Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA niezbyt chętne do wyciagania wniosków

61 postów w tym temacie

@ Zaitsev
"Czy tylko ja mam wrażenie, że ta forma walki z piractwem to ślepa uliczka i tak naprawdę wspomaganie tego procederu?"

Nie, ja też mam takie wrażenie. Dobałbym jeszcze, że jest to strzał w stopę. I chyba jest na tym padole wielu myślących podobnie. Paranoia. A usunąć jak sądzę nie mogą tego, bo pewnie kontrakty podpisane i odszkodowania by były pokaźne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, firmom produkującym zabezpieczenia istnienie piractwa jest na rękę. Na domiar złego producenci gier wcale nie ułatwiają życia kupującym ich produkty, ba nawet nie utrudniają tego piratom. Jak zwykle walczy się tam gdzie nie powinno, zamiast zająć się przyczyną, wojują ze skutkami.

Druga sprawa to same gry, gracze (ci bardziej wymagający) mogą mieć dość ciągłej wtórności, ciągłego serwowanie tego samego w "nowej oprawie", czy robienia ich w balona. Dziś na marketing wydaje się chyba tyle co na samą produkcję, twórcy zaś zamiast skupić się na dostarczeniu użytkownikowi jakiejś świeżości, nowych rozwiązań tworzą często niedopracowane, miałkie i prostackie "potworki" wmawiając przy tym wszystkim, że stanowią one rewolucję.

PS. Oczywiście, an koniec, gdy gra się słabo sprzeda winni wszystkiemu będą niegodziwi piraci, bo na pewno nie producent/wydawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie bardzo cieszy, że EA robi takie akcje. Jest to firma pazerna do granic możliwości i nieprzyzwoicie windująca ceny gier. Do tego dodajmy pogrążanie ludzi chcących uczciwie kupić ich grę i swobodnie ją użytkować. Miodzo, PR mają po byku. Chciałem kupić Spore''a. Już nie chcę :) Dziękuję Ci EA Games.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za uzywanie SecuRom powinno grozić więzienie, bo to zwykłe oszustwo jest. Producent nie jest w stanie zagwarantować poprawnego działania tego shitu na żadnym komputerze. Na moim poprzednim PC z takim samym systemem i obecnym oprogramowaniem do wirtualnych dysków Homeworld 2 hulał aż miło. Gdy kupiłem nowego, ale z tymi samymi napędami i oprogramowaniem gra już się nie odpala. Nie stosuję cracka, bo chciałem grać po necie i nie wiem czy to by mi nie zepsuło zabawy jeszcze bardziej. W każdym razie gra leży bezużyteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LoL 5 instalacji :O CO oni sobie myślą, muszę się poważnie zastanowić nad kupnem ^^ chociaż do niedawna był to mój musthave.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zabezpieczenie antypirackie"?? Chyba zachęciające do piractwa! Ja pewnie kupie legalną wersję (a raczej na pewno legalną, nie wiem czy w ogóle :P ) i nie uzyje cracka, lecz żadnego znajomego który będize chciał ściągnąć "od złego czynu" nie odciągne.
PS: No i oczywiście ceeena... wyk*rwiście wysoka... Szkoda, że Westwood zostało przejęte przez EA a nie przez np. Ubisoft :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 14:43, Waaazuuup napisał:

@ Zaitsev
"Czy tylko ja mam wrażenie, że ta forma walki z piractwem to ślepa uliczka i tak naprawdę
wspomaganie tego procederu?"

Nie, ja też mam takie wrażenie. Dobałbym jeszcze, że jest to strzał w stopę.


To nie wrażenie, to fakt.

Dnia 09.09.2008 o 14:43, Waaazuuup napisał:

Dobałbym jeszcze, że jest to strzał w stopę.


Raczej w krocze. Swoje i legalnych nabywców.

Dnia 09.09.2008 o 14:43, Waaazuuup napisał:

I chyba jest na tym padole wielu myślących podobnie. Paranoia. A usunąć jak sądzę nie mogą tego,
bo pewnie kontrakty podpisane i odszkodowania by były pokaźne


usunąć mogą, jak najbardziej. zapłacili za technologię, i Sony ma gdzieś czy ją wykorzystają czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuację świetnie obrazują poczynania firmy Stardock, a zwłaszcza ich problemy z twórcami zabezpieczenia Starforce. Najlepsze jest to, że nie słyszałem jakoby Stardock ujadał, jak inni koledzy z branży, jacy to piraci są paskudni (Stardock nie wrzuca do swoich tytułów utrudniających życie zabezpieczeń).

Same zabezpieczenia to jedynie sztuczny sposób na podniesienie ceny gry dla legalnego użytkownika, nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś interesowałem się grami EA, ale przeszło mi po serii "wpadek", typu: wadliwe patche do Battlefield 2 (nie ważne, że robi je DICE, EA nie widzi problemu w tym, że każdy patch dodaje nowe błędy); sprzedaż Rail Simulatora po 44.90 zł, gdy gra jest warta może połowę - 3 trasy i ZERO wsparcia dla twórców dodatków (taki MSTS od razu miał stertę narzędzi).

Sporo osób odpuści sobie kupno SPORE czy RA3 - ale prawda jest taka, że inni przeboleją zabezpieczenie i gry kupią. A o to chodzi EA. Liczyć zyski i nie liczyć się z klientami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 14:54, Pile napisał:

Chociaż 5 razy to już całkiem
ok :]


Nie, nie! Właśnie o to EA chodzi. Chcą przyzwyczaić graczy do takich patologii.Od tego się zaczyna. Później niech jeszcze wprowadzą kontrole nad komputerami żeby uruchamiały tylko gry wydawane przez EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 14:52, Bajta2 napisał:

LoL 5 instalacji :O CO oni sobie myślą, muszę się poważnie zastanowić nad kupnem ^^ chociaż
do niedawna był to mój musthave.


O ile pamiętam to było to 5 aktywacji na 5 różnych kompach, a instalować można do woli na tych sprzętach.

kLaUZeR90=> może bez przesady, fajna gra i mogę to z całą pewnością nazwać C&C.
Grałeś kiedyś w oryginalne RA? Jeśli porównujesz RA3 do TW, to lepiej tego nie rób, bo to nie ma sensu. Obie to C&C, ale dwie inne podserie. A porównywanie RA3 to poprzednich części sensu już nie ma. Mamy ten XXI wiek. Ciesz się, że nie zrobili z RA3 jakiegoś hack ''n'' slasha (kochane Bethosft i jego TES V: Fallout :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:07, Nervous napisał:

Nie, nie! Właśnie o to EA chodzi. Chcą przyzwyczaić graczy do takich patologii.Od tego
się zaczyna. Później niech jeszcze wprowadzą kontrole nad komputerami żeby uruchamiały
tylko gry wydawane przez EA.

Ale to by sie musieli sprzedać Billowi, bo temu by się to nie podobało :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

haha, takiej bzdury to dawno nie slyszalem . Przeciez to jest chyba najgorsze samobojstwo ;) Porazka... i wlasnie miedzy innymi do spore uzywam CRACK''a i nie uwazam sie za pirata ;) nie bedzie mi ktos mowil czy mam instalowac gre 3 razy czy 30... STFU ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2008 o 15:10, hans olo napisał:

Ale to by sie musieli sprzedać Billowi, bo temu by się to nie podobało :).


Oj już oni by się dogadali :P Chcesz zagrać? Ok musisz mieć najnowszego windows''a który wymusza na Tobie format dysku co tydzień (takie małe urozmaicenie dla "hardcorowych" graczy), jedynymi grami które na nim działają są te od EA i możesz je zainstalować raz i tylko RAZ, bo jak coś się schrzani to TWOJA wina i musisz kupić naszą grę ponownie.... czyż to nie wspaniałe?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować