• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Duddits

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo - temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznym gry i powstał w celu odciążenia głównego tematu gry. Wszelkie inne posty dotyczące fabuły, solucjii i wrażeń proszę zamieszczać w temacie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26119&u=2535

Zapraszam wszystkich chętnych (głównie RobeN''a, sig.''a) znających się na rzeczy do udzielania pomocy.

Oficjalne wymaganie sprzętowe:

Minimalne:

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Procesor: Intel Pentium 4 2.0 Ghz / AMD XP 2200+
512 MB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 128 MB kompatybilna z DirectX® 8.0 / nVIDIA® GeForce™ 5700 / ATI Radeon® 9600
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9.0
Połączenie internetowe/LAN z prędkością DSL/o niskim czasie oczekiwania dla gry wieloosobowej
Klawiatura, mysz

Zalecane:

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Procesor: Intel Core 2 Duo E6400 / AMD 64 X2 4200+
1.5 GB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 256 MB kompatybilna z DirectX® 9.0c / nVIDIA® GeForce™ 7900 / ATI Radeon® X1950
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9.0
Połączenie internetowe/LAN z prędkością DSL/T1+/o niskim czasie oczekiwania dla gry wieloosobowej
Klawiatura, mysz

Wysokie:

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Procesor: Intel Core2 Duo E6700 / AMD 64 X2 5200+
2 GB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 512 MB kompatybilna z DirectX® 9.0c / nVIDIA® GeForce™ 8800 / ATI Radeon® X2800
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9.0
Połączenie internetowe/LAN z prędkością DSL/T1+/o niskim czasie oczekiwania dla gry wieloosobowej
Klawiatura, mysz

Ekstremalne:

Microsoft® Windows® Vista (Service Pack 1)
Procesor: Intel Core2 Duo E8500 / AMD 64 X2 6000+
4 GB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 512 MB kompatybilna z DirectX® 10 / nVIDIA® GeForceT 9800 GX2 / ATI Radeon® HD 3870 X2
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9.0
Połączenie internetowe/LAN z prędkością DSL/T1+/o niskim czasie oczekiwania dla gry wieloosobowej
Klawiatura, mysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

147 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Jeśli chodzi o przycianenie się gry to nie miałem tak.
A jeśli o ekran to zdarzało się , ale nie za każdym razem tak jak teraz.
Rozdzielczość mam ustawioną na 1440/900 Monitor panoramiczny 19"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.05.2009 o 20:18, Javier66 napisał:

Dobra rozwiązałem ten problem... Mając zainstalowany patch 0.7 w owym pliku (czyli user.ltx)
odnalazłem wpisy, które należało zmienic. Po instalacji patcha 0.8 te wpisy poprostu
znikały z pliku user. Zostosowałem taki myk, iż skopiowałem sobie pliczek user z wersy
gry 0.7 w osobny folder. Zainstalowałem następnie patch 0.8 --> 0.9, po czym skopiowałem
user z wersji 0.7 do folderu docelowego, czyli C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\STALKER-STCS,
a nastepnie do wpisów dodałem off. Trala gra sie uruchomiła.
Treszcząc to:
1) Instalacja gry z patchem 0.7
2)Skopiowanie pliku user do innego folderu.
3)Instalacja patcha 0.8 oraz 0.9
4)Wklejenie pliku user do ...\Dokumenty\STALKER-STCS
5)Zamiana wpisow r2_ssao_blur on i r2_ssao st_opt_ na r2_ssao_blur off i r2_ssao st_opt_off

Podziekowania dla pana Macieja Kaczora młodszego specjalisty w dziale Pomocy Technicznej,
który pomógł mi w dużej mierze.


Mam patcha 1.07 i nie moge znalesc tej linijki r2_ssao_blur on i i r2_ssao st_opt_ w pliku user... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.11.2009 o 12:02, tomek-bob napisał:

> Dobra rozwiązałem ten problem... Mając zainstalowany patch 0.7 w owym pliku (czyli
user.ltx)
> odnalazłem wpisy, które należało zmienic. Po instalacji patcha 0.8 te wpisy poprostu

> znikały z pliku user. Zostosowałem taki myk, iż skopiowałem sobie pliczek user z
wersy
> gry 0.7 w osobny folder. Zainstalowałem następnie patch 0.8 --> 0.9, po czym
skopiowałem
> user z wersji 0.7 do folderu docelowego, czyli C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\STALKER-STCS,

> a nastepnie do wpisów dodałem off. Trala gra sie uruchomiła.
> Treszcząc to:
> 1) Instalacja gry z patchem 0.7
> 2)Skopiowanie pliku user do innego folderu.
> 3)Instalacja patcha 0.8 oraz 0.9
> 4)Wklejenie pliku user do ...\Dokumenty\STALKER-STCS
> 5)Zamiana wpisow r2_ssao_blur on i r2_ssao st_opt_ na r2_ssao_blur off i r2_ssao
st_opt_off
>
> Podziekowania dla pana Macieja Kaczora młodszego specjalisty w dziale Pomocy Technicznej,

> który pomógł mi w dużej mierze.

Mam patcha 1.07 i nie moge znalesc tej linijki r2_ssao_blur on i i r2_ssao st_opt_ w
pliku user... :/

Jeśli nie możesz ich znaleźć to je po prostu dodaj do pliku. Taki sam skutek jak zmodyfikowanie tych parametrów powinno mieć usunięcie pliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam bardzo denerwujący problem. Gram 5 dni (czasu gry) i od save''ow minie 10 min i gra wywala mnie do pulpitu na amen i tak w kółko wczesniej od czasu do czasu był jakiś crash , ale sporadycznie. Jestem przed gatką z Saharowem więc nie chce mi się od nowa przechodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spoko, problem rozwiązany, bo zagrałem od początku i w 3 dni czasu gry przeszedłem, i pomimo najnowszego patcha gra ma wiele bugów ( Strielok w elektrowni był niezniszczalny, albo znajdował się w miejscach, w których nie powinien być).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.Ostatnio zechciało mi się grac w Czyste Niebo. No i... otóż włączając grę i biorąc "Nowa Gra" i wybór poziomu,po wyborze mi robi się czarny ekran.No i po 3 sec. resetuje mi się komputer...
Otóż próbowałem rzeczy:
-Odinstalować i zainstalować
-Spatchowac do najnowszej ver.
Macie jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować