Zaloguj się, aby obserwować  
kummernizz

Najlepsza wg Was gra RPG

15 postów w tym temacie

Witam,

Właśnie kończę dodatek do SpellForce2 i szukam jakiejś ciekawej gry RPG, którą moglibyście mi polecić. Dodam tylko, że chodzi mi o grę, w której:

*jest fajna grafika krajobrazu [jest to dla mnie kryterium nawet ważniejsze od fabuły, która w SF2 jest czasmi aż zbyt zagmatwana i ilość zadań, które są do wykonania jednocześnie sprawia, że czasem zapominam, czy mam jeszcze coś do zrobienia w danej lokacji albo nie potrafię sobie przypomnieć, z jakim wydarzeniem związany był dany quest, dodam jeszcze, że w SF2 lubiłem przełączać widok na śledzenie postaci, kiedy ta przemieszczała się na duże odległości]
*można w nią długo grać [więcej niż 30 godzin]
*jest ciekawe drzewo rozwoju postaci

Mam niewielkie doświadczenie w grach RPG, do tej pory skończyłem tylko Baldur''s Gate II i obie części SpellForce. Proszę Was zatem o pomoc w wybraniu jakiejś nowej gry. Dodam jeszcze, że podoba mi się połączenie RPG z elementami RTSu, tak jak to ma miejsce właśnie w SF. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w SF1 i też uważam, że jest lepsza. O wiele lepszy wydawał mi się pomysł z runami, które trzeba było zbierać, żeby rozwijać rasy i w ogóle elementów rtsu było więcej. A dla mnie to ważne, bo zanim zacząłem się interesować jakąkolwiek grą rpg, grałem w Settlersów, Caesara, Age of Empires, CivCity, AlphaCentauri i takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 14:30, kummernizz napisał:

Grałem w SF1 i też uważam, że jest lepsza. O wiele lepszy wydawał mi się pomysł z runami,
które trzeba było zbierać, żeby rozwijać rasy i w ogóle elementów rtsu było więcej. A
dla mnie to ważne, bo zanim zacząłem się interesować jakąkolwiek grą rpg, grałem w Settlersów,
Caesara, Age of Empires, CivCity, AlphaCentauri i takie rzeczy.

Spellforce= cRPG? o.O Grałeś keidyś w jakiegoś erpeega? Bo jeśli hybryda cech gier RTS i RPG jest rpgiem, to... eśli chcesz to ci mogę podać: saga BG, Planescape:Torment, Icewind Dale, oba KotORy, NWN, Jade Empire( z nastawieniem na akcję), Morrowind. Starczy na pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepsze gry RPG to Baldur''s Gate 1 i 2, ale raczej jedynka lepsza.
BTW nie sądziłem że Spellforce to RPG :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że chodzi mi o grę RPG z dobrą grafiką krajobrazu, i raczej o Jedną. Listę gier już znalazłem, szukam bardziej jednej dobrej gry i rzeczowych argumentów. Nie wiem, czy grałem w RPGa, a czy BGII się kwalifikuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 14:40, kummernizz napisał:

Przypominam, że chodzi mi o grę RPG z dobrą grafiką krajobrazu, i raczej o Jedną. Listę
gier już znalazłem, szukam bardziej jednej dobrej gry i rzeczowych argumentów. Nie wiem,
czy grałem w RPGa, a czy BGII się kwalifikuje?

ooooooooooooooooooooooo.OOOOOOOOOOOOOOOO Przecież to jeden z trójki najlepszych cRPGów w histori!!! Cłopie gdzieś ty był, przez ostatnie 10 lat? Dla wielu najlepsza jest Udręka( Torment) ale ja miałem takie nieszczęście że trafiłem, akurat wtedy gdy już nie była ta gra wydawana... Trzecie KotOR. I jeśli chcesz bajeranckiej grafy, to cRPG jest nie dla ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy RPG to moim zdaniem Warhammer, grałem jeszcze w D&D, a innych papierowych RPGów (co sugeruje tytuł wątku) nie miałem okazji poznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 14:56, Mistic napisał:

Najlepszy RPG to moim zdaniem Warhammer, grałem jeszcze w D&D, a innych papierowych RPGów
(co sugeruje tytuł wątku) nie miałem okazji poznać.

Mistic, zobacz ostatni post tegoż pana. Bardzo olśniwający wiedzą na temat cRPGów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 14:40, kummernizz napisał:

Przypominam, że chodzi mi o grę RPG z dobrą grafiką krajobrazu, i raczej o Jedną. Listę
gier już znalazłem, szukam bardziej jednej dobrej gry i rzeczowych argumentów. Nie wiem,
czy grałem w RPGa, a czy BGII się kwalifikuje?


Nie obraź się, ale to jest najśmieszniejsze pytanie jakie widziałem. A co do odpowiedzi: oczywiście że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza gra RPG? Niezły jest Warhammer, Neuroshima, ewentualnie mogę zagrać w D&Dka.
A jeśli chodzi o PCtowe RPGi... Najlepszy to planeskejp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować