Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

King's Bounty: Legenda - umarł król, niech żyje król?

21 postów w tym temacie

Uważam ją za świetną odskocznię od dzisiaj zbyt popularnych fpsów , ale musze przyznać że serii HoMM nie przebije a to z kilku prostych powodów .
- Brak scenariuszy pojedynczych jak w heroes.
- Brak trybu Multiplayer.
No a reszta powodów odsłoni się po premierze na którą gorąco czekam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jedno. Czy gra byłaby tak samo wysoko oceniona bez tytułu King''s Bounty? Bo pewnie niewielu z was wie, ale wcześniej projekt ten znany był pod tytułem Battle Lords, czy jakoś tak podobnie. Sama marka została dodana dopiero później. Osobiście rozpatruj to tak: King''s Bounty: Legend nie może konkurować z Heroes of Might and Magic V. Obie pozycje to odświeżone wersje wcześniejszych tytułów, będących ze sobą ledwo co powiązane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta gra nie może porównywac się z Herosami z jednego powodu, Herosi są grą turową, Kings Bounty nie i to właśnie powoduje jej odmiennośc i niegrywalnośc dla mnie. Nie lubię rtsów, a niestety KB ma taką zasadę wszystko (oprócz bitwy) w real time.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie mogę powiedzieć czy Kink''s Bounty będzie lepszy od Herosów. Obie produkcje są oryginalne i wyjątkowe. I co najważniejsze - różnią się wieloma aspetkami.

King''s Bounty:
Minusy:
- brak multiplayer
- brak pojedynczych scenariuszy
Zalety:
- zapowiada się ciekawa fabuła
- elementy rpg - nic dodać, nic ująć
- i przede wszystkim - nadal rts

Herosy:
Minusy:
- gdyby usunąć walkę, nic już by nie zostało w porównaniu do King''s Bounty
Zalety:
- cała gra jest jednym wielkim plusem [gdybym zaczął wymieniać wszystkie możliwe byłoby uśpienie kilku osób]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 19:39, Azuredragon napisał:

Ciekawi mnie jedno. Czy gra byłaby tak samo wysoko oceniona bez tytułu King''s Bounty?
Bo pewnie niewielu z was wie, ale wcześniej projekt ten znany był pod tytułem Battle
Lords, czy jakoś tak podobnie. Sama marka została dodana dopiero później. Osobiście rozpatruj
to tak: King''s Bounty: Legend nie może konkurować z Heroes of Might and Magic V. Obie
pozycje to odświeżone wersje wcześniejszych tytułów, będących ze sobą ledwo co powiązane.


Dokładnie. Ja tylko mam nadzieję, że jako KB rozpatrywane jako samodzielna produkcja, będzie grą bardzo dobrą, pozbawioną większych błędów. Zwłaszcza moje duże nadzieje rozbudził ten obrazek:
http://www.gram.pl/galeria_obrazki.asp?id=1008&i=6

Jeśli w grze pojawiają się piraci, to lepiej żeby tego nie sknocili, aye?

(PS. See you beauty!? A niech go szkorbut...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

actina, napisz coś więcej. Rozsiekuje HOMMy na kawałki? Bo z tego co widzę, gra będzie ekstramiodna... ale chętnie usłyszałbym jakieś wieści z pierwszej ręki.

W każdym razie naśliniony jestem maksymalnie, nawet codziennie wchodzę na cenega.pl żeby głosować w ankiecie na TAK :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 11:51, actina napisał:

panwie gram w wersje rosyjsa juz 2 tydzien gra jest rewelacyja

A jak z poziomem trudności ? Czy jest ona wymagająca ? Czy jak ktoś mało grał w "Hirołsów" może spokojnie kupić tę część nie obawiająć się że odrzuci go wysoki poziom trudnośći ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na poczatku gry masz tutorial z bardzo dokladnym wprowadzeniem co i jak masz robic zeby byc prawym wojem, paladynem czy tez magiem. po zakonczeniu tutoriala (albo go przechodzisz albo nie) spotykasz sie z krolem i mozesz wziac pierwszego questa, by wyruszyc w nieznane :)

na poczatku przyjdzie Ci (jja tak zrobilem) odwiedzic wioske lezaca nieopopdal zamku gdzie wiesniacy maja problem z roslinkami (bez pomocy krowy sie nie obejdzie)

poziom trudnosci po 5 h grania oceniam na minimalny :D gra sie latwo, milo i przyjemnie - zadnych frustrujacych starc czy spotkan (rzecz jasna jest do wyboru poziom trudnosci jak rozpoczytasz gre, a gralem na normalnym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sa 4 poziomy trudnosci gralem na latwym za szybko mi szlo teraz zaczelem na najciezszym brakuje zlota a i potworow jest straszna masa a to ze zaczynam 3 raz zawsze cos nowego poznalem co wykorzystam lepiej H byli super ale ta gra bije ich o glowe i nie ma co sie dziwic na czyms sie uczyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 13:12, morthi napisał:

poziom trudnosci po 5 h grania oceniam na minimalny :D gra sie latwo, milo i przyjemnie
- zadnych frustrujacych starc czy spotkan (rzecz jasna jest do wyboru poziom trudnosci
jak rozpoczytasz gre, a gralem na normalnym)



Testujesz polską, rosyjską czy angielską wersję gry? :) Czy fabuła jest rzeczywiście lepsza niż ta w Herosach? Czy są podobne przerywniki filmowe, czy rozmowy prowadzone są "na planszy"? I czy są dialogi do wyboru, czy bohater sam mówi co trzeba?(niestety takich rzeczy nie da się dowiedzieć z licznych zapowiedzi i betatestów, więc byłbym zobowiązany za te informacje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 16:01, Valkanis napisał:

Testujesz polską, rosyjską czy angielską wersję gry? :) Czy fabuła jest rzeczywiście
lepsza niż ta w Herosach? Czy są podobne przerywniki filmowe, czy rozmowy prowadzone
są "na planszy"? I czy są dialogi do wyboru, czy bohater sam mówi co trzeba?(niestety
takich rzeczy nie da się dowiedzieć z licznych zapowiedzi i betatestów, więc byłbym zobowiązany
za te informacje)


polska wersje :) fabula jest genialna i bardzo zabawna - nie sposob sie nie smiac czytajac dialogi miedzy postaciami

niedlugo bedzie demo i sam sie przekonasz, ze kb to godny nastepca homm5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2008 o 19:08, morthi napisał:

niedlugo bedzie demo i sam sie przekonasz, ze kb to godny nastepca homm5



Mam taką nadzieje :) Dzięki za odp. A demo mi raczej niepotrzebne bo i tak już EK zamówiłem, więc nastawiam się, że gra będzie niesamowita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować