• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Duddits

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo - temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznym gry i powstał w celu odciążenia głównego tematu gry. Wszelkie inne posty dotyczące fabuły, solucjii i wrażeń proszę zamieszczać w temacie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26119&u=2535

Zapraszam wszystkich chętnych (głównie RobeN''a, sig.''a) znających się na rzeczy do udzielania pomocy.

Oficjalne wymaganie sprzętowe:

Minimalne:

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Procesor: Intel Pentium 4 2.0 Ghz / AMD XP 2200+
512 MB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 128 MB kompatybilna z DirectX® 8.0 / nVIDIA® GeForce™ 5700 / ATI Radeon® 9600
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9.0
Połączenie internetowe/LAN z prędkością DSL/o niskim czasie oczekiwania dla gry wieloosobowej
Klawiatura, mysz

Zalecane:

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Procesor: Intel Core 2 Duo E6400 / AMD 64 X2 4200+
1.5 GB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 256 MB kompatybilna z DirectX® 9.0c / nVIDIA® GeForce™ 7900 / ATI Radeon® X1950
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9.0
Połączenie internetowe/LAN z prędkością DSL/T1+/o niskim czasie oczekiwania dla gry wieloosobowej
Klawiatura, mysz

Wysokie:

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Procesor: Intel Core2 Duo E6700 / AMD 64 X2 5200+
2 GB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 512 MB kompatybilna z DirectX® 9.0c / nVIDIA® GeForce™ 8800 / ATI Radeon® X2800
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9.0
Połączenie internetowe/LAN z prędkością DSL/T1+/o niskim czasie oczekiwania dla gry wieloosobowej
Klawiatura, mysz

Ekstremalne:

Microsoft® Windows® Vista (Service Pack 1)
Procesor: Intel Core2 Duo E8500 / AMD 64 X2 6000+
4 GB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 512 MB kompatybilna z DirectX® 10 / nVIDIA® GeForceT 9800 GX2 / ATI Radeon® HD 3870 X2
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9.0
Połączenie internetowe/LAN z prędkością DSL/T1+/o niskim czasie oczekiwania dla gry wieloosobowej
Klawiatura, mysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

147 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
  • 0
Dnia 10.09.2008 o 15:22, Crew 900 napisał:

Cienie mam bardzo kiczowate jakby były najniższej jakości a mam na najwyższej , takie
coś mam:


Nie wiem czemu masz takie problemy z cieniami. U mnie to wygląda całkiem przyjemnie.

20080910160253

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.09.2008 o 15:22, Crew 900 napisał:

Wpisałem sobie komendy co usuwają to , ale kolejny problem ,
Cienie mam bardzo kiczowate jakby były najniższej jakości a mam na najwyższej , takie
coś mam:
http://img504.imageshack.us/my.php?image=ssadmin090708114821marsql3.jpg



Ja również nie mam problemów z cieniami.Doświadczyłem tylko 2 problemy.

1.Wywala mnie przy wejściu z Kordonu na wysypisko
2.Nie mogę używać Quick Save.Ale to już rozwiązałem i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.09.2008 o 13:48, Bishoop napisał:

Zapraszam wszystkich chętnych (głównie RobeN''a, sig.''a) znających się na rzeczy do
udzielania pomocy.

W ramach rzeczowej informuję że na podforum technicznym obowiązuje zasada jedne problem - jeden temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chciałem zrobić ogólny temat pomocy do Clear Sky tak jak to jest do Cienia Czarnobyla. Miałem nadzieję, że jeden z konsuli założy oficjalny temat pomocy technicznej do tej gry. Poprosiłem was o pomoc bo przeglądając "S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej" wiem, że Ty i RobeN jesteście w stanie rzeczowo pomóc nam userom. Od premiery gry jej temat główny jest zasypywany problemami technicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na twoim konfigu wszystko ok , ale jak wezmę na rozszerzone oświetlenie to wtedy pojawia się ten problem , albo dynamiczne też to samo , kurde coś jest nie tak , miałem 3 karty graficzne i na każdej to samo tzn. mówię o Cień Czarnobyla to samo miałem ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.09.2008 o 17:28, Bishoop napisał:

Chciałem zrobić ogólny temat pomocy do Clear Sky tak jak to jest do Cienia Czarnobyla.
Miałem nadzieję, że jeden z konsuli założy oficjalny temat pomocy technicznej do tej
gry. Poprosiłem was o pomoc bo przeglądając "S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny
temat Pomocy Technicznej" wiem, że Ty i RobeN jesteście w stanie rzeczowo pomóc nam userom.
Od premiery gry jej temat główny jest zasypywany problemami technicznymi.



Po prostu mają nas gdzieś.Gra jest dziurawa jak polskie drogi ale kogo obchodzą ludzie którzy ją kupili i teraz mają z nią problemy.Ps ma ktoś radę na crashe silnika ? Resety kompa nie pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem z uruchomieniem na vista 64
Czy ktos mial taki problem i jak sobie poradzil pomocy.Wszystko instaluje cd kej wpisuje uruchamiam i nic.W menadzeze zadan jest tylko jako proces i stan uzycia procesora 00 pokazuje sie ikona i blad programu uruchamianego .exe sterowniki 8.8 catalist najnowsze wgrywalem starsze.Konfiguracja max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.09.2008 o 13:56, Kotak napisał:

Problem z uruchomieniem na vista 64
Czy ktos mial taki problem i jak sobie poradzil pomocy.Wszystko instaluje cd kej wpisuje
uruchamiam i nic.W menadzeze zadan jest tylko jako proces i stan uzycia procesora 00
pokazuje sie ikona i blad programu uruchamianego .exe sterowniki 8.8 catalist najnowsze
wgrywalem starsze.Konfiguracja max.

Witaj w druzynie:/
Usiluje te gre uruchomic od poniedzialku. Jesli plyta asusa, to moze pomoze wylaczenie zrodel dzwieku HDMI na karcie ATI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Słuchajcie panowie mam taki problem po włączeniu gry przez powiedzmy 1 minute wszystko działa normalnie aż do momentu kiedy nagle cała gra mi się wyłącza i pokazuje mi się pulpit z bardzo małą rozdzielczością ekranu 640-480 czy jakoś tak . Zazwyczaj jest tak że nie pokazuje mi się żaden komunikat ale raz pokazała mi sie informacja X-ray coś tam że moja karta nie obsługuje shader model 1,1 . Raz mi gra działała bez crasha przez 2 godziny i to był maks
Wgrałem patch 1,5,04 i nic . Mam orginał jakby co .
Mój sprzęt : ATI Radeon® HD 3870 X2 , Intel Core2 Duo CPU E8400 @ 3GHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.09.2008 o 15:16, lolko7 napisał:

Tak od siebie dodam że pojawił się patch rozwiązujący całkiem sporo problemów.
Pozdrawiam

ale nie problem ze startem tej gry pod Vista 64 bit i więcej niż 2 GB ram:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cze wam all ktos ma problem w patchu 1.5.04 PL z przejsciem z Kordonu do Wysypiska, bo wlasnie mam taki problem ze wogule nie moge przejsc moze jakas rada lub pomoc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować