Psych0

Modelarstwo

720 postów w tym temacie

>>>.................

Prosimy o zdjęcie.
Ja od kilku lat kolekcjonuję modele ale gotowe w skali 1:43.
W życiu ,,złożyłem" 1 model ale to było ze 20 lat temu przy wieeeelkiej pomocy ojca bo co kilkuletnie dziecko by samo zrobiło:)

Ale z synem za kilka lat chciałbym właśnie tego typu modele składać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2016 o 00:38, fenr1r napisał:

Prawie skończony.
Tutaj dobra wersja w formacie JPEG.


Wygląda świetnie!!!
Subtelny, ale jakże wiarygodny weathering, brawo ;)
Planujesz go postawić na jakiejś dioramce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Podstawek nie robię, ale może to będzie pierwszy wyjątek. Nawet mam pomysł. Swoją drogą świetny ten zestaw Bronco w 1:48. 1-2 poziomy wyżej niż to co robi tamka w tej skali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2016 o 10:24, fenr1r napisał:

Podstawek nie robię, ale może to będzie pierwszy wyjątek. Nawet mam pomysł. Swoją drogą
świetny ten zestaw Bronco w 1:48. 1-2 poziomy wyżej niż to co robi tamka w tej skali.


A mógłbyś opisać jakieś szczegóły projektu?
Co to za model, jakich technik i środków używałeś? Zawsze taka wiedza się może komuś przydać, a i ja jestem bardzo ciekaw szczegółów projektu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zestaw to T17 Staghound Mk.I/Canadian 60lb 1/48.

W trakcie budowy niewiele od siebie dodawałem, bo niewiele trzeba. Spawy w kilku miejscach, dojdzie antena i stalowa lina na przodzie. Trochę żałuje, że nie zrobiłem faktury odlewu na wierzy, bo na prawdziwych egzemplarzach jest to widoczne.

Proces malowania:

1. podkład

2. równo Olive Drab Gunze

3. miejscami naniesiony aerografem chipping fluid MIGa - pierwszy raz, przez co efekt nie wszędzie jest taki jakbym sobie życzył

4. rozjaśnianie wymieszanymi farbami wg. zasady dół ciemniejszy, góra jaśniejsza; użyłem dwóch kolorów; wcześniej sprawdziłem pod lampką jak odbija się światło od powierzchni modelu i gdzie powinien być rozjaśniony; przeglądałem też zdjęcia prawdziwych pojazdów w naturalnych warunkach

5. zwilżenie wodą i pędzelkiem miejsc w których chciałem zrobić przetarcia i rysy, później ścieranie małym wyciorem do czyszczenia aero i wykałaczką

6. miejscowo połysk i kalki; przy okazji na górnych krawędziach wieży nałożyłem cienką warstwę klaru, tam gdzie zaobserwowałem najmocniejsze odbicie światła

7. wyrównanie matowym - chodziło o to, żeby zachować półmatową powierzchnie (z pominięciem szczególnych miejsc na wieży)

8. Wash przy pomocy rozcieńczonej farby olejnej brąz van Dyke

9. przetarcia i obicia metodą suchego pędzla, najpierw Gunze Dark Iron, później delikatnie Gunze Super Metalic 01 (inne tańsze farby np. srebrny Vallejo mają zbyt gruby pigment i kompletnie się do tego nie nadają)

10. nanoszenie suchego pigmentu metodą "strzepywania z pędzelka"; pigment firmy kremer rozcieńczony fixerem MIGa; ścierany patyczkami higienicznymi oraz pędzelkiem nasączonymi białym spirytusem aż do uzyskania pożądanego efektu

20160121120747500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!
Wyszło to naprawdę znakomicie ;) Jedynie bym nieco przybrudził opony poza bieżnikiem, bo ta guma wygląda zbyt czysto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2016 o 14:48, pawbuk napisał:

Mitsubishi doczekało się wreszcie podstawki - pokład lotniskowca Akagi. Przypadkiem natknąłem
się w sklepie modelarskim :)


Bardzo ładny model! Graty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2016 o 00:38, fenr1r napisał:

Prawie skończony.
Tutaj dobra wersja w formacie JPEG.


Bardzo ładnie. Ja modeli nie brudzę z braku talentu, ale Tobie naprawdę udało się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem coś z retro czyli angielski autobus piętrowy w skali 1:24 produkcji Revell''a. Model składa się 391 części, stopień trudności 5/5. Długość po sklejeniu 38,1cm (dane producenta) i wysokość około 19cm (pomiar własny). Kupując model dostajemy ogromne i dość ciężkie pudło a w nim mnóstwo części. Wypraski standardowe w kolorze szarym., wypraski przezroczyste, komplet gumowych opon oraz bardzo duży arkusz kalkomanii.
Do sklejenia modelu używałem kleju Revell Contacta, Revell Contacta Liquid, Revell Contacta Liquid Special oraz Bond gęsty. Przed malowaniem wszystkie części zagruntowałem podkładem Vallejo w sprayu. Model malowany głównie aerografem farbami Revell, Model Master, Gunze Sangyo oraz Humbrol. Niektóre elementy metalizowane metalizerami Model Master oraz Gunze Sangyo. Do wykończenia użyłem lakieru bezbarwnego błyszczącego Humbrol. W celu lepszego nałożenia kalkomanii użyłem aż dwóch płynów zmiękczających: Mr Mark Softer oraz Mr Mark Setter.
Jak już pisałem na początku, model jest zapakowany w ogromne pudło z mnóstwem części. Wszystkie elementy dobrze odlane i dobrze spasowane ze sobą a dzięki temu w miarę łatwo się składa model. Największy problem stanowi zamontowanie górnego elementu przodu - mnie zajęło to dobrze ponad godzinę a efekt i tak niezbyt zadowalający. Pod pokrywą jest wiernie odwzorowany silnik Leyland. Duży problem stanowią też kalkomanie z bocznymi reklamami. Z uwagi na ich rozmiar trzeba się namęczyć aby równo leżały.
Ogólnie podsumowując - model do łatwych nie należy ale też nie jest najtrudniejszy. Z uwagi na ilość elementów i ich dopracowanie jest bardzo pracochłonny a na montaż należy przeznaczyć minimum półtora miesiąca.

2016012310463393

20160123104638546

20160123104644328

20160123104648265

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda naprawdę znakomicie!
Kiedyś na pewno będę musiał się za niego zabrać, bo inaczej mi narzeczona nie wybaczy :D

Tylko zdjęcia ciut jaśniejsze by się przydały ;)

Co to za miasto w tle? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2016 o 13:04, pawbuk napisał:

Wygląda naprawdę znakomicie!
Kiedyś na pewno będę musiał się za niego zabrać, bo inaczej mi narzeczona nie wybaczy
:D

Tylko zdjęcia ciut jaśniejsze by się przydały ;)

Co to za miasto w tle? :D


Zdjęcia wyszły ciemne bo taka pogoda ponura dzisiaj była. Niby południe a ciemno jak w d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za to nie potrafiłbym położyć tak dobrze połysku, a na tych ogromnych kalkach poległbym kompletnie. Zrobić czysty, dobrze wyglądający model to też niemała sztuka.

Co do zdjęć, następnym razem proponowałbym ustawić niższe ISO i ustawić balans bieli w aparacie (o ile śnieg nie jest brudny to nie powinien być szary).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2016 o 12:55, fenr1r napisał:

Ja za to nie potrafiłbym położyć tak dobrze połysku, a na tych ogromnych kalkach poległbym
kompletnie. Zrobić czysty, dobrze wyglądający model to też niemała sztuka.

Co do zdjęć, następnym razem proponowałbym ustawić niższe ISO i ustawić balans bieli
w aparacie (o ile śnieg nie jest brudny to nie powinien być szary).


Połysk robię lakierem błyszczącym Humbrol. Ten w metalowej puszce tylko nie pamiętam numeru. Jest bardzo gęsty i do właściwego rozcieńczenia używam rozcieńczalnika Wamod. Proporcji Ci nie powiem bo ja rozcieńczam na oko: ma dobrze lecieć przez dyszę 0,2 i błyszczeć - to jest moja proporcja.
Co do zdjęć to używam kompaktu Nikon Coolpix L820. Pięknie oddał obraz ponurego południa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się