Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Co Sony sądzi o obniżce cen Xboksa 360? Luzik...

69 postów w tym temacie

Mrocz:
Kupują sobie arcade za 777 zł, a jest premium z HDMI za 999, czyli wychodzi że dysk może kosztować z 222 zł.
Po prostu ludzie jadą z ceny jak mogą, a później spoglądają na dysk który wychodzi drożej i w sumie tym arcadem nic nie zaoszczędzą.

Edit: Teraz X będzie miał opcje instalacji gry na dysku, ale płytkę nadal trzeba mieć.

Co do 200GB płyt - tak ale to są po prostu wielowarstowe płyty, wiecie ile czasu gry by się na tym ładowały....
Co do MGS 4 i 50GB blu-ray - Czy filmiki są na engine gry czy nie ? Bo jeśli tak to voice acting sporo zajmuje, a jeśli nie to słaba komprecha ?

Edit 5x8.5 GB może by starczyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cypers - tak filmiki są na engine + bywają interaktywne.

Ogółem nie grałem wcześniej w tak sugestywnie przedstawiającą fabułę, grę. Powaliła mnie na kolana ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 21:09, cypers napisał:

Ale mówią że grafika nie powala to w takim razie co tyle zajmuje !
Czy MGS4 jest wielojęzykowe ?


Filmiki

Nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cypers gra jest wypalona kilka razy na jednym krazku aby przyspieszyc odczyt danych ,dokladniej streamowanie ;]. Wiekszosc sonowskich gier tak robi . Co do samego mgs''a to mialem czesto wrazenie ,ze czasem owszem sa na silniku ale za innym niby znow na silniku ale wczesniej prerenderowane i wrzucone w formie filmidla na plytke ;p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tytułu - jeden komentarz: hehe... Co by nie mówić, Sony jedzie na popularności zdobytej przy dwóch poprzednich konsolach. Ci co mają PS2, kupią też PS3, a jacyś nowi też się przypałętają. Według mnie, nie tędy droga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>cypers gra jest wypalona kilka razy na jednym krazku aby przyspieszyc odczyt danych ,dokladniej streamowanie ;]. Wiekszosc sonowskich gier tak robi . Co do samego mgs''a to mialem czesto wrazenie ,ze czasem owszem sa na silniku ale za innym niby znow na silniku ale wczesniej prerenderowane i wrzucone w formie filmidla na plytke ;p .


Mr_Hyde:
widać ze nie grałeś w MGS4. każdy akt instaluje się na dysku wiec odczyt jest znikomy. Powtarzasz to co gdzieś usłyszałeś, a dokładnie tylko twórcy obliviona na ps3 wwalili gierke kilka razy

cypers:
> Ale mówią że grafika nie powala to w takim razie co tyle zajmuje !

grafika jest dobra, nie powołuj się tym co ktoś powiedział a sam nie sprawdziłeś. zapominacie że na płycie razem z MGS4 jest jeszcze MGO, który sie odpala jako osobna gra. wiec praktycznie na jednej płycie masz 2 gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2008 o 20:58, KillNeq napisał:

destro177 - wyższe ceny gier na PS3? Oj ^^ Gdzie Ty to znalazłeś? Na stronie Xboxa? :P


Kilka miesięcy temu przeglądałem sklepy i gry na iksa bardziej mnie skusiły cenowo. I nie mówię tu o Kameo czy Viva Pinata :) Tylko jedną grę kupiłem za ponad 100zł - GTA 4, reszta do stówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, ktoś tam mówił, że jakby staniało Ps3 do 1100 zł to by była juz przystępna cena.
No to ja sobie tak myśle, idz do Saturna i tam za 1500 dostaniesz Ps3 80 Gb z Dualshockiem plus cztery gry które
sa tak po 100 zł warte. Więc wychodzi na to, że konsola 1100 ;]
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 20:58, KillNeq napisał:

//// A gram.pl tak jak był mocno subiektywnym serwisem zbaczającym w stronę Microsoftu
- tak jest dalej. To przykre. Bo od tego typu serwisów wymaga się obiektywizmu.

Ale cóż skoro taka jest polityka firmy... (Wyższe ceny gier na PS3 w stosunku do Xboxa
- o co chodzi xD?).

Tak! Rozgryzłeś naszą intrygę - sklep specjalnie daje wyższe ceny gier na PlayStation 3, żeby odwieść ludzi od zakupu konsoli! Chyba sam zaraz pójdę zgłosić się na policję, żeby mnie aresztowali za współudział...

I co jest znowu takiego pro w tym newsie? Tu są same cytaty - stanowisko Sony i opinia analityka rynku. o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że posiadacze Wii mogą rozważyć zakup "next-genowej" konsoli i będą z uwagą patrzeć na Xboksa 360 za 199 USD.

Popieram, sam mam Wii i dość poważnie myślę nad X''em w te święta, tylko kasy brak ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie to tam intryguje, bo raz jest Wam zarzucane zbaczanie na stronę X360, raz na stronę PS3, czyli w ostatecznym rozrachunku chyba wychodziło by na 0? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahaha: "Wiemy, że PS3 oferuje bardzo wiele - (...) najbardziej zróżnicowany i najlepszy katalog zbliżających się premier w całym przemyśle." Pewnie PS3 ma bogatszy wybór gier niż DS, Wii i X360 razem wzięte ;] Z tym argumentem dot. Blue-ray''a też mu się nie powiodło. W końcu prawdziwą przyszłością jest cyfrowa dystrybucja. Sony, zacznijcie wydawać te ''naprawdę'' zróżnicowane gry a nie kolejne kontynuacje starych serii (ok, FF i MGS są spoko... ale ile można?). Na obecną chwilę X-kloc ma znacznie lepszą bibliotekę gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaitsev - zaprzeczyc nie mozesz ze faworyzujecie xboxa - jak news od konsoli to zawsze pad xboxa360(moza dodac w php preciez losowanie obrazku wiilota i dual shocka/sixaxisa), opoznienie pojawienia sie opcji zamowienia Soul Cailbura IV na ps3(a data premiery ta sama) itd.

"Na obecną chwilę X-kloc ma znacznie lepszą bibliotekę gier." z czego spora ilosc jest rowniez na PC, jedyna gra ktorej zaluje ze na pc nie ma to Halo 3 - ale wg mnie nie jest to cos co by mnie sklonilo do zakupu tej konsoli.

"Z tym argumentem dot. Blue-ray'a też mu się nie powiodło. W końcu prawdziwą przyszłością jest cyfrowa dystrybucja." tu masz racje, ale ile czasu bys sciagal (w polskich realiach) film fullhd ktory zajmuje 25gb? chyba wygodniej jest czasem wyjsc z domu i kupic plyte i miec wtedy film ZAWSZE pod reka - nawet gdy sie go usunie z dysku. Z cyfrowa dystrybucja jest jeszcze problem maly - dane moga ulec uszkodzeniu na dysku - wirus, pole magnetyczne, uszkodzenie mechaniczne itp - przez co przepada nam w wiekszosci wypadkow zakupiony towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ohh Zaitsev, mogłeś jeszcze troszkę dosypać sarkazmu. Może byłoby to wtedy mniej zjadliwe, a więc może i bardziej "bolesne" udzielenie odpowiedzi na mój zarzut.

Sklep może robić co chce - ja komentuję jego zabawne manipulowanie ceną, Ty komentujesz mój komentarz (i tak dalej) bo oboje mamy do tego prawo :) Ba! Nawet i obowiązek ^^

Co może poprzeć mój zarzut wobec sklepu? Choćby sytuacja cenowa w innych sklepach? Gdzie taki precedens nie występuje.

Co do stronniczości - chyba, nie powiesz mi, że na gramie pojawił się weekend z PS3? Bo i owszem z handheldem Sony się znalazł (może dlatego, że był wsadzony do jednego wora z DS), ale już ze starszym bratem nie. Oczywiście weekend z konsolą MS był. Całkiem ciekawie napisany. I powiedz mi, że to nie przekonuje ludzi do zakupu...

Skoro musicie stosować takie praktyki (takie czyli stronniczość na rzecz jednej z konsol), której najprawdopodobniej powodowane są większą sprzedażą tytułów na Xboxa to ok, najwyżej zmienię sobie serwis. Ale w związku z tym nie przekonujcie ludzi w komentarzach bajkami o policji itd., gdy Ci starają się nawiązać merytoryczną dyskusję bo to do niczego nie prowadzi. A raczej prowadzi, do zniesmaczenia dalej osoby, którą traktuje się jak ćwierć inteligenta dając mało precyzyjne argumenty.

Ja chcę tylko jasności. Czarno na białym. A nie bajki o panach policjantach, Tobie i cenach.

PS: [ironia] Nikła szkodliwość społeczna czynu. A nawet powiem, że zerowa, bo nie gryzie się z kodeksem karnym - żaden sąd za to nie skarze... xP [/ironia]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy Blu-ray stanie się standardem, a DVD odejdzie do lamusa to i Xbox będzie miał taki napęd. A biorąc pod uwagę te 800 zł, to lepiej byłoby sprzedawać konsolę z DVD, kosztowałaby z 400 zł ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 21:03, cypers napisał:

Edit 5x8.5 GB może by starczyło... [na MGS4]


MGS4 zajmuje 33GB miejsca. Potrzeba by było 4 płyt DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 23:02, Dincooo napisał:

> Edit 5x8.5 GB może by starczyło... [na MGS4]

MGS4 zajmuje 33GB miejsca. Potrzeba by było 4 płyt DVD.


Ale na każdej płycie trzeba nagrać podstawy: broń, tekstury postaci, fizykę itp. Cały engine + następne mapy ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować