• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Duddits

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo - temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznym gry i powstał w celu odciążenia głównego tematu gry. Wszelkie inne posty dotyczące fabuły, solucjii i wrażeń proszę zamieszczać w temacie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26119&u=2535

Zapraszam wszystkich chętnych (głównie RobeN''a, sig.''a) znających się na rzeczy do udzielania pomocy.

Oficjalne wymaganie sprzętowe:

Minimalne:

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Procesor: Intel Pentium 4 2.0 Ghz / AMD XP 2200+
512 MB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 128 MB kompatybilna z DirectX® 8.0 / nVIDIA® GeForce™ 5700 / ATI Radeon® 9600
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9.0
Połączenie internetowe/LAN z prędkością DSL/o niskim czasie oczekiwania dla gry wieloosobowej
Klawiatura, mysz

Zalecane:

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Procesor: Intel Core 2 Duo E6400 / AMD 64 X2 4200+
1.5 GB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 256 MB kompatybilna z DirectX® 9.0c / nVIDIA® GeForce™ 7900 / ATI Radeon® X1950
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9.0
Połączenie internetowe/LAN z prędkością DSL/T1+/o niskim czasie oczekiwania dla gry wieloosobowej
Klawiatura, mysz

Wysokie:

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Procesor: Intel Core2 Duo E6700 / AMD 64 X2 5200+
2 GB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 512 MB kompatybilna z DirectX® 9.0c / nVIDIA® GeForce™ 8800 / ATI Radeon® X2800
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9.0
Połączenie internetowe/LAN z prędkością DSL/T1+/o niskim czasie oczekiwania dla gry wieloosobowej
Klawiatura, mysz

Ekstremalne:

Microsoft® Windows® Vista (Service Pack 1)
Procesor: Intel Core2 Duo E8500 / AMD 64 X2 6000+
4 GB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 512 MB kompatybilna z DirectX® 10 / nVIDIA® GeForceT 9800 GX2 / ATI Radeon® HD 3870 X2
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9.0
Połączenie internetowe/LAN z prędkością DSL/T1+/o niskim czasie oczekiwania dla gry wieloosobowej
Klawiatura, mysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

147 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 07.11.2008 o 10:34, PeptoLom napisał:

Nowy patch 1.07 nie poprawia błędu w Jantarze!! Dalej nie mogę wejść do bunkra, aby porozmawiać
z Sacharowem. Czy ktoś wie jak to można obejść, czy pomaga druga instalka patcha czy
cokolwiek innego?


a zabiłeś wszystkich zombii ??? czasami może być tak, że jakiś leży i się rusza wtedy trzeba go dobić zobacz na mapie w palmtopie czy nie ma zaznaczonych zombii. Jeśli to nie pomoże to musisz przeinstalować patcha lub wczytać wcześniejszy save ... Ja miałem problem z drzwiami we wcześniejszych wersjach ale rozwiązaniem było to co powyżej napisałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.11.2008 o 10:45, bart31 napisał:

a zabiłeś wszystkich zombii ??? czasami może być tak, że jakiś leży i się rusza wtedy
trzeba go dobić zobacz na mapie w palmtopie czy nie ma zaznaczonych zombii. Jeśli to
nie pomoże to musisz przeinstalować patcha lub wczytać wcześniejszy save ... Ja miałem
problem z drzwiami we wcześniejszych wersjach ale rozwiązaniem było to co powyżej napisałem
...

Zatłukłem wszystkie, pokazał mi się komunikat zadanie wykonane: "obrona stacji przed zombi", ale to było jeszcze przed instalacją patcha 1.07, potem wgrałem 1.07 i myślałem, że będzie ok, ale nic z tego i z tego wynika, że chyba będę musiał zaczynać grę od nowa, no cóż taki urok bycia STALKEREM ;-). Dzięki za pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.11.2008 o 11:38, PeptoLom napisał:

Zatłukłem wszystkie, pokazał mi się komunikat zadanie wykonane: "obrona stacji przed
zombi", ale to było jeszcze przed instalacją patcha 1.07, potem wgrałem 1.07 i myślałem,
że będzie ok, ale nic z tego i z tego wynika, że chyba będę musiał zaczynać grę od nowa,
no cóż taki urok bycia STALKEREM ;-). Dzięki za pomoc!!


Ja tak miałem z patchem 1.5.0.5 gre zaczynałem ze dwa razy. Ale fakt nigdy nie wiadomo, w którym momencie i czy wogóle coś nie zadziała w grze ...... może to taka wileka anomalia ten stalker .... :::::))))) gra żyje własnym życiem ;;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie mogę ustawić obrazu - jasność, konrast itd. Zmiany widać tylko podczas przesuwania suwakami. Gdy tylko kliknę "Zastosuj", działanie jest takie samo, jakbym kliknął "Anuluj". Przy wychodzeniu z Opcji obraz jest resetowany do ustawień domyślnych. Sam obraz - suwaki nie. W "Cieniu Czarnobyla" robiło się tak samo, ale ponowne uruchomienie gry bez wchodzenia w Opcje załatwiało sprawę. W "Czystym Niebie" to nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wie ktos jak sobie mozna poradzic z przejsciem, a raczej jego brakiem z lokacji kordon do lokacji wysypisko gdy chce przejsc daje tak i nic sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.11.2008 o 20:23, misiakpitra napisał:

wie ktoś jak sobie można poradzić z przejściem, a raczej jego brakiem z lokacji kordon
do lokacji wysypisko gdy chce przejść daje tak i nic się nie dzieje


Zainstaluj najnowszego patcha, powinien pomóc.

A jeśli masz go zainstalowanego to nie potrafię pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.11.2008 o 10:45, bart31 napisał:

> Nowy patch 1.07 nie poprawia błędu w Jantarze!! Dalej nie mogę wejść do bunkra,
aby porozmawiać
> z Sacharowem. Czy ktoś wie jak to można obejść, czy pomaga druga instalka patcha
czy
> cokolwiek innego?

a zabiłeś wszystkich zombii ??? czasami może być tak, że jakiś leży i się rusza wtedy
trzeba go dobić zobacz na mapie w palmtopie czy nie ma zaznaczonych zombii. Jeśli to
nie pomoże to musisz przeinstalować patcha lub wczytać wcześniejszy save ... Ja miałem
problem z drzwiami we wcześniejszych wersjach ale rozwiązaniem było to co powyżej napisałem
...


Poprawia , sam przed chwila tam wlazilem wiec nie gadaj glupot , na bank nie zabiles wszstkich zombie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.11.2008 o 19:30, misiakpitra napisał:

gram w czyste niebo i w pewnym momencie gra mi się wyłącza i to dość często jest na to
jakas rada



najnowsze Patch''e chociaż i to może nie pomóc :( przykro mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z pobraniem patchem audio. Mam połączenie przez neostradę i nie wyrabiam się z prędkością. Do patcha 1.07. jest obcja na neostradę a do audio nie. Jak to przyśpieszyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.11.2008 o 22:26, Kaszpir7 napisał:

Mam problem z pobraniem patchem audio. Mam połączenie przez neostradę i nie wyrabiam
się z prędkością. Do patcha 1.07. jest obcja na neostradę a do audio nie. Jak to przyśpieszyć?

użyj tego linka, powinno conajmniej 80 kB/s wyciągnąć.

BTW Ciekawe który z kolei patch naprawi zacinającego się Jogę. U mnie tuż po zdobyciu Pchlego Targu, gdy chcę wreszcie przyłączyć siędo Bandytów, gość stoi z radiem w ręku i nie można do niego zagadać, chyba jestem skazany na Wolność:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.11.2008 o 23:52, zadymek napisał:

> Mam problem z pobraniem patchem audio. Mam połączenie przez neostradę i nie wyrabiam

> się z prędkością. Do patcha 1.07. jest obcja na neostradę a do audio nie. Jak to
przyśpieszyć?
użyj tego linka, powinno conajmniej 80 kB/s wyciągnąć.

BTW Ciekawe który z kolei patch naprawi zacinającego się Jogę. U mnie tuż po zdobyciu
Pchlego Targu, gdy chcę wreszcie przyłączyć siędo Bandytów, gość stoi z radiem w ręku
i nie można do niego zagadać, chyba jestem skazany na Wolność:(

Ten link jast do 1.07, nie wiem jak mam go użyc do audio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.11.2008 o 09:41, Kaszpir7 napisał:

Ten link jast do 1.07, nie wiem jak mam go użyc do audio.

kurczę, nie wiem co sięznowu robi z tym Foorum, ty widzisz linka do patcha 1.5.07 ja już wogóle nie widzę linka, magiczny jakiś czy coś:(
W każdym razie do ściągnięcia audio hotfixa użyj linka podanego w tym poście.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26119&pid=3447

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.11.2008 o 13:45, zadymek napisał:

> Ten link jast do 1.07, nie wiem jak mam go użyc do audio.
kurczę, nie wiem co sięznowu robi z tym Foorum, ty widzisz linka do patcha 1.5.07 ja
już wogóle nie widzę linka, magiczny jakiś czy coś:(
W każdym razie do ściągnięcia audio hotfixa użyj linka podanego w tym poście.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26119&pid=3447

Ja też nie wiem co się dzieje. Teraz to nie mogę wejść na tę stronę do pobrania audio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 11.11.2008 o 02:50, mist`shoo napisał:

Poprawia , sam przed chwila tam wlazilem wiec nie gadaj glupot , na bank nie zabiles
wszstkich zombie.


Taka mała dygresja: jak komuś odpowiadasz to czytaj dokładnie kto co napisał ... bo ja nie napisałem, że patch 1.0.7 nie poprawia błędów w jantarze ...a tak na marginesie to, że u ciebie coś poprawia niekoniecznie tak musi być u innych przynjamniej tak było z wcześniejszymi patachmi, także radziłbym pomysleć zanim się napiszę czy ktoś gada głupoty czy nie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.11.2008 o 18:17, Crew 900 napisał:

No bo ten mój link już nie działa , Rapid już go usunął bo chyba nikt już nie pobierał


Podaj swojego Maila co ci wyślę na niego

kaszpir7@neostrada.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować