Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Radeon HD 4850 z pasywnym chłodzeniem

19 postów w tym temacie

Ojojoj, dziecko Neo, ulala, jaka radość mnie ogarnia ;D.

Wiesz, zanim coś napiszesz, pomyśl. A chłodzenie pasywne ma zastosowanie w wielu komputerach, np. komputery typu Media Center, lub gdy chcesz mieć cichego piecyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z turbiną?! xD To chyba nie oto chodzi, żeby ci karta latała, lecz dobrze działała ;) Chodziło ci pewnie o aktywne chłodzenie. Nie zawsze aktywne chłodzenie się sprawdza bywają nawet wtedy wysokie temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 16:40, bartek0700 napisał:

Zależy do czego posłużyć. Do oglądania filmów w HD chłodzenie wiatrakiem jest nawet wadą
- przeszkadza oglądać film



hahahaha ty no napewno szum wentylatorka strasznie przeszkadza zaglusza ci cały film ze az nie slyszysz co aktorzy mowia! no zal! takie cos czytac!
a co do filmow w HD kto kupuje radeona 4850 do ogladania filmow?! zreszta jakos mi sie nie chce wierzyc ze ogladasz filmy w HD na kompie primo musial bys miec viste i orginalne filmy na nosnikach blu ray albo hd-dvd zeby ci zadzialalo sprzetowe dekodowanie zaimplementowane na kartach graficznych a jak masz piraty w HD sa zakodowane kodekiem x264 i cale dekodowanie i tak spada na procesor!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 16:53, prowe napisał:

No,no. ATI jak zwykle uderza w NVidię. Niezłe parametry i cichość.


nie wiem co ma ATI do tego, że GIGABYTE wypuszcza kartę z pasywnym chłodzeniem, ale ok ty wiesz lepiej ;]

M_Power masz małą wiedzę na temat technologii HD w ogóle filmy na płycie BD bądź hd-dvd też są "zakodowane"

A UVD na radeonach obsługuje H.264 jak i VC-1 i nie potrzebujesz visty do tego. Ja oglądam na laptopie filmy HD,a w razie czego mogę podłączyć przez hdmi lapa pod telewizor. A jak chcesz film w HD za friko to masz http://www.bigbuckbunny.org/

Radzę tez poczytac na temat znaczenia słowa żal tak na przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 17:09, M_Power napisał:

> Zależy do czego posłużyć. Do oglądania filmów w HD chłodzenie wiatrakiem jest nawet

Dnia 06.09.2008 o 17:09, M_Power napisał:

na kartach graficznych a jak masz piraty w HD sa zakodowane kodekiem x264 i cale dekodowanie
i tak spada na procesor!


z choinki się urwałeś?? Człowieku trochę się na tym znam i wiem iż sterowniki do kart typu hd4xxx i 3xxx posiadały już tzw. polecenie do dekodowania filmów:) Nvidia też chyba coś takiego wprowadza lub wprowadziła...

Tak czy tak karta fajna ale wolę 98x2:D czekam tylko na spadek cen hd48x2:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 17:09, M_Power napisał:

hahahaha ty no napewno szum wentylatorka strasznie przeszkadza zaglusza ci cały film
ze az nie slyszysz co aktorzy mowia! no zal! takie cos czytac!
a co do filmow w HD kto kupuje radeona 4850 do ogladania filmow?! zreszta jakos mi sie
nie chce wierzyc ze ogladasz filmy w HD na kompie primo musial bys miec viste i orginalne
filmy na nosnikach blu ray albo hd-dvd zeby ci zadzialalo sprzetowe dekodowanie zaimplementowane
na kartach graficznych a jak masz piraty w HD sa zakodowane kodekiem x264 i cale dekodowanie
i tak spada na procesor!

Możesz sobie żałować. Widać, że nie miałeś styczności z GeForcem 5800 (widziałem go w sklepie) lub Radeonem 2900 (miałem go przez krótką chwile). Szum tych kart doprowadza do szału. W internecie jest mnóstwo bezpłatnych filmów czy teledysków w HD - trzeba tylko poszukać. Windows XP obsługuje wspomaganie filmów HD poprzez avivo lub purevideo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 17:19, pendejo napisał:

> No,no. ATI jak zwykle uderza w NVidię. Niezłe parametry i cichość.

nie wiem co ma ATI do tego, że GIGABYTE wypuszcza kartę z pasywnym chłodzeniem, ale ok
ty wiesz lepiej ;]

M_Power masz małą wiedzę na temat technologii HD w ogóle filmy na płycie BD bądź hd-dvd
też są "zakodowane"

A UVD na radeonach obsługuje H.264 jak i VC-1 i nie potrzebujesz visty do tego. Ja oglądam
na laptopie filmy HD,a w razie czego mogę podłączyć przez hdmi lapa pod telewizor. A
jak chcesz film w HD za friko to masz http://www.bigbuckbunny.org/

Radzę tez poczytac na temat znaczenia słowa żal tak na przyszłość



no żal to mi takich jak ty bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem! czy ja gdzies napisalem ze filmy na blu-ray czy hd-dvd nie sa zakodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2008 o 18:33, M_Power napisał:

no żal to mi takich jak ty bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem! czy ja gdzies napisalem
ze filmy na blu-ray czy hd-dvd nie sa zakodowane?


to fajnie, że jestem ci tak bliski że żałujesz mojego losu i pewnie żałujesz też straconych lat dzieciństwa i głodnych dzieci w afryce

Wracając do tematu skoro nikt nie potrzebuje ciszy po co w takim razie powstają bardzo drogie ciche wentylatory, amortyzowane klatki do dysków, pasywne zasilacze, maty wygłuszające itp? rozumiem, że ci wszyscy ludzie wg. ciebie są idiotami i są warci twoich gorzkich żali bo miast siedzieć w hałasie wolą ciszę. Dobra rada nie krytykuj czegoś co cie nie dotyczy najwidoczniej lubisz jak ci coś hałasuje gdy chcesz się skupić przy pracy/zabawie, ale nie każdy to lubi.

Szkoda tylko, że ta karta nie jest odwrócona tak jak niektóre asusy były tzn. po włożeniu karty do kompa radiator był skierowany ku górze co powodowało swobodniejszy przepływ gorącego powietrza w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować