Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo - patch 1.01 już jest!

90 postów w tym temacie

A tak przy okazji sposob na zainstalowanie Patcha 1.01:
1.wchodzimy menu paska start -> uruchom i wpisujemy "regedit" bez ".
2.wchodzimy w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\GSC Game World\STALKER-STCS
3.klikamy 2 razy na InstallLang i zmieniamy z "pl" na "en". (bez obaw, gra dalej bedzie po polsku)
4.instalujemy patcha 1.01 wybierajac opcje English!


I to cala filozofia przygotowania polskiego patcha!

Przypominam ze po instalacji stare zachowane gry nie dzialaja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ekstra - obawiałem się tego. Kilkanaście godzin w plecy, wrrrrr! Może po prostu sobie poczekam z miesiąc zanim zacznę grać - pewnie za kolejne kilkanaście godzin okazało by się, że w jakiejś lokacji wszystko szlag trafia i trzeba czekać na kolejnego patcha, który uniemożliwia korzystanie z save''ów...

Ale bubel programistyczny - ja rozumiem błędy graficzne w stylu przenikanie się modeli, długie ładowanie save''ów itp. błędy czy uciążliwości, które są eliminowane po jakimś czasie od wydania gry, ale to?!?!?! Ta gra w tej postaci nie miała prawa wylądować na półkach!

PS. Dzięki za sposób - kombinowałem jak to zrobić, ale w rejestrze nie pogrzebałem :) Ciekawe z jakiego też powodu polska ma czekać dłużej na patcha - producenty gry nie mógł po prostu dodać naszej wersji językowej do instalki? To się CDP dogadał - bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Stalkerów :P.Fakt, sprawa jest bardziej frustrująca, niźli by się wydawało. Wiedziałem, znając bolączki SoC, że CS bedzie zabugowany....ale to przechodzi ludzkie pojęcie. Ale jest na to sposób. (tj. na wywalanie gry do pulpitu). Mianowicie, nie używajcie quick save, a jedynie zapisujcie stan rozgrywki z menu. I róbcie to często, szczególnie przed szybką podróżą(przynajmniej u mnie wystąpił problem, gdzie po wybraniu SP z lokacji do lokacji[np Kordon - Bagna], zaciemnienie i 1 os. widok jakiejś pięknej łąki.....cudo....alt+F4, i odpalamy znowu.). A, i nie zapisujcie stanu gry w chwili, gdy trwa emisja. Jeżeli postać zostanie zabita, bo nie zdążyliśmy się ukryć, po wczytaniu zapisu do emisji trzeba będzie czekać coś koło 6 godzin czasu gry. Nie było by w tym nic strasznego, że przez te kilka wkurzających, realnych minut, w całym świecie gry nie uświadczycie ani jednego NPC(raz tylko zdarzyło się, że jednak bohaterowie niezależni pozostali). Dodatkowo, pozostały głupie błędy graficzne, a i z optymalizacją silnika jest średnio - w jednej chwili chodzi idealnie, ile by na ekranie nie było wyświetlane - by nagle zachlastać się(albo gracza, to chyba spisek jakiś), uniemożliwiając grę. Wszystko by było to przyjęcia, gdyby nie występowało to na każdych ustawieniach graficznych.(chociaż to może wina Visty). Żeby tego było mało, gra lubi też od czasu do czasu "zajumać" graczowi cały ekwipunek. I to piękne respawnowanie wrogów na oczach gracza... jak się nad tym zastanowić, to bugi można wyliczać w nieskończoność...mniejsze czy większe....niemniej jednak, bracia Stalkerzy, nie traćmy wiary!! Zona wezwała nas po raz kolejny(czy raczej po raz pierwszy :PPPP) Mimo wszystkich niedociągnięć, ten stuff wart jest każdej złotówki....no, może główny wątek mógłby być troszkę dłuższy....a nowe tereny o których tak się twórcy rozpisywali to troszkę zalatują łatwizną...(gdzie te podziemia Prypeci????Kawałek niezłego Limańska, mocno klimatyczne bagna,, wywalony z kapci Szpital i czerwony las, o tyłek rozbite poziomy w Elektrowni, wszystko fajnie, a gdzie bar do cholery?? I dzicz?? Rozumiem, ze względów fabularnych nie może być dostępnego mózgozwęglacza i Prypeci, ale cholera....jak to wygląda, walisz z wysypiska drogą do Baru, i nagle teleportuje Cię w magazynach wojskowych....porażające....).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich
Wgrałem tego pacha 1.01 en zgodnie z zaleceniami
retro19 , na polską wersję gry i w zasadzie nie widać zmian oprócz tego że stare savy nie działają to wydajność jak była marna tak jest nadal .
Jak sprawdzić czy faktycznie pach działa? bo wersja gry nie zmieniła się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, patch 1.01 prawie nic nie zmienia poza faktem ze bez niego czesto niszczyly sie pliki z save''ami. Jesli dojdziesz do Kordonu bez jednego crasha przy ladowaniu save''a to znaczy ze dziala :)
Na zwiekszenie klatek polecam taki maly trick.
Dla Visty musicie sami poszukac gdzies w C:\ tego pliku bo nie wiem gdzie tam go wrzuca.
Dla win XP: wejsc w C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty Udostepnione\STALKER-STCS\user.Itx
Poszukac tam linijki r3_msaa i zmienic z on na off.
Tworcy postanowili nie dac graczom mozliwosci wylaczenia kompletnie opcji wygladzania krawedzi z pozycji menu wiec mozna to zrobic recznie. Gra powinna chodzic tak jak SHoC po wylaczeniu tej opcji.

metalfan niestety nie. Ja gram teraz z rosyjskim patchem 1.5.04 (nie instalujcie go w sposob podany wyzej, my mamy wersje miedzy narodowa tylko z polskim plikiem jezykowym i ta ww zmianka w rejestrze) i powiem ci ze juz cos cos. Przynajmniej sie nie wysypuje tak czesto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Powiem szczerze, patch 1.01 prawie nic nie zmienia poza faktem ze bez niego czesto niszczyly sie pliki z save''ami. >Jesli dojdziesz do Kordonu bez jednego crasha przy ladowaniu save''a to znaczy ze dziala :)

Mi savy działają do wysypiska bez tego patcha mam wersje PL jak dalej jest z Save to nie wiem bo mnie wyrzuca do pulpitu jak wejdę na wysypisko ... czy ten patch poprawia to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 10:42, Codipar napisał:

>Powiem szczerze, patch 1.01 prawie nic nie zmienia poza faktem ze bez niego czesto
niszczyly sie pliki z save''ami. >Jesli dojdziesz do Kordonu bez jednego crasha przy
ladowaniu save''a to znaczy ze dziala :)

Mi savy działają do wysypiska bez tego patcha mam wersje PL jak dalej jest z Save to
nie wiem bo mnie wyrzuca do pulpitu jak wejdę na wysypisko ... czy ten patch poprawia
to ??


tak to napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 10:04, Hern napisał:

Mnie nie dziwią patche wydane w dniu premiery lub parę dni po. To wygląda na swoiste
zabezpieczenie antypirackie. I dobrze. Szkoda tylko, że do polskiej wersji nie ma od razu.


Marne takie zabezpiecznie, a sciaganie patcha w dniu premiery, to nie jest cos co kazy lubi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze dziki temu path''owi bede mógł grać dalej. Bo w momecie przechodzenia do Jantaru cały czas mnie wyrzuca do pulpitu. Błąd Xrey może ktoś wie od czego to jest?? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko: mega kupa! Bugi uniemożliwiają kontynuowanie rozgrywki. Po przejściu do Agrorpromu po kilku chwilach wywala grę do pulpitu, za każdym razem. A tak poza tym to wywalił się około 20 razy w losowych momentach. Tak więc ja się pytam: WTF? Czy ktoś to w ogóle testował? Moja frustracja jest przeogromna! Zły jestem, że wydałem prawie 100zł, na produkt, który jest aż tak zbugowiony! Tego bym się nie spodziewał po jajach z pierwszym Stalkerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem co przedmówca i tez jestem wsciekły. Co robili twórcy gry testerzy i cała ekipa ze tak zjeb.... gre. Po Cieniu czarnobyla powinni uwarzac na to co robia jak dla mnie to ten sam engine nic jnie poprawiony i to on rozwala gre po całości niestety mam obawy ze tak jak w poprzedniej czesci dopiero po któryms z kolei pathu wszystko bedzie działaś ;/ Pewnie i tak nie dokonca dobrze ale cóż;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:23, vero1983 napisał:

Powiem krótko: mega kupa! Bugi uniemożliwiają kontynuowanie rozgrywki. Po przejściu do
Agrorpromu po kilku chwilach wywala grę do pulpitu, za każdym razem. A tak poza tym to
wywalił się około 20 razy w losowych momentach. Tak więc ja się pytam: WTF? Czy ktoś
to w ogóle testował? Moja frustracja jest przeogromna! Zły jestem, że wydałem prawie
100zł, na produkt, który jest aż tak zbugowiony! Tego bym się nie spodziewał po jajach
z pierwszym Stalkerem.


Ooo... o wywala ciebie jak wchodzisz tam pierwszy raz czy jak wychodzisz z podziemi Agrpromu (tam gdzie trzeba wodę odkręcić :P)? Bo mnie właśnie jak wychodzę z podzemi na powierzchnię znowu. A dzieje się to w momęcie kiedy gra ma aktualizować moje zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie wcześniej wywalało tylko czasem i miałem błąd związany z emisją, ale to co się dzieje w okolicach bazy Wolności przekracza wszelkie pojęcie. Więc na razie sobie odpuszczam (Bo grać się nie da - po 5 sekundach wywala na pulpit) i czekam na kilka patchy (bo nie ma sensu grać, skoro save''y nie działają), a póki co pogram w Cień Czernobyla z Oblivion Lost...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z niedowierzaniem czytałem te wszystkie newsy - mi sie grało bardzo dobrze - gra nie wywaliła sie ani razu aż do momentu kiedy z Jantaru wróciłem do Agrpromu pozbierać troche sprzętu, zarobić kasę i uzupełnić amunicję. No i sie zaczeło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować