• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
endrju4

San Andreas błąd gta.sa .exe orginał czy pirat ?

Pytanie

kupiłem gre GTA SA instaluje uruchamiam wyskakuje błąd aplikacji (gta.sa .exe) pisze do cenegi karzą uaktalnic sterowniki robie to nie pomaga póniej format tez nic nie daje wysyłam do nich płyte otrzymuje drugi egzemplarz ale problem pozostał nie mogę zagrac choc wydałem 79 zł i teraz najsmieszniejsze
kumpel mówi mi daj sobie spokój zainstaluj pirata bedzie chodził nie wierzyłem instaluje i co DZIAŁA !!!!!!!
DLACZEGO????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

26 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 01.09.2008 o 20:54, endrju4 napisał:

kupiłem gre GTA SA instaluje uruchamiam wyskakuje błąd aplikacji (gta.sa .exe)
pisze do cenegi karzą uaktalnic sterowniki robie to nie pomaga póniej format tez nic
nie daje wysyłam do nich płyte otrzymuje drugi egzemplarz ale problem pozostał nie mogę
zagrac choc wydałem 79 zł i teraz najsmieszniejsze
kumpel mówi mi daj sobie spokój zainstaluj pirata bedzie chodził nie wierzyłem instaluje
i co DZIAŁA !!!!!!!
DLACZEGO????????????

jaki antywirus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jesteś pewien, że wcześniej nie miałeś GTA: San Andreas zainstalowanego? I spróbuj podczas instalacji zmienić folder, obojętnie, dodać do Rockstars Games jedynkę czy coś w tym stylu, byle nie w domyślnym. I zobacz potem w folderze czy gta_sa.exe jest w głównym folderze, czy gdzieś tego nie wcięło. Podaj parametry komputera. Sterowniki to karty graficznej i muzycznej pobierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie mialem zainstalowanego GTA sterowniki tez aktualizowalem
bardziej interesuje mnie to dlaczego wersja piracka dziala bez problemu a orgianal nie chce raczej powinno byc odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.09.2008 o 07:33, endrju4 napisał:

nie mialem zainstalowanego GTA sterowniki tez aktualizowalem
bardziej interesuje mnie to dlaczego wersja piracka dziala bez problemu a orgianal nie
chce raczej powinno byc odwrotnie

pewnie dlatego, że w piracie grasz na cracku, a one jakośtam "obchodzą" To Coś, które nie pozwala odpalić ci jej w oryginale. a to, że avast jest do kitu to inna sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.09.2008 o 08:23, szypek26 napisał:

> nie mialem zainstalowanego GTA sterowniki tez aktualizowalem
> bardziej interesuje mnie to dlaczego wersja piracka dziala bez problemu a orgianal
nie
> chce raczej powinno byc odwrotnie
pewnie dlatego, że w piracie grasz na cracku, a one jakośtam "obchodzą" To Coś, które
nie pozwala odpalić ci jej w oryginale. a to, że avast jest do kitu to inna sprawa...

jezeli miałbym pewność ze zmiana na inny program antywirusowy cos zmieni to bym nawet wydał na to kase ale skoro instalowałem gta gdy avasta odinstalowałem to pewnie byłoby wyrzucanie pieniedzy
denerwuje mnie ze wydaje kase na gre i nie moge normalnie bez kombinowania zagrac moja zona smieje sie ze mnie mówi przeciez to symulator przestepcy i pewnie cenega chce cie wprowadzic w atmosfere gry ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.09.2008 o 23:11, Jaki Ganh1 napisał:

Jesteś pewien, że wcześniej nie miałeś GTA: San Andreas zainstalowanego? I spróbuj podczas
instalacji zmienić folder, obojętnie, dodać do Rockstars Games jedynkę czy coś w tym
stylu, byle nie w domyślnym. I zobacz potem w folderze czy gta_sa.exe jest w głównym
folderze, czy gdzieś tego nie wcięło. Podaj parametry komputera. Sterowniki to karty
graficznej i muzycznej pobierz.

czy liczy sie instalacja tej samej gry tzn zainstalowałem gta nie działało odinstalowałem gta + avast jeszcze raz zainstalowałem gta w tym samym folderze co poprzednio jezeli to sie liczy to moze powtórze instalacje bez avast ale folderze ze zmienioną nazwą dam znac czy pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.09.2008 o 20:54, endrju4 napisał:

DLACZEGO????????????

Spróbuj tak. Odinstaluj grę. Następnie wejdź do menedżera urządzeń (panel sterowania/system/sprzęt) i w menu widok włącz "pokaż ukryte urządzenia".
Najprawdopodobniej znajdziesz tam sterowniki o nazwach zaczynające się od "StarForce" (powinny być trzy) oraz od Secdrv (powinien być jeden). To są sterowniki Starforce i SafeDisc, które być może powodują problemy.
Aczkolwiek GTa jest chyba zabezpieczona securomem 7, wiec nie wiem czy ma to w ogóle sens - być może jednak zabezpieczenia gryzą się między sobą jakimś cudem.

Odinstaluj wszystkie 4 (lub więcej jeżeli będą miały takie same nazwy), przy każdej deinstalacji nie pozwól na restart. Dopiero po ostatniej zrestartuj system.
Po restarcie spróbuj na nowo zainstalować grę. Gra powinna na nowo zainstalować swój moduł zabezpieczeń. Po takiej operacji jeżeli inne gry przestaną działać, to trzeba je odinstalować i zainstalować ponownie.

Jest też możliwe, że kompie masz robala, który psuje pracę kodu zabezpieczeń gry. Wszystko jest możliwe.
Żeby zweryfikować co jest najlepiej byłoby stworzyć dodatkową partycję i na niej zainstalować osobną kopię Windows, wgrać poprawki i nowe sterowniki wyłacznie z oryginalnych stron. Jeżeli to by pomogło i gra by odpalała, to winne byłoby zapaskudzone Windows, a jeżeli nadal by się wywalało, to raczej jakiś problem sprzętowy.
Jednak instalacja czystego systemu wymaga minimum zaangażowania i trochę trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.09.2008 o 09:32, endrju4 napisał:

nie działało odinstalowałem gta + avast

Możesz jeszcze jako pierwsze sprawdzenie odinstalować avasta i wtedy odpalić grę. Ale nawet jeżeli sie uruchomi, to nie znaczy, że avast musi być winny. Bo moze być tak, że ma się vira, który avasta obszedł i to on mógłby być przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.09.2008 o 14:56, Olamagato napisał:

> DLACZEGO????????????
Spróbuj tak. Odinstaluj grę. Następnie wejdź do menedżera urządzeń (panel sterowania/system/sprzęt)
i w menu widok włącz "pokaż ukryte urządzenia".
Najprawdopodobniej znajdziesz tam sterowniki o nazwach zaczynające się od "StarForce"
(powinny być trzy) oraz od Secdrv (powinien być jeden). To są sterowniki Starforce i
SafeDisc, które być może powodują problemy.
Aczkolwiek GTa jest chyba zabezpieczona securomem 7, wiec nie wiem czy ma to w ogóle
sens - być może jednak zabezpieczenia gryzą się między sobą jakimś cudem.

Odinstaluj wszystkie 4 (lub więcej jeżeli będą miały takie same nazwy), przy każdej deinstalacji
nie pozwól na restart. Dopiero po ostatniej zrestartuj system.
Po restarcie spróbuj na nowo zainstalować grę. Gra powinna na nowo zainstalować swój
moduł zabezpieczeń. Po takiej operacji jeżeli inne gry przestaną działać, to trzeba je
odinstalować i zainstalować ponownie.

Jest też możliwe, że kompie masz robala, który psuje pracę kodu zabezpieczeń gry. Wszystko
jest możliwe.
Żeby zweryfikować co jest najlepiej byłoby stworzyć dodatkową partycję i na niej zainstalować
osobną kopię Windows, wgrać poprawki i nowe sterowniki wyłacznie z oryginalnych stron.
Jeżeli to by pomogło i gra by odpalała, to winne byłoby zapaskudzone Windows, a jeżeli
nadal by się wywalało, to raczej jakiś problem sprzętowy.
Jednak instalacja czystego systemu wymaga minimum zaangażowania i trochę trwa.

tylko ze sytuacja z tą grą jest o tyle zabawna ze instalowałem ją na jeszcze dwóch kompach i problem jest ten sam przy czym jeden nie miał kompletnie stycznosci z netem swierza 10 dniowa sztuka kupiona dla 7 latka z okazji rozpoczecia roku szkolnego i fakt ze jedyna rzecza która łączy te trzy kompy to avast takze to moze rzeczywiscie jego wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.09.2008 o 21:40, endrju4 napisał:

10 dniowa sztuka kupiona dla 7 latka z okazji rozpoczecia roku szkolnego i fakt ze jedyna
rzecza która łączy te trzy kompy to avast takze to moze rzeczywiscie jego wina


Z San Andreas zawsze są duże kłopoty z działaniem. Ja mam avast a GTA SA działa bez problemu. Być może płyta jest popsuta. A tak poza tym sądzisz że San Andreas jest odpowiednią grą dla 7 latka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.09.2008 o 22:41, Tomek1120 napisał:

Z San Andreas zawsze są duże kłopoty z działaniem. Ja mam avast a GTA SA działa bez problemu.
Być może płyta jest popsuta. A tak poza tym sądzisz że San Andreas jest odpowiednią grą
dla 7 latka?


o pierwsze - napisał, że wymienił płytę u Cenegi, a po drugie - prawdopodobnie po prostu sprawdzał tę grę na tamtym komputerze, kto powiedział, że da 7-latkowi grać? XD
---
Ja od siebie proponowałbym wywalić kompletnie Avasta, podobnie jak San Andreas, włączyć jakiegoś RegCleana, później zainstalować SA i powinno działać. Jeżeli Avast to jedyna rzecz łącząca te komputery to raczej na pewno jest to jego wina. Ewentualnie brak aktualizacji Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.09.2008 o 22:41, Tomek1120 napisał:

> 10 dniowa sztuka kupiona dla 7 latka z okazji rozpoczecia roku szkolnego i fakt
ze jedyna
> rzecza która łączy te trzy kompy to avast takze to moze rzeczywiscie jego wina
>

Z San Andreas zawsze są duże kłopoty z działaniem. Ja mam avast a GTA SA działa bez problemu.
Być może płyta jest popsuta. A tak poza tym sądzisz że San Andreas jest odpowiednią grą
dla 7 latka?

tak GTA bylo tylko sprawdzane na kompie 7 latka chodzilo o to czy ten problem dotyczy tylko mojej konfiguracji czy tez jest to cos innego a razem z GTA kupilem Gears of War i smiga bez problemu chociaz po czytaniu komentarzy na forum bardziej balem sie o to ze z GoW beda problemy a tu niespodzianka GoW dziala a GTA nie a windows aktualizowany ,dzisiaj wieczorem usune avasta i gta jeszcze raz i sprawdze czy bedzie dzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.09.2008 o 10:04, SOKÓŁ17 napisał:

podczas instalowania gta sa wyskakuje mi błąd danych crc co należy zrobic zeby się zinstalowało


Błąd CRC zapewne oznacza, że płyta może być uszkodzona / porysowana / zabrudzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.09.2008 o 10:04, SOKÓŁ17 napisał:

podczas instalowania gta sa wyskakuje mi błąd danych crc co należy zrobic zeby się zinstalowało


Spróbuj przetrzeć czymś płytę, żeby pozbyć się zabrudzeń, a jeśli nie pomoże, to spróbuj przekopiować płytę na dysk twardy i wtedy zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.09.2008 o 10:45, Nufiko napisał:

> podczas instalowania gta sa wyskakuje mi błąd danych crc co należy zrobic zeby się
zinstalowało

Spróbuj przetrzeć czymś płytę, żeby pozbyć się zabrudzeń, a jeśli nie pomoże, to spróbuj
przekopiować płytę na dysk twardy i wtedy zainstalować.

>prubowałem skopiować na twardy dysk ale wraz wyskakuje błąd dany crc1. Da sie coś z tym zrobić:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.09.2008 o 12:40, SOKÓŁ17 napisał:

>prubowałem skopiować na twardy dysk ale wraz wyskakuje błąd dany crc1. Da sie coś
z tym zrobić:):):):)

obejrzyj płytę od spodu, jak jest brudna a nie porysowana to pomoże mycie w ciepłej wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.09.2008 o 12:47, sig. napisał:

> >prubowałem skopiować na twardy dysk ale wraz wyskakuje błąd dany crc1. Da sie
coś
> z tym zrobić:):):):)
obejrzyj płytę od spodu, jak jest brudna a nie porysowana to pomoże mycie w ciepłej wodzie.


>nie jest brudna ani porysowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.09.2008 o 12:47, sig. napisał:

> >prubowałem skopiować na twardy dysk ale wraz wyskakuje błąd dany crc1. Da sie
coś
> z tym zrobić:):):):)
obejrzyj płytę od spodu, jak jest brudna a nie porysowana to pomoże mycie w ciepłej wodzie.

>mjałem zaistalowane gta sa i sobje przegrałem na płytę i otąd wyskakuje błąd danych crc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować