Zaloguj się, aby obserwować  
143872

Google Chrome - przeglądarka internetowa od Google

250 postów w tym temacie

Krótka piłka - jak zmienić motyw na jeden z już zainstalowanych? Każda porada, jaką znalazłem, kieruje w Ustawienia Google Chrome -> Opcje -> Prywatne rzeczy -> Motywy, ale tam mogę co najwyżej przywrócić domyślny lub pobrać nowy z https://chrome.google.com/webstore?category=theme&hl=pl (już pobranych nie da się pobrać ponownie :/).
A jak wejdę w Narzędzia -> Rozszerzenia, to mi się wyświetla "Ech... żadne rozszerzenia nie zostały zainstalowane :-(".
W skrócie - WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 21:13, nightfaler napisał:

To samo przezywałem wczoraj ;]
Po prostu zrestartuj przeglądarkę i za instaluj go jeszcze raz.


Wielkie dzięki :). Swoją drogą, Google tu zaliczyło niezłego faila, bo u konkurencji jakoś można bez problemu przełączać się między motywami a tu takie coś... Szczególnie, że wygląda na to, że w poprzednich wersjach Chrome''a też nie było problemów z przełączaniem motywów.

A w ogóle to dziwi mnie, czemu Chrome domyślnie nie instaluje się w Program Files (jak każdy normalny program) a w profilu użytkownika, w podfolderze folderu AppData.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 16:13, Blackhand napisał:

A w ogóle to dziwi mnie, czemu Chrome domyślnie nie instaluje się w Program Files (jak
każdy normalny program) a w profilu użytkownika, w podfolderze folderu AppData.

Po kryjomu chcą przejąć kontrole nad światem. Póki co ćwiczą ukrywanie własnej przeglądarki w naszych PC. Potem spodziewajmy się, że po otwarciu lodówki u widzimy panel igoogle czy coś ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś dowody na temat "szpiegowania" Google? Chętnie bym zainstalował Chrome bo mój ulubiony FF jest koszmarnie wolny, a Opera mimo tego, że bardzo szybka to doprowadza mnie do szału. Opinię o IE z grzeczności zachowam dla siebie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2011 o 11:52, Hartus napisał:

Czy są jakieś dowody na temat "szpiegowania" Google? Chętnie bym zainstalował Chrome
bo mój ulubiony FF jest koszmarnie wolny, a Opera mimo tego, że bardzo szybka to doprowadza
mnie do szału. Opinię o IE z grzeczności zachowam dla siebie. :P


Nie wiem czy można to nazwać szpiegowaniem: Chrome podczas wpisywania czegokolwiek w pasku adresu (frazy wyszukiwania, adresu strony WWW itd.) odpytuje Googla o adresy stron powiązanych z daną frazą (to ma sens taki jak autopodpowiadanie adresu w innych przeglądarkach - z tym, że nie musisz wcześniej wchodzić na daną stronę, żeby ją dopisać do listy suggesta). Odpytywanie takie odbywa się standardowo - wysłaniem żądania HTTP z Twoim adresem IP, szukaną frazą i (chyba) Cookies powiązanymi z Google.

Szpiegowanie zatem odbywa się dokładnie w ten sam sposób, jak szpiegowanie Twoich zapytań podczas "ręcznego" wyszukiwania stron w google.pl. Jak komuś to przeszkadza, to: a) ma tryb incognito, b) może tą funkcję wyłączyć w opcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle pytanie dotyczące chroma co googli. Zmieniłem sobie tło ( za pośrednictwem: Zmień tło na google.com/pl)
jest opcja żeby tło było cały czas widoczne? Tzn nawet w czasie kiedy już wyszukam jakiś klucz? A nie tylko na głownej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shockwave w Chrome i Adobe Flash w Firefoxie padły - odświeżenia na YouTube nie pomagają, reinstalki wtyczek nie pomagają... jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 17:21, Pablovy napisał:

Shockwave w Chrome i Adobe Flash w Firefoxie padły - odświeżenia na YouTube nie pomagają,
reinstalki wtyczek nie pomagają... jakieś pomysły?


Reinstall chrome?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie działają więc problem masz tylko ze swojej strony.
Nowe sterowniki beta od nvidii eliminują w końcu bsod i crashe związane z oglądaniem filmów w hd we flashu przy włączonej akceleracji sprzętowej, do czasu finalnego wyjścia tych sterów w wersji WHQL możesz się spróbować przełączyć we flashu na oglądanie bez akceleracji [jeśli oczywiście jesteś użytkownikiem zielonych]

Ewentualnie walnij reinstal wtyczek [dla firefoxa samej wtyczki, dla chromea całej przeglądarki bo ten ma wtyczkę zintegrowaną, ewentualnie możesz w chromie wtyczkę wyłączyć z pozycji pluginów i przy próbie odpalenia filmu we flashu zgodzić się na instalacja, powinno to też przeinstalować wtyczkę]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W FF zrobiłem reinstal wtyczki w Chrome''a całego od nowa i nadal to samo.
@Pietro87: mam GeForce''a - wyjaśnij proszę łopatologicznie, jak to zrobić.

A z Chrome zaraz spróbuję. edit - nie, nie wiem, jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpalasz jakikolwiek flashowy content, może być filmik na YT - prawo-klik, ustawienia, odznaczasz opcję włącz przyspieszenie sprzętowe.

Chrome : Reinstal wtyczki - wchodzisz w zakładkę about:plugins, klikasz przy wtyczce z flashem [shockwave] wyłącz, potem odpalasz jakikolwiek content z flashem [znów może być np film z YT] pojawi się adnotacja, że do odtworzenia wymagana jest wtyczka flash, klikasz na zainstaluj i postępujesz zgodnie z instrukcjami.

Manualny reinstal wtyczki z poziomu systemu :

http://get.adobe.com/pl/flashplayer/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Chrome nic to nie pomogło... :| A z FF nie mogę znaleźć tego włącz przyspieszenie sprzętowe. Jak włączam coś na YT i klikam prawym, to ja tam nie mam żadnych ustawień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa, tylko To o tym włącz przyspieszenie sprzętowe to pisałeś co do FF... to nadal tego nie mam na FF. A na Chrome jest jak u Ciebie, no bo Chrome już działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować