Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo - trwają prace nad patchem 1.04 do gry

84 postów w tym temacie

No to pięknie, zaczynam grę od nowa. Nie sądziłem że patch wyjdzie tak szybko. Jestem już dość daleko ale gra jest tak dobra że wole zacząć od nowa z nowym patchem. Tylko szkoda że nie poprawili dźwięków. Mam nadzieję że niedługo to zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 21:17, Crew 900 napisał:

rapidshare to gówno , limit do 100 kb/s a idzie jakby z 50 kb/s

Dla free userów ... racja jest ******.

Dnia 11.09.2008 o 21:17, Crew 900 napisał:

stąd pobierz , transfer z 500 kb/s miałem :D

Ironia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 21:05, Marco Polo napisał:

Wciąż się zastanawiam czy nie kupić anglojęzycznej wersji lub nawet rosyjskiej tym bardziej,
że polskie tłumaczenie jest dostępne w sieci. Główny powód to szybkość pojawiających
się patchy i kompatybilność z modami.
BTW. Może ktoś napisać jak było z kompatybilnością z modami polskiej wersji pierwowzoru?
Czy trzeba było czekać na polskie wersje czy można było grać bez problemu z anglojęzycznymi/rosyjskimi
?

PS. Lista poprawek robi wrażenie ;-) Tylko transfer jest dobijający... 1-2 kb, a nawet
mniej :-/

ściągaj z rapidshare jakieś 300x szybszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 22:05, Irc100 napisał:

Czy jest jakaś możliwość że przez ten hotfix nie będą działać save''y? Wolę nie ryzykować
:D


Hotfixy z tego co wiem to nie ingerują bezpośrednio w kod gry i nie powinno być żadnych problemów z saveami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzieki za wrzucenie na rapida, gdybym sciągał z gram.pl to do za@#$$% :D Niech mi ktos powie dlaczego SAVY NIE BEDĄ DZIAŁAĆ?? przecież zaczynać od nowa to przegięcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście przesył nie za ciekawy, zarzuciłem parę godzin temu, odpaliłem Bioshocka i zapomniałem o wszystkim innym. Teraz sprawdzam Flashgeta, a tam nadal się ściąga, no paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie przerażająca i pocieszająca jest ta lista napraw. Nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałem taki zbiór poprawek do gry. Masakra. Ale najważniejsze, że w końcu patch jest. Jeszcze tylko hotfix lektora i powinno być całkiem ok.

Zastanawia mnie tylko jak to możliwe, że przy SoC robota z lektorem od pierwszego strzału wypaliła, a przy CS ekipa zawiodła. Dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, tylko czy teraz da się przejść tą grę??? bez tego patcha nie mogłem przejść pewnego momentu bo ciągle wywalało, a nie chcę zaczynać jeszcze raz i przekonać się, że znowu się gdzieś zablokuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 23:26, abominator napisał:

hmm, tylko czy teraz da się przejść tą grę??? bez tego patcha nie mogłem przejść pewnego
momentu bo ciągle wywalało, a nie chcę zaczynać jeszcze raz i przekonać się, że znowu
się gdzieś zablokuje

Gwarancji nigdy nie ma, ale patrząc na listę poprawek... Sam raczej zaczekam na hotfix lektora, irytuje mnie ta sprawa z głośnością. Kompletnie spartaczona robota, a w SoC wyszło tak klimatycznie (zresztą po próbkach można było sądzić, że w CS wyszło wcale nie gorzej). Możliwe, że do tego czasu pokaże się jeszcze jakiś patch.

Widzę też robotę dla moderów: idiotycznie za mocna latarka, migająca dyskietka podczas doczytywania danych, dziwaczne celowanie przez przyrządy (a w zasadzie jego brak, bo w przypadku pistoletu wygląda to żałośnie)... Jest co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kręcą z tą numeracją... To, że polska wersja z pudełka ma oznaczenie 1.5.01 zauważyłem od razu. Tylko, że pierwszy patch który wyszedł (pomijam rosyjską wersję gry) o numerze 1.01 uaktualniał grę do wersji 1.5.03. Teraz wyszedł drugi, uaktualniający grę do wersji 1.5.04.

Czy mam rozumieć, że to jest patch który zawiera też wszystkie poprawki z patcha 1.5.03? Bo to, co jest wymienione w zmianach dokonywanych przez uaktualnienie, na to wskazuje. W takim razie informacja o tym, że Polska wersja nie potrzebowała pierwszego patcha jest błędna (chyba że polskie 1.5.01 = zagraniczne 1.5.03...) - przynajmniej ja nie zauważyłem, żeby te błędy nie występowały na moim komputerze.

Mniejsza z tym, bo można zginąć w tej powalonej numeracji - ważne, że ostaliśmy nowego patcha tego samego dnia, co Niemcy, Francuzi itd. (za co dziękuję). Czy ktoś kompetentny może napisać, czy ten patch likwiduje już większość niedogodności, można grać na dowolnych ustawieniach graficznych i grę da się przejść od początku do końca w tej wersji? Bo jeśli nie, to ja jeszcze poczekam...

PS. Czy w takim razie konieczne jest instalowanie polskiego patcha, czy instalowanie zachodniego na polską grę ze zmienionym wpisem w rejestrze dotyczącym wersji językowej i patchem poprzednim będzie działać identycznie? Bo nie wiem czy mam instalować od nowa i patchować na czysto, czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 20:37, Kajetan Chrumps napisał:

Powitać....
> jeszcze trzeci STALKER, taki zbiorczy. W nim powinny być wszystkie lokacje z Cienia
Czarnobyla,
> Czystego Nieba plus lokacje, które zapowiedzieli, a nie ukazały się.

No nie no, popłynąłeś. Trzeci Stalker zbiorczy, czwarty nie wywalający się, piąty poprawiony....
i wreszcie dziesiąty - prawdziwy STALKER, taki jak zapowiadali przed wydaniem pierwszego....
A za każdy będziemy płacić, testować i czekać na kolejne patche poprawiające te same
błędy co w poprzednim stalkerze..
Ja kupiłem, zainstalowałem... i nie grałem. Tak jak myślałem wychodzący patch nie bedzie
kompatybilny z sejwami. Poczekam jeszcze do następnego patcha. Wtedy zacznę rozgrywkę.

A na przyszłość, grę kupię nie przed premierą a kilka tygodni później, ZWŁASZCZA jeśli
będzie to produkt ludzi odpowiedzialnych za stalkery.


Masz rację, ze trochę wypłynąłem na głęboką wodę. A sprostowując, mógłby wyjśc taki STALKER zbiorczy ze wszystkimi lokacjami, które są juz oraz z lokacjami, które były planowane. Ale to byłoby dobre, gdyby twórcy STALKERa wzięli sobie do serca swoje doświadczenie, opinie graczy, wszystkie błędy i naprawdę popracowali nad grą tak, aby nie trzeba już było wydawać do niej niezliczonej ilości patchy. Niech nawet popracują i dwa, trzy lata, ale porządnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu zmarnowałem 5 godzin grając w czyste niebo. Zrobiłem praktycznie wszystkie misje na bagnach i poszedłem do typa ,który miał mnie zaprowadzić do KORDONU, gadam z nim i NIC SIE NIE DZIEJE , próbowałem 20 razy, bezskutecznie (kur...wa mać ile jeszcze razy trzeba będzie zaczynać grać od początku?), ok tan patch 1.5.04 poprawia awaryjność ale żeby takie jaja. Kto mi zwróci mój zmarnowany czas kur....wa no kto? LUDZIE którzy wyprodukowali czyste niebo po prostu NAS NIE SZANUJĄ, mają nas w du..pie, byle by tylko ZGARNĄĆ KASIORE.
Ktoś powinien się tym zająć i wpier...olić im KARE za wypuszczanie takich BUBLI z KARYGODNYMI BŁĘDAMI w ,które grać sie nie da bez słowa K na ustach. Bardzo dziękuje producentom za zniszczenie stalkera i ODEBRANIE NAM DOBREJ ZABAWY, wielkie dzięki i niech was szlak!!!!
PS.Byłem ZADOWOLONY z cienia czarnobyla (przeszedłem 4 razy) "CZYSTE NIEBO" zniszczyło moje jak najlepsze odczucia, nigdy więcej nie kupie gry wyprodukowanej przez tych PARTACZY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować