• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Duddits

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo - temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznym gry i powstał w celu odciążenia głównego tematu gry. Wszelkie inne posty dotyczące fabuły, solucjii i wrażeń proszę zamieszczać w temacie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26119&u=2535

Zapraszam wszystkich chętnych (głównie RobeN''a, sig.''a) znających się na rzeczy do udzielania pomocy.

Oficjalne wymaganie sprzętowe:

Minimalne:

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Procesor: Intel Pentium 4 2.0 Ghz / AMD XP 2200+
512 MB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 128 MB kompatybilna z DirectX® 8.0 / nVIDIA® GeForce™ 5700 / ATI Radeon® 9600
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9.0
Połączenie internetowe/LAN z prędkością DSL/o niskim czasie oczekiwania dla gry wieloosobowej
Klawiatura, mysz

Zalecane:

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Procesor: Intel Core 2 Duo E6400 / AMD 64 X2 4200+
1.5 GB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 256 MB kompatybilna z DirectX® 9.0c / nVIDIA® GeForce™ 7900 / ATI Radeon® X1950
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9.0
Połączenie internetowe/LAN z prędkością DSL/T1+/o niskim czasie oczekiwania dla gry wieloosobowej
Klawiatura, mysz

Wysokie:

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Procesor: Intel Core2 Duo E6700 / AMD 64 X2 5200+
2 GB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 512 MB kompatybilna z DirectX® 9.0c / nVIDIA® GeForce™ 8800 / ATI Radeon® X2800
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9.0
Połączenie internetowe/LAN z prędkością DSL/T1+/o niskim czasie oczekiwania dla gry wieloosobowej
Klawiatura, mysz

Ekstremalne:

Microsoft® Windows® Vista (Service Pack 1)
Procesor: Intel Core2 Duo E8500 / AMD 64 X2 6000+
4 GB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 512 MB kompatybilna z DirectX® 10 / nVIDIA® GeForceT 9800 GX2 / ATI Radeon® HD 3870 X2
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9.0
Połączenie internetowe/LAN z prędkością DSL/T1+/o niskim czasie oczekiwania dla gry wieloosobowej
Klawiatura, mysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

147 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 22.11.2008 o 18:17, Crew 900 napisał:

No bo ten mój link już nie działa , Rapid już go usunął bo chyba nikt już nie pobierał

a to ciekawe, bo właśnie uruchomiłem ściąganie właśnie z twojego linka... tego pierwszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.11.2008 o 19:37, Crew 900 napisał:

Dobra , dupa z pocztą , wgrałem jeszcze raz na rapida :
http://rapidshare.com/files/166352165/S.T.A.L.K.E.R._-_Clear_Sky_Audio_Fix.exe.html


co ci sie dzialo jak wystepowal ci ten blad ? bo ni teraz tez sie cos popiepszylo bo nie moge zapisac gry a jak uda sie to raz a potem rozlacza i wyskakuje -wrEngine.exe moze cos wiesz na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

zainstalowalem patcha(jakis nowy koncowka 07) wlanczam gre a Tu nic nie moge wczytac zapisanego stanu gry wyskakuje ze save nie sa zgodne z wersja gry jaka posiadam moze ktos zamiescic save do gry (bylem w momencie kiedy 2 stalkerow w jakims bunkrze okradlo mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co mam zrobić, jeśli ktoś nie chce ze mną gadać? Jestem na misji gdzie muszę dostać się do bazy wojskowej żeby włączyć antenę, i potrzebuję do pomocy najemników, ale oni nie chcą gadać ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.01.2009 o 14:55, Master Uszol napisał:

Co mam zrobić, jeśli ktoś nie chce ze mną gadać? Jestem na misji gdzie muszę dostać się
do bazy wojskowej żeby włączyć antenę, i potrzebuję do pomocy najemników, ale oni nie
chcą gadać ;[

moze schowaj bron..... chyba ze to jakis bug bo czytalem o podobnym wiec to moze byc wlasnie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.01.2009 o 14:55, Master Uszol napisał:

Co mam zrobić, jeśli ktoś nie chce ze mną gadać? Jestem na misji gdzie muszę dostać się
do bazy wojskowej żeby włączyć antenę, i potrzebuję do pomocy najemników, ale oni nie
chcą gadać ;[


Czasami pomaga kombinacja quick save i quick load albo wczytanie auotsave''u. Na jakim grasz patchu? Spatchuj grę do poziomu 1.5.07. Możesz też dodać 1.5.08. Co prawda jest on zrobiony pod tryb multiplayer ale ponoć poprawia on stabilność w singlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam mały problemik. W misji, w której mamy zejść do dołu, z którego wyłazi pełno snorków. Schodzę, dochodzę do drabiny, włażę na górę, a tam krata i napis "Drzwi są zamknięte". :( Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.03.2009 o 15:39, Xaris192 napisał:

Mam mały problemik. W misji, w której mamy zejść do dołu, z którego wyłazi pełno snorków.
Schodzę, dochodzę do drabiny, włażę na górę, a tam krata i napis "Drzwi są zamknięte".
:( Co robić?

Otworzyć? Nie no, drzwi powinny być otwarte, chyba, że nie dostałeś misji zalania podziemi, wtedy zapewne krata będzie zamknięta.
BTW Czy to ci wygląda na problem techniczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
zakupiłem parę dni temu STALKERa Czyste Niebo i mam problem tego typu że przy próbie uruchomienia jej wywala mi kominukat że mam włożyć oryginlną płytę DVD z grą. Gra na 100% oryginalna. Szukałem w Googleach to znalazłem gdzieś post tego typu ale żadnego konkretnego rozwiązania poza skorzystaniem z cracka NoCD. Miał ktoś może już taki problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podobno jeżeli masz na kompie zainstalowane oprogramowanie jak :
Alcohol 120
Daemon tools
Nero

To ci może nie odczytać , tak samo jak masz 2 lub więcej napędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z tą grą. Po jakimś czasie od uruchomienia gra sama się wyłącza. Mam zainstalowany patch 1.5.08 (ten najnowszy). Nie mam pojęcia jak to naprawic. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak przejąć czyjąś bazę ?? Jestem z wolnością, i przejąłem chyba wszystkie posterunki i mam wykonać misje zniszczenia ich bazy, ale kiedy wszystkich w niej rozwalę to po jakimś czasie powinność znowu się pojawia. Co mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2009 o 11:05, Lukasz0911 napisał:

Jak przejąć czyjąś bazę ?? Jestem z wolnością, i przejąłem chyba wszystkie posterunki
i mam wykonać misje zniszczenia ich bazy, ale kiedy wszystkich w niej rozwalę to po jakimś
czasie powinność znowu się pojawia. Co mam zrobić ?

problem techniczny to to nie jest, zapytaj na forum głównym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam najnowszego patcha 1.09 . włączam i dostaje komunikata że moja karta nie obsługuję pixel shaderow, co ciekawe w wersji 1.07 wszystko dziala normalnie tylko w 8 i 9 coś jest nie tak. Mam radeona x1950 pro.. Pomocy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Też mam ten problem. Wczoraj wysłałem do ekipy gram.pl prosbe z naprawieniem tego. Jeśli odpisza i ich rayd pomoga to umieszcze rozwiazanie problemu tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.05.2009 o 11:04, Javier66 napisał:

Też mam ten problem. Wczoraj wysłałem do ekipy gram.pl prosbe z naprawieniem tego. Jeśli
odpisza i ich rayd pomoga to umieszcze rozwiazanie problemu tutaj.


I tak zrób. Widzę, że problem się powtarza a nikt nie wie jakie jest jego rozwiązanie. Albo nikomu nie chce się za bardzo pomagać tak jak w temacie PT: SoC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować