Zaloguj się, aby obserwować  
st41k3r

MASS EFFECT - Bring Down the Sky i patch

68 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2008 o 10:57, Deejay napisał:

BTW takich cyrków jakie odchodzą w CDP chyba nigdy nie widziałem np. w Cenedze...


Oby Twoje słowa nie były prorocze - Fallout 3 w końcu niedaleko. A jak Cenega zawali tak jak CDP to zmuszony będę albo robić zakupy u zachodnich wydawców albo zejść do podziemia. Smutne ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 12:46, jacq napisał:

Oby Twoje słowa nie były prorocze - Fallout 3 w końcu niedaleko. A jak Cenega zawali
tak jak CDP to zmuszony będę albo robić zakupy u zachodnich wydawców albo zejść do podziemia.
Smutne ale prawdziwe.



Weź nie strasz...znowu dziura w portfelu by była, jeśli Fallouta zawalą.

A tak po prawdzie, to tego typu działania naszych wydawców raczej nie utrzymają postanowienia kupowania samych oryginałów. Na początku BioShock, potem Mass Effect, teraz z kolei bzdurne DRM-y prosto od EA (patrz: Crysis Warhead i Spore)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2008 o 10:57, Deejay napisał:

BTW takich cyrków jakie odchodzą w CDP chyba nigdy nie widziałem np. w Cenedze...

To mało widziałeś. Cenega ma gorsze akcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia kilka faktów.

1. Dlaczego kupując grę nie zobaczyłem na pudełku informacji iż polska wersja nie jest kompatybilna z dodatkami/patchami które mogły by się pojawić/pojawiły się z inicjatywy developera.

2. Dlaczego taka informacja nie pojawiła się w żadnych materiałach reklamowych.

3. Dlaczego czytając w sumie najpoczytniejsze na rodzimym rynku pismo o grach, natknąłem się na następującą informację, którą pozwolę sobie zacytować: "...Cóż, apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale w końcu to tylko pierwsza część trylogii (co najmniej, bo nie liczę dodatków, które na PC też się pojawią - i to. jak obiecuje CDP, spolszczone)..."
fragment recenzji gry z pisma CD Action numer 05/2008, autorstwa Al''a. Podejrzewam, że autor recenzji gry kreowanej na hit, recenzji zamieszczonej w było nie było największym poważnym piśmie o grach na naszym rynku, używając powyższego sformułowania którym jednoznacznie stwierdza, iż polski wydawca gry obiecuje spolszczone dodatki - wiedział co pisze i posiadał jakieś zapewnienie ze strony wydawcy. Wnioskuję to, gdyż nie widziałem w żadnym kolejnym numerze CDA sprostowania odnośnie tej recenzji i tego sformułowania.

W zawiązku z powyższymi faktami, zaczynam czuć się oszukany.

Co na to szanowni Państwo z CD Projektu?
Co z tym patchem do Mass Effect wydanego u nas w kraju? Kiedy można się go spodziewać?
Co z dodatkiem do Mass Effect wydanego u nas w kraju? Kiedy można się go spodziewać?
Ewentualnie poproszę o informację jak z wydanej w naszym kraju wersji gry zrobić wersję kompatybilną z wydaniami z którymi patche/dodadtki developerów działają?

W chwili obecnej gra którą zakupiłem jest półproduktem. I jako nieświadomy (wprowadzony w błąd brakiem informacji o ograniczeniach) nabywca półproduktu domagam się doprowadzenia tegoż produktu do stanu umożliwiającego korzystanie z niego zgodnie z jego przeznaczeniem, czyli między innymi możliwości zainstalowania patchy/dodatków jakie ukazały się dotychczas i ukażą się w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robią z nas i tyle czuje się lekko dziwnie jak wyśmiewają mnie torrentowcy i pytają poco kupiłe tę gre heh skoro i tak łatki ani dodatku nie zobaczyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 14:48, Gremlin741 napisał:

Hej,
tutaj jest najnowsza informacja o przygotowaniu patcha i dodatku BDtS do Mass Effect
PL. Mam nadzieje, ze w niej znajdziecie odpowiedzi na wszystkie swoje pytania...

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=41817&u=12


Co Wy jaja sobie z nas robicie???
Tego nie można ściagnąć wyświetla się okienko FTP-a i g.....o nic więcej się nie da.

20081206153438

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :(
Po zainstalowaniu Patcha 1.01a z BDTS PL, patch zamiast naprawić moje problemy z dźwiękiem sprawił, że problemy zaczęły się pojawiać ://.. Wie ktoś może co robić? Coś z EAX czy może z patchem?

P.S Akcja BDTS PL jest wpleciona w grę, czy np. jak w Wiedźminie klika się "Nowa przygoda" i "Bring Down The Sky(Zniszcz Niebo)" ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 15:34, S.V.P.A.M napisał:

> Hej,
> tutaj jest najnowsza informacja o przygotowaniu patcha i dodatku BDtS do Mass Effect

> PL. Mam nadzieje, ze w niej znajdziecie odpowiedzi na wszystkie swoje pytania...

>
> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=41817&u=12
>

Co Wy jaja sobie z nas robicie???
Tego nie można ściagnąć wyświetla się okienko FTP-a i g.....o nic więcej się nie da.



Ja takich jaj nie mam, aczkolwiek warto zainwestować pare ptk w swoje IQ mój drogi rpg-owy graczu :D

A mianowiście spróbuj kliknąć ten link ale prawym przyciskiem myszy i dać komende "zapisz element docelowy jako..." i po kłopocie :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam moderatorów forum, ale jak widać ja też musze zdobyć pare punktów doświadczenia do mojego iq, bo nie mogłem znalesć przycisku "edytuj posta" ...

Jest problem z waszym patchem, a mianowicie mimo że nie miałem problemów z dzwiękiem, to podczas zadań na cytadeli (prezydium- górny okręg) dźwięk efektów zaczyna trzeszczeć. (po wyciszeniu w opcjach -dzwięki efektów jest ok, no poza tym że gra sie z samymi dialogami i muzą :P) Dodatkowo czasami na innych lokacjach w grze dzwięki wystrzału z broni najzwyczajniej znikały. Tz był dzwięk trafienia pocisku uderzającego o cel, ale z wystrzałem gorzej. Przetestowałem lokacje ze swoich starych savów zarówno w wersji polskiej dubingu jak i ang. Podczas finałowej walki np. zanika także muzyka podczas bitwy z żniwiarzem w radzie cytadeli. Wraca dopiero w momencie cut-scena. Próbowałem się bawić opcjami w grze, osobiście jednak akurat takie same problemy miałem w grze "assasins creed" i myślę że być może łatwo to można naprawić, jeśli jest to ta sama przyczyna. (Sprzętowe wspomaganie dźwięku windy) -> W as powodowało to także symptomy podobne do tych z me, ale teraz o północy mi sie nie chce tego sprawdzać :P


Pomimo tego ja sie ciesze że wkońcu gra przestała mi sie wieszać... thx cdp i dobranoc wszystkim :P

P.s 2: No tutaj mam możliwość edytowania, dziwne :P
Leos-> Dodatek działa na tej zasadzie że podczas gry dostaniesz zlecenie jako wątek poboczny w fabule me. Poprostu dodaje do mapy nowy system gwiezdny, a w nim nową (lub nowe- jeszcze nie sprawdziłem) misje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktos juz probowal grac w ten dodatek? Bo ja niestety tak. Zenada. Gram w polska wersje dodatku, postacia meska, renegatem. Najwiekszy zgrzyt to kwestie bohatera - pelne przeklenstw i wulgaryzmow. Czy ja czegos nie zauwazylem, czy w tym dodatku Shepard zmienil rase na Kroganina? A najsmieszniejsze jest to, ze kwestie mowione i pisane sa kompletnie rozne i nie, panowie/panie w CD Projekt, nie musze wam podawac przykladow, bo na oko 70% wypowiedzi jest niedopasowanych, wiec po prostu pograjcie 10 minut. Czyzby ludzie w CD Projekt nie wiedzieli jak sie pisze te przeklenstwa, skoro z taka luboscia wtracaja je w kazda wypowiedz bohatera? Tego przeciez w wersji podstawowej nie bylo. Nie mozna bylo tego dopracowac? Nagrano kwestie mowione do zupelnie innego tlumaczenia niz tekst dubbingu. Przeciez czekalem na ten dodatek tak dlugo, ze juz zdazylem o nim zapomniec. Nic by sie nie stalo jak poczekalbym jeszcze dluzej, ale dostal produkt tej samej jakosci, co wersja podstawowa.
A i sciagniecie tego przez http - porazka. Na szczescie macie publicznego ftp, ktory przy okazji jest taka sama porazka (8 KB sredni transfer), ale przynajmniej mozna kontynuowac sciaganie po przerwanej sesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatem ukonczylem dodatek "Bring down the sky". W paru slowach: sam dodatek w miare fajny, trudniejsze do pokonania wiezyczki, przeciwnikow w lokacjach jakby wiecej - strzelasz i strzelasz, a jak juz sie zmeczysz, to ci ciagle wylaza ze swoich dziur. Najfajniejszy element to widok z powierzchni asteroidy na planete, na ktora ma spasc (pomijam fakt, ze grawitacja na tak malym obiekcie jak asteroida praktycznie nie istnieje, wiec nasz bohater nie powinien byc w stanie tam chodzic, a przynajmniej nie w ten sposob - ale w przeciwnym wypadku, grywalnosc by na tym stracila).
I tak jak juz pisalem wczesniej - najgorsza w tym dodatku jest polonizacja, kwestie mowione przez Sheparda sa wulgarne (w podstawce sie tak nie zachowywal), a teksty pisane sa zupelnie inne i na dodatek lagodniejsze (tak, jak pisalem wczesniej, chyba w CD Projekt nie wiedza jak sie pisze te przeklenstwa, ktorymi sypie Shepard) - przyklad: kazda rozmowa z Simonem - tekst sobie, mowa sobie. Na dodatek wypowiedzi Chrona (czy jak mu tam) i Balaka (brzmi dziwnie znajomo, ale pilki noznej i tak nie lubie) chyba w ogole nie nagrano, bo nic nie slychac.
Calosc wyglada tylko odrobine lepiej niz gdyby to byl mod fanowski. Chociaz gdzie tam, gdyby to robil fan, na pewno zadbalby lepiej o dopracowanie calosci.
Jesli CD-Action nie zjedzie CD Projekt jak bure psy za ten dodatek, to bedzie to kolejny dowod na spiskowa teorie dziejow.
Pozostaje chyba czekac na patch do tego patcha (o przepraszam: DLC ;). (Akurat, "and the pigs will fly...")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety po wgraniu dodatku pojawiły się problemy z dźwiękiem takie same jak opisał Grubson234567, nie słychać odgłosu strzału broni, podczas wielu dialogów kwestii w ogóle nie słychać lub są przerywane. Zdarza się, że podczas gry pojawia się trzeszczenie które nie znika do restartu gry. Wcześniej z grą nie miałem żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Zetzer, w BDtS brakuje głosów batariańskich najemników, parę innych zresztą też (np Kate po ukończeniu questa). Ciekawe tylko czy to przez jakiś błąd w patchu czy może rzeczywiście tych głosów wogóle nie nagrano. No i poza tym Shepard trochę niepotrzebnie na siłę wulgarny, brak konsekwencji w stosunku do jego wypowiedzi w głównym wątku gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 09:48, GrzegorzB3 napisał:

Zgadzam się z Zetzer, w BDtS brakuje głosów batariańskich najemników, parę innych zresztą
też (np Kate po ukończeniu questa). No i poza tym Shepard trochę niepotrzebnie na
siłę
wulgarny, brak konsekwencji w stosunku do jego wypowiedzi w głównym wątku gry.


Hmmm.
Mam Mass Effect w wersji kolekcjonerskiej, wybrałem instalację w pełni angielską i na szczęście BDtS nie spowodował u mnie żadnych bugów... co prawda gram od nowa i jestem dopiero po misjach na Cytadeli (

Spoiler

oskarżenie Sarena itd.

), więc zobaczę, czy coś nie wyskoczy w dalszym praniu. ;) Anglika zainstalowałem z obawy przed bugami w polskiej wersji dodatku oraz lęku przed spolszczeniem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy aby zagrać w dodatek trzeba zakończyć (mieć sava) podstawową fabule gry czy jest opcja zaczęcia bezpośrednio dodatku? Savów już nie mam ,a jakoś nie mam tyle czasu aby przejść cała grę od początku i "zachaczyć" wtedy o dodatkowe misje z dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: dlaczego przy łączu 6mb dodatek ściąga się 13 godzin i dlaczego tylko u was pliki się koszmarnie długo ścągają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Zachar.

Nie, dodatkowe misle pojawiają sie w trakcie gry, ale nie wiem czy jest dostepna od początku, ja przechodzi3em gre jeszcze raz, i wgra3em dodatek na etapie kiedy ubijalem roślinke - odrazu na mapie mia3em dostepny system i moglem lecic bez zadnych wstepnych q

BDtS jest (polonizacja) skopane na maxa... ktoś kto usprawiedliwia3 opu1nienia dodatlku PL "troską o nale?ytą jakośa" powinien zakopaa sie ze wstydu...

W świetle niedawno zapoweiedzianego nowego DLC i jego wp3ywu na ME2 jestem pe3en jak najgorszych przeczua.

Czy CDP ma zamiar udostepnia nam nowy DLC i czy tu rownie? zapewnicie nam "troske o nale?ytą jakośa"?

Edit: Rewelacja, jakies farum? polskie znaczki w tym poscie sie wykrzaczyly... witad taka klatwa polonizacyjna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować