Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Tomaszowi Lukasowi z D-Link PGS!

87 postów w tym temacie

Dnia 17.09.2008 o 11:47, TheDarky napisał:

Z podobnymi opiniami spotykam sie czesto, odnosnie niemalze kazdego RTSa ;).


Wiesz, ja bazuję na sporym doświadczeniu z tym tworem związanym. :) Ta gra może być dobra wyłącznie w singlu. :P

Dnia 17.09.2008 o 11:47, TheDarky napisał:

Obecnie nowy tytuł to RA3 i z naszych informacji wynika, ze w Polsce na brak rozgrywek
w te gre w najblizszych miesiacach narzekac nie bedziemy, a jest to jedna z najwaznieszych
przyczyn zainwestowania w dywizje. Nasi gracze - n4kai i Lokacz graja tez w TW, obecnie
Gniew Kane''a :)


Pożyjemy, zobaczymy. :)
Mnie tylko ciekawi, kiedy na modłę innych gamingów, zrobicie dywizję w World of Warcraft. :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2008 o 15:41, Probos napisał:

Pożyjemy, zobaczymy. :)
Mnie tylko ciekawi, kiedy na modłę innych gamingów, zrobicie dywizję w World of Warcraft.
:)
Pozdrawiam.


Ten temat w kazdym gamingu musi byc omawiany, ale i odpowiednio przeprowadzony. Moge powiedziec tylko tyle, ze do konca roku nie planujemy otwierania dywizji w WoW. W grze na pewno jest ogromny potencjał, o czym świadczy ponad 10mln grajacych : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań związanych z organizacją e sportową.
Dokładniej w przyszłości chcę założyć własna organizację, ale porządną.

1. od czego zacząć?
2. Ile kosztuje profesjonalna strona internetowa i jej utrzymanie?
3. Jak zachęcić sponsorów, jakich wybrać na początek i jak ich do siebie przekonać?
4. Jak przyciągnąć redaktorów ( co im zaoferować), którzy utrzymają teksty na stronie na odpowiednim poziomie?
5. Jakie gry wybrać na początek? Mało znane i więcej ( + gracze z perspektywami na lany) czy główne gry z mniej profesjonalnymi graczami. ( dziwnie napisałem ;) )

Na razie to tyle, jak coś to jeszcze napiszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, wczoraj z roznych przyczyn nie wyrobilem sie : /

Dnia 25.09.2008 o 22:44, zapalka111 napisał:

Mam kilka pytań związanych z organizacją e sportową.
Dokładniej w przyszłości chcę założyć własna organizację, ale porządną.

1. od czego zacząć?


Na poczatku warto okreslic cele takiej organizacji, czy chcesz zdobyc prymat na krajowym podworku, czy tez stworzyc cos niekoniecznie bazujacego na wynikach zawodnikow itp. Zakladam, ze chcialbys zorganizowac swoj wlasny zespol. Warto tez od razu na poczatku przemyslec, jak duzo czasu chce sie poswiecic na taki cel.

Dnia 25.09.2008 o 22:44, zapalka111 napisał:

2. Ile kosztuje profesjonalna strona internetowa i jej utrzymanie?


Dobra strona/portal, wykonana przez np. agencje kreatywna (razem ze strategia itp) to czesto wydatek ponad 20k zl. Warto przeanalizowac rozne oferty i mozliwosci, jesli decydujemy sie na taka inwestycje. Dalej utrzymanie duzego serwisu to tez koszty - w Polsce istnieje kilka konkurencyjnych portali, ktore oplacaja redakcje (pisanie artykulow, newsow), wiec jesli sami nie bedziemy nic oferowac to na pewno nie mozemy liczyc na najlepszych redaktorow.

Dnia 25.09.2008 o 22:44, zapalka111 napisał:

3. Jak zachęcić sponsorów, jakich wybrać na początek i jak ich do siebie przekonać?


Przede wszystkim trzeba sie zastanowic, jakie beda zyski dla danego sponsora ze wspierania organizacji. Relacje trzeba tez budowac powoli, pokazujac swoje mozliwosci i zwiekszajac zakres wspolpracy. Na poczatek polecilbym przemyslenie jak czesto organizacja znajdzie sie w mediach innych niz portale esportowe, jak czesto bedzie w nich, jakie formy reklamy sa mozliwe dla potencjalnego sponsora (np. nadruk na rekawie tshirtu zespolu)

Dnia 25.09.2008 o 22:44, zapalka111 napisał:

4. Jak przyciągnąć redaktorów ( co im zaoferować), którzy utrzymają teksty na stronie
na odpowiednim poziomie?


Wszystko zalezy, jakie mamy plany i jakim budzetem dysponujemy, jak i oczekiwania jednego czlowieka sa zupelnie inne niz drugiego. Np. poczatkujacy, ale bardzo pracowici redaktorzy doceniaja to, ze w redakcji sa osoby bardzo doswiadczone od ktorych moga sie uczyc.

Dnia 25.09.2008 o 22:44, zapalka111 napisał:

5. Jakie gry wybrać na początek? Mało znane i więcej ( + gracze z perspektywami na lany)
czy główne gry z mniej profesjonalnymi graczami. ( dziwnie napisałem ;) )


Tutaj zalezy, jak chcemy dzialac. Mozemy stworzyc zespol pokazowy, ktory nie bedzie mial wielkich sukcesow, ale bedzie swietnie wspolpracowal np. z wydawcami gier. Kazda dywizja powinna byc przemyslana. Ostatnio ukazalo sie pare artykulow o tej kwestii (i bardoz wysokich kosztach utrzymania np dywizji warcrafta) na stronach zespolow SK-Gaming oraz MYM. Jesli interesuje Cie ten temat to polecam przejrzenie ich archiwow :).

Dnia 25.09.2008 o 22:44, zapalka111 napisał:

Na razie to tyle, jak coś to jeszcze napiszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy planowane jest danie gier: Panescape: Torment i/lub Arcanum: Opowieść o maszynach i magi?
Bo jakby były w jakiejś cenie taniej fajnej (eXtra klasyka?) to z chęcią bym zamówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Czy gracze zespołu D-Link PGS będą uczestniczyć jeszcze w jakiś pokazach w tym roku?

2. Czy planujecie jeszcze jakieś konkursy, np z okazji świąt lub mikołaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co sadzicie o L4D ? Czy ta gra ma szanse wybic sie bardzo wysoko na tle e-sportu ? I w Polsce? Zastanawialiscie sie w ogole na tym ? I czy beda organizowane jakies turnieje zakladajac, ze scena bedzie rozwijala sie bardzo szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że projekt "Konsul odpowiada" jest świetnym pomysłem i bardzo dobrze, że zaangażował się w to zespół takiego formatu jak D-Link PGS.

Marcinie od jakiegoś czasu jestem waszym fanem i bacznie obserwuje, w którym kierunku rozwijacie się. Interesuje mnie czy w przyszłym roku jest szansa ujrzeć w szeregach Waszego zespołu graczy Counter Strike''a ?

Kolejne pytanie kieruję pod kątem innej gry z serii FPP. Zbudowaliście silną drużynę na platformie Call Of Duty, jednak czy nie uważacie, że lepszym rozwiązanie byłoby ściągnięcie graczy z UF Gaming i zdominowanie sceny COD''a. W końcu PGS przyzwyczaił wielu do dominacji poszczególnych scen, a w przypadku COD''a mamy raczej doczynienia ze spokojnym rozwojem od podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 07:15, Telomo napisał:

Czy planowane jest danie gier: Panescape: Torment i/lub Arcanum: Opowieść o maszynach
i magi?
Bo jakby były w jakiejś cenie taniej fajnej (eXtra klasyka?) to z chęcią bym zamówił


zle skierowales pytanie - my - zespół graczy komputerowych nie mamy zupełnie wpływy na wydawanie gier - osbtawiam, że pomyliłeś wątek z konsulem CDP :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 10:49, Petronas19 napisał:

1. Czy gracze zespołu D-Link PGS będą uczestniczyć jeszcze w jakiś pokazach w tym roku?

2. Czy planujecie jeszcze jakieś konkursy, np z okazji świąt lub mikołaja?


W grudniu zamierzamy odwiedzić dwa eventy, jeden to konsolowe mistrzostwa świata, rozgrywane od 6 do 9 grudnia w Rzymie we Wloszech. Wysylamy tam dwojke naszych graczy Pro Evolution Soccer. Relacja z turnieju PES bedzie dostepna na naszej stronie internetowej. Bedziemy takze (bardziej pokazowo) na warszawskim turnieju Counter-Strike organizowanym 13 grudnia w SGGW.

Co do konkursow - oczywiscie, ze planujemy konkurs mikolajkowo-gwiazdkowy. Tym razem bedzie on duzo bardziej ambitny i interaktywny, a szczegoly juz w mikolajki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 11:17, Dzikq napisał:

Mam pytanie co sadzicie o L4D ? Czy ta gra ma szanse wybic sie bardzo wysoko na tle e-sportu
? I w Polsce? Zastanawialiscie sie w ogole na tym ? I czy beda organizowane jakies turnieje
zakladajac, ze scena bedzie rozwijala sie bardzo szybko?


Sam pogralem tylko chwile w Left 4 Dead, gra zapowiada sie bardzo ciekawie, ale nie obstawialbym wielkiego przeboju esportowego. Byc moze powstana ciekawe tryby rozgrywki, ktore stworza scene, natomiast glowny tryb rozgrywki w tej grze to kooperacja miedzy 4 graczami, a nie wspolzawodnictwo.

Mozna byc jednakze pewnym, ze jesli scena gry bedzie duza to na jej potrzeby odpowiedza zarowno wydawcy/dystrybtorzy, kreatywni fani, jak i organizacje takie jak D-Link PGS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 11:23, k4m3l30n napisał:

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że projekt "Konsul odpowiada" jest świetnym pomysłem i
bardzo dobrze, że zaangażował się w to zespół takiego formatu jak D-Link PGS.

Marcinie od jakiegoś czasu jestem waszym fanem i bacznie obserwuje, w którym kierunku
rozwijacie się. Interesuje mnie czy w przyszłym roku jest szansa ujrzeć w szeregach Waszego
zespołu graczy Counter Strike''a ?

Kolejne pytanie kieruję pod kątem innej gry z serii FPP. Zbudowaliście silną drużynę
na platformie Call Of Duty, jednak czy nie uważacie, że lepszym rozwiązanie byłoby ściągnięcie
graczy z UF Gaming i zdominowanie sceny COD''a. W końcu PGS przyzwyczaił wielu do dominacji
poszczególnych scen, a w przypadku COD''a mamy raczej doczynienia ze spokojnym rozwojem
od podstaw.


Dzięki za docenienie! :)

Odnosnie CounterStrike''a - caly czas bacznie przygladam sie lokalnym zespolom i ich postepom, jak i poziomowi zorganizowania. Rozwazamy nasz powrot do CS''a jednakze do tego jeszcze dluga droga, a podejmowane decyzje musza byc przemyslane. Bardzo nie chcielibysmy, aby ewentualna nowa dywizja CS spotkala sie z negatywnym odbiorem sceny, badz bardzo wysokimi wymaganiami od fanow, ktorych nowy zespol nie moglby wypelnic od razu.

Odnosnie COD4 - druzyna w skladzie marikk, razor, monthy, nickel i lokacz gra ze soba okolo pol roku (+ - od powstania D-Link PGS). Wprawdzie w ciagu tego czasu nie udalo im sie wygrac z UF na LANie, ale zespol ten wykazuje systematyczne postepy, ze wszystkich polskich zespolow zaprezentowal sie na arenie miedzynarodowej najlpiej podczas AEF w Belgii, jak i zostal zaproszony do EuroCupa ClanBase. Obecnie zmienia sie wersja gry na COD5 i tak naprawde nie wiadomo, co bedzie, chociaz przeslanki sa naprawde dobre (pokazowy mecz UF vs PGS podczas PGA zakonczyl sie wynikiem 9:1 na nasza korzysc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ale nie wiem czy zauwazyłeś tryb versus gdzie wspolzawodnictwo odbywa sie miedzy dwoma 4-osobwymi druzynami. Tak dla pewnosci wspomnialem, bo być moze o tym nie wiesz. Dzieki za odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie wyglądać kwestia waszego coda? Chodzi mi o to, czy będą grać w nowego czy w starego? Bo przyznam szczerze, że bardzo ciekawi mnie to a na waszej stronie nie ma zadnych informacji o tym.

Ponad to brakuje mi strasznie informacji co sie dzieje u Was. Piszecie tylko o niektorych sekcjach, a mysle ze dzial druzyna swietnie nadaje sie do tego by pisac takze po pozostalych. Wchodzac na wasza stronę to spodziewam sie głównie takich informacji a ich po prostu brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 15:28, Dzikq napisał:

Rozumiem. Ale nie wiem czy zauwazyłeś tryb versus gdzie wspolzawodnictwo odbywa sie miedzy
dwoma 4-osobwymi druzynami. Tak dla pewnosci wspomnialem, bo być moze o tym nie wiesz.
Dzieki za odpowiedzi ;)


Sama idea multiplayera w L4D jest ciekawa i wnosi troche nowego. Obstawiam, ze tryb versus bardzo fajnie by sie ogladalo (z perspektywy kibica), a sama rozgrywka daje duzo mozliwosci niespotykanych dotad w fpsach (respawn co zombiakow co 20s itp.). Sam nie mialem okazji pograc w versus, ale obstawiam, ze gra od Valve nie moze miec slabego MP :)

Wracajac do turniejow, rozgrywek - podstawy do tego sa, ale nie widze zbyt duzo aktywnych graczy L4D w necie. Na ESL powstal europejski ladder l4d versus:
http://www.esl.eu/eu/l4d/4on4/ladder/

zachecam do sprobowania swoich sil tam. Jesli ladderek bedize cieszyl sie wieksza popularnoscia to i powstana kolejne, jak i rozgrywki o nagrody - wszystko w rekach graczy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 10:27, Petronas19 napisał:

Jak będzie wyglądać kwestia waszego coda? Chodzi mi o to, czy będą grać w nowego czy
w starego? Bo przyznam szczerze, że bardzo ciekawi mnie to a na waszej stronie nie ma
zadnych informacji o tym.


z nowymi tytulami, a raczej ''sequelami'' sprawa wyglada tak, ze dopiero czas pokaze, czy scena przerzuci sie na nowa platforme, czy zostanie przy starej. W grach typu NFS, czy FifA bylo tak do tej pory zawsze, ale np. Quake 3 i 4 spowodowal podzialy, zas w CounterStrike Source nigdy nie zblizyl sie do popularnosci wersji 1.6. Narazie zapowiada sie ciekawy sezon w piatego CODa, ale to jeszcze nic pewnego :)

Dnia 10.12.2008 o 10:27, Petronas19 napisał:

Ponad to brakuje mi strasznie informacji co sie dzieje u Was. Piszecie tylko o niektorych
sekcjach, a mysle ze dzial druzyna swietnie nadaje sie do tego by pisac takze po pozostalych.
Wchodzac na wasza stronę to spodziewam sie głównie takich informacji a ich po prostu
brak.


Obecnie pracujemy nad lepszym wypozycjonowaniem tresci o poszczegolnych dywizjach. Czesto jest tak, iz na jednej scenie gry dzieje sie znacznie wiecej niz na innej i newsy o tej drugiej spadaja w dol, sprawiajac wrazenie, ze nic tam sie nie dzieje. Nie we wszystkie gry rozgrywki tocza sie caly czas. Dzieki za uwage, postaramy sie poprawic! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno los CoD: WaW na HLC jest po części przesądzony. Wszystko ma zależeć od graczy czy będą woleli CoD 4 czy CoD5. Według Was która gra powinna znaleźć się w rozgrywkach na HLC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam... Sorki , że nie w temacie ale mam problem z PES6 , gdyż zapomniałem hasła. Dziwisz się pewnie dlaczego , ponieważ nie grałem ponad rok , a do haseł nie mam pamięci.. Jak ja mam zrobić to , żeby mi hasło na emaila przyszło... Mam klucz produktu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 11:07, Kraju92 napisał:

Podobno los CoD: WaW na HLC jest po części przesądzony. Wszystko ma zależeć od graczy
czy będą woleli CoD 4 czy CoD5. Według Was która gra powinna znaleźć się w rozgrywkach
na HLC?


czekamy na decyzje HLC, scena jest podzielona i slychac glosy zarowno za cod5, jak i przeciw. W naszym serwisie internetowym opublikowalismy dwa wywiady z czolowymi polskimi graczami odnosnie wlasnie tej kwestii:

Marikkk (D-Link PGS) woli COD5:
http://www.dlink-pgs.com/serwis/marikkkk-dalbym-szanse-cod5
Reaktiv (tempus moriendi) woli COD4:
http://www.dlink-pgs.com/serwis/reaktiv-call-duty-5-jest-po-prostu-kiepskie

a jakie jest Twoje zdanie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować