Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

AMD bez własnych fabryk

29 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2008 o 15:23, TobiAlex napisał:

Mam pytanie do ludzi, którzy piszą w stylu, gdy Intel zostanie monopolistą... Czy Wy
znacie w ogóle znaczenie tego słowa? Sądząc co o tym piszecie to nie.

No właśnie. Czy aby naprawdę znasz znaczenie tego słowa?

Od siebie podpowiem tylko, że nie można być monopolistą gdy ma się konkurencję. Z definicji.

Dnia 12.09.2008 o 15:23, TobiAlex napisał:

Odnośnie Twojego pytania - odpowiedź brzmi TAK, mógłbym teraz kupić napęd DVD za 80 zł a może nawet mniej.

OK. Kup jutro wewnętrzną nagrywarkę BluRay za 250 zł. Tyle mniej więcej wychodziłaby cena biorąc pod uwagę koszt produkcji. Cena niebieskiej diody to tylko ok. 150 zł. Cena elektroniki praktycznie taka sama.
Jednak jakimś cudem nagrywarki kosztują od niedawna ok. 600 zł, a jeszcze wcześniej ceny były z kosmosu. Jak myślisz dlaczego ceny spadły? Ktoś tak zarządził?
Podpowiem kolejny raz, że obecnie jest 4-5 producentów w tym tajwański Liteon, który już kiedyś doprowadził do spadku cen nagrywarek CD o 1000%. Wcześniej producentów było dwóch, a na początku jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wielkie halo nvidia też przenosi produkcje do innych fabryk, przynajmniej tak mi sie kojarzy, że czytałem z miesiąc temu, że producent kart graficznych przerzuca produkcje do innych fabryk, a skoro teraz jest o amd to wtedy musiało chodzić o nvidie, choć mozliwe, że na gram.pl tak późno info dochodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 15:58, Lisun napisał:

> Oj niedobrze! Gdy AMD upadnie to Intel od razu podniesie ceny! Nie chcę by Intel
miał
> monopol na procesory.
Ale pomyśl jak Valium i inni fanboje konsol będą się cieszyć :P.
Ale tak naprawdę to, że nie będą mieć własnych fabryk nie znaczy że upadną. Po prostu
produkcja przeniesie się w inne miejsce. Ale monopol Intela nie spowoduje jedynie podwyżek
cen. Spowoduje jeszcze zastój technologiczny.


Zgadzam się z Tobą w 100%, że monopol to nie tylko podwyżka cen, ale także i zastój technologiczny. Znów możemy cofnąć się do początku lat 90 ub. wieku, kiedy to niepodzielnie panowały 286, 386 i 486 produkcji Intela. W zasadzie to pojawienie się AMD na rynku zmusiło Intela do działania i zaczął powstawać procesor 586 nazwany później Pentium. A jeśli chodzi o AMD, to myślę, że będą zlecali produkcję jakimś fabrykom w Chinach i innych krajach w Azji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakże głęboki nius. Dziecko zaczęłoby od przegooglania i znalazłoby słowo "outsourcing". Poszłoby na Wikipedię:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Outsourcing

i z tego punktu widzenia zaczęłoby analizować sytuację. Są wady, są zalety.

Przesądzanie na tej podstawie, korzystania z praktyk outsourcingowych, o kondycji danej firmy jest mocno chybionym podejściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak upadnie AMD zacznie się era monopolu Intela co byłoby pikłem na Ziemi... Tak naprawdę to zaobaczymy w przyszłości jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, a miało być rzekomo lepiej.

Niestety, widać że AMD ma naprawdę spore kłopoty finansowe. Najpierw sprzedano dział telewizji cyfrowej, a teraz kolejna, poważniejsza decyzja - zamknięcie swoich fabryk. Nie podoba mi się to, bo otwarcie widać, że obecnie dla AMD liczy się każdy grosz, a pieniądze są im cholernie potrzebne. Niestety, Intel ze swoją serią Core 2 Duo zmiótł konkurencje i zrobił (oby) tymczasowy monopol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować