Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ponad 20 minut z Fallouta 3 - oficjalne gameplaye

576 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2008 o 22:15, jcraft napisał:

Opłaca się zagrać dla naprawdę dobrej zabawy :D . A naprawdę nie rozumiem nastawienia
do F3 jak do FPS-a, jakby w F3 nie było nic poza strzelaniem, sorry ale jeśli F3 to
kiepski FPS, to F1 i F2 to jakieś kiepskie strategie turowe.


Ja już widzę moje nerwy... "Ku**a! mogli zrobić normalnego FPSa, a nie! Z metra nie trafić w mutanta wielkiego jak stodoła! pies by to je**ł!"
A co do nastawienia... nie widzisz że to FPS? Dzizas, w ogóle wiesz co to RPG? RPG było pokazane tylko na pierwszym trailerze w momencie gdy koleś rozdawał staty które i tak nic nie wnoszą...
Natomiast co do Twojej wypowiedzi na temat F1 i F2... nie skomentuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. W F 1 i 2 mierzenie w poszczególne części ciała odejmowało prawdopodobieństwo trafienia. A tutaj jest to zwykły ułatwiacz, tak jak przewidziało gro osób przyglądających się sprawie powstającego F3. Na takie kity czasu i pieniędzy tracił nie będę. Jak nie trudno zauważyć o stronie RPG nie wypowiadam sie, bo jej nie pokazali :), wnioskuję więc, że takowa nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 22:15, jcraft napisał:

Opłaca się zagrać dla naprawdę dobrej zabawy :D . A naprawdę nie rozumiem nastawienia
do F3 jak do FPS-a, jakby w F3 nie było nic poza strzelaniem, sorry ale jeśli F3 to
kiepski FPS, to F1 i F2 to jakieś kiepskie strategie turowe.


Obejrzyj jeszcze raz wszystkie trailery i spojrz ile w nich pokazano linii fabularnych i interakcji z NPCami a ile strzelania. Questy tez wala Oblivionem na kilometr, najpierw sluchasz co ma do powiedzenia questgiver a potem: yes/no/<say nothing> czy podobnie "rozbudowane" dialogi. Btw. na poczatku trailera z nukiem Megaton masz kameleona z Obliviona zywcem przeniesionego do Fallouta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 22:23, Terrorite napisał:

Obejrzyj jeszcze raz wszystkie trailery i spojrz ile w nich pokazano linii fabularnych
i interakcji z NPCami a ile strzelania. Questy tez wala Oblivionem na kilometr, najpierw
sluchasz co ma do powiedzenia questgiver a potem: yes/no/<say nothing> czy podobnie
"rozbudowane" dialogi.


Ta dokładnie... F3 różni się np od Crysisa czy Coda tylko tym, że tu musisz iść po zadania a w tych dwóch masz jak by od początku. Jedyne co ja widzę to sieka sieka i jeszcze raz sieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 22:15, jcraft napisał:

sorry ale jeśli F3 to
kiepski FPS, to F1 i F2 to jakieś kiepskie strategie turowe.



Nie mylmy pojęć. W grach z serii F kierowaliśmy tylko jedną postacią i bitwy były mikroskopijne, więc gdzie tu do strategii? To był cRPG z walką turową. A czemu nie turówka z elementami RPG? W FO1 i 2 zawsze mogłem sobie pograć dyplomatą, poza tym położono nacisk na dialogi, odgrywanie postaci, statystyki wpływały na wszystko.
<sarkazm> Tu mamy natomiast wręcz wzorcowy przykład prawdziwej gry RPG (chodzimy, strzelamy, ludkom odpadają głowy, gdy już odpowiednia ich liczba będzie się nadawała tylko do zeskrobania z podłogi, mamy level up, który pozwala nam na nauczenie się nowej umiejętności, która pozwala na ręczne dekapitowanie naszych przeciwników w jeszcze szybszym tempie, gdy już odpowiednia liczba ludków...) , z wybitnie doskonałymi dialogami (Torment się chowa!), wieloma drogami do wyboru (możesz sprawić, by rozpadł się na kawałki poprzez strzał w korpus lub kolano albo nawet ramię - sam możesz o tym zdecydować!!! Broń też możesz wybrać!!!) oraz nastawieniem na odgrywanie postaci (za pierwszym razem możesz odegrać snajpera, a za drugim rewolwerowca!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 22:29, Łowca Gier napisał:

> sorry ale jeśli F3 to
> kiepski FPS, to F1 i F2 to jakieś kiepskie strategie turowe.


Nie mylmy pojęć. W grach z serii F kierowaliśmy tylko jedną postacią i bitwy były mikroskopijne,
więc gdzie tu do strategii? To był cRPG z walką turową. A czemu nie turówka z elementami
RPG? W FO1 i 2 zawsze mogłem sobie pograć dyplomatą, poza tym położono nacisk na dialogi,
odgrywanie postaci, statystyki wpływały na wszystko.
<sarkazm> Tu mamy natomiast wręcz wzorcowy przykład prawdziwej gry RPG (chodzimy,
strzelamy, ludkom odpadają głowy, gdy już odpowiednia ich liczba będzie się nadawała
tylko do zeskrobania z podłogi, mamy level up, który pozwala nam na nauczenie się nowej
umiejętności, która pozwala na ręczne dekapitowanie naszych przeciwników w jeszcze szybszym
tempie, gdy już odpowiednia liczba ludków...) , z wybitnie doskonałymi dialogami (Torment
się chowa!), wieloma drogami do wyboru (możesz sprawić, by rozpadł się na kawałki poprzez
strzał w korpus lub kolano albo nawet ramię - sam możesz o tym zdecydować!!! Broń też
możesz wybrać!!!) oraz nastawieniem na odgrywanie postaci (za pierwszym razem możesz
odegrać snajpera, a za drugim rewolwerowca!).

sam bym tego lepiej nie ujął :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Opłaca się zagrać dla naprawdę dobrej zabawy :D
Ale kto zapłaci za niszczone szkliwo na zębach od mimowolnego zaciskania szczęk? Nie, to się nie opłaca - dentysta wysączy mi portfel do dna.
> A naprawdę nie rozumiem nastawienia
> do F3 jak do FPS-a, jakby w F3 nie było nic poza strzelaniem
W S.T.A.L.K.E.R. też jest coś poza strzelaniem a jakoś dla wszystkich jest to FPS bo na strzelaniu skupia się rozgrywka. No chyba, że na podstawie tych filmików widać niezbicie, że rozgrywka w FO3 skupia się na czymś innym niż strzelanie ale jeśli tak to naprawdę będę musiał pójść na jakąś terapię czy coś w tym stylu bo wybaczcie - nie dostrzegłem tego czegoś co miałoby być myślą przewodnią gry (poza strzelaniem).

A poprzednie Fallouty to rzeczywiście baaaaardzo kiepskie strategie turowe. Widziałeś kiedyś taką? Np. Fantasy General? Albo, z planszowego podwórka, Ostatnia Wojna Cesarzy? Istotnie - w porównaniu z nimi Fallout 1 i 2 są tak kiepskimi strategiami turowymi i każdy zatwardziały fan strategi turowych omija poprzednie Fallouty szerokim łukiem bo nie znajdzie tam nic dla siebie. A ja od kiepskiego FPS Falout 3 wolę wspomnianego Warhead''a - fajniej sobie postrzelam choć nie będzie tam tak efektownego zwolnienia biegu czasu; w tym jednym aspekcie muszę pochwalić B. - slow motion im wyszło bardzo efektownie. Ale chyba nie o to chodziło w Fallout?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jednak będzie mroczny, post-apokaliptyczny Oblivion... Nawet jak rozmawiasz z postaciami, to widok się tak samo przybliża;/
Trzeba przyznać że grafika jest cudna, ale... Może inaczej bym na to patrzyła jakbym nigdy Obliviona nie znała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: przyrównanie F1 i F2 do kiepskiej turówki to była lekka prowokacja z mojej strony (jak widać udana :P ) - w życiu na serio czegoś takiego bym nie powiedział o bodajże najlepszym RPG w jakiego grałem :D

Trailery pokazują głównie walkę bo tym (niestety) lubi przechwalać (nie wiedzieć czemu) Bethesda, nie będę oceniał gry RPG po kilku krótkich gameplayach do tego potrzeba przynajmniej paru godzin gry...

Kto mówi że nie będzie można pograć dyplomatą, Bethesda pokazuje non-stop tylko walkę, ale czy ktoś mówi że nie będzie można grać inaczej: NIE! (ja też w grach RPG zawsze wolę grać "dyplomatycznie" niż robiąc rozwałkę).

Każdy zatwardziały fan strategii turowych omijał Fallouty szerokim łukiem, tak samo jak każdy zatwardziały fan FPS ominie nowego Fallouta szerokim łukiem (jak już napisałem nazwanie F1 i F2 kiepskimi turówkami było udaną prowokacją z mojej strony :D )

Mówcie sobie co chcecie o tej grze co chcecie dla mnie F3 to i tak będzie dobre RPG, może nie godny następca starych Falloutów, ale na pewno dobre RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No chyba, że na podstawie tych filmików widać niezbicie, że rozgrywka w FO3 skupia się na czymś innym niż strzelanie
Ciekaw jestem czy wszystkie gry oceniasz na podstawie filmików? Jeśli tak to współczuję bo baaardzo często jest tak, że gra świetnie wygląda na filmiku a w rzeczywistości to chłam (np. Blacksite). Jeśli chodzi o F3 to jest to zbyt rozbudowana gra, żeby można było na podstawie filmików, nawet tak długich jak te, stwierdzić że to nic innego jak tylko kiepski fps.
Ja osobiście jako fan gier rpg, również mam obawy co do głębi fabularnej najnowszego Fallouta, ale wstrzymam się z wygłaszaniem bezsensownych komentarzy typu "Toż to beznadziejny fps!!" do recenzji i opinii innych graczy kiedy gra już będzie na rynku.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jedziemy...

Dnia 29.08.2008 o 22:53, jcraft napisał:

Po pierwsze: przyrównanie F1 i F2 do kiepskiej turówki to była lekka prowokacja z mojej
strony (jak widać udana :P ) - w życiu na serio czegoś takiego bym nie powiedział o bodajże
najlepszym RPG w jakiego grałem :D


Nie wiem co mówisz na poważnie, a co nie. Czytając twoje posty większość zakreślił bym jednak jako żart (te dotyczące FOblivion 3 = RPG)

Dnia 29.08.2008 o 22:53, jcraft napisał:

Trailery pokazują głównie walkę bo tym (niestety) lubi przechwalać (nie wiedzieć czemu)
Bethesda, nie będę oceniał gry RPG po kilku krótkich gameplayach do tego potrzeba przynajmniej
paru godzin gry...


Chwali się oj chwali, wszystkim co mają, a mają tylko sieczkę, przykro mi....

Dnia 29.08.2008 o 22:53, jcraft napisał:

Kto mówi że nie będzie można pograć dyplomatą, Bethesda pokazuje non-stop tylko walkę,
ale czy ktoś mówi że nie będzie można grać inaczej: NIE! (ja też w grach RPG zawsze wolę
grać "dyplomatycznie" niż robiąc rozwałkę).


Powiedział to sam Todd Howard który nawet powątpiewał w to czy da się przejść używając walki wręcz, o dyplomacie nie wspomnę. Po drugie postać z tailerów jest ostro "dokoksana" na potrzeby dema, a jedynym momentem tutaj wykorzystującym co innego niż tylko celne oko był moment odpalania robocika (który w demie też był nieco zmodyfikowany bo... Todd znał już hasło tak więc umiejętność Nauka na nic się zdała, a wątpię żeby graczowi by się to udało.), który praktycznie nie zrobił nic, tak czy siak trzeba było strzelać.

Dnia 29.08.2008 o 22:53, jcraft napisał:

Każdy zatwardziały fan strategii turowych omijał Fallouty szerokim łukiem, tak samo jak
każdy zatwardziały fan FPS ominie nowego Fallouta szerokim łukiem (jak już napisałem
nazwanie F1 i F2 kiepskimi turówkami było udaną prowokacją z mojej strony :D )


Nie wiem w którym miejscu piszesz normalnie, a w którym nie, trochę się pogubiłem. Tak czy siak odpowiem... F3 jest typowym FPP i tylko do fanów FPP on trafi w pełni, bo prawdziwi gracze RPG właśnie instalują P:T albo BG.

Dnia 29.08.2008 o 22:53, jcraft napisał:

Mówcie sobie co chcecie o tej grze co chcecie dla mnie F3 to i tak będzie dobre RPG,
może nie godny następca starych Falloutów, ale na pewno dobre RPG.


Tu wprowadzę małą poprawkę jak to zdanie wyglądać powinno...
"Mówcie sobie co chcecie o tej grze co chcecie dla mnie F3 to i tak będzie dobre FPP,
nie godny następca starych Falloutów, ale na pewno dobre FPP."

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 23:03, Antosz napisał:

Ciekaw jestem czy wszystkie gry oceniasz na podstawie filmików? Jeśli tak to współczuję
bo baaardzo często jest tak, że gra świetnie wygląda na filmiku a w rzeczywistości to
chłam (np. Blacksite). Jeśli chodzi o F3 to jest to zbyt rozbudowana gra, żeby można
było na podstawie filmików, nawet tak długich jak te, stwierdzić że to nic innego jak
tylko kiepski fps.


Człowieku to jest gigantyczny, długaśny gameplay! Ty nadal nie widzisz tu FPP :Q? Człowieku... to ja Tobie współczuję... Święć Panie nad jego duszą....

Dnia 29.08.2008 o 23:03, Antosz napisał:

Ja osobiście jako fan gier rpg, również mam obawy co do głębi fabularnej najnowszego
Fallouta, ale wstrzymam się z wygłaszaniem bezsensownych komentarzy typu "Toż to beznadziejny
fps!!" do recenzji i opinii innych graczy kiedy gra już będzie na rynku.

Pozdrawiam


To chyba jesteśmy fanami innych RPG, rozumiem że Oblivion, Fable były ósmymi cudami świata w tym gatunku tak? Co do komentarzy nie są bezsensowne, to Twój jest trochę dziwaczny... zaprzeczasz czemuś co wszyscy dobrze widzą... ja nie wiem...

Również pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 22:53, jcraft napisał:

Mówcie sobie co chcecie o tej grze co chcecie dla mnie F3 to i tak będzie dobre RPG,
może nie godny następca starych Falloutów, ale na pewno dobre RPG.

Widzisz, tylko ze my w rozmowie operujemy argumentami, Ty natomiast wszystko opierasz na swoich poboznych zyczeniach. F3 bedzie super RPG bo ja tak chce, to troche za malo. Wiesz, z takim nastawieniem nie da sie dyskutowac bo nie ma o czym. Podaj jakis konkretne argumenty ktore wg. Ciebie powoduja ze F3 bedzie w ogole RPG i do tego bedzie dobrym RPG to pogadamy. Trailery pokazuja glownie walke bo tak po prostu wyglada F3. Wybacz ale nie trafia mi do przekonania stwierdzenie ze tym lubi sie chwalic Bethesda. Oni po prostu jak kazdy inny producent pokazuje to co w grze najlepsze. A wg. nich najlepsze sa 1. brody, 2. walka (koniecznie z BloodyMess).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poprzednie Fallouty nie grałem, ale grałem w oba Baldur''s Gatey i Tormenta więc wiem na czym polega cRPG. I niestety z tego co pokazała na tych filmikach Bethesada nie wygląda to na RPGia. Są dwie możliwości: albo (nie wiadomo dlaczego) producenci chcieli pokazac wyłącznie walkę pomijając elementy RPG, albo tych elementów jest tak mało, że nie było właściwie co pokazac. :P. Ostatecznie z opinią wstrzymam się do recenzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychodzisz z 101, pozostałości po kościotrupie wyglądają tak samo jak w oblivion, kolumny także wyglądają tak samo. Widząc to co wyczyniał ten koles z padem śmiać i zarazem płakać się chce... gdyby nie to celowanie w poszczególne części ciała konsolowcy raczej nie poradziliby sobie z tą grą ... Capi Oblivionem ? troszkę, but Oblivion to naprawdę świetna gra ( posiadam Złotą Edycję) z wciągającą fabuła, nie wiem kto wam dzieci nagadał, że Oblivion jest nudny i monotonny. Wracając do tematu, tak to źle ze Fallout 3 "capi" Oblivionem, ale rany boskie To TEN sam silnik więc niektóre rzeczy po prostu muszą wyglądać podobnie - .-. Btw. Dużo perków, ale RANY BOSKIE 2 level już przy wyjściu ze 101 ? Czy ja wyglądam na kretyna? - .-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Chwali się oj chwali, wszystkim co mają, a mają tylko sieczkę, przykro mi....
Oo.. Masz może wujka w Bethesdzie? Nie? To skąd wiesz jak wygląda pozostałe kilka(dziesiąt) godzin gry?

>Powiedział to sam Todd Howard który nawet powątpiewał w to czy da się przejść używając walki wręcz, o dyplomacie nie wspomnę.
Nie ma gry cRPG którą dałoby się przejść bez walki z różnymi istotami. I nie ważne czy to Torment czy inny Baldur''s Gate... Poza tym poszukaj na YouTube trailery starszych gier RPG. Zobaczysz, że i tam głównie prezentowano walkę.

>F3 jest typowym FPP i tylko do fanów FPP on trafi w pełni, bo prawdziwi gracze RPG właśnie instalują P:T albo BG.
No i znów nasuwa się pytanie o wujka w Bethesdzie;)

Tak na marginesie to wydaje mi się, że największą bolączką Fallouta3, która prowokuje takie komentarze jak Twoje jest to, że... To własnie Fallout3.

Również pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować