, wysokośa 3,96m, powierzchnia nośna 18,3m2. Masa w3asna 3170kg, masa ca3kowita 4430kg. Predkośa maksymalna 643km/h, zasieg 1520km.

20090215221410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Model samolotu Messerschmitt Bf-109 G-14. Producent Academy Plastic Model Co. Ltd. Numer katalogowy 1653. Skala 1:72. Do wykonania modelu użyłem farb Revell oraz Model Master, kleju Revell Contacta oraz szpachlówki Tamiya Putt Basic Type.

Prezentowany samolot wszedł do służby w Luftwaffe 4 lutego 1945. Stacjonował w Veszprem na Węgrzech. Jego pilotem był hauptmann Erich Hartmann (19 IV 1922 - 20 IX 1993).
Wersja G-14 bazowała na udanej wersji G-6. Silnik Deimler Benz DB 605 AM. Prędkośc maksymalna 650km/h, zasięg wynosił 560km. Uzbrojenie to dwa działka 13mm MG 131 oraz jedno działko 20mm MG 151/20 zamontowane w wale śmigła. Łącznośc zapewniało radio FuG25 lub FuG 16 ZY.

20090220153001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 15:59, marekl1975 napisał:

Model samolotu Messerschmitt Bf-109 G-14. Producent Academy Plastic Model Co. Ltd. Numer
katalogowy 1653. Skala 1:72. Do wykonania modelu użyłem farb Revell oraz Model Master,
kleju Revell Contacta oraz szpachlówki Tamiya Putt Basic Type.

Prezentowany samolot wszedł do służby w Luftwaffe 4 lutego 1945. Stacjonował w Veszprem
na Węgrzech. Jego pilotem był hauptmann Erich Hartmann (19 IV 1922 - 20 IX 1993).
Wersja G-14 bazowała na udanej wersji G-6. Silnik Deimler Benz DB 605 AM. Prędkośc maksymalna
650km/h, zasięg wynosił 560km. Uzbrojenie to dwa działka 13mm MG 131 oraz jedno działko
20mm MG 151/20 zamontowane w wale śmigła. Łącznośc zapewniało radio FuG25 lub FuG 16
ZY.

Zabawnie wyglądaa... Czy orginał również był biały?? poza tym widać staranność, bo model wygląda jak jedna całość, a nie kupa plastikowych kawałków pozlepiana kropelką... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 16:31, piotr.kwazi napisał:

Zabawnie wyglądaa... Czy orginał również był biały?? poza tym widać staranność, bo model
wygląda jak jedna całość, a nie kupa plastikowych kawałków pozlepiana kropelką... ;)


Tak, jest to zimowy kamuflaż Luftwaffe: biały kadłub i górne powierzchnie skrzydeł i jasno szary spód samolotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już prawie dwa tygodnie robię plastikowy model Boeinga 747 linii SAS (Revell). Model jest o tyle ciekawy, że jest to model przekrojowy i Revell nie produkuje go chyba od 1980 roku. Zrobiłem już całe wnętrze, a teraz biorę się za złożenie i pomalowanie kadłuba. Gdy skończę, oczywiście zamieszczę fotki. :-)

PS
Model udało mi się kupić na allegro. Nie stety najtańszy nie był. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 22:45, marekl1975 napisał:

Już prawie dwa tygodnie robię plastikowy model Boeinga 747 linii SAS (Revell). Model
jest o tyle ciekawy, że jest to model przekrojowy i Revell nie produkuje go chyba od
1980 roku. Zrobiłem już całe wnętrze, a teraz biorę się za złożenie i pomalowanie kadłuba.
Gdy skończę, oczywiście zamieszczę fotki. :-)

PS
Model udało mi się kupić na allegro. Nie stety najtańszy nie był. :-)

Taki mały samolocik i był drogi? To pewnie musiał też mieć farbki. Jakiej firmy jest ten model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się