Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Oldskulowe podsumowanie, czyli legenda nie umiera nigdy

15 postów w tym temacie

lurynowicz

Ostatni materiał ostatniego wydania soboty community podczas ostatniej w tym roku letniej przerwy od szkoły (tej na ostatnim szczeblu też) dobiega końca. Wykorzystajcie te ostatnie godziny i przeczytajcie ostatnie wakacyjne podsumowanie by Lurr. Z ostatnimi komentarzami Spaykiego. I tak, ten materiał sponsoruje słówko ostatni. We wszelkich możliwych odmianach.

Przeczytaj cały tekst "Oldskulowe podsumowanie, czyli legenda nie umiera nigdy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spayki, ale Ty to freak jesteś...xD No ale muszę Ci podziękować, ta ballada i te Twoje komentarze, poprawiły mi humor, w końcowej fazie wakacji ; )
Mimo, że wyżej wymieniona ballada ni jak pasowała mi do sytuacji końca wakacji :P.
Najbardziej żałuje tego, że mieszkam z 300 km od stolicy, przez co nie mogłem się pokazać na CyberGram: /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto chce oglądać serial "Wiedźmin" niech zagląda na TVP POLONIA w każdą sobotę i niedzielę o 18 20. Jak na razie wszystkie odcinki widziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 23:35, Isoft napisał:

Kto chce oglądać serial "Wiedźmin" niech zagląda na TVP POLONIA w każdą sobotę i niedzielę
o 18 20. Jak na razie wszystkie odcinki widziałem :)


I jak wrażenia? Bo ja zasypiam po 3 minutach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 23:35, Spaykus napisał:

> Kto chce oglądać serial "Wiedźmin" niech zagląda na TVP POLONIA w każdą sobotę i
niedzielę
> o 18 20. Jak na razie wszystkie odcinki widziałem :)

I jak wrażenia? Bo ja zasypiam po 3 minutach :D


Dlaczego zasypiasz, zbyt dużo pracy? :D Dobrze jest sobie popatrzeć na ten dość stary serial, w końcu nasz, polski :P Ale wrażenia pozytywne, możesz mi wierzyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 23:47, Isoft napisał:

Dlaczego zasypiasz, zbyt dużo pracy? :D Dobrze jest sobie popatrzeć na ten dość stary
serial, w końcu nasz, polski :P Ale wrażenia pozytywne, możesz mi wierzyć. :)


Powiem tak - fanów prozy Sapkowskiego, których znam ta adaptacja odrzuca; ja książek nie czytałem (tych, bo tak w ogóle to czytałem. Jakieś), a i tak mnie odrzuca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, serial jak i film nie jest doskonały jak na te czasy. Scenariusz został zmieniony wbrew scenarzyście (później nie było jego imienia i nazwiska w napisach końcowych). Efekty specjalne były słabe itd. I jeszcze film
był kręcony na podstawie dwóch książek. Dużo fanów Sapkowskiego pisało do producenta filmu o jakieś zmiany, np:
Jaskier to wysoki blondyn a wystarczy spojrzeć na tego, który jest w tym filmiku, itd. Dzisiaj trochę dziwnie się patrzy na ten serial, ale jestem fanem Wiedźmina to i na serial patrzę. A książki też czytałem, jakieś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam też takie pytanie: dlaczego Michał Żebrowski nie podłożył głosu Geraltowi w grze ? Czy w ogóle CDP proponowało mu taką pracę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 00:00, Isoft napisał:

Mam też takie pytanie: dlaczego Michał Żebrowski nie podłożył głosu Geraltowi w grze
? Czy w ogóle CDP proponowało mu taką pracę ?


Przyznam szczerze, że nie wiem, to pytanie raczej do RED-a.

Pamiętam natomiast, że RED kategorycznie odcinał się od filmowej adaptacji. Możliwe zatem - podążam drogą dedukcji - że propozycja dla MŻ nawet nie padła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 00:02, Spaykus napisał:

> Mam też takie pytanie: dlaczego Michał Żebrowski nie podłożył głosu Geraltowi w
grze
> ? Czy w ogóle CDP proponowało mu taką pracę ?

Przyznam szczerze, że nie wiem, to pytanie raczej do RED-a.

Pamiętam natomiast, że RED kategorycznie odcinał się od filmowej adaptacji. Możliwe zatem
- podążam drogą dedukcji - że propozycja dla MŻ nawet nie padła :)


Szkoda, ale Jacek Rozenek dobrze się spisał w roli wiedźmina Geralta :) Ale faktycznie RED trochę się odciął od adaptacji filmowej, chociażby popatrz na bliznę Geralta w grze a, w filmie. Jeszcze wygląd mieczy, strój itd. :P W prawdzie są tą zmiany estetyczne, ale zawsze jakieś... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RED zdecydowanie od adaptacji filmowej się odciął i, jak się okazało, słusznie. Wizja świata zaproponowana przez programistów jest dużo ciekawsza no i, przede wszystkim, bardziej przemyślana. Co do adaptacji filmowej, to miała tylko trzy wady: reżyserię, scenariusz i efekty specjalne ;) Żebrowski w roli Geralta daje radę, Jaskier również w sumie pasował (do pana sugerującego że Jaskier, to wysoki blondyn: jedyne informacje jakie można o nim znaleźć w książce to to, że miał jasne włosy - czyli nie koniecznie blondyn, o wzroście też nic nie było). Muzyka też mi się podobała (zresztą ostatnie dzieło Ciechowskiego przed śmiercią). Szkoda tylko, że wszystko psuje mały robot udający Ciri oraz gumowy smok zabawka. Aha, pisałem tutaj o serialu - film, jako że z 13 godzin materiału skrócony jest do 1,5 nie daje się oglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 22:29, Tokix napisał:

Spayki, ale Ty to freak jesteś...xD No ale muszę Ci podziękować, ta ballada i te Twoje
komentarze, poprawiły mi humor, w końcowej fazie wakacji ; )

*Foch!*

A ja? To ja wpadłem na pomysł z balladą, a poza tym gdyby nie tekst, to komentarzy by nie było. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:12, siepu napisał:

RED zdecydowanie od adaptacji filmowej się odciął i, jak się okazało, słusznie.

Sapkowski też. Zresztą nie dziwię się, bo sagę przeczytałem jakieś 4 razy. :)

Dnia 01.09.2008 o 12:12, siepu napisał:

Wizja
Co do adaptacji filmowej, to miała tylko trzy wady: reżyserię, scenariusz
i efekty specjalne ;)

Czyli wszystko. Oprócz genialnej muzyki Grzegorza Ciechowskiego. Soundtrackiem zachwycam się po dziś dzień.

Dnia 01.09.2008 o 12:12, siepu napisał:

gumowy
smok zabawka.

Gumowa to była strzyga, a smok to był renderowany na Atari 2600. ;)

Serial jest i tak nieco poprawiony w stosunku do filmu, który jak dla mnie był totalną kapą.

A Spayki czytał książki. Potwierdzam. Widziałem kiedyś na jego biurku książkę telefoniczną. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować