Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Star Wars: The Force Unleashed PC

521 postów w tym temacie

Zastanawiam sie nad tym tytułem. Mogłby ktos opisac dokladniej multiplayer jakie sa tryby? jak z lagami i czy wciaga w ogole? :D

Pzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem gierkę w polskiej wersji językowej i z tego co jest napisane to jest to wersja 1.0. Ściągnięty patch 1.1 nie wykrywa zainstalowanej gry. Co do samej gierki to porażka, mała ilość fps nie mówiąc o tym, że co jakiś czas pieprzy się dźwięk i cała gra zaczyna tak haczyć, że o normalnym graniu nie ma mowy. Zdecydowanie odradzam zakupu!

mój pc - Intel corel2duo E8400 3.0Ghz. 4gbram , geforce 260gt vista home 64bit ->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tych problemów opisanych przez Ciebie, jedyny na jaki się natknąłem to błąd ze strojem głównego bohatera w misji na Hoth, jednak nie jest to aż tak upierdilwe. Ilość FPS zależy od Twojego kompa, zaktualizuj stery, usuń śmieci działające w tle, ustaw wszystkie opcje zasilania na maksymalną wydajność i próbuj, jak nie, to wina kompa (chociaż nie ukrywam, że lepsza optymalizacja dla słabszych konfiguracji by się przydała).

Jeżeli ktoś ma kompa, który gre pociągnie to według mnie warto... z tym, że gra jest krótka a dodatkowe "misje" to 30 minut gry każda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 11:52, mikim napisał:

A jakiego Ty masz kompa, jeśli można wiedzieć? Chcę mieć mniej więcej porównanie ze swoim
:P.

procek I7 920 @4.2, 6GB ram i G285 w SLI.... żadnych zacięć nie widze na 1920x1200, ale grafika w tej grze powalająca nie jest - wygląda bardzo ładnie, ale z bliska, kosztem słabego LOD, gdzie wszystko zmienia się na oczach gracza no i wiadomo, mniej ważne przedmioty czy postaci posiadają już teksturki niższej rozdziałki. Powinna chodzić gładko na zdecydowanie słabszym sprzęcie, xbox nie jest maszyną przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:
Mam i PS3, i PC i zastanawiam się nad FU, tyle że nie wiem na którą platformę kupić. Jakieś rady? Słyszałem, że nie jest tak pięknie z konwersją na PC no i chciałbym, żeby mój komp (C2D E6300 GF8800 GTS 2GB RAM) to pociągnął na full detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 12:07, MKRaven napisał:

Pytanko:
Mam i PS3, i PC i zastanawiam się nad FU, tyle że nie wiem na którą platformę kupić.
Jakieś rady? Słyszałem, że nie jest tak pięknie z konwersją na PC no i chciałbym, żeby
mój komp (C2D E6300 GF8800 GTS 2GB RAM) to pociągnął na full detalach.

O full detal się nie martw. A z konwersją to jest tak, że gówno nawet jak ozłocisz, to nadal jest gównem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 12:02, Skwarek_pl napisał:

> A jakiego Ty masz kompa, jeśli można wiedzieć? Chcę mieć mniej więcej porównanie
ze swoim
> :P.
procek I7 920 @4.2, 6GB ram i G285 w SLI.... żadnych zacięć nie widze na 1920x1200, ale
grafika w tej grze powalająca nie jest - wygląda bardzo ładnie, ale z bliska, kosztem
słabego LOD, gdzie wszystko zmienia się na oczach gracza no i wiadomo, mniej ważne przedmioty
czy postaci posiadają już teksturki niższej rozdziałki. Powinna chodzić gładko na zdecydowanie
słabszym sprzęcie, xbox nie jest maszyną przyszłości.



Na trochę słabszym (@2.67 GHz + GF9800 GT 1GB) również na 1920x1200 działa płynnie, ale posiada kompleksy konsolowe, jak wgrywanie się tekstur dopiero po polizaniu powierzchni. Do tego brak opcji z ustawianiem AA i wkurzająca kamera ;s Aha - ma czasami problemy ze zrzucaniem do paska.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 09:31, Wahgaroth napisał:


> Na wszystkich rozdziałkach i ustawieniach masz identyczny problem z wydajnością
? Czy
> może przy totalnym minimum jest nieco lepiej ?


Początkowo grać się nie dało, tak mi się zacinał, po obniżeniu wszystkiego w panelu nvidii
trochę już lepiej- ale mówię wszystko jak w bullet time.


A po co cokolwiek mieszasz w panelu nvidi przy tak niestabilnym i lipnym konwercie ?
Odradzam grzebanie przy tak lewych konwersjach w dodatkowych opcjach graficznych, często to daje więcej szkody niż pożytku [vide zabawy w poprawianie SR2 - potrafiły mi pogorszyć frame rate zamiast go zwiększyć]

U mnie z kolei przy sprzęcie E8400 4.0 ghz[OC], 4 GB Ram, GTX 260 na rozdziałce 1440/900 [max mojego monitora =.=] działa płynnie bez zauważalnych problemów.

Strzel ewentualnie kontrolny format [może siedzi gdzieś w systemie jakiś syf który go muli, na sucho ci nic nie powiem a z kolei wklejanie tu logów z hijacka albo otla i ich analiza zajmie nam trochę czasu, a i tak nie wiadomo czy da się wszystko poprawić.]bo imo powinna ci polecieć w miarę na średnich, sprzęt masz dosyć dobry, nie jakiś ubber pc ale nie jest też tragicznie.

Więc reasumując - walnij defragmentację, wyczyść rejestr, oczyść dyski z syfu [pamięć temp, pliki internetowe z przeglądarek itp], walnij sprawdzanie błędów na wszystkie dyski, skan pod wiry i złośliwe oprogramowanie [adware/spyware/malware itp]
Jak nie pomoże możesz strzelić format, ewentualnie reinstal gry i patcha przed formatem do finalnego testu czy coś się poprawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przejść i powiem, że to chyba najlepsza część Star Wars w jaką do tej pory grałem. Moment z obracaniem statku i powaleniem go to coś niesamowitego :D, prawdziwa moc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 14:52, Damianuss1 napisał:

Udało mi się przejść i powiem, że to chyba najlepsza część Star Wars w jaką do tej pory
grałem. Moment z obracaniem statku i powaleniem go to coś niesamowitego :D, prawdziwa
moc!


Szczerze? Najlepszą grą nadal pozostaje Jedi Outcast lub ewentualnie Jedi Academy z włączonym Ghoul`em. W TFU brakuje efektownego i efektywnego siekania mieczem, którego używa się praktycznie tylko i wyłącznie na bossów. Nie ukrywam, że zabawa Mocą jest przyjemna dla oka, ale czuje się pewien niedosyt.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 06:17, Pariah napisał:

Czy w wersji PC są także te tryby które występują na PSP i bodajże PS 2 jk historical
battles, Order 66 i duele ?


Nie ma. Tylko sala treningowa i te trzy DLC z dodatkową misją każdy. Aha, i nie da się też modyfikować rękojeści miecza, tylko kolor ostrza i specjalne cechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie:

Core2 Quad 2.44
4GB Ram
GF 8800GT 512

Gra na maxa przy 1680x1050 śmiga bez problemu. Najnowsze stery. Najmniej fps miałem na pierwszej misji, nieco przesadziłem z Mocą na moście, miałem wtedy 29 fps. Na innych misjach fps nie schodzi poniżej 40. Problemów z dźwiękiem nie mam. Gra raz się wykrzaczyła, ale wtedy nagrywałem kopie zapasową na DVD więc to nic dziwnego.
Super grafika i akcja. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 06.12.2009 o 15:07, Sipso2008 napisał:

Na innych
misjach fps nie schodzi poniżej 40.


Jak możesz mieć 40 fps jak gra ma założoną blokadę na 30?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 19:28, necron1501 napisał:

A ja mam pytanie do drugiego bossa:

Spoiler

tej takiej pokraki na metalowych nogach. Jak go
pokonać bo mnie łoi w walce wręcz a na moc ciężko kontrować...



Mi łatwo z nim poszło,

Spoiler

atakowałem go błyskawicą i pchnięciami mocy z powietrza.



P.S Pozmieniałem opcje karty muzycznej (zaznaczyłem "enable SVM") i działa mi teraz pięknie, płynnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. jestem w misji gdzie

Spoiler

trzeba zniszczyć jakąś stocznię

. I tak gdzieś po 15 min tejże misji gra się zacina(zawsze w tym samym miejscu) i wyskakuje błąd że pamięć nie może być "read". O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość, jako, że mam sprzęt podobny do Twojego i bałem się, że sobie nie pogram :D.

Mała formalność: jaka rozdziałka? Detale jak mniemam maksymalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować