Psych0

Modelarstwo

720 postów w tym temacie

Sądzę że jest to moja trzecia miłość, po żonie i kompie. Nie pisałeś nic o modelach ale ich jest wiele rodzajów , ja np. na początku sklejałem plastikowe , jak nabrałem wprawy to przesiadłem się na kartonowe i tu zaczyna się dopiero zabawa . Dokładne sklejenie nie zabira już tygodnia czy miesiąca . Jak chcesz poklikać więcej to napisz coś o swoich modelach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mrrrr <mruczy z zadowoleniem> jeden z najsłysznniejszych amerykańskich samolotów okresu Wojny w Wietnamie :-D(jeśli coś przekręciłem to prosze mnie poprawić. Hehe sam kiedy bawiłem się w modelarstwo i musze przyznać że to naprawde wspaniałe hobby. Szczególnie gdy można pokazać komuś stojący na półce model, pięknie pomalowany z kalkomaniami. Miodzik :-D. Dwoma mankamentami jest dla mnie to że po pierwsze potrzeba czasu i cierpliwości (brak zapasie), oraz jako tako zręcznych paluszków (wskaźnik ujemny) :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to plastikowy model bo opisu nie ma to zaopatrz się w dobre farby i pędzelki, dopiero wtedy jest niezły efekt, mi udało się nawet kilka modeli sprzedać ale niestety gdy zaczeła się praca dzieci dom itp modele sklejają się bardzo powoli, ja w tej chwili sklejam też bombowiec ale z okresu II wojny, angielski , niestety był on mało popularny i nie pamiętam nazwy, ale jest on kartonowy . W piwnicy mam kilkadziesiąt model do sklejenia ze starszych lat które chyba czekają na emeryturkę moją , ale jak widzę jakie teraz modele powstają to mi szczęka opada. Kiedyś to tylko Mały Modelarz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Chyba każdy facet kiedyś tam skleił jakis model. Ja mam tez parę na swoim koncie, zaraził mnie mój brat, bo on to był prawdziwy talent do tych spraw. Niestety już się tym nie zajmujemy, przyszły studia, inne hobby zajęły miejsce modelarstwa, ale mam jeszcze kolekcje paru ładnych modeli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 14:56, Hubi Koshi napisał:

Mrrrr <mruczy z zadowoleniem> jeden z najsłysznniejszych amerykańskich samolotów okresu
Wojny w Wietnamie :-D(jeśli coś przekręciłem to prosze mnie poprawić.


Masz na myśli B-52, B-17 to II wojna światowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zajmowałem się tym "sportem", no ale jakoś zaprzestałem sklejać modele. Chyba przyszło to z wiekiem, nie wiem, no cóż, takie życie.

Ostały mi tylko dwa modele (foto, sorry za jakość). Ten jaskrawo-zielony jest mojej produkcji (z 9 lat ma, nie wiem czemu go zachowałem, może dla potomnych?), a ten drugi... mmhh... wiem tylko, że to nie moja produkcja.


Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 15:17, graczomaniak napisał:

Ja sklejam zazwyczaj modele z II wojny światowej, bo to też jest moja pasja.:)

Ja interesuję się ogólnie militarystyką ,okres jest mniej ważny choć preferuję II wojnę i Vietnam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie niestety nie mam czasu na klejenie. Swego czasu kleiłem modele papierowe czołgów, okrętów i samolotów z okresu II wojny światowej. Głównie z Małego Modelarza tyle że większość malowałem po swojemu (tzn. malowałem w barwy istniejące, ale takie jakie mnie się podobały).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc:
Army Shop to sklep z militariami dostępny w każdym mieście. Można w nim kupować kostki, noże, buty, granaty(są nawet prawdziwe), itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 15:43, graczomaniak napisał:

No więc:
Army Shop to sklep z militariami dostępny w każdym mieście. Można w nim kupować kostki, noże,
buty, granaty(są nawet prawdziwe), itp. :)

Teraz wiem , kiedyś miałem pełne wyposarzenie US, pozostał mi jeszcze chełm , pas, szelki ,bagnet WP, plecak, spodnie Woodland, trochę chlebaków, itp. Wszystko oryginał US, oprócz bagnetu który jest WP, kiedyś biegałem po poligonach, fortach itp, skończyło się gdy dostałem kat. "D" do książeczki wojskowej i czar prysł . Mogę polecić Srebrną Górę , Miedzyrzecz i Nysę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 14:31, graczomaniak napisał:

Co o tym sądzicie? Ja właśnie zająłem się kolekcjonowaniem i sklejaniem modeli. Aktualnie męcze
się z samolotem:D.


Trzeba mieć bardzo dużo czasu, jeszcze więcej cierpliwości, nie ma to jak słyszeć w domu: "Znowu kupiłeś kolejny model, czy ty chcesz otworzyć sklep modelarski w domu" tylko jak się sklei i postawi na półce skończony model (najlepiej żaglowiec) to już jest inna śpiewka. A w ogóle jest to jedno z najbardziej rozwijających hobby, raz że poznaje się historię, dwa uczy cierpliwości, dokładności, nie przychodzą do głowy żadne głupstwa. Najbardziej boli kiedy brak czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się