Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

O braku multiplayera w King's Bounty: Legenda

31 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2008 o 16:02, Half-Devil napisał:

Bambusek, a jaki problem stworzyć HoMM lub zrobić porządną konwersję ze zmianą sterowania?
Skoro jedną grę się da to i resztę też. Co do ES, jeśli w takiej grze gdzie jest sporo
okienek i zabawy w ekwipunku da się grać komfortowo to i w turówce też.


Tu masz dużo racji. Jeśli chodzi o sterowanie to da się je zrobić, ale można też je spaprać. Nie mam konsoli nie wiem na ile to jest wygodne w strategiach ale w FPS-y na padzie zdarzyło mi się grać i nie jest to takie tragiczne. A precyzja i szybkość przy strzale ze snajperki jest bardziej potrzebna niż przy skakaniu po okienkach, czy "przelatywaniu" po kwadratach/heksach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 15:09, jal napisał:

Od dawna było już wiadomo,
przynajmniej dla tych co śledzili rosyjskie newsy na oryginalnej stronie gry, że KB:L
nie będzie posiadał trybu multiplayer w podstawce, natomiast zostanie dodany w drugim
dodatku. Należy może odświeży sobie źródła aby podawa takie wiadomości na gorąco a nie
jakieś 2-3 miesiące po tym jak zostało to ogłoszone. Z góry przepraszam jeśli kogoś uraziłem
moją wypowiedzią ^^

No właśnie - wystarczy jedynie "śledzić rosyjskie newsy na oryginalnej stronie gry". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ponieważ ja lubie turówki własnie z tryb muliplayer, a najbardziej kiedy kolega siedzi zaraz obok.

Pewnie nie kupię tej gry, ale może jeszcze sie rozmyśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 15:01, Bambusek napisał:

Na taki argument zawsze odpowiadam tak: To, że na zjedzenie zupy masz cały dzień nie
oznacza, że wygodnie jest używać tutaj widelca. Tak samo jest z turówkami na konsolach
- to, że masz czas na podjęcie decyzji nie oznacza, że pad staje się wygodnym kontrolerem
w strategiach. Grałem, wiem.


A grałeś może w Civ Rev? Ciekawi mnie, jak tam się to sprawdza.

Dnia 05.09.2008 o 15:01, Bambusek napisał:

KB nie potrzebuje multi, bo to nie jest do końca taka turówka, jak HoMM. HoMM to czysta
strategia, tam brak multi byłby bolesny. Tutaj liczy się opowiedziana historia, wiele
możliwości typowo erpegowych.


Multi mnie aż tak nie interesuje jak np. edytor map i scenariuszów. :)
Im więcej czytam o tej grze, tym większego mam smaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście brak mutliplayera w grach turowych nie przeszkadza.

O ile tryb hot seats to świetna sprawa, o tyle walka z kimś po sieci to jak dla mnie nieprozumienie. Jak ktoś ma tyle czasu to prosze bardzo, w pewnym wieku człowiek zaczyna bardziej cenić czas i luksus grania po sieci w turówkę jest jednak zbyt wielki. Nie mniej jednak dzisiaj naszła mnie ochota na zagranie ze znajomym w HoM&M IV po sieci, lecz niestety nie da się tego uczynić :[ mimo tego, że mamy takie same edycje gry. Po prostu ktoś skopał sprawe.
Brak multi w King''s Bounty: Legenda zupełnie mnie nie grzeje, z racji tego jestem głównie graczem kampanijnym to wiadomość to inne zalety tego tytułu przyjmuję nawet z radością. Np. W Heroes of Might and Magic V tragicnie nudna pierwsza kampania była jednym z kilku czynników, które zniechęciły mnie do tego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 14:38, Half-Devil napisał:

Tak się zastanawiam, dlaczego jeszcze nikt nie próbował wydać turówki na konsole.


Czy Ty wiesz co piszesz? :> Turówek na konsole jest od groma. Chociażby seria Front Mission, MGS AC!D, Final Fantasy i wiele innych...

Dnia 05.09.2008 o 14:38, Half-Devil napisał:

(...) jaki problem stworzyć HoMM lub zrobić porządną konwersję ze zmianą sterowania?


HoMM było na "plejaku dwójce". Ale to już wcześniej ktoś pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narzekania zawsze muszą być, tak jest po premierze każdej gry ;-)

Ja co prawda nie jestem zainteresowany tą produkcją, ale z chęcią się wypowiem. O ile w grach takich jak shootery tryb multiplayer to podstawa, bo single zawsze szybko się kończy, tak w grach typu King''s Bounty, czy Heroes of Might and Magic nie jest już konieczny. Owszem, tryb hot seat jest fajny - sam grałem z bratem w HoMM3, ale jednak na więcej nie potrzeba. Czytałem kilka recenzji King''s Bounty i dostała ona bardzo dobre oceny, a autorzy byli z niej bardzo zadowoleni. Myślę, że świetna kampania singleplayer wynagradza brak multiplayera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram juz troche w demko i powiem szczerze ze wcalwe mi nie brakuje trybu multi. W pelnej wersji tez jakos tesknic za nim nie bede... swietny singiel to jest to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować