Zaloguj się, aby obserwować  
143872

Google Chrome - przeglądarka internetowa od Google

250 postów w tym temacie

Google dziś wypuściło własną przeglądarkę Chrome. Dostępna jest w 43 wersjach językowych wśród tym jest i polska.

Link do pobrania:
http://www.google.com/chrome/thankyou.html?statcb=

Aktualnie i ja z niej korzystam. Jak narazie dla mnie rewelacji nie ma. Trochę brakuje mi gestów myszy jak w Operze, bardzo się przydają.
A wy co o niej sądzicie? Google chce walczyć z IE którego używa około 75% użytkowników sieci. Jeżeli jednak wierzyć Google w to co mówią, Chrome ma szanse zaistnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem Chrome i jestem zadowolony. Jak na fazę Beta ma sporo funkcji i działa BARDZO płynnie i szybko, a nie jest przy tym tak zasobożerna jak Opera czy FF (z kartami >3). Kwestą czasu będzie wypuszczenie wersji ostatecznej. Liczę na sukces Google, który pokazał, że jest liderem na rynku w zakresie rozpowszechniania swoich produktów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chrome zużywa u mnie 25mb pamięci a Opera 50mb przy otwartych 2 kartach. Chrome działa szybko tak jak mówisz i do tego całkiem ładnie wygląda. Teraz tylko czekać na wersję ostateczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ładnie ta przeglądarka wygląda. Ja od zawsze używam FF, ale od wczoraj testuję tego Chrome''a i strony otwierają się znacznie szybciej i płynniej niż w przypadku liska, czy Opery nie mówiąc już o IE7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od wczoraj i powiem wam że bardzo ciekawa i szybko się strony ładują. A tak pozatym opowiem wam jakiego kłopotu nie mam przy tej przeglądarce. Ani Internet Exploer, Mozilla, a nawet Opera nie chciały mi otworzyć strony zwaną Naszą-Klasą dlaczego nie wiem oczywiście możecie powiedzieć że mają słabe serwery ale nawet w nocy nie chciało mi wejść. Także miałem problem ze stroną Google jak coś wpisywałem i klikałem wyszukaj to i tak nie chciało znaleść więc gdzieś przez mięsiąc używałem Real Playera aż w końcu zainstalowałem Chrome i wszystko działa świetna przeglądarka chociaż szkoda że nie ma jakiś skórek aby zmienić wygląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ją i z szybkością uruchamiania jest różnie: czasami szybciej niż FF, a czasami wolniej. Skórka mogłaby być ciemniejsza, ale może zrobią to w przyszłości. I jeszcze jedno pytanie: kiedy będzie już końcowa wersja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo jest to beta więc na prawo działać różnie :) Narazie o finalnej wersji nic nie wiadomo, ale można przypuszczać że niedługo się pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Chrome bardzo przypadł internautom do gustu. Ja jestem zadowolony z FireFoxa i nie potrzebuję przesiadać się na inną przeglądarkę, ale z ciekawości ściągnę sobie Chrome kiedy już wyjdzie wersja finalna. Jakoś nie lubię obcować z wersjami beta. Wolę mieć już wszystko gotowe. Kto wie, jeżeli Chrome faktycznie jest taki szybki to może i odstawię Liska na bok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za przeproszeniem do du** jest tak przeglądarka. Cały czas sie wiesza, nie daje sobie rady z aplikacjami flash i wolno działa na youtube:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 17:10, marcinshinoda napisał:

Za przeproszeniem do du** jest tak przeglądarka. Cały czas sie wiesza, nie daje sobie
rady z aplikacjami flash i wolno działa na youtube:P

Pamiętaj że jest to wersja beta, ma brawo mieć błędy. Oceniaj wersję finalną :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to po co tyle deliberować jak i tak Firefox jest najlepszy...zainstalowałem Chrome''a ale jestem tak przyzwyczajony do czerwonego lisa że nie używam przeglądarki od Google''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 14:13, alfega vokov napisał:

Tak w ogóle to po co tyle deliberować jak i tak Firefox jest najlepszy...

To ty tak uważasz. A zresztą, udowodnij? ;>

Dnia 29.09.2008 o 14:13, alfega vokov napisał:

zainstalowałem Chrome''a ale jestem tak przyzwyczajony do czerwonego lisa że nie używam przeglądarki
od Google''a.

No to nie używaj. Ja jestem przyzwyczajony do Opery ale przerzuciłem się na Chrome''a bo wydaje mi się atrakcyjniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie w Google Chrome urzekła prostota oraz to, że nie trzeba grzebać godzinami w ustawieniach i instalować mnóstwa wtyczek żeby się w miarę normalnie przeglądało (Firefox). O dziwo, bo jestem typem człowieka, który lubi wszystko dostosowywać do własnych potrzeb. Tylko nie podobają mi się elementy designu stylizowane na Vistę (przycisk zamykania/minimalizowania/maksymalizowania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie piszę z bety Google Chrome, przeglądarka jest świetna!
Co prawda jestem zwolennikiem modyfikacji i dopasowania przeglądarek do własnych potrzeb, ale prosta obsługa, przejrzysty interfejs i wygoda w użytkowaniu przekonuje mnie do testowania produktu Google, mimo paru bugów (wzorowane na ff podkreślanie błędów działa byle jak, pogrubione to te, do których program się "czepiał".) Problemem jest jeszcze import zakładek z FF, zamiast wgrać je w pasek, program tłoczy je w specjalnym folderze.

Polecam i z uwagą przyglądam się rozwojowi przeglądarki.

PS.Jeszcze chwila a Google będzie robić papier toaletowy...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci co mówią że działa dobrze i stabilnie niech sobie uruchomią parę kart: film na youtubie, zwykła stronka i pdf''a. Poklikajcie sobie pomiędzy nimi a zobaczycie super efekty: wiesza się, film wyświetla się na stronie z tekstem itp. itd. itj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Otworzyłem trzy filmy na youtube, jedną stronę pdf, naszą klasę i forum gramu. Przełączałem między nimi kilkanaście razy i ani razu się nie przycięło. Żadnych problemów. U Ciebie to raczej wynika z powodu słabszego sprzętu albo wielkiego syfu na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 14:48, 143872 napisał:

Mylisz się. Otworzyłem trzy filmy na youtube, jedną stronę pdf, naszą klasę i forum gramu.
Przełączałem między nimi kilkanaście razy i ani razu się nie przycięło. Żadnych problemów.
U Ciebie to raczej wynika z powodu słabszego sprzętu albo wielkiego syfu na dysku.


Z słabszego kompa na pewno nie. Z syfu może i tak ale dziwne że Operze9 i FF3 a nawet IE7 to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 17:08, Szlomber napisał:

Z słabszego kompa na pewno nie. Z syfu może i tak ale dziwne że Operze9 i FF3 a nawet
IE7 to nie przeszkadza.

A u mnie jakoś wszystko dobrze chodzi :] Pamiętaj że to wersja BETA i ma prawo mieć błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna przeglądarka, bardzo mi się podoba, ale wie ktoś może jak wyłączyc to podkreślanie błędów? Wkurza mnie to strasznie bo podkreśla prawie wszystko co napiszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować