Psych0

Modelarstwo

720 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2011 o 17:11, meryphillia napisał:

Po tej wielkości myślę, że to 1:32.
Jeśli dobrze pamiętam, to B-17 podobnej wielkości jest z kartonu, a modele kartonowe
to najczęściej 1:33.

A tu przykład, jakie dzieło można stworzyć z kartonu.
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=9925&sid=60b7b36399e9b09a5ea9aa77635d0ea5

No tak. Taki wielki to 1:32. A kartonowe rzeczywiście najczęściej są w 1:33.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio popełniłem taki model.Fiat G.91/R1/R4 Tamiya. Model raczej nie rozpieszczał jakością ale jakoś przez niego przebrnąłem. Krótki rys historyczny.

W 1953 europejskie firmy lotnicze zostały zaproszone do konkursu NATO na nowy lekki samolot myśliwsko-szturmowy LWSF (Light Weight Strike Fighter). W odpowiedzi włoska firma Fiat zaprojektowała G.91, którego pierwszy lot odbył się 1 sierpnia 1956. Oprócz G.91 do konkursu zgłoszono samoloty Northrop N156, Dasault Etendard IV, Sud-Est Baroudeur i Breguet Taon. Pomimo, że włoska konstrukcja miała najlepsze osiągi i najlepiej rokowała na przyszłość, rząd francuski zdecydował się francuski samolot Etendard, a rząd angielski w ogóle zignorował konkurs, decydując się na adaptację do celów szturmowych angielskiego Hawker Hunter. Należy także wspomnieć, że i rząd włoski postawił interes narodowy nad jednością NATO i zamówił G.91 dla własnego lotnictwa jeszcze przed rozstrzygnięciem konkursu. Te pierwsze przedprodukcyjne maszyny służyły później przez długie lata we włoskim zespole akrobatycznym Frecce Tricolori.

Model w barwach Frecce Tricolori.

20110207222816

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Model prezentuje się całkiem ładnie. Ładnie zrobiony i ciekawe malowanie. A czemu do posta nie weszły Ci dwa zdjęcia? Do posta możesz dać max. pięć zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 13:53, marekl1975 napisał:

Model prezentuje się całkiem ładnie. Ładnie zrobiony i ciekawe malowanie. A czemu do
posta nie weszły Ci dwa zdjęcia? Do posta możesz dać max. pięć zdjęć.

Owszem, ale jest też jakiś limit na ich rozmiar w MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszaj rozmiar zdjęć, wejdzie ci parę do posta, a przy okazji zyskają na jakości. No i wygodniej będzie je przeglądać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 16:07, S1G napisał:

Owszem, ale jest też jakiś limit na ich rozmiar w MB


Teraz to rozumiem. Ja zwykle staram się trochę obcinać tych MB zanim opublikuję fotkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wykonany i wykończone autko, Marku, Mimo, że piszesz o pewnych niedoróbkach to model wygląda BOMBA, nic tylko wsiąść i pognać przed siebie!
A tak a propos... Mój kuzyn z Wawy ma takie cacko i w ubiegłym roku miałem okazję dię nim przejechać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 12:45, PsyhoSpider napisał:

Edycja postu mi się skończyła.
Bus będzie w skali 1/32 i jako jedyny z nowości samochodowych powstaje w tej skali.


A jednak będzie on w skali 1:24. :)))

http://www.revell.de/index.php?id=210&KGKANR=0&KGKOGP=10&KGSCHL=62&L=1&page=2&sort=0&nc=1&searchactive=&q=&SWO=&ARMAS4=&PHPSESSID=a9644d38d3cb0eaa7fee632b083a8573&KZSLPG=&offset=15&cmd=show&ARARTN=07651&sp=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już to pytanie zadawałem, ale nie otrzymałem odpowiedzi :(. Poleci mi ktoś jakieś dobre, ale nieprzesadnie drogie cążki (czy jak to nazwać) do wycinania części z ramek? I ew. porządny nożyk modelarski. Albo chociaż jakiś porządny sklep ze sprzętem modelarskim :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 19:07, drblase napisał:

Kiedyś już to pytanie zadawałem, ale nie otrzymałem odpowiedzi :(. Poleci mi ktoś jakieś
dobre, ale nieprzesadnie drogie cążki (czy jak to nazwać) do wycinania części z ramek?
I ew. porządny nożyk modelarski. Albo chociaż jakiś porządny sklep ze sprzętem modelarskim
:).


Jeśli chodzi o cążki, to ich nie używam. Części z ramek wycinam skalpelem z wymiennym ostrzem. I tu zmierzam do porządnego nożyka, czyli polecam Ci skalpel z wymiennymi ostrzami. Kupisz go w każdym sklepie z narzędziami medycznymi. Musisz kupić dwie rączki do skalpela (ok. 20zł jedna) do których zakładasz ostrza (ok. 50gr każde). Jeśli chodzi o wybór ostrzy, to musisz je sam zobaczyć naocznie i kupić te które najbardziej Ci będą odpowiadały. Jest to najbardziej opłacalne, ponieważ ostrza pęknięte lub stępione wyrzucasz, zakładasz nowe i możesz dalej robić. A jeśli chodzi o sklep, to w Szczecinie jest porządny sklep modelarski przy ul. Kaszubskiej za Medicusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Na tym M600 widzę chropowata powierzchnię lakieru. Nie położyłeś przypadkiem zbyt grubej warstwy? A może malowałeś właściwą warstwę na mokry podkład...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 20:35, marekl1975 napisał:

Jeśli chodzi o cążki, to ich nie używam. Części z ramek wycinam skalpelem z wymiennym
ostrzem. I tu zmierzam do porządnego nożyka, czyli polecam Ci skalpel z wymiennymi ostrzami


Błąd. Wycinając nożykiem narażasz elementy i ramkę na dodatkowe naprężenia i odkształcenie, które potem ciężko czasami skorygować. Najlepiej używać czegoś takiego - fotka.

20110225210132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 20:35, marekl1975 napisał:

/cut/


No niestety mieszkam w Częstochowie to nie po drodze mi :). Skoro polecasz to zakupię sobie taki skalpel z ostrzami, ale nie do wycinania z ramek (bo przy Gundamach, które składam łączenia z ramką są niekiedy grube i ciężko by było usunąć część bez uszkodzenia jej) ale wygładzania miejsc wycięcia.

@ mrosi

Coś takiego właśnie sobie muszę sprawić (bo cążki italieri czy czegoś takiego są do ...).
http://www.hlj.com/product/TAM74093
http://www.hlj.com/product/PROKK-1
Któreś z tych chyba starczą? Jeśli tak to kupię sobie przy następnym zamówieniu :).

Thx za porady guys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Mogą być. Ja osobiście wolę z wygiętymi ostrzami, bo wtedy łatwiej jest manewrować w ramce i dobierać się do nawet najmniejszych części.
Niestety, prawda jest taka, że jakiś czas temu zarzuciłem modelarstwo, ale czekam tylko żeby powrócić. I pierwszym modelem jaki skleję będzie Mi-24d 1:48. Jeśli znajdę, bo kiedy ja sklejałem modele, nikt takiego modelu nie miał w ofercie...
Aaaaa..... Zapomniałem dodać, żebyś nożyka nie wyrzucał. Może się on przydać, jeśli na przykład będziesz chcial wyciąć niezaplanowane przez producenta modelu drzwi w kadłubie...

[EDIT]
Zobacz tu, na przyzwoicie zrobiony model:
http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=11663&postdays=0&postorder=asc&start=60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 20:58, mrosi napisał:

/.../

Na tym M600 widzę chropowata powierzchnię lakieru. Nie położyłeś przypadkiem zbyt grubej
warstwy? A może malowałeś właściwą warstwę na mokry podkład...?


Podkładu nie używałem. Myślę, że nałozyłem zbyt grubą wartwę błyszczącego lakieru na metalik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 11:02, mrosi napisał:

Mogą być. Ja osobiście wolę z wygiętymi ostrzami, bo wtedy łatwiej jest manewrować w
ramce i dobierać się do nawet najmniejszych części.


Poszukam w ofercie ww. sklepu, pewnie takie mają.

Dnia 26.02.2011 o 11:02, mrosi napisał:

Aaaaa..... Zapomniałem dodać, żebyś nożyka nie wyrzucał. Może się on przydać, jeśli na
przykład będziesz chcial wyciąć niezaplanowane przez producenta modelu drzwi w kadłubie...


Modele, które składam raczej nie mają takich niezaplanowanych dodatków.
http://www.hlj.com/product/BAN948832
http://www.hlj.com/product/BAN962352
Tak to wygląda ;).

Dnia 26.02.2011 o 11:02, mrosi napisał:


Very nice :). Minusem modeli samolotów, helikopterów, etc. jest dla mnie niestety konieczność ich pomalowania, no a z to mi nie wychodzi. Próbowałem kiedyś figurki z jakiegoś czasopisma malować i nie dość, że złe farbki zakupiłem to wyszło kiepsko ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się