Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Z rynku zniknie spora ilość procesorów Core 2 i Pentium Dual Core

18 postów w tym temacie

Harpen

Jak twierdzą redaktorzy serwisu Fudzilla, Intel stopniowo wycofa ze sprzedaży większość swoich procesorów wchodzących w skład serii Core 2 oraz Pentium Dual Core. Ostatnie układy znikną ze sklepowych półek w pierwszym kwartale 2009 roku.

Przeczytaj cały tekst "Z rynku zniknie spora ilość procesorów Core 2 i Pentium Dual Core" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No... trochę szkoda, ale mówi się cóż. Jak wprowadzają nowe procki, to po co mają produkować starsze? Bardzo logiczne posunięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yhm żeby intel sie nie przejechał, ceny pamieci DDR3 są poprostu śmieszne, pierwszych płyt głównych które będą obslugiwać nowe procki zapewne też będą ... Nie mówiąć o samych prockach... Oj żeby Intelowi na złe to nie wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam jeszcze kupić coś z procesorów Intela pod Abita IP35-E, bo nie wiem czy mój E2160 przy OC jeszcze długo pociągnie. xP
Coś mi się wydaje, że już ostatnio dzwonki ćwierkają przed wymianą dodatkowo całej płyty głównej... :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, raczej jeszcze przed dłuuuugi, dłuuugi czas będzie można spokojnie nabyć owe procesory, w wersji nowej oczywiście ;-). Sklepy się nie pozbędą towaru na pstryknięcie przez Intela palcem. ;-)
Coś mi się wydaje, że zbliżają się delikatnie "wyprzedaże", szkoda, że nie wycofują E7200, bo bym wymienił swojego dziadka - E4300 ;P [za którego i tak zapłaciłem bodajże 400 zł ;f].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy procesor musi kiedyś przejść na zasłużoną emeryturę. Nawet tak dobry jak Core 2 Duo. Miejmy nadzieję, że Core i7 będzie godnym następcą swojego sławnego poprzednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, mi wystarczy ten który mam, musiałbym co chwilkę wymieniać wszystko, żeby tylko dać firmom zarobić, dobrze, że w konsolach nie trzeba nic wymieniać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, troszkę smutno się zrobiło.

Zwłaszcza modele takie jak E6750, E4600 były dość popularne i często jakiś czas temu znajdowały się w konfiguracjach tworzonych przez ludzi. Dwa, bardzo wydajne procesory, które naprawdę szło ładnie podkręcić. W sumie to troszkę nie rozumiem tej decyzji - te procesory na pewno nadal dobrze by się sprzedawały, no ale w końcu startuje nowa seria procesorów - Core i7. Zobaczymy jak im ona wyjdzie, może i ja skuszę się na procka z nowej serii? To się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować