Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Co Sony sądzi o obniżce cen Xboksa 360? Luzik...

69 postów w tym temacie

Trzeba przyznać, że cena PS3 nie jest zbyt konkurencyjna z ceną Xboxa. Parę miesięcy temu ludzie gadali że PS3 jest drogie bo Blu-ray jest taki drogi. A na allegro można dostać blu-ray do PC za 270zł. Wydaje mi się, że Sony będzie zmuszone do obniżki przed świętami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakoś mi się wydaje, że sony traktuje swoich klientów jak barany - my wiem że nasz wybór jest lepszy to i oni będą wiedzieć Klocek obniża ceny po raz kolejny a Sony..?
Nie wiem, mi osobiście wygląda to na traktowanie lekko po macoszemu rynek konsolowy - nie próbuje w żaden sposób konkurować z iXem a zapowiedzi, przeskoczy przeskoczy napewno przeskoczy sprzedaż iXa to tylko pusta gadka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uważam was za frajerów. Sprzęt tanieje i będzie tanieć.
Za frajera uważam mojego brata który kupił telewizor LCD 23 cale za 2200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiadam PS3 i gdybym miał ponownie kupować jakąś konsolę to wybrałbym znowu PS3 :)
Blu-ray ma wpływ na cenę PS3 ale żeby aż tak duży wpływ to nie wydaje mi się.

W każdym bądź razie PS3 dzięki Blu-ray ma większe możliwości, chodzi mi o gry.. tz. podobno gdyby chcieć zmieścić MGS4 na DVD to trzeba by chyba z 10 takich płyt ( albo troszkę mniej nie pamiętam jak co to poprawcie mnie ) kolejnym przykładem jest RAGE od ID Software, ludzie z ID już powiedzieli że wersja na XBox 360 będzie mieć w niektórych miejscach nieco gorsze tekstury właśnie ze względu na pojemność płyt DVD... a to dopiero początek jak mniemam :)
Dlatego PS3 wydaje mi się platformą bardziej "długodystansową" aniżeli XBox 360

Nie zmienia to jednak faktu że PS3 jest trochę zbyt droga... myślę że cena w okolicach 1100 zeta byłaby bardziej przystępna, chociaż ceną mogli by zrekompensować mniejszą ilość naprawdę dobrych tytułów na PS3, bo XBox ma ich jednak więcej

Fucio to w takim razie szacun dla Twojego brata :D ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh a pomyśleć, że ja na samej premierze za wersje CORE dałem 2k (do tego kupiłem 2 badziewne gry). Do tego po 2 dniach miałem RODa :) wymienili i po gwarancji sklepowej kolejny ROD (nie wiedziałem wtedy, że M$ dał gwarancje na 3 lata i zerwałem plombe by obadać co jest grane :P). Później sprzedałem go za jedyne 200 zł :/ i kupiłem Arcade za 999 patyków, po czym 2 tygodnie później staniał na 777 zł.
Powinienem mieć wstręt do X''a a mimo to uważam go za świetną konsole, dużo przy niej się bawiłem i bawić będę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi panie Arczir2d2
Nie podobno 10 tylko max 4 płyty DVD by wystarczyły przecież xbox360 ma płyty DL, a więc po 8,5GB każda.
To już było wiele razy wałkowane.
Co do RAGE, chyba boją się o ilość płyt DVD bo z 4 też by starczyły przecież, poza tym xbox też ma dysk twardy :D.

A ja z tego co słyszałem to pewnien pan z Sony powiedział że trzeba poczekać kilka lat tj. ponoć w przypadku PS2 na dobre gry.

Panowie podniecacie się za bardzo na blu-ray''a który ma max 25GB a nie 50..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2008 o 19:51, cypers napisał:


Panowie podniecacie się za bardzo na blu-ray''a który ma max 25GB a nie 50..


owszem ma 25 GB ale na jednej warstwie a blue ray ma dwie warsty wiec 25+25=50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M$ dobrze myśli, czym więcej sprzedanych konsol, tym więcej sprzedanych konto, no i usługi gold. Dlatego konsole powinny być stosunkwo tanie, bo i tak wiadomo, że największa kasa to zgier itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena PS3 na pewno spadnie poniżej 1k PLN przed świętami już się o to postarają sklepy nie dla idiotów. Ostatnio widziałem PS3 w takim sklepie za 1099PLN ale nie kupiłem ze względu na cene nowych gier, używane są już w lepszych cenach chociaż to i tak czasami 2x cena gry na PC. Ceny gier na konsole jedynie mnie utrzymują przy PC. Ale na święta to może zrobię sobie prezent w postaci next genowej zabawki :), wtedy Xboxy będą do wyrwania za śmieszne pieniądze, ale napewno pojawi się dylemat czy aby X jest dobrym wyborem? Licze, że do X''a będzie możliwość podłączenia napędu Blu-ray czy to jako zewnętrzny lub MS wypuści na rynek wersję X''a z takim napędem - pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie do PS3 zniechęciła tylko cena samej konsoli oraz ceny gier, które są dość drogie i ich cena nie bardzo spada. NIC innego, żadne uprzedzenia etc. Portfel zadecydował, oraz to że wszystkie gry na które miałem chrapkę wychodzą również na konsolkę M$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cypers... Fakt Xbox ma dysk twardy, problemem jest że nie każdy Xbox :) Robiąc gre wymagającą Dysku twardego na Xbox''a spowodowałoby małe zamieszanie wśród posiadaczy wersji Arcade ( bądź Core... ) , gdyż musieliby zaopatrzyć się w dysk twardy który do Xbox''a kosztuje dosyć drogo ( nie zezwalają na kupno jakiegokolwiek 2.5 Calowego jak w przypadku PS 3 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze - jakość i ilość dostawanych opcji w pełni rekompensuje poniesione koszta zakupu.

Nigdy nie kupiłbym konsoli M$ z jednego prostego powodu - jego marnej wartości i skupieniu się na wydojenie z niego kasy w okresie około 5 lat. Później niech się dzieje wola nieba jak z 1wszym X-em... No i to sprzęt stricte do gry... Ja chcę czegoś więcej za 700 / 1000 zł :)
Ale bardzo cenię M$ za jedno. Za prostotę social gameingu. Czyli wiadomości głosowe, pokoje itp. - to pomaga ;]

Co do bajek, że BluRay ma tylko 25 GB... Cóż ja powiem szczerze, że każdy może tak informacje przekabacić, żeby wyszło to na jego korzyść ;]

A cena i tak spadnie - jak każdego sprzętu elektronicznego, przed świętami. Co do ceny konsoli M$. Wyraźnie widać, że M$ walczy z Sony w tej chwili jedynie ofertą cenową. Najprawdopodobniej szykuje się do wprowadzenia nowego sprzęciora :]

Pozdrawiam


EDIT:


destro177 - wyższe ceny gier na PS3? Oj ^^ Gdzie Ty to znalazłeś? Na stronie Xboxa? :P

Co do BluRay w Xboxsie - wątpię. Baaardzo wątpię - to produkt Sony, wiedzą chłopcy doskonale, że napęd daje im przewagę. A więc M$ może pomarzyć o napędzie... A szkoda :)


//// A gram.pl tak jak był mocno subiektywnym serwisem zbaczającym w stronę Microsoftu - tak jest dalej. To przykre. Bo od tego typu serwisów wymaga się obiektywizmu.

Ale cóż skoro taka jest polityka firmy... (Wyższe ceny gier na PS3 w stosunku do Xboxa - o co chodzi xD?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, Blu-Ray ma 50gb, tak jak DVD DL ma 8,5gb zamiast 4,7.... MGS4 zajmuje na dysku 33gb, juz widze to na blu-ray ktore wedlug niektorych ma 25gb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować