Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymyśl nazwę dla nowego sklepu - czas przedstawić zwycięskie typy!

147 postów w tym temacie

Właśnie mnie to zawsze dziwiło, że najczęściej zwycięzcy w ogóle nie korzystali z forum, nie byli aktywni (nie zawsze oczywiście) tylko wygrywali tacy (mowa nie tylko o konkursach gdzie trzeba się posłużyć wiedza) których zupełnie nikt nie zna, ale wiadomo, tych nieaktywnych jest pewnie z 3x więcej niż aktywnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z początku myślałem, że te nazwy, to nicki od zwycięzców. Więc tak... Nazwa miała być nazwą dla sklepu, a te "nazwy" (z dużym zwróceniem uwagi na cudzysłów), to nijak nie są powiązane ze sklepem (może tylko GRAMazon). Rozumiem, że miały wpadać łatwo w ucho, a w szczególności wpadają: "area51" oraz "Binarna Maskotka" nie wspominając już o innych "wpadających" w ucho nazwach.

Wyniki tego konkursu spóźnione o 5 dni... A może to nie ten konkurs? Bo jak pamiętam do wygrania miał być X360. A może nie?

Na pewno znalazłyby się o wiele lepsze nazwy, ale jak widać pracownikom GRAM.pl przyszło wybierać na szybko, bo termin gonił, i to nie z 10 000 nazw, ale 10 pierwszych lepszych.

Zwycięzcom nie gratuluje. Bo czego tu gratulować? Pomysłowości? Nie ich wina, że wygrali, ale to jest jakaś kompletna kpina.

Na następny taki konkurs ja sobie rezerwuje nazwę: "Elo Elo 3 6 0 GR4M FOREVERO DOBRE JAK FERRERO ROSHE!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK ! No to teraz ekipo przyznawać się kto był operatorem myszki podczas losowania !
A myślałem, że traktujecie nas poważnie...
Rozumiem że 70 % to niepełnoletni, sam się do tej grupy zaliczam, ale to nie powód, żeby nas tak traktować.
nie wierze, że wśród 10 000 propozycji nie znalazło się coś sensownego...
Wystarczyło chociaż pierwsze 200 dokładnie przejrzeć...
A teraz Droga Ekipo Gram.pl pomyślcie - chcielibyście aby sklep z grami nazywał się uno.pl, czy BinarnaMaskotka.pl ?
Przecież to nie ma ani grama powiązania z grami, czy sprzętem komputerowym.
eh... Żenada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:43, Tokix napisał:

A teraz Droga Ekipo Gram.pl pomyślcie - chcielibyście aby sklep z grami nazywał się uno.pl,
czy BinarnaMaskotka.pl ?
Przecież to nie ma ani grama powiązania z grami, czy sprzętem komputerowym.
eh... Żenada...


Uno niemożliwe, istnieje już taka strona. ;-) No ale dziwi mnie fakt, że twórca propozycji "Uno" wysłał taką propozycję, nie sprawdzając, czy takowa strona już powstała. Ciekawe czy ktoś przesłał wirtus.gram.pl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 20:46, kitek0101 napisał:

No a chociażby Wirtus, Ultima..? Dobre, znane sklepy, a ich nazwy nie kojarzą się ewidentnie
z grami...

Ultima się kojarzy ewidentnie z Finalami, nawet mi pomimo tego że praktycznie nie grałem.
Zresztą nikt nie powiedział że to dobre nazwy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:43, Tokix napisał:

A teraz Droga Ekipo Gram.pl pomyślcie - chcielibyście aby sklep z grami nazywał się uno.pl,
czy BinarnaMaskotka.pl ?
Przecież to nie ma ani grama powiązania z grami, czy sprzętem komputerowym.


Co Ty bredzisz? Czytałeś chociaż tego newsa? Wyróżnili nazwy, które nie będą nazwą sklepu - ergo jego marketingowe i prawne znaczenie nie było brane pod uwagę. przypuszczam, że była brana wyłącznie dowcipność autorów. Poczytaj sobie posty na poprzednich podstronach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 23:42, Grey Wolf napisał:

Ultima się kojarzy ewidentnie z Finalami, nawet mi pomimo tego że praktycznie nie grałem.
Zresztą nikt nie powiedział że to dobre nazwy. :P


a mi z serią gier pana R.Garriotta :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 23:43, Vojtas napisał:

Co Ty bredzisz? Czytałeś chociaż tego newsa? Wyróżnili nazwy, które nie będą nazwą sklepu
- ergo jego marketingowe i prawne znaczenie nie było brane pod uwagę. przypuszczam, że
była brana wyłącznie dowcipność autorów. Poczytaj sobie posty na poprzednich podstronach...


(1)Oo? Dowcipność autorów? To gratuluję Ci poczucia humoru, które według mnie jest bardziej denne niż robienie losowania w konkursie na "najlepszą" nazwę.
(2)Druga sprawa - co z tego, że nazwy te nie będą szły na nową nazwę strony? To oznacza, że należy uznawać plagiat? [Nawet, jeżeli jest niezamierzony, to jednak konkurs na najlepszą NOWĄ NAZWĘ DLA GRAMu powinien eliminować nazwy, które już istnieją, czyż nie?]

(3)Jeżeli będziesz chciał mi odpisać, że te nazwy, które wygrały mogą być skądś ściągnięte, bo i tak gram.pl nie będzie przyjmowało nowej, to przeczytaj jeszcze raz mój post od momentu (2) do momentu (3), a jeżeli będziesz chciał mi odpisać, że liczyła się dowcipność to przeczytaj od momentu (1) do momentu (2).
Poszedłem na łatwiznę, ale nie będę się później powtarzał, a z Twoich poprzednich postów wynika, że niestety Ty będziesz. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 23:43, Vojtas napisał:

była brana wyłącznie dowcipność autorów.


... Chyba "debilność" ><
Dla mnie to nie jest wcale zabawne, no chyba, że jest ze mną coś bardzo nie tak ;x

Edit:

@up - popieram w całej rozciągłości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 20:16, kitek0101 napisał:

> Po prostu leżę na ziemi :D Czuły Zając na nazwę sklepu! Petycję zróbmy. Rządzisz.
:D
> To naprawdę jest lepsze od tej binarnej maskotki.
...
No cóż, miło, że doceniasz moje zdolności... hmm... twórcze. Ale w Czułym Zającu też
nic zbytnio ciekawego nie dostrzegam, zresztą wymyśliłem to w parę sekund na poczekaniu


Jest taka księgarnia w Wa-wie - Czuły Barbarzyńca. :)

Dnia 04.09.2008 o 20:16, kitek0101 napisał:

> Śmiać się, czy płakać?
> Na początku nie zajarzyłem, że są to nagrodzone nazwy (chyba jak większość ;), ale
po
> dokładnym przeczytaniu news''a wszytko zrozumiałem, chyba tylko GRAMazon kojarzy
się
> z jakimkolwiek sklepem :)
Przecież to nie miało się kojarzyć z jakimś sklepem! A nazwy szczególnie świetne nie
są, podejrzewam, że znalazły by się lepsze...


Tez nie rozumiem zachwytu nad GRAmazonem, który jest nic nie znaczącą kalką z innej nazwy...

Nie rozumiem też, czemu nazwy mają kojarzyć się z grami, co już kitek0101 zauważył. Nazwy znanych sklepów różnej maści: empik, merlin, amazon, allegro i świstak (a co:)), fan, ultima, ulubiony, agito, znak (sprzedają komputery, nie znaki), stereo (ok, ten się jakoś kojarzy z płytami), gigant, smstep i inne. Żadna nie stara się na siłę kojarzyć ze swoim asortymentem.
Nazwa ma być krótka, wpadać w ucho i dać się ładnie wkomponować w logo.

Z wybranych uznałbym chyba tylko area51, ale po spolszczeniu na strefa51. Andromeda też jakoś daje radę.
No i maskotka... Za długa.

Językowe potworki i kalekie złożenia angielsko-polskie na siłę trzymające się skojarzenia z grami, w stylu gramshopów, grammarketów i innych shopów graczy pominę milczeniem.
Z takich rozbawił mnie Kilogram, ale on zachowuje zabawny efekt tylko przy znajomości obecnej nazwy. :)
Ale 7 stron żalów oburzonych przegranych = 15 minut rozrywki = bezcenne w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Binarna Maskotka" ... Nie no, co jak co, ale taka poważna i szanująca się firma powinna chociaż zachować krztę dobrego gustu. Nie wiem czy ww. przykład nazwy został wyłoniony dla żartu, ale wygląda to co najmniej dziwnie. "Area51" - nazwa pasująca bardziej dla jakiegoś portalu o zjawiskach paranormalnych, a nie dla sklepu z multimediami. Rozumiem, że nazwa ma być chwytliwa, ale nie aż tak.
Ode mnie tyle.
Ja tam bym niczego nie zmieniał. Jeśli sklep jest dobry, to sam z siebie będzie atrakcyjny dla klientów.

Jeśli chodzi o ścisłość, to ode mnie poszło gramMedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam te Wasze wypowiedzi i moze wkoncu zabiore glos ;P

Na wstepie dziekuje tym, ktorym spodobala sie nazwa "GRAMazon''. Szczerze to poczatkowo nie mialem nawet zamiaru brac udzialu w konkursie, ale w pewnym momencie pomyslalem, ze nadanie sklepowi.gram.pl nazwy niejako pochodzacej od najwiekszego sklepu internetowego przy jednoczesnej mozliwosci stworzenia gry slow nie jest wcale takie glupie. Mimo tego prawie wcale nie liczylem na wygrana, a tu wyroznienie ;)

Dodam tez, ze (wprawdzie trzeba liczyc sie z krytyka) denerwuja mnie nieco wypowiedzi ludzi, ktorzy krytykuja wszystkie propozycje, a jedynym uzasadnieniem jest ''bO TAk!!!11''...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 18:21, Adi_olsztyn napisał:

Dodam tez, ze (wprawdzie trzeba liczyc sie z krytyka) denerwuja mnie nieco wypowiedzi
ludzi, ktorzy krytykuja wszystkie propozycje, a jedynym uzasadnieniem jest ''bO TAk!!!11''...


NIKT nie uzasadnial krytyki "bo tak" - uzasadnienie jest proste - zenujacy poziom prac w kontekscie o zapowiedzi konkursu na nazwe ktora rzuci na kolana ORAZ brak szacunku organizatorow dla bioracych udzial w konkursie, co, jak widze, zamienia sie w nowa tradycje - wlasnie przesunieto ogloszenie wynikow losowania konkursu Soul Calibur o 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 19:21, xbit71 napisał:

> (...) wlasnie przesunieto ogloszenie wynikow losowania konkursu Soul Calibur o 3
dni.
http://www.gram.pl/konkursy_archiwum.asp#k_120 ?


Świetnie - chłopaki się zreflektowali. Czyli jednak warto walczyć o normalność, wywiązywanie się z terminów i punktualność.

Dziś rano datą rozstrzygnięcia był 5 września. Godzine temu zmienił się na 8 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować