Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lorne Lanning - "Konsole problemem branży"

124 postów w tym temacie

Co z tego że produkcja gier na PC jest tańsza, skoro wymaga od użytkowników pecetów większych nakładów finansowych w możliwość pogrania. Chociażby inwestycje w coraz to lepszy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zgadzam się z wnioskiem, że konsole aktualnie mają cokolwiek średni wpływ na rynek. Jednak moim skromnym zdaniem problemem nie są nawet procesy technologiczne i ekonomiczne, ale wprowadzanie i popularyzowanie miernoty w przemyśle. Infantylizacja, uproszczenia, coraz bardziej rozpowszechnione casualostwo - to są problemy, które mnie najbardziej frapują. Rozwiązania takie jak ''gry małe'' i wydawanie w postaci epizodów to chyba też nie jest rozwiązanie, jak widać na przykładzie takich projektów zrealizowanych do tej pory - Half Life, S.I.N. chociażby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiekszych nakladow?:)
a ponad 200 zl na gre to malo? Mam kolege, ktory posiada Xboxa 360. Kupil Halo 3 za jakies 240 zl (nie pamietam juz dokladnie) i przeszedl w niecaly tydzien. Co mu zostaje po tym jak przejdzie gre? Multiplayer? Nie oklamujmy sie, multi na konsolach wyglada o wiele gorzej niz na PC. Powiedzialbym nawet, ze smiesznie.
W dzisiejszych czasach wcale nie trzeba duzego nakladu zeby kupic naprawde dobrego kompa. Nie ma tak jak kiedys, ze trzeba bylo wydac 2700 zl na karte graficzna high end.
Obecnie mozna kupic kompa w cenie konsoli, ktory uciagnie wszystkie obecne gry na full detalach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 09:24, kartofle napisał:

Co z tego że produkcja gier na PC jest tańsza, skoro wymaga od użytkowników pecetów większych
nakładów finansowych w możliwość pogrania. Chociażby inwestycje w coraz to lepszy sprzęt.

No wiesz.. konsola za 1500 zł., a PC na którym udźwigniesz wszystko kosztuje 2000 drożej? Na konsoli masz oprogramowanie, przechowujesz dane i masz nieograniczony dostęp do Internetu(tak wiem, że przeglądać można, ale jest to troszkę ograniczone)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam konsoli nie kupuję, gry są zbyt kosztowne i nie ma tanich serii tak, jak na pecetach. No i to "dzięki" m.in konsolom cRPG przekształcają się w shootery z elementami rolplejów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2008 o 09:36, tessa napisał:

jak przejdzie gre? Multiplayer? Nie oklamujmy sie, multi na konsolach wyglada o wiele
gorzej niz na PC. Powiedzialbym nawet, ze smiesznie.



Ogolnie nie wypowiadalbym sie na tematy na ktore nie masz pojecia Multi gorsze ?????? gram na xbox live juz ladnych pare lat masa ludzi gra wiekszosc gier jest z trymem Multi czy tam Cop powiedz mi na jakiej grze na PC mozesz zagrac z trojka swoich znajomych na jednym Ekranie plus ludzie z innych panstw czy rejonow. Koles mowi ze taniej pewnie ze taniej taniej zrobi gierke taniej zareklamuje wiecej zarobi to nic innego jak marketing a PC teraz to jedynie moim zdaniem to moze pochwlaic sie jedynie wypasionymi MMORPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 09:24, kartofle napisał:

Co z tego że produkcja gier na PC jest tańsza, skoro wymaga od użytkowników pecetów większych
nakładów finansowych w możliwość pogrania. Chociażby inwestycje w coraz to lepszy sprzęt.

Komputer który kupiłem 3 miesiące temu bez problemu udźwignął Crysisa w pełnych detalach z 50-60 FPS. Kosztował mnie 3500 zł.

To naprawdę tak dużo ? Czasy kiedy płaciłeś 2 tys. za kartę graficzną minęły.
To działa także w drugą stronę. Gry PC nie kosztują 230 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 09:36, tessa napisał:

wiekszych nakladow?:)
a ponad 200 zl na gre to malo? Mam kolege, ktory posiada Xboxa 360. Kupil Halo 3 za jakies
240 zl (nie pamietam juz dokladnie) i przeszedl w niecaly tydzien. Co mu zostaje po tym
jak przejdzie gre? Multiplayer? Nie oklamujmy sie, multi na konsolach wyglada o wiele
gorzej niz na PC. Powiedzialbym nawet, ze smiesznie.
W dzisiejszych czasach wcale nie trzeba duzego nakladu zeby kupic naprawde dobrego kompa.
Nie ma tak jak kiedys, ze trzeba bylo wydac 2700 zl na karte graficzna high end.
Obecnie mozna kupic kompa w cenie konsoli, ktory uciagnie wszystkie obecne gry na full
detalach;)


Multi w Halo 3 to jeden z najlepszych multi, więc...

A powiedz mi, za ~1000 zł jaki kupisz komputer ( X360 - ~ 1000 zł, nie orientuje się dokładnie )? Na pewno nie taki który pociągnie każdą gre na full... Dajmy na to PS3 80 GB + DS3 + 4 gry za 1399 zł. Mocna karta to koszt rzędu 700 zł, i te drugie 700 zł mają iść na pamięć RAM procesor i inne akcesoria? Dobry komp to dobre 2,5 tysiąca.
:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gry na konsole tez tyle nie kosztuje spokojnie kupisz nowa za 170 a nie 240 wina mozesz obarczac sklepy ktore sobie marze dzwigaja tak wysoko w sumie to tylko w Polsce chyba tak jest mozliwe bo np juz taka gierka poza naszymi granicami nowa o wiele taniej wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mogę się z nim zgodzić ale też nie mogę zaprzeczyć. Sprzeniewierzył bym się przed moim rakieto-komputerkiek ale także zdradziłbym czarnulkę (ps3). Moim zdaniem najlepiej mieć to i to :D kompromis :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z gościem. Nikomu nie ujmując, konsole opóźniają rozwój gier. Niech niektórzy zauważą ze kompy służą nie tylko do grania ! Pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 10:00, szeretucha napisał:

Zgadzam się z gościem. Nikomu nie ujmując, konsole opóźniają rozwój gier. Niech niektórzy
zauważą ze kompy służą nie tylko do grania ! Pozdrawiam ;]



A konsole do grania tylko sluza???? :DDDD

Filmy, muzyka, komunikacja nawet mozna se zainstalowac linuxa i szperac na google =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 09:51, SKIL napisał:

A powiedz mi, za ~1000 zł jaki kupisz komputer ( X360 - ~ 1000 zł, nie orientuje się
dokładnie )? Na pewno nie taki który pociągnie każdą gre na full... Dajmy na to PS3 80
GB + DS3 + 4 gry za 1399 zł. Mocna karta to koszt rzędu 700 zł, i te drugie 700 zł mają
iść na pamięć RAM procesor i inne akcesoria? Dobry komp to dobre 2,5 tysiąca.
:>


Bzdury piszesz z tymi cenami cześci komputerowych ... no ale jeśli chce się na przykład kupować w komputroniku, albo na alledrogo, to no coments.
Jest jeszcze jeden problem dotyczący konsol next gen, jest nim koszt przyzwoitego telewizora, czy wszyscy gracie na CRT 21''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał, że na konsole nie ma tanich serii gier, takich jak na PC. Otóż są - szkoda, że nie w Polsce. W UK nowiutkiego King Kongana X360 można kupić za 3-4 funty, Condemned (moja ukochana gra :) ) za 10 funtów, a jest jeszcze dużo innych tytułów w serii Classics (Oblivion, Ghost Recon AW, genialne Dead Rising i masa innych). Konsolę warto kupić, tylko nie warto kupować gier w Polsce. Zamawianie z zagranicy jest dużo tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować