Zaloguj się, aby obserwować  
KrzysiuKrolik

Czy Rodzice mają prawo bić swoje dzieci?

199 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2008 o 19:30, KrzysiuKrólik napisał:

Piszcie swoje opinie na temat " Czy rodzice mają prawo bić swoje dzieci ?"



Nie mają prawa bić swoich dzieci. Podobno jest to karalne !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 19:30, KrzysiuKrólik napisał:

Piszcie swoje opinie na temat " Czy rodzice mają prawo bić swoje dzieci ?"


Nie wiem czy mam rację, ale wydaje mi się że w karcie praw dziecka jest punkt o przemocy wobec dzieci.
Polska podpisała chyba tą kartę, więc jest to prawnie zabronione. Moim zdaniem nie trzeba dzieci bić tylko odpowiednio je motywować.
A propo: jeśli o tej karcie źle napisałem to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nieraz gówniarzowi inaczej do rozumu nie przemówisz. Wiadomo, że nie można się wyżywać na dzieciach bez powodu, ba, nawet na nie krzyczeć, bo potem mogą mieć problemy psychiczne, ale nieraz jak jakiś gówniarz zaczyna coś jarać czy pić to tylko lać dopóki się nie nauczy. Lepiej żeby miał parę siniaków, niż tragedie przez całe życie czy śmierć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 20:31, Jaki Ganh1 napisał:

Ale nieraz gówniarzowi inaczej do rozumu nie przemówisz. Wiadomo, że nie można się wyżywać
na dzieciach bez powodu, ba, nawet na nie krzyczeć, bo potem mogą mieć problemy psychiczne,
ale nieraz jak jakiś gówniarz zaczyna coś jarać czy pić to tylko lać dopóki się nie nauczy.
Lepiej żeby miał parę siniaków, niż tragedie przez całe życie czy śmierć.

w pełni sie zgadzam z twoja opinia. tak trzymaj!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 20:31, Jaki Ganh1 napisał:

Ale nieraz gówniarzowi inaczej do rozumu nie przemówisz. Wiadomo, że nie można się wyżywać
na dzieciach bez powodu, ba, nawet na nie krzyczeć, bo potem mogą mieć problemy psychiczne,
ale nieraz jak jakiś gówniarz zaczyna coś jarać czy pić to tylko lać dopóki się nie nauczy.
Lepiej żeby miał parę siniaków, niż tragedie przez całe życie czy śmierć.



To prawda.Jak nic nie przemawia do (przepraszam za wyrażenie)gówniarza to czasami trzeba iść do innych metod.I popieram też to ,że lepiej mieć kilka siniaków niż tragedie na całe życie :).Mam nadzieję ,że sam nie popadnę w jakiś nałóg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 19:31, Kolumb95 napisał:

> Piszcie swoje opinie na temat " Czy rodzice mają prawo bić swoje dzieci ?"


Nie mają prawa bić swoich dzieci. Podobno jest to karalne !

Masz racje, otóż prawo tego zabrania! I bicie to nie jest metoda wychowawcza, jak by tak było w szkole by nas nauczyciele lali:) Rozmowa jest lepsza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taak, brawo za opinie. Są inne metody i to bardzie skuteczne, jak kary, szlabany itp. Co z tego jak młody dostanie z sierpowego, to trudno raz dostał i koniec nic więcej. A jak następnym razem ojciec podniesie rękę na mnie to będę gotowy. Wystarczy go uprzedzić, i samemu dać mu z piąchy, albo pchnąć nożem. < takie myśli ma dziecko jak je ktoś uderzy. Gorsza będzie kara bo przez dłuuugi czas dziecko nie będzie mogło np. grać na kompie, albo nie pojedzie gdzieś tam. Jeżeli rodzic potrafi rozwiązywać problemy tylko przemocą, to w ogóle nie powinien decydować się na dziecko. No, to moja opinia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 17:21, Xlol1 napisał:

Taak, brawo za opinie. Są inne metody i to bardzie skuteczne, jak kary, szlabany itp.
Co z tego jak młody dostanie z sierpowego, to trudno raz dostał i koniec nic więcej.
A jak następnym razem ojciec podniesie rękę na mnie to będę gotowy. Wystarczy go uprzedzić,
i samemu dać mu z piąchy, albo pchnąć nożem. < takie myśli ma dziecko jak je ktoś
uderzy. Gorsza będzie kara bo przez dłuuugi czas dziecko nie będzie mogło np. grać na
kompie, albo nie pojedzie gdzieś tam. Jeżeli rodzic potrafi rozwiązywać problemy tylko
przemocą, to w ogóle nie powinien decydować się na dziecko. No, to moja opinia ;]

Tak masz racje dla mnie najgorsza kara to odłączenie neta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 20:15, iwan san napisał:

ja sie tez zgadzam z opinią że trzeba bic aż będzie miał siniaki ale na tyłku bo w twarz
to troche coś nie tak nie

Tak tak najlepsze to wyjście weź biciem się psuję tylko psychikę dziecku i powoduje ze cię nie będą lubić, najlepszą karą jest koniec grania i to jest skuteczniejsze od bicia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 20:39, Młody miro napisał:

Tak tak najlepsze to wyjście weź biciem się psuję tylko psychikę dziecku i powoduje ze
cię nie będą lubić, najlepszą karą jest koniec grania i to jest skuteczniejsze od bicia

toż to perfidna przemoc psychiczna nie dać kompa dziecku? powinni tego zakazać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie popieram takiego bicia słabszych, ale... czasem trzeba. Taki ostatni bastion przemawiania do rozsądku :) Byleby z rozwagą, oczywiście - żadnych ciosów po gębie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że do pewnego wieku. Jak dziecko jest już starsze, owszem warto rozmawiać i tak rozwiązywać problemy. Ale co z takim, np. 2-latkiem (sam mam brata 3-latka obecnie...). Naprawdę, tutaj czesto jedyne co przemawia do rozsądku to mocny klaps (klaps, nie bicie). A jeśli chodzi o bicie takie stricte, to w żadnym wypadku. Dostac liscia, za to, ze sie dostalo np. pałę z kartkówki ? Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 23:57, hehe napisał:

Rozmawiacie tutaj o prawach jakie obowiązują w Polsce, czy bardziej o moralnej stronie
bicia dzieci ?

O tym i o tym!
jaceloth: Mnie to bardziej boli niż bicie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dostalem pare razy i nic mi sie nie stalo moze nawet i na dobre wyszlo :P (pare lat temu nigdy bym tego nie napsial, nawet o tym bym nie pomyslal :P) ostatni raz dostalem hmm w wieku 14 lat ? cos kolo tego :P i smiesznie to wspominam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 10:15, maciekstaar napisał:

Weźcie pod uwagę, że czasami "dziecko", szczególnie starsze może chcieć i móc rodzicowi
oddać.

Nie dałbym rady niestety ;) Ale mamy to nie boję się wcale bo od niej nie boli! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować