Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Tomaszowi Lukasowi z D-Link PGS!

87 postów w tym temacie

W imieniu własnym oraz D-Link PGS witamy wszystkich w wątku dedykowanym Konsulowi tej właśnie firmy - Tomaszowi Lukasowi. To tutaj będzie on odpowiadać na zadane przez Was pytania związane z wykonywaną przez niego pracą. Jeśli nie jesteście pewni czym zajmuje się nasz Gość, zachęcamy do lektury notatki znajdującej się pod tym adresem: http://www.gram.pl/konsule.asp#kon50
Tam również znajdziecie informacje o porach dyżuru Konsula, podczas którego będzie on udzielał odpowiedzi na Wasze zapytania.

Bądźcie jednak wyrozumiali, gdyż udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania z czysto technicznego punktu widzenia (ograniczony czas) nie jest możliwe. Pamiętajcie również, aby pytania były artykułowane możliwie jasno i klarownie.

Życzymy Wam miłych i owocnych chwil spędzonych z Konsulami!

Z pozdrowieniami,

Ekipa gram.pl


UWAGA: Marcina "TheDarky" Sieczkowskiego zastąpił nowy Konsul D-Link PGS - Tomasz Lukas! Witamy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy poznamy stanowisko PGS D-Link w sprawie nieobecności Maćka ''Zika'' Jakucia na światowych finałach ESWC na platformie Quake 3 w San Jose?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym się dowiedzieć ;) co konsul sądzi o graniu w typowego NBA Live na różnych turniejach ;) i czy są takie turnieje ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sry, że pod rząd.

Kaboom (eSp):
jak zostaly podzielone pieniadze z wygranej z eswc 2008 cs pomiedzy pgs, mym i zawodnikow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 17:25, pRed@toor napisał:

czy ktoś planuje zrobić jakąs impreze z unreala TTournamenta 3 :P?


Nasza drużyna nie posiada sekcji UT3, wiec nie jestesmy na biezaco zorientowani we wszystkich turniejach. Scena UT3 nie jest tak aktywna, jak inne esportowe sceny, wiec i rozgrywek mniej. Proponuje przygladac sie dwom zblizajacym sie imprezom - finalom Heyah Logitech Cybersport by Komputronik w Warszawie (tam UT3 jest grane) oraz Poznan Game Arena w Poznaniu, gdzie byc moze na stoiskach wystawcow zobaczymy ten tytul - no ale to juz pytanie do CDP :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 23:01, garrick napisał:

A ja chciałbym się dowiedzieć ;) co konsul sądzi o graniu w typowego NBA Live na różnych
turniejach ;) i czy są takie turnieje ;)?


Turnieje gamingowe odwiedzam systematycznie od jakichs 6 lat, ale jeszcze nigdy nie widzialem w Polsce rozgrywek w NBA. Pewnie to kwestia tego, ze pilka nozna w postaci PESa i FIFY dominuje w naszym kraju.

Za granica nie spotkalem sie z rozgrywkami w NBA Live poza Digital Games. Jest to turniej podpiety pod olimpiade w Pekinie, ktory poczatkowo mial odbyc sie podczas jej trwania, ale zostal przelozony na ostatni kwartal tego roku. Elminacje do turnieju mozna rozgrywac poprzez internet oraz mialy odbyc sie polskie elminacje na ''LAN''ie, jednakze organizator milczy w tej sprawie.

Po wiecej szczegolow odnosnie NBA Live i DigitalGames zapraszam tutaj:
http://www.ggl.com/index.php?controller=Channel&method=view&channel=1513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 23:02, Vh napisał:

Sry, że pod rząd.

Kaboom (eSp):
jak zostaly podzielone pieniadze z wygranej z eswc 2008 cs pomiedzy pgs, mym i zawodnikow?


Mistrzostwa Swiata ESWC znane sa z ''ostrego'' regulaminu i szeregu zasad. Jedna z nich jest to, ze organizator ma rok czasu na wyplate nagrod (i z doswiadczenia wiem, ze korzysta z tego terminu ;) ), tak wiec nagroda nie zostala podzielona - jednakze organizator otrzymal wylacznie dane MYM przy zglaszaniu zawodnikow do turnieju i kwestia podzialu nagrody lezy pomiedzy ta organizacja, a samymi graczami.

Przypominajac: ESWC 2008 w CounterStrike wygral zespol PGS MYM, organizacja PGS Gaming uzyczyla swojego zaproszenia na swiatowe finaly piatce graczy MYM, ktorym nie udalo sie nan zakwalifikowac. Decyzja organizatorow zespol wystepowal pod nazwa PGS MYM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 17:52, Vh napisał:

Czy poznamy stanowisko PGS D-Link w sprawie nieobecności Maćka ''Zika'' Jakucia na światowych
finałach ESWC na platformie Quake 3 w San Jose?


Zik podczas polskich kwalifikacji ESWC wywalczyl drugie miejsce, niepremiowane bezposrednim awansem na swiatowe finaly, a mozliwoscia oplacenia wyjazdu na zachodnie wybrzeze USA przez siebie. Zespol nie zdecydowal sie na pokrycie kosztow wyjazdu, a powodow poza sama ich wysokoscia bylo jeszcze kilka i nie sa one jawne.

Zespol D-Link PGS na imprezie reprezentowalo dwoch zawodnikow w grze TrackMania (Lechu i Khasius) oraz jeden w Warcraft 3 (Paladyn). Od powstania D-Link PGS (maj 2008) nasi zawodnicy wielokrotnie wyjezdzali na zagraniczne eventy, jednakze nie jestesmy w stanie wysylac graczy wszedzie i za kazdym razem, nie tylko z oczywistych przyczyn finansowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy krotkie pytania do Pana Marcina Sieczkowskiego.
Czy organizacja d-link PGS bedzie inwestowac w dywizje Quake, wkrotce Quake Live?
Jacy gracze obecnie wystepuja w dywizji Quake i czy trwa rekrutacja ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 23:48, reru napisał:

co z c&c nie widać ich jakoś na stronie pgs''u


spokojnie, dywizja C&C zostala utworzona pod katem Red Alert 3 i jej aktywnosc wzrosnie razem z premiera gry. Dodatkowo obecna strona D-Link PGS jest w fazie beta i obecny content jak i funkcjonalnosc nie sa jeszcze w 100% gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 03:00, Deathscythe napisał:

A ja na początek mam jedno pytanie: czy moje maile dochodzą czy o sprawie zapomniano?

Pozdrawiam
C.


Coen to chyba nie kwestia publiczna :) - nie otrzymalem od dluzszego czasu zadnej korespondencji od Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 15:44, hunter0sek napisał:

Mam trzy krotkie pytania do Pana Marcina Sieczkowskiego.
Czy organizacja d-link PGS bedzie inwestowac w dywizje Quake, wkrotce Quake Live?
Jacy gracze obecnie wystepuja w dywizji Quake i czy trwa rekrutacja ?


Jestesmy zainteresowani gra Quake Live. Zarowno pod katem turniejowym, jak i dywizji. Obecnie dywizja Q3 zostala przemianowana na serie Q, a jej sklad na obecna chwile stanowia zik oraz zoom, ksywki, ktore fanom ''wstrzasu'' powinny byc znane.

Jednakze gra jest bardzo mloda, scena nieustabilizowana i niewykluczamy zmian w skladzie, jego zmniejszenia, czy zwiekszenia. D-Link PGS nigdy nie prowadzil otwartej rekrutacji - przypatrujemy sie wynikom graczy w turniejach i staramy sie kontaktowac z tymi wybijacymi sie, oferujac im wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 12:21, TheDarky napisał:

> A ja na początek mam jedno pytanie: czy moje maile dochodzą czy o sprawie zapomniano?

>
> Pozdrawiam
> C.

Coen to chyba nie kwestia publiczna :) - nie otrzymalem od dluzszego czasu zadnej korespondencji
od Ciebie.


Też uważam, że nie jest to kwestia do poruszania publicznie, ale zdaje się, że to jedyny sposób, żeby dotrzeć. Ostatni mail posłałem 23 lipca i do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 12:16, TheDarky napisał:

spokojnie, dywizja C&C zostala utworzona pod katem Red Alert 3 i jej aktywnosc wzrosnie
razem z premiera gry. Dodatkowo obecna strona D-Link PGS jest w fazie beta i obecny content
jak i funkcjonalnosc nie sa jeszcze w 100% gotowe.


Nie lepiej zrobić wam dywizję w Tiberium Wars ? :P
Miałem przyjemność grania w betę RA3 i muszę przyznać, że to gra polegająca na massowaniu jednostek. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 17:41, Probos napisał:

> spokojnie, dywizja C&C zostala utworzona pod katem Red Alert 3 i jej aktywnosc wzrosnie

> razem z premiera gry. Dodatkowo obecna strona D-Link PGS jest w fazie beta i obecny
content
> jak i funkcjonalnosc nie sa jeszcze w 100% gotowe.

Nie lepiej zrobić wam dywizję w Tiberium Wars ? :P
Miałem przyjemność grania w betę RA3 i muszę przyznać, że to gra polegająca na massowaniu
jednostek. :P


Z podobnymi opiniami spotykam sie czesto, odnosnie niemalze kazdego RTSa ;).

Obecnie nowy tytuł to RA3 i z naszych informacji wynika, ze w Polsce na brak rozgrywek w te gre w najblizszych miesiacach narzekac nie bedziemy, a jest to jedna z najwaznieszych przyczyn zainwestowania w dywizje. Nasi gracze - n4kai i Lokacz graja tez w TW, obecnie Gniew Kane''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 09:34, Anim napisał:

Jak wygląda rekrutacja / treningi itp. Jeżeli chciałby dołączyć do Teamu co muszę zrobić.


Kazda dywizja/sekcja w D-Link PGS ma osobe opiekujaca sie nia. Obecnie gramy w:
- Call Of Duty 4
- Defence Of The Ancients
- Counter-Strike 1.6 (żenski)
- FIFA
- Need For Speed
- Trackmania
- Quake
- Warcraft 3
- Command and Conquer

Kazda z sekcji ma inna charakterystyke. W grach zespolowych (np cod, dota) dolaczenie do dywizji jest mozliwe, tylko, gdy jestes dobrze zgrany z pozostalymi graczami zespolu, a oni chca dokonac zmian w skladzie. W takich grach bardzo wazna jest stabilnosc dywizji.

W grach indywidualnych zazwyczaj to D-Link PGS wyszukuje uzdolnionych graczy i udziela im wsparcia. Staramy sie na biezaco sledzic przebieg wiekszosci organizowanych w naszym kraju i na swiecie rozgrywek. Na poczatek proponuje pogranie w tzw. ladderach (drabinkach) w roznych ligach (np. ClanBase, ESL, cybersport), by porownac swoje mozliwosci z innymi zawodnikami.

Kwestia treningu jest bardzo zindywidualizowana i zalezna od gry, ale chetnie opisze przykladowe formy ''treningu skilla'' w odniesieniu do danej gry, pytanie tylko - jakiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować