Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lorne Lanning - "Konsole problemem branży"

124 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2008 o 14:18, loczyn napisał:

Słaby film na prawdę, jeśli chodzi o Q3 dużo lepsze to "AnnihilatioN", "Tribulation",
"Get Quaked 3" czy nasz polski "Fraqddict by Noxis" (wszystko na http://www.own-age.com/)

Pierwszy z brzegu, słaby nie słaby, na padzie już raczej nie do przeskoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 14:12, hans olo napisał:

Załóżmy, że Quake 3 wyszedł na jakąś
konsolę.


Wyszedł na Dreamcast''a (dla którego notabene Sega wydała oficjalną myszkę i klawiaturę) i PS 2 ;p


>Niech mi ktoś powie, że potrafiłby z całą pewnością powtórzyć 10% tego co tu

Dnia 06.09.2008 o 14:12, hans olo napisał:


Sam zrób te 10%. Zapewne też Tobie się nie uda. Dlaczego jak dochodzi do pojedynku Myszka+ Klawiatura VS Pad to od razu muszą padać filmiki w których występują wyalienowani uber skillowi gracze? Jak już pisałem posiadanie myszki i klawiatury nie oznacza posiadania "skilla".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Sam zrób te 10%. Zapewne też Tobie się nie uda. Dlaczego jak dochodzi do pojedynku Myszka+

Dnia 06.09.2008 o 14:29, Nervous napisał:

Klawiatura VS Pad to od razu muszą padać filmiki w których występują wyalienowani uber
skillowi gracze? Jak już pisałem posiadanie myszki i klawiatury nie oznacza posiadania
"skilla".


On nie, ale ja mogę zrobić na miętko 80% tego :P I nie śpie z Q3 pod poduszka :D Chodzi nam o to: porównaj sobie uber gracza tu i tu oraz początkującego tu i tu, myślisz dlaczego nie ma strzelanek crossówek? Bo gracze PC byli by cziterami i murowane bany na wszystkich serwach :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@loczyn
Wiesz, nie mówie, że na PC nie ma dobrych exclusive''ów ale po prostu odpowiedziałem na Twoje pytanie :P

No i fakt, początkujący gracze na padach są gorsi od tych na klawie ale to nie znaczy od razu, że w FPSy gra się lepiej na PC :P

@hans olo
Przykro mi Cię zawieść ale takie rzeczy są jak najbardziej możliwe na padzie. Tak jak zawsze powtarzam - kwestia przyzwyczajenia. Naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy nie potrafią zrozumieć jak można dobrze grać w FPSy na padzie. Człowiek to sprytna bestia i potrafi się zaadoptować do każdych warunków. Ja po jednym okresie grania w FPSy na konsole (jakiś miesiąc) jak zagrałem w CoDa na kompie to przez pierwsze 5 minut nikogo nie byłem w stanie zabić i musiałem się znowu przestawiać na myszkę (a tylko miesiąc spędziłem z padem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2008 o 14:33, loczyn napisał:

nie ma strzelanek crossówek


Głowy nie daje ale nowy Shadowrun pozwala zmierzyć się w walce cross-platformowej. Choć to raczej nietypowy shooter.


Ciągnąc temat. Nie wyobrażam sobie malowania obrazów bez użycia rąk, a jednak istnieją ludzie którzy z takich bądź innych powodów malują przy użyciu nóg i ust. Wydaje się to dla w pełni sprawnego człowieka niemożliwe a jednak oni łamią te bariery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 14:29, Nervous napisał:

Sam zrób te 10%. Zapewne też Tobie się nie uda. Dlaczego jak dochodzi do pojedynku Myszka+
Klawiatura VS Pad to od razu muszą padać filmiki w których występują wyalienowani uber
skillowi gracze? Jak już pisałem posiadanie myszki i klawiatury nie oznacza posiadania
"skilla".

Ten gracz nie jest taki uberskillowy. Sam kiedyś byłem na podobnym poziomie jak nie wyższym, ale studia zabieraja mi czas na granie. A jak sam stwierdziłeś Sega wprowadziła myszkę i klawę więc zapewne martwiła się o powodzenie tego tytułu na DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 14:37, Nervous napisał:

Głowy nie daje ale nowy Shadowrun pozwala zmierzyć się w walce cross-platformowej. Choć
to raczej nietypowy shooter.


No oki, ale ja np nigdy bym nie zabluźnił że na klawie można lepiej zagrać w Tekkena czy Devil My Cry, ale nie! konsolowcy się będą i tak kłócić ze padem by lepiej grali w CoDa czy CSa albo w W3 czy C&C :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 14:37, Nervous napisał:

Ciągnąc temat. Nie wyobrażam sobie malowania obrazów bez użycia rąk, a jednak istnieją
ludzie którzy z takich bądź innych powodów malują przy użyciu nóg i ust. Wydaje się to
dla w pełni sprawnego człowieka niemożliwe a jednak oni łamią te bariery.


No oki, ale tu nie chodzi o ograniczenia człowieka, tylko sprzętu. Wałkiem do malowania ścian nie namalujesz Mona Lisy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2008 o 14:39, hans olo napisał:

A jak sam stwierdziłeś Sega zapewne martwiła
się o powodzenie tego tytułu na DC, więc i myszkę wprowadziła.


Eee tam bullshit. Myszka i klawiatura służyła do surfowania po necie i pisania maili (tak z Dreamcast''a można wysyłać e-maile! ugabuga xD)

Q3 na Dreamcascie był raczej party game bo umożliwiał granie 4 osobom na podzielonym ekranie. I nie powiem swego czasu miałem nieziemski ubaw. Co do poważniejszego grania w ten tytuł z pewnością grałbym na PC bo z myślą o nim ta gra została stworzona, tak samo jak Halo z myślą o konsolach przez co na PC nie da się w to grać.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 14:40, loczyn napisał:

No oki, ale ja np nigdy bym nie zabluźnił że na klawie można lepiej zagrać w Tekkena
czy Devil My Cry, ale nie! konsolowcy się będą i tak kłócić ze padem by lepiej grali
w CoDa czy CSa albo w W3 czy C&C :D


No, a ja twierdzę że to zależy od gracza i tak samo jak może lepiej grać w CoDa na padzie tak lepiej może grać w DMC na klawie. My (a przynajmniej ja :P) nie twierdzimy, że na padzie na pewno gra się lepiej tylko, że można grać na takim samym poziomie jak na klawie i w cale pad nie jest gorszy od klawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2008 o 14:43, loczyn napisał:

No oki, ale tu nie chodzi o ograniczenia człowieka, tylko sprzętu. Wałkiem do malowania
ścian nie namalujesz Mona Lisy. :)


Niby tak ale trzeba gracza PC''towego uświadomić że wałkiem do malowania ścian da się namalować choćby karykaturę Mona Lisy bo jak na razie myślą że nawet machnąć nim po ścianie prostej linii się nie da xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 14:29, Nervous napisał:

Sam zrób te 10%. Zapewne też Tobie się nie uda. Dlaczego jak dochodzi do pojedynku Myszka+
Klawiatura VS Pad to od razu muszą padać filmiki w których występują wyalienowani uber
skillowi gracze? Jak już pisałem posiadanie myszki i klawiatury nie oznacza posiadania
"skilla".

Skill to nie tylko celowanie to raz. Dwa, że na tych filmikach skilla widać słabo, bo każdy przeciętny gracz może mieć parenaście takich akcji w ciągu kilku godzin gry (mowa o Q3 bo np. w CS jakieś super akcje to rzadkość).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 14:46, Garret2 napisał:

No, a ja twierdzę że to zależy od gracza i tak samo jak może lepiej grać w CoDa na padzie
tak lepiej może grać w DMC na klawie. My (a przynajmniej ja :P) nie twierdzimy, że na
padzie na pewno gra się lepiej tylko, że można grać na takim samym poziomie jak na klawie
i w cale pad nie jest gorszy od klawy.


Ja mam trochę inne teorie. Klawa+M <> Pad, to dwa różne kontrolery, coś jak Wiilot czy Kierownica.
Tak więc moim zdaniem:
Zręcznościówki, platformówki, bijatyki - PAD the best!
RTSy, RPGi (wszystkie) FPSy - Klawa+M the best!
Ścigałki (symulatory) - Kierownica the best!
Co do pozostałych różnie bywa. Nie wiem to jest moje subiektywne zdanie i twierdze że z takimi połączeniami gra+dany kontroler najlepiej mi się gra i mam najwięcej przyjemności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 14:45, Nervous napisał:

Eee tam bullshit. Myszka i klawiatura służyła do surfowania po necie i pisania maili
(tak z Dreamcast''a można wysyłać e-maile! ugabuga xD)

Chłopcy konsolowcy...
>(dla którego notabene Sega wydała oficjalną myszkę i klawiaturę)
Gubicie sie we własnych myślach.

Dnia 06.09.2008 o 14:45, Nervous napisał:

Q3 na Dreamcascie był raczej party game bo umożliwiał granie 4 osobom na podzielonym
ekranie. I nie powiem swego czasu miałem nieziemski ubaw. Co do poważniejszego grania
w ten tytuł z pewnością grałbym na PC bo z myślą o nim ta gra została stworzona, tak
samo jak Halo z myślą o konsolach przez co na PC nie da się w to grać.

Przez co dokładnie? Bo ja myślę, że Halo to sam z siebie jest po prostu kiepski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2008 o 14:49, Namaru napisał:

Skill to nie tylko celowanie to raz. Dwa, że na tych filmikach skilla widać słabo


Nom szczerze to nawet nie włączyłem tego filmiku do którego dał hans by myślałem że tam jakieś mega railowe i rocketowe akcje idą - my bad. Na tym poziomie dałbym rade na padzie grać xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 14:52, loczyn napisał:

> No, a ja twierdzę że to zależy od gracza i tak samo jak może lepiej grać w CoDa
na padzie
> tak lepiej może grać w DMC na klawie. My (a przynajmniej ja :P) nie twierdzimy,
że na
> padzie na pewno gra się lepiej tylko, że można grać na takim samym poziomie jak
na klawie
> i w cale pad nie jest gorszy od klawy.


Ja mam trochę inne teorie. Klawa+M <> Pad, to dwa różne kontrolery, coś jak Wiilot
czy Kierownica.
Tak więc moim zdaniem:
Zręcznościówki, platformówki, bijatyki - PAD the best!
RTSy, RPGi (wszystkie) FPSy - Klawa+M the best!
Ścigałki (symulatory) - Kierownica the best!
Co do pozostałych różnie bywa. Nie wiem to jest moje subiektywne zdanie i twierdze że
z takimi połączeniami gra+dany kontroler najlepiej mi się gra i mam najwięcej przyjemności :)

@Nervous
Oj da się da! ja nie mówię że nie, ale odpowiedź na post Garreta większość tłumaczy :]

@Namaru
Nie no ten filmik akurat pokazuje pro graczy bo to były zawody QC nie pamiętam który rocznik, ale same gwiazdy :) Wiesz racja filmik filmikiem, ale ja grałem i tu i na konsoli i mówię to co widziałem - własne doświadczenia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 14:52, loczyn napisał:

Co do pozostałych różnie bywa. Nie wiem to jest moje subiektywne zdanie i twierdze że
z takimi połączeniami gra+dany kontroler najlepiej mi się gra i mam najwięcej przyjemności
:)


Ale właśnie o to chodzi. Nie przeszkadza mi to, że lepiej Ci się gra w FPSy na klawie tylko to że nie chcesz zaakceptować, że komuś lepiej się będzie grało na padzie i wcale nie będzie gorszy skillem od pecetowca. Wszystko zależy od preferencji danego gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2008 o 14:54, hans olo napisał:

Chłopcy konsolowcy...
>(dla którego notabene Sega wydała oficjalną myszkę i klawiaturę)
Gubicie sie we własnych myślach.



A ty gubisz w czytaniu ze zrozumieniem: "oficjalna myszka i klawiatura" oznaczała zestaw z logo Q3 na sprzęcie <sigh> Podstawowa klawiatura i myszka była dostępna już w dniu premiery Dreamcast''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 14:54, Nervous napisał:

Nom szczerze to nawet nie włączyłem tego filmiku do którego dał hans by myślałem że tam
jakieś mega railowe i rocketowe akcje idą - my bad. Na tym poziomie dałbym rade na padzie
grać xP

Z wami konsolowcami to dopiero sie dyskutuje.
A tak w ogóle to czego wy na tych padach nie zrobicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 14:56, Garret2 napisał:

Ale właśnie o to chodzi. Nie przeszkadza mi to, że lepiej Ci się gra w FPSy na klawie
tylko to że nie chcesz zaakceptować, że komuś lepiej się będzie grało na padzie i wcale
nie będzie gorszy skillem od pecetowca. Wszystko zależy od preferencji danego gracza.


No oki to jeszcze jedno o czym zapomniałem. Górna granica dla obydwu jest inna :> Spróbuj zrobić "ćwiartkę" czy "połówkę" albo juggla w Tekkenie na klawie, albo szybki zryw celownikiem i strzał w pixel (chodzi o głowę osobnika oddaloną o X km) na padzie w np. CoD4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować