Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

F3 na GC

56 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2008 o 20:26, shinigami napisał:

>>> A do tej gry nie należy podchodzić jak do "Fallout 3".

Hahaha. Więc powinna się nazywać "Fallout 3: Gra do której nie należy podchodzić". Tutaj
się zgodzę ;)


Dobra to ja wezmę :) wydam takich herołsów VI jako fps i napisze nie należy podchodzić do gry jako do Herołsów...:)
CZyli robienie z ludzi idiotów - dla czego - gdy nie wiadomo o co chodzi chodzi o kasę..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie czytasz ze zrozumieniem.
Nikt nie twierdzi że coś w 3D to już nie może być cRPG.
Ależ może, niech wykorzystuje PixelShader 3.0. Tylko niech ma rozwiniętą fabułę.. jak w książce... I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 20:25, sig. napisał:

zaraz zaraz skoro gra na tytuł fallout 3, to powinien to być właśnie fallout 3 a nie
action z baaaardzo maaaaałłłłłłłłąąąąąą domieszką cRPG (a więc narzekania jak najbardziej
na miejscu)


No i są. W 99,9 % across the world. Więc w czym problem ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 20:24, hallas napisał:

Koszulki dorzucą do specjalnej edycji kolekcjonerskiej dla pracowników gram.pl.

A Mejste pozamiatał: wiadomo-było-od-miesięcy-że-to-FPS. Już na 100% wiem, że jest tylko
jeden cel, dla którego mogę kupić Fallout 3 - rytualne spalenie egzemplarza. Ktoś się
przyłączy?

Ja jestem za załóż taki nowy temat na gram i tam zgadamy się co się tyczy zbiórki kamery nagrania - napiszemy cały scenariusz potem kupimy i spalimy..:)
jak nas będzie 90 to każdy zrobi jednozłotówkową zrzutę..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 21:31, Blizzard Beast napisał:

Wystarczy wam naprawdę przenieść kamerę z powietrza do wnętrza czaszki i już wam gatunek
z RPG zmienia się na FPS? Kondolencje. No chyba, że to realtime jest taki straszny, i
tylko gry turowe mogą nazywać się RPGami.

w rpg gra się z jak najbardziej żywym mistrzem gry, a gracze mówią mu co robią, więc bez tur nie ma nasz ponieważ trzeba rzucać (jak najbardziej realną) kostką/kostami (dodatkowo tenże MG raczej niewiele by zrozumiał jak by zaczęli naraz gadać). co innego crpg, tam tury mogą być "urktyte" jak w grach na infinty enigme (aczkolwiek występują zawsze, w obivonie też, tyle że zamiast guzika "koniec tury" jest z góry ustalony czas trwania takowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 22:02, marselus napisał:

> A Mejste pozamiatał: wiadomo-było-od-miesięcy-że-to-FPS. Już na 100% wiem, że jest
tylko
> jeden cel, dla którego mogę kupić Fallout 3 - rytualne spalenie egzemplarza. Ktoś
się
> przyłączy?
Ja jestem za załóż taki nowy temat na gram i tam zgadamy się co się tyczy zbiórki kamery
nagrania - napiszemy cały scenariusz potem kupimy i spalimy..:)
jak nas będzie 90 to każdy zrobi jednozłotówkową zrzutę..:)


A jak sie wstrzymamy do wiosny to jeszcze bedziemy mogli zalatwic za jednym zamachem topienie Marzanny ;]


@Blizzard Beast

Dnia 03.09.2008 o 22:02, marselus napisał:

Wystarczy wam naprawdę przenieść kamerę z powietrza do wnętrza czaszki i już wam gatunek z RPG zmienia się na FPS


Nie wystarczy, widzisz, sa dobre gry RPG w 3D. Ale czy uwazasz naprawde ze wystarczy dac grze tytul Fallout 3 i bedzie to dobra gra RPG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 21:44, Fouton napisał:

To ja sie ciebie zapytam odwrotnie. Czy dodanie do FPSa statystyk od razu sprawia że
jest RPGiem? F3 nie posiada w sobie nic z prawdziwego RPGa dla tego jest dla nas tylko
FPSem

Jeśli dorzucamy też tworzenie bohatera, nacisk na statystyki przy wykonywaniu czynności (nie tylko boost dl HP) fabułę, różne zakończenia w zależności od naszych akcji, sporawą nieliniowość, odejmujemy strzelanie w trybie realtime jako obowiązkowy element, dając także asystę celowania niepełnosprytnym manulanie, to... no jak dla mnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 21:58, lothar-mb napisał:

Raczej nie czytasz ze zrozumieniem.
Nikt nie twierdzi że coś w 3D to już nie może być cRPG.
Ależ może, niech wykorzystuje PixelShader 3.0. Tylko niech ma rozwiniętą fabułę.. jak
w książce... I tyle.


Czy Icewind Dale to RPG? Nie chodzi mi o jakiś podgatunek, tylko ogólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 22:09, Terrorite napisał:

Nie wystarczy, widzisz, sa dobre gry RPG w 3D. Ale czy uwazasz naprawde ze wystarczy
dac grze tytul Fallout 3 i bedzie to dobra gra RPG?


Oczywiście, że nie, tylko co z tego? Baldur''s Gate 3 to też tytuł, który nie gwarantuje, że będzie to dobre RPG. Ale przecież nie o tym mówimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 22:10, Blizzard Beast napisał:

Jeśli dorzucamy też tworzenie bohatera, nacisk na statystyki przy wykonywaniu czynności
(nie tylko boost dl HP) fabułę, różne zakończenia w zależności od naszych akcji, sporawą
nieliniowość, odejmujemy strzelanie w trybie realtime jako obowiązkowy element, dając
także asystę celowania niepełnosprytnym manulanie, to... no jak dla mnie tak.


Nieliniowosc i poczucie zagubienia sie w swiecie postapo. Tak tak. I radar zebys sie przypadkiem na tym wielkim pustkowiu nie zgubil i zawsze wiedzial dokad masz pojsc. :)


@lothar-mb

Dnia 03.09.2008 o 22:10, Blizzard Beast napisał:

Terror: co my robimy z tym naszym VB Resurrection Project :). Bo coś K13 sie nie odzywa.


Tydzien jeszcze mam najmarniej w plecy z powodu pracy, potem bede luzniejszy i podzialamy. Ale caly czas w wolnych chwilach cos tam w 3d dlubie i jakies elementy wystroju powstaja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo K13 chyba porzucił. Coś tam w Irrlichcie potworzyłem, wrzuciłem kody ale brak odzewu :). No jak pisales z DX''em problemy to popróbujemy z Ogrem3D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 22:25, lothar-mb napisał:

Icewind Dale to część swiata Forgotten Realms. O kurcze faktycznie o Dolinie Lodowego
Wichru
było mało książek i papierowych gier .;P


No ale co ma piernik do wiatraka, że książki były? Padł argument, że KAŻDA gra RPG musi mieć fabułę "jak w książce" i Fallout 3 jest be, bo jej nie ma. Więc jakim cudem ID jest RPG, jak też jej nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPG musi mieć fabułę :D. No jakby wynikało to z definicji. Participants in a role-playing game will generate specific characters and an ongoing plot.
Nosz kurde gdzie się nie spojrzy ale definicja jest raczej ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 21:57, marselus napisał:

Dobra to ja wezmę :) wydam takich herołsów VI jako fps i napisze nie należy podchodzić
do gry jako do Herołsów...:)
CZyli robienie z ludzi idiotów - dla czego - gdy nie wiadomo o co chodzi chodzi o kasę..:)


Hehehe, apropos. Właśnie przypomniała mi się wypowiedź jednego z twórców Failouta 3 - Ashleya Chenga, który na swym blogu stwierdził:

"Starcraft 2 looks great, wish blizzard deviated more, try ground control/battlezone first person gameplay."

Szkoda, że Starcraft 2 nie będzie FPSem :(((

Ten gość narzekał także, że w Diablo 3 nie będzie widoku FPP. A jakże!

Ci ludzie mają nierówno pod kopułami. Całe Bethesda Softworks powinno dostać dożywotni zakaz tworzenia gier komputerowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować