Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo - trwają prace nad patchem 1.04 do gry

84 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2008 o 14:00, Narusegawa napisał:

W cuda wieżysz ? Jeśli pojawi się przed końcem następnego tygodnia to z radości dam na
msze i pojde na kolanach na Jasną Góre


Patch został wydany - życzę miłej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znowu ta sama śpiewka:
Stany gry (SAVE) zapisane w wersji 1.5.01 gry nie działają w wersji 1.5.04
Co to do k... nedzy ma być. Kompatybilność savów miała być już w Cieniu Czarnobyla a tu znowu ta sama śpiewka. Coraz bardziej zaczynam żałować wydanych na tę gre pieniedzy, bezczelnośc :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie patch już jest, oby tylko ten hotfix współgrał z save''ami, a jak nie- to trudno, nie chce mi się już czekać na niego, tylko od razu na tym patchu jadę z koksem, a głos do przeżycia, grunt aby do pulpitu nie wywalała się stale...

Za pierwszym wejściem miałem błąd strony, ale za drugim (wyłączyłem firewalla na chwilę dla pewności) download się aktywował, i można zassać, także jak za pierwszym razem się nie uda, to próbować do skutku, a nawet chwilę odczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi bugami to bezczelnośc, fakt. Ale co się stało to się nie odstanie, teraz trzeba się cieszyć że jest patch i nie ma się co dziwić że brak kompatybilności - po pierwsze spójrz ile wprowadzono zmian, po drugie zauważ że wiele błędów w tej grze dotyczyło skryptów - trudno grać w spatchowanej grze na zwalonych save''ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 18:08, Mariax napisał:

Przede wszystkim to powinni dać patcha optymalizującego grę a przede wszystkim dodać
Podziemia Prypeci ! Co to jakieś jaja są ? Przed chwilą ukończyłem grę bez żadnych podziemi
choć nawet na pudełku pisze że to jeden z nowych etapów więc o co kaman pytam się ? Tak
samo gdzie katakumby prowadzące od szpitala do elektrowni ? i czemu etap w elektrowni
można przejść w minutę ?? Gra od początku do wyjścia z Limańska była świetna, ale brak
kluczowego poziomu który miał być a go nie ma to już jest przegięcie. Po za tym nic się
nie wyjaśniło, niewiadomo co się stało ze Szramą, pokazano tylko w króciutkim filmiku
co sie stało ze Strielokiem. To było bezsensowne posunięcie... Mogli jeszcze popracować
nad grą, wytrzymałbym, ale oni woleli dać nam nie gotowy produkt. Zwłaszcza że Stalker
zalicza się do moich ulubionych gier, ale zakończenie naprawdę rozczarowało. Gra jest
świetna i mimo to ją polecam chociażby dla tego wspaniałego klimatu ale jakby twórcy
popracowali jeszcze z miesiąc dłużej nad grą byłoby napewno o wiele lepiej. Ale teraz
niepozostaje nic innego jak czekać na patche, i mam nadzieję że na kolejną część tej
gry bo mimo wszystkich błędów i niespełnionych obietnic i tak pozostaje jedną z najlepszych
gier tego roku.


A tam nie ma takiego wyboru zakończeń jak był w Cieniu Czarnobyla? Czy w Czystym Niebie też są takie wspaniałe widoki na blok nr 4 i słynny komin nad nim? A zresztą ja też słyszałem, ze w sumie to tę grę CN mocno okroili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 20:10, rosenand napisał:

Z tymi bugami to bezczelnośc, fakt. Ale co się stało to się nie odstanie, teraz trzeba
się cieszyć że jest patch i nie ma się co dziwić że brak kompatybilności - po pierwsze
spójrz ile wprowadzono zmian, po drugie zauważ że wiele błędów w tej grze dotyczyło skryptów
- trudno grać w spatchowanej grze na zwalonych save''ach.


No w Cieniu Czarnobyla też były bugi. Dla mnie to nie bugi są największą zmorą, tylko opinie innych ludzi, jak bardzo okroili Czyste Niebo. Ponoc nie ma Prypeci i podziemi Prypeci i jeszcze paru szczegółów, które były zapowiadane. Moim zdaniem, powinien być jeszcze trzeci STALKER, taki zbiorczy. W nim powinny być wszystkie lokacje z Cienia Czarnobyla, Czystego Nieba plus lokacje, które zapowiedzieli, a nie ukazały się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie patch ;) ale mam jeszcze jeden problem, gdy włączam MP to nigdzie nie mogę się połączyć i tam gdzie jest cd-key to są krzyżyki i pisze błąd połączenia: błędny numer seryjny :) jeśli ktoś miał taki problem i go rozwiązał proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powitać....

Dnia 11.09.2008 o 20:18, marekl1975 napisał:

jeszcze trzeci STALKER, taki zbiorczy. W nim powinny być wszystkie lokacje z Cienia Czarnobyla,
Czystego Nieba plus lokacje, które zapowiedzieli, a nie ukazały się.


No nie no, popłynąłeś. Trzeci Stalker zbiorczy, czwarty nie wywalający się, piąty poprawiony.... i wreszcie dziesiąty - prawdziwy STALKER, taki jak zapowiadali przed wydaniem pierwszego.... A za każdy będziemy płacić, testować i czekać na kolejne patche poprawiające te same błędy co w poprzednim stalkerze..
Ja kupiłem, zainstalowałem... i nie grałem. Tak jak myślałem wychodzący patch nie bedzie kompatybilny z sejwami. Poczekam jeszcze do następnego patcha. Wtedy zacznę rozgrywkę.

A na przyszłość, grę kupię nie przed premierą a kilka tygodni później, ZWŁASZCZA jeśli będzie to produkt ludzi odpowiedzialnych za stalkery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to też zaczynam żalować że zawsze ulegam nagonce medialnej i kupuję gry w dniu premiery - czekanie tydzień czy dwa na wstępne opinie graczy nie wydaje się takie głupie.

PS. Czy ktoś, kto już ściągnął patcha, mógłby go wrzucić na gdzieś jeszcze do netu, chociażby na rapidshare''a? Jest takie zainteresowanie że transfer idzie 1kB/s i wykrzacza się po kilku minutach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wciąż się zastanawiam czy nie kupić anglojęzycznej wersji lub nawet rosyjskiej tym bardziej, że polskie tłumaczenie jest dostępne w sieci. Główny powód to szybkość pojawiających się patchy i kompatybilność z modami.
BTW. Może ktoś napisać jak było z kompatybilnością z modami polskiej wersji pierwowzoru? Czy trzeba było czekać na polskie wersje czy można było grać bez problemu z anglojęzycznymi/rosyjskimi ?

PS. Lista poprawek robi wrażenie ;-) Tylko transfer jest dobijający... 1-2 kb, a nawet mniej :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W momencie kiedy chciałem kupić grę zniechęciły mnie właśnie bugi, o których czytałem na różnych forach. Teraz kiedy nareszcie wychodzą poprawki możliwe, że się zdecyduję na tą (jak i zresztą na poprzednika) produkcję w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować