Psych0

Modelarstwo

720 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2009 o 12:28, xD ominik napisał:

> Już prawie dwa tygodnie robię plastikowy model Boeinga 747 linii SAS (Revell). Model

> jest o tyle ciekawy, że jest to model przekrojowy i Revell nie produkuje go chyba
od
> 1980 roku. Zrobiłem już całe wnętrze, a teraz biorę się za złożenie i pomalowanie
kadłuba.
> Gdy skończę, oczywiście zamieszczę fotki. :-)
>
> PS
> Model udało mi się kupić na allegro. Nie stety najtańszy nie był. :-)
Taki mały samolocik i był drogi? To pewnie musiał też mieć farbki. Jakiej firmy jest
ten model?


Produkcja firmy Revell. Wyprodukowano go około 1980 roku. A B747 w skali 1:144 nie jest mały! A że drogi, ogólnie modelarstwo to nie jest tanie hobby. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Model niemieckiego nocnego samolotu myśliwskiego Focke Wulf Fw-190 A-8/R-11. Model w skali 1:72 firmy Revell, numer katalogowy 04118. Skala trudności 3/5. D3ugośa 123mm, rozpietośa 145mm (dane producenta. Do wykonania modelu u?y3em kleju Revell Contacta oraz farb modelarskich Revell i Model Master. Zaprezentowany model stacjonowa3 od 1944 w Nachtjagdegeschwader 10 na lotnisku w Werneuchen w Niemczech.

Focke Wulf Fw-190 A-8 to najliczniejsza wersja wyprodukowana od początku 1944 roku w liczbie 1384 egzemplarzy. Naped stanowi3 ch3odzony powietrzem, osiemnasto cylindrowy silnik gwiazdowy BMW-139 o mocy startowej 1550KM. W okresie pó1niejszym stosowano silmik BMW-801 D o mocy 1700KM. Standardowo wyposa?ono wszystkie samoloty w uniwersalny wyrzutnik bombowy ETC-501, który s3u?y3 tak?e do podwieszania dodatkowego zbiornika paliwa.Fw-190 A-8/R-11 to nocny myśliwiec jednomiejscowy przeznaczony tak?e do dzia3an w trudnych warunkach atmosferycznych. Zosta3 wyposa?ony w dodatkową aparature radiolokacyjną (widoczne anteny na skrzyd3ach).

20090319181144

20090319181151

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem prezentuje przekrojowy, tj. z widocznym wnetrzem, plastikowy model Boeinga 747B w malowaniu skandynawskich linii SAS. Malowanie z prze3omu lat 70 i 80 XX wieku. Model firmy Revell, numer katalogowy H-177 (obecnie nie jest ju? produkowany). Skala 1:144. D3ugośa 48,9cm i rozpietośa skrzyde3 41,3cm (dane producenta). Do wykonania modelu u?y3em kleju Revell Contacta, farb Revell oraz szpachlówki Tamiya Putty.

Boeing 747 do czasu wprowadzenia Airbusa 380 by3 najwiekszym samolotem pasa?erskim świata. Dzieki swojej sylwetce z charakterystycznym garbem, jest te? najbardziej rozpoznawalnym samolotem. Pierwszy lot Boeinga 747 odby3 sie 9 lutego 1969 roku, a w 1970 wszed3 ju? do normalnej s3u?by. Boeing 747B mo?e pomieścia 366 pasa?erów w konfiguracji trój klasowej lub 452 pasa?erów w konfiguracji dwu klasowej. Predkośa przelotowa 896km/h. Maksymalny zasieg 9800km.Naped stanowią cztery silniki. W zale?ności od zamówien przew1nika, Boeing 747B jest wyposa?ony w silniki a? trzech producentów:
- Pratt & Whitney JT9D-7A
- General Electric CF6-45A2
- Rolls-Royce RB211-524B2

20090401175347

20090401175355

20090401175402

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale miałeś przy tym roboty... Na tym przekroju jest tyle siedzeń, z tego co widać, wszystko starannie pomalowane. To jest świetne. Oby tak dalej. Ja osobiście nie modeluję, wolę tworzyć w Blenderze samolot niż kleić taki sam w domu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie dziwne? możesz foto lub skany wrzucić?
Eh muszę w końcu wróci do składania Yamato z Kartonowego Arsenału, odstawiłem go na parę miechów żeby zaległości w grach nadrobić :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 19:38, KaRkAsZo napisał:

gdzie mozna kupic zestaew do modelowania? ineresuja mnie wszystkie rodzaje, ale jest
opancerzenie z wojny w wietnami?



W sklepach modelarskich. Poszukaj, jeśli mieszkasz w mieście na pewno jest chociaż jeden. Sprawdź w google np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 19:38, KaRkAsZo napisał:

gdzie mozna kupic zestaew do modelowania? ineresuja mnie wszystkie rodzaje, ale jest
opancerzenie z wojny w wietnami?


allegro, internetowe sklepy wysyłkowe, sklepy modelarskie w większych miastach, nawet w supermarketach czasami można coś wyhaczyć.
aha, przypominam tylko, że to nie jest takie 'o, kupie sobie model, będzie fajnie' - trzeba poświęcić temu hobby sporo czasu, żeby mieć dobre efekty. to coś jak ludzie, którzy kupują sobie na allegro nasiona drzewek bonsai, bo mają taką fazę - nie wiedząc, że drzewko będzie się dało formować dopiero po kilku LATACH ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prezentuję trzy modele samolotu pasażerskiego Airbus A380. Wszystkie trzy modele firmy Revell w skali 1:144. do zrobienia modeli używałem kleju Revell Contacta, Revell Contacta Glue i Tamiya Extra Thin Cement. Użyłem szpachlówek Tamiya Putty oraz Tamiya Putty White. Modele malowałem farbami Revell oraz Humbrol

Airbus A380 First Flight w malowaniu Airbus Home. Numer katalogowy 04218. Poziom trudności 4/5. Ilość części 163. Długość 504mm i rozpiętość 555mm.
Airbus A380 Visible Interior. Malowanie Airbus Home. Numer katalogowy 04259. Poziom trudności 5/5. Ilość części 174. Długość 504mm i rozpiętość 555mm.
Airbus A380 Emirates. Malowanie Emirates Airlines. Numer katalogowy 04237 (obecnie model nie jest już produkowany). Poziom trudności 4/5. Ilość części 163. Długos 504mm i rozpiętość 555mm.

Airbus A380 (początkowo znany jako Airbus A3XX), potocznie nazywany Super Jumbo to cztero silnikowy i dwu poziomowy samolot pasażerski skonstruowany przez Konsorcjum Airbus. Dzięki temu, że górny pokład ciągnie się przez całą długość, A380-800 może pomieścić 555 pasażerów w układzie trzech klas do nawet 853 pasażerów w układzie jednej klasy ekonomicznej. Pod tym względem wyprzedza Boeinga 747-400. Planowana wersja transportowa A380-800F jest jednym z największych samolotów tej klasy i ustępuje jedynie rosyjskiemu samolotowi Antonow An-225 "Mrija".
Pierwsze przymiarki do stworzenia bardzo dużego samolotu pasażerskiego Airbus uczynił na początku lat 90 XX wieku planując zepchnąć na drugi plan Boeinga 747-400. Konsorcja lotnicze – pamiętając, że rywalizacja McDonnell-Douglasa z DC-10 i Lockheeda z L-1011 TriStar zakończyła się wyeliminowaniem tej drugiej firmy z rynku cywilnego z powodu nasycenia rynku maszynami tej klasy, do której należały oba samoloty – postanowiły uniknąć ryzyka i wspólnie opracować jedną maszynę, która samodzielnie opanowałaby segment 600-800 miejscowych samolotów pasażerskich. W styczniu 1993 Boeing i kilka z firm tworzących Konsorcjum Airbus rozpoczęły wspólne badania nad programem VLCT (Very Large Commercial Transport – Bardzo Duży Transport Komercyjny).
W czerwcu 1994 Airbus rozpoczął opracowywanie własnego bardzo dużego samolotu pasażerskiego oznaczonego A3XX. Rozważano wówczas różne koncepcje konstrukcji, w tym tak dziwne jak dwa przylegające do siebie bokami kadłuby A340, największego wówczas samolotu Airbusa. Wspólne prace nad programem VLCT zakończyły się w lipcu 1996 – Boeing stworzył własny projekt, 747X będącego Jumbo Jetem z przedłużonym "garbem" na szczycie głównego kadłuba, który wkrótce został porzucony, a następnie wznowiony, by wyewoluować w 747-8 Intercontinental, A3XX szybko zaś otrzymał kształt dwupokładowca z pokładami umieszczonymi jeden nad drugim.
19 grudnia 2000 roku rada nadzorcza Airbusa przegłosowała rozpoczęcie wartego 8,8 mld euro programu budowy A3XX, przemianowanego na A380 – nazwa ta była zerwaniem z tradycją nadawania kolejnych numerów kolejnym samolotom, ale zdecydowano się na ten krok, gdyż cyfra 8 przypomina poprzeczny przekrój dwupokładowej maszyny, a ponadto w niektórych kulturach oznacza szczęście. Firma otrzymała wówczas zamówienie na 55 maszyn od sześciu klientów.
Ostateczny kształt nadano maszynie w 2001 roku. 23 stycznia 2002 rozpoczął się montaż pierwszego samolotu. Gdy go ukończono, koszty programu wynosiły już 11 miliardów euro. Producent samolotu apelował do wszystkich dostawców wyposażenia, aby dostarczane części były możliwie jak najbardziej odchudzone. Warstwa farby została zmniejszona o 1 mikrometr, przez co zaoszczędzono 80 kg farby. Poszycie górnego kadłuba zbudowane zostało z kompozytów co pozwoliło zmniejszyć masę całkowitą o 800 kg. Dodatkowe 360 kg zaoszczędzono dzięki lekkiej konstrukcji opon.
Pierwszy Airbus A380 – numer seryjny 001, rejestracja F-WWOW – został zaprezentowany w Tuluzie 18 stycznia 2005. Po raz pierwszy wzniósł się w powietrze 27 kwietnia o godzinie 10:29 czasu lokalnego.

20090903200113

20090903200213

20090903200221

20090903200229

20090903200304

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2009 o 17:54, marekl1975 napisał:

Tym razem prezentuje przekrojowy, tj. z widocznym wnetrzem, plastikowy model Boeinga
747B w malowaniu skandynawskich linii SAS.


No nad starannością to by można jeszcze popracować bo widać, że na przednim podwoziu opona zamalowana farbą z obręczy, przednia szyba pochlapana klejem przez co zmatowiała i jeszcze parę innych niedoróbek - kwestia posiedzenia nieco dłuższego nad detalami ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee no... super modele, widać rękę profesjonalisty!!
Jedyne co mi tu nie pasi to podłoże... Na betonie czy posadzce nyłby dużo lepszy efekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 15:15, MKRaven napisał:

> Tym razem prezentuje przekrojowy, tj. z widocznym wnetrzem, plastikowy model Boeinga

> 747B w malowaniu skandynawskich linii SAS.

No nad starannością to by można jeszcze popracować bo widać, że na przednim podwoziu
opona zamalowana farbą z obręczy, przednia szyba pochlapana klejem przez co zmatowiała
i jeszcze parę innych niedoróbek - kwestia posiedzenia nieco dłuższego nad detalami ;)
.

No zgadzam się z Tobą, chociaż przy moim wzroku to róznie bywa. Jak Ci się podoba opis techniczny? A Ty też robisz modele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 20:09, marekl1975 napisał:

No zgadzam się z Tobą, chociaż przy moim wzroku to róznie bywa. Jak Ci się podoba opis
techniczny? A Ty też robisz modele?


Co do opisu technicznego to on taki techniczny nietechniczny ;) mnie interesują takie sprawy jak np. akie analizy błędów technologicznych w programach typu "Katastrofa w Przestworzach" tam często bardzo dokładnie takie rzeczy są omawiane.

Modele robiłem i jeszcze od czasu do czasu mnie najdzie. Potem się przerzuciłem na modelarstwo R/C, ale z tym też na razie koniec. Ogólnie jestem z modelarskiej rodziny od pokoleń i ojciec np. skleja żaglowce ze sklejek ;) . Także na chwilę obecną nie robię, ale co jakiś czas mnie najdzie na konkretny model. Ostatnio transporter opancerzony zrobiłem.

PS. Ale podziwiam, gdzie te wszystkie modele zmieścić można bo widzę, że wszystkie pokaźne i całkiem ich sporo :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...model całkiem fajny ale widać pewne ubytki na górze samolotu i na szybce od kokpitu (odpadła? ) Nastepnym razem proponuje użyć szpachlówki modelarskiej by nie było ubytków w plastiku.
PS.Czy to farba tak odstaje na górze samolotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 20:35, MKRaven napisał:

Co do opisu technicznego to on taki techniczny nietechniczny ;) mnie interesują takie
sprawy jak np. akie analizy błędów technologicznych w programach typu "Katastrofa w Przestworzach"
tam często bardzo dokładnie takie rzeczy są omawiane.

Modele robiłem i jeszcze od czasu do czasu mnie najdzie. Potem się przerzuciłem na modelarstwo
R/C, ale z tym też na razie koniec. Ogólnie jestem z modelarskiej rodziny od pokoleń
i ojciec np. skleja żaglowce ze sklejek ;) . Także na chwilę obecną nie robię, ale co
jakiś czas mnie najdzie na konkretny model. Ostatnio transporter opancerzony zrobiłem.

PS. Ale podziwiam, gdzie te wszystkie modele zmieścić można bo widzę, że wszystkie pokaźne
i całkiem ich sporo :) .


Jesli chodzi o TV, to też oglądam na NGC lub Discovery różne programy katastroficzne. Oglądam w zasadzie wszystkie rodzaje katastrof: lotnicze, lądowe, morskie jak i katastrofy budowlane. I masz rację, że w tych programach wszystko jest dokładnie omówione krok po kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się