Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

O skandalicznych błędach w Google Chrome słów kilka

59 postów w tym temacie

Harpen

Niespełna po tygodniu od premiery przeglądarki Chrome firmy Google, w Sieci pojawiły się informacje na temat skandalicznych błędów, jakie zawiera wspomniana aplikacja. Dotyczą one przede wszystkim stron korzystających z protokołu "HTTPS".

Przeczytaj cały tekst "O skandalicznych błędach w Google Chrome słów kilka" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisanie o "premierze" przeglądarki jest mocno na wyrost. To jest wersja beta i to bardzo wczesna. A przy tym i tak niezwykle dobrze dopracowana jak na tak wczesną betę. Zazwyczaj faza beta wchodzi w życie w okolicach wersji 0.3.xxx Tutaj mamy dopiero 0.2.yyy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj dobrze że chrome ściągnąłem tylko żeby przetestować bo mogły by wyjść z tego spore problemy mam nadzieje że google jednak to szybko naprawi bo inaczej chrome straci sporo użytkowników których później będzie ciężko przekonać do ponownej instalacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy do tego instalujące się w tle (i działające mimo usunięcia Chrome) Google Update. Haha, poczekamy co Google zdziała dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to BETA.
Cóż, selekcja naturalna, osobniki zbyt głupie są eliminowane ze społeczeństwa.
Wchodzić na konta bankowe przeglądarką w fazie beta - lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co jak co ale trzeba byc wyjatkowym kretynem aby uzywac przegladarki we wczesnej becie do przelewow bankowych...

sam potestowalem Chrome i jestem zadowolony, bardzo mi sie spodobala - poczekam na zalatana wersje i bede uzywal na codzien, jak juz doczekamy sie fulla moze sie odwaze robic przez nia przelewy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ufff to ja jednak zostanę przy Firefoxie do którego się przyzwyczaiłem, tak jak kiedyś się do IE przyzwyczaiłem i w nim siedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdziwiłoby mnie, gdyby google nie wykorzystywało chrome''a do zbierania danych, które przydadzą się w tworzeniu spersonalizowanych reklam i innych rozwiązań, którym celem ma być duża kasa. nikt przeglądarki ot tak, z dobrego serca nie zrobi. (no dobra, FF rozprzestrzenia fundacja FF ale to inna bajka...)
inna sprawa, że taki poziom bezpieczeństwa danych to śmiech na sali. beta betą, ale akurat takie rzeczy powinny być dopracowane. jak się wypuszcza betę, to można mieć niedopracowany interfejs, interakcję ze stronami pisanymi w różnych formatach/standardach (jakkolwiek to się określa) ale nie bezpieczeństwo danych...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 14:17, Michaelius napisał:

Bledy to jedno - przeczytajcie sobie EULA za co jestes odpowiedzialny po uzywaniu chrome''a
to dopiero sa jaja.

EULA jest całkowicie słuszna. Jedyna kontrowersja została już usunięta. Jest to typowa EULA dla wersji Beta. Pamiętajcie, że wersję testową ściąga się na własną odpowiedzialność dlatego Google nie moze zagwarantować odpowiedzialności na takie przypadki. A że użytkownik odpowiada za to co umieszcza w internecie to rzecz absolutnie winna być jasna. Działanie przeglądarki z kontami ROR niech testują specjaliści w bankach na symulowanych kontach, a nie głupi piętnastolatkowie na kontach swoich rodziców. Ja ściągnąłem, zobaczyłem jak działają podstawowe funkcje i czekam na coś z wyższą numeracją. Z tego co zobaczyłem jestem całkiem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Google i takie błędy? To mnie zaskoczyli. Spodziewałem się, że programiści z takim doświadczeniem poradzą sobie nieco lepiej. Jakby to jeszcze były jakieś mało znaczące niedoróbki. Ale nie, musieli kopnąć się akurat w najważniejsze kwestii - kwestii bezpieczeństwa. To ja im chyba już podziękuję i zostanę przy - może i nie bezbłędnym, ale jednak o niebo lepszym - Firefoxie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 14:33, hans olo napisał:

> Bledy to jedno - przeczytajcie sobie EULA za co jestes odpowiedzialny po uzywaniu
chrome''a
> to dopiero sa jaja.
EULA jest całkowicie słuszna. Jedyna kontrowersja została już usunięta. Jest to typowa
EULA dla wersji Beta. Pamiętajcie, że wersję testową ściąga się na własną odpowiedzialność
dlatego Google nie moze zagwarantować odpowiedzialności na takie przypadki. A że użytkownik
odpowiada za to co umieszcza w internecie to rzecz absolutnie winna być jasna. Działanie
przeglądarki z kontami ROR niech testują specjaliści w bankach na symulowanych kontach,
a nie głupi piętnastolatkowie na kontach swoich rodziców. Ja ściągnąłem, zobaczyłem jak
działają podstawowe funkcje i czekam na coś z wyższą numeracją. Z tego co zobaczyłem
jestem całkiem zadowolony.


Znaczy ktora kontrowersja:

By submitting, posting or displaying the content you give Google a perpetual, irrevocable, worldwide, royalty-free, and non-exclusive license to reproduce, adapt, modify, translate, publish, publicly perform, publicly display and distribute any content which you submit, post or display on or through, the services. This license is for the sole purpose of enabling Google to display, distribute and promote the services and may be revoked for certain services as defined in the additional terms of those services

Some of the services are supported by advertising revenue and may display advertisements and promotions. These advertisements may be targeted to the content of information stored on the services, queries made through the services or other information.
The manner, mode and extent of advertising by Google on the services are subject to change without specific notice to you

Ta o udzielaniu praw do wszystkiego co robisz , czy ta o totalnej infiltracji wszystkiego co robisz w przegladarce ?
Pozatym smród byl bo nie idzie o rzeczy , ktore umieszczasz w internecie a o uczynienie cie winny za to co ogladasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T-o d-o-p-i-e-ro w-e-r-s-j-a b-e-t-a!

Trudno oczekiwać od czegoś co jest w początkowym stanie rozwoju że jest już wszystko i nie ma żadnych byków. Można jedynie pogratulować osobom nie umiejących zrozumieć słowa BETA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że jeśli ktoś się zalogował na jakieś tam swoje konto bankowe to co? Bo nie bardzo rozumiem. Może mieć jakiś problem? Według mnie to trochę skandaliczne x(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować