Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA niezbyt chętne do wyciagania wniosków

61 postów w tym temacie

Zabezpieczenie antypirackie? Jaaasneee.
ściągasz grę z internetu = EA nie zarabia = jesteś złodziejem
kupujesz używany egzemplarz = EA nie zarabia = jesteś złodziejem...
EA nie widzi tu różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:24, skaybay napisał:

Zabezpieczenie antypirackie? Jaaasneee.
ściągasz grę z internetu = EA nie zarabia = jesteś złodziejem
kupujesz używany egzemplarz = EA nie zarabia = jesteś złodziejem...
EA nie widzi tu różnicy.


Jak widać podobna sytuacja jest na rynku muzycznym, wszelkiej maści ZAIKSom nie na rękę jest elektroniczna dystrybucja i pomijanie ich przy zyskach. Tych terrorystów nikt jakoś nie ściga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:18, Grubis napisał:

haha, takiej bzdury to dawno nie slyszalem . Przeciez to jest chyba najgorsze samobojstwo
;) Porazka... i wlasnie miedzy innymi do spore uzywam CRACK''a i nie uwazam sie za pirata
;) nie bedzie mi ktos mowil czy mam instalowac gre 3 razy czy 30... STFU ;)


Myślałem że słowo "CRACK" zniknęło już z mojego słownictwa na dobre, ale niestety, EA swoją polityką powoduje, że nie będę mógł o nim zapomnieć - po trzech instalkach SPORE''a (czyli pewnie gdzieś za 1,5 roku, może szybciej jak się system mi postawi okoniem :) to też użyję CRACKa, a na pewno nie polecę do sklepu po kolejny egzemplarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:09, Aargh92 napisał:

> LoL 5 instalacji :O CO oni sobie myślą, muszę się poważnie zastanowić nad kupnem
^^ chociaż
> do niedawna był to mój musthave.

O ile pamiętam to było to 5 aktywacji na 5 różnych kompach, a instalować można do woli
na tych sprzętach.

Zle pamietasz - to sa instalacje i w przypadku ME jako instalacje nalicza ci tez zmiane np. karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RA 1 i 2 przeszedłem i gra mi się spodobała niezmiernie, niedługo chciałem zamówi sobie RA3, chciałem ... teraz nie chce! Nie zamówie tej gry bo nie będę wspierał EA w tego rodzaju akcjach. Dopóki nie znikną chore zabaezpieczenia po prostu NIE KUPIE tej gry ;/ ... Mam nadzieje, że wilu graczy podejmie tą inicjatywe i może jak przyschnie źródełko z kasą panowie z EA otworzą oczy ...

"nie mam szacunku dla ludzi, którzy postanowią ściągnąć piracką wersję właśnie ze względu na DRM"

Piractwa nie popieram, ale ... Nie mam szacunku do ciebie za to, że bronisz DRM ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:19, Nervous napisał:

Oj już oni by się dogadali :P Chcesz zagrać? Ok musisz mieć najnowszego windows''a który
wymusza na Tobie format dysku co tydzień (takie małe urozmaicenie dla "hardcorowych"
graczy),


moj windows ma ponad 2 lata i chodzi swietnie, zadnych BSoDow czy zawieszek...a jak juz format byl to z mojej winy i wiem co sknocilem. Jak ktos jest wyjatkowo "nierozgarniety" (uzylbym bardziej wulgarnego slowa, ale regulamin zabrania) to robi format co tydzien...

Wujcio Bill nie ma tu nic do rzeczy, to EA stosuje takie zabezpieczenia jakie stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:55, EmperorKaligula napisał:

moj windows ma ponad 2 lata i chodzi swietnie, zadnych BSoDow czy zawieszek...a jak juz
format byl to z mojej winy i wiem co sknocilem. Jak ktos jest wyjatkowo "nierozgarniety"
(uzylbym bardziej wulgarnego slowa, ale regulamin zabrania) to robi format co tydzien...

>

Dnia 09.09.2008 o 15:55, EmperorKaligula napisał:

Wujcio Bill nie ma tu nic do rzeczy, to EA stosuje takie zabezpieczenia jakie stosuje.

Pfff. Nie zczaiłeś ani jednego jedniutkiego słowa z tego co Nervous napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:58, hans olo napisał:

Pfff. Nie zczaiłeś ani jednego jedniutkiego słowa z tego co Nervous napisał.


miala to byc drwina, czy szyderstwo ale wg mnie to bylo prostactwo i sloma z butow, a dzieci czytaja i potem powtarzaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Spore można "zainstalować" kopiująć dane z płyty. Wszystkie pliki są niezakodowane, ani spakowane. Wiem, bo taka instalacja naprawia jeden z błędów :P Nie wiem, czy to się liczy jako instalacja czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 16:01, EmperorKaligula napisał:

miala to byc drwina, czy szyderstwo ale wg mnie to bylo prostactwo i sloma z butow, a
dzieci czytaja i potem powtarzaja...

Zwyczajna drwina. Bo czytanie to nie tylko "skanowanie" literek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaitsev, dość często się z tobą nie zgadzam, ale tym razem pod ostatnim akapitem podpisuję się obiema rękoma i nogami. polityka EA była, jest i pewnie będzie do bani (i nie tylko w sferze zabezpieczeń)... wszyscy, którzy tak utrudniają życie "oryginalnym" graczom, tak naprawdę krzywdzą samych siebie. no, ale co tam, zawsze można zwalić niską sprzedaż gry na piratów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 16:01, kamilok11 napisał:

Wiem, że Spore można "zainstalować" kopiująć dane z płyty. Wszystkie pliki są niezakodowane,
ani spakowane. Wiem, bo taka instalacja naprawia jeden z błędów :P Nie wiem, czy to się
liczy jako instalacja czy nie.


Oczywiście, że się liczy. Co ma płyta do rzeczy? Przecież nic się na niej nie zmienia w trakcie instalacji. Jeśli istnieje jakieś ograniczenie w liczbie możliwych instalacji, to nakładane jest na klucz i sprawdzane poprzez kontakt z serwerem. Co by oznaczało, że gry się nie da zainstalować bez internetu, albo jakiegoś upierdliwego dzwonienia do biura obsługi klienta.
Bioware też miał takie zabezpieczenie przy Mass Effect, ale w końcu je usunął. I dobrze. Ja gier z czymś takich zwyczajnie nie będę kupował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:32, Marco Polo napisał:

> Zabezpieczenie antypirackie? Jaaasneee.
> ściągasz grę z internetu = EA nie zarabia = jesteś złodziejem
> kupujesz używany egzemplarz = EA nie zarabia = jesteś złodziejem...
> EA nie widzi tu różnicy.

Jak widać podobna sytuacja jest na rynku muzycznym, wszelkiej maści ZAIKSom nie na rękę
jest elektroniczna dystrybucja i pomijanie ich przy zyskach. Tych terrorystów nikt jakoś
nie ściga.

Wiesz Zaiksowi nic nie dorówna teraz chce brać kasę za akordy i taby ponoć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dadzą te zabezpieczenia do nadchodzącego momentalnie Warheada(o ile mi wiadomo już w tłoczni jest - całe szczęście).

EA coś za bardzo nastawiło się na zysk, jednak ludzie będą i tak kupować gry przez nich wydawane, ponieważ jest nawet całkiem prężna liczba wartych uwagi tytułów... ; d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zamierzałem kupić obie z tych gier...
Niech się panowie z EA wychędożą w rzyć - chyba w tym przypadku zrezygnuję z oryginałów na rzecz "kopii zapasowych", o ile oczywiście ktoś we wspomnianej firmie nie pójdzie po rozum do głowy i nie wyda patcha usuwającego DRM - wtedy mają we mnie gwarantowanego klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Motywy EA są niczym książka "1001 klątw po mandaryńsku z motywami łacińskimi". Czyli absolutnie nie do zrozumienia... co za idioci...mam wrażenie że oni to specjalnie na złość klientowi robią... brakuje jeszcze kartki w pudełku z grą z dopiskiem "Kij Ci w oko, szanowny nabywco."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spore już miałem w koszyku, ale zrezygnowałem z niej dla tego ze podnieśli już i tak wysoką cenę do jeszcze wyższej kwoty, stanowczo za wysoką jak za ten produkt, i do tego własnie przez ten system, 3 instalacje to oni śmieszni są.
A co do RA3 to mimo że CnC Ra2, TW, GK mam oryginały to ra3 nie kupie. Niech się wypchają, RA to gra na długie lata. Niektórzy jeszcze do dziś grają w RA2. Nie kupie żadnej gierki EA która będzie miała ten system zabezpieczeń przeciw handlem używkami. Bo przed piractwem to nie chroni w najmniejszym stopniu. Do Spore chociażby Crack był w dniu premiery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 16:01, EmperorKaligula napisał:

miala to byc drwina, czy szyderstwo ale wg mnie to bylo prostactwo i sloma z butow, a
dzieci czytaja i potem powtarzaja...


A dla mnie prostactwem i słomą z butów jest uwłaczanie inteligencji dzieci, bo czasem są od nas doroślejsze i potrafią wychwycić nutę sarkazmu i trzymać nerwy na wodzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 16:19, Luk Zombi napisał:

Motywy EA są niczym książka "1001 klątw po mandaryńsku z motywami łacińskimi". Czyli
absolutnie nie do zrozumienia... co za idioci...mam wrażenie że oni to specjalnie na
złość klientowi robią... brakuje jeszcze kartki w pudełku z grą z dopiskiem "Kij Ci w
oko, szanowny nabywco."

Dokładnie! Red Alert 3 to kolejna gra której nie kupię ze względu na ich nawiedzone zabezpieczenia. Mam dość EA i ich polityki wobec klienta. Życzę im rychłego bankructwa bo nie lubię być traktowany jak debil. Mam ich i ich gry od dziś tam, gdzie oni od dawna mają wszystkich graczy - moich pieniędzy nie zobaczą. Choćby DRM usunęli to już za późno jest, nagrabili sobie i to myślę, że nie tylko u mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 16:30, Nervous napisał:

A dla mnie prostactwem i słomą z butów jest uwłaczanie inteligencji dzieci, bo czasem
są od nas doroślejsze i potrafią wychwycić nutę sarkazmu i trzymać nerwy na wodzy.


sarkazm - lubie, i doceniam - ale ten na poziomie, a nie prostackie przytyki w microsoft, 99% dzieci ktore znam powtarza jakies glupoty; wyczytane czy uslyszane - i tylko to powtarzaja, bez zastanowienia sie nad nimi, ale co w tym dziwnego sam tak robilem jak bylem mały, takie sa dzieci. A wypisywanie takich bzdur, niemajacych nic wspolnego z tematem (bo to newsa o EA i ich systemie zabezpieczen) mija sie z celem i tylko utrwala falszywe przekonanie "MS=Zło"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować