Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

HP EliteBook 6930p - bateria wystarczy na 24 godziny pracy

17 postów w tym temacie

Harpen

W ofercie firmy Hewlett-Packard pojawił się nowy komputer przenośny o nazwie EliteBook 6930p. Nie było w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że można do niego dokupić baterię, która pozwoli na korzystanie z laptopa przez równą dobę.

Przeczytaj cały tekst "HP EliteBook 6930p - bateria wystarczy na 24 godziny pracy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta bateria to pewnie 24 godziny wystarcza ale na mniejszych ustawieniach. Np zmniejszeni jasności ekranu itp. :] U mnie w hpku też tak jest. A maksymalny czas t nie 24 tylko jakies 6 godzin :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Maksymalny czas pracy baterii zwykle odnosi się do minimalnych ustawień i wtedy to rzeczywiście bateria trzyma trochę dłużej. A ponadto nie podano, ile waży ta bateria. A cena baterii nie jest wcale niska! Cena całego notebooka... taka sobie umiarkowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Waga tej baterii zapewne jest wyższa niż waga całego notebooka. Prawdopodobnie 4 kg. Bateria to najcięższa część każdego komputera przenośnego. W standardowym lapku są zdaje mi się baterie dwukomorowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widze sensu dla czegos takiego. Kto będzie sie z tym nosił? Laptopy mają być PRZENOŚNE. A w domu każdy używa go z podpiętym kablem i nie martwi się o stan baterii. Zbędne marketingowe gówienko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba na najniższych ustawieniach przy minimalnie obciążonym sprzęcie. Mój telefon niby ma 16 i pół dnia wytrzymać bez ładowania ale gdy nic sie na nim nie robi wytrzyma może 7-9 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

phi, tylko po co coś takiego? Wiem, że powtórzę powyższe komenty, ale laptop z baterią ważącą drugie tyle co on sam to zupełny idiotyzm. Przecież lepiej nosić ze sobą ładowarkę, w każdym miejscu znajdziesz gniazdko. A i w samochodze lepiej skorzystać z ładowarki samochodowej, dłużej podziała i nie trzeba taszczyć ze sobą...
Nie widzę żadnego praktycznego zastosowania dla takiej baterii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, notebook jest... Aha...
Problem w tym, że te 24h zostały zmierzone na matrycy LED. Która obecnie nie jest dostępna w sprzedaży w tych notebookach :D:D:D. (nie wspominając o tym, że dla uzyskania takiego wyniku potrzebny jest jeszcze Windows XP + określone sterowniki i bios)
Dodatkowo, HP twierdzi, że 24h zostały zmierzone "specjalnym benchmarkiem". Szkoda tylko, że nikt nie wie, co to za specjalny benchmark jest ;).
Kolejna sprawa - Dell ma w swojej ofercie Latitude notebooki pozwalające (podobno) na 19 godzin pracy, bez ''zewnętrznych'' baterii :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie bedzie doczepiona do laptopa to jaki to ma sens? W plecaku mam ją nosić? Wydawało mi się że praca na bateriach ma sens w miejscach gdzie nie ma zasilania. A tak to taka wypasiona wersja UPS im wyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować