Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zalecane wymagania sprzętowe GTA 4 już znane!

334 postów w tym temacie

:D Ja tam gram na xboxie i jest git. Nie miałbym ochoty na martwienie się wymagania :D Może grafika nie bije crisisa ale za to miasto to już mistrzostwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wojtas198720 Rządzisz człowieku...niema to jak garść niepodważalnych konkretów...
U mnie z gra niebedzie żadnych problemów , a miasto, jak pisał Pile, to rzeczywiscie mistrzostwo.
Jak do tej pory gralem na PS3 ale jak wychodzi na kompa to musze sobie skombinowac ;D, przeciez na kompie i tylko na kompie są mody, dodatki itp. , itd. ,etecera...

ps. wiem ze na konsole też są mody ale mi chodzi o takie robione przez graczy, jak mod superman do GTA San Andreas, eh...to jest coś :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wojtas198720 podał parę postów wcześnie dlaczego są to nie prawdziwe wymaganie, rzeczywiście ze strony Games for Windows zniknęły wymagania i pojawił się komunikat że będą podane wkrótce. Tak więc nie wiadomo czy te wymagania były prawdziwe czy po prostu musieli je usunąć bo były podane za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem komputer specjalnie dla gothica 3 bo byłem wielkim fanem serii gothic w 2006 roku w grudniu kupiłem kompa a zaraz potem była premiera githica 3 a i tak gothic 3 wołał że za mało pamięci ram (1gb) na minimalnych ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 19:34, Piotrek589 napisał:

wojtas198720 podał parę postów wcześnie dlaczego są to nie prawdziwe wymaganie, rzeczywiście
ze strony Games for Windows zniknęły wymagania i pojawił się komunikat że będą podane
wkrótce. Tak więc nie wiadomo czy te wymagania były prawdziwe czy po prostu musieli je
usunąć bo były podane za wcześnie.


No chociaż jeden user czyta wcześniejsze posty...bo reszta to no comment!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc powoli - według mnie wymagania były zwyczajną bujdą, jak na razie. Dlaczego? Mimo, że wpasowują się idealnie w sprzęt mid-endowy za 1300zł (czyli nie są duże i zresztą... kto myślał, że będą większe?) są jednak... za duże, jak na oferowaną przez grę grafikę. Kto bardziej przyjrzał się temu powierzchownemu elementowi dokładniej (a nie tylko zaciekał śliną na myśl, że ma "ekskluziwa" na konsole), wiedział, że grafa jest raczej biedna.

Dual Core - chyba nikt nie spodziewał się, że gra będzie wymagała czegoś "słabszego"? Szczególnie, że wciąż procki za 200zł (A64X2 5000+) nie jest zaginany przez żadną grę. Ja obstawiam, że pójdzie na singlu.
RAM - 2 GB - sensowne optimum, żeby wczytywać na bieżąco świat, ale i tak przesadzone. Crysis na HIGH z teksturami jakości fotografii bierze 1,5GB RAMu. A w GTA4 mamy raczej mydlane tekstury.
18 GB HDD - znów okaże się, że to bujda. Ileż to już gier miało zajmować te 15GB (Assasins, GoW) - a zajmują <10GB.
Karta grafiki - 512MB? A co to za wyznacznik? Obsługa shaderów? LOL. A kto teraz gra w nowe gry na GF4MX bez shaderów?

Dla mnie te wymagania to zmyła i zresztą sensownym wytłumaczeniem potwierdzającym moje stwierdzenie, jest fakt, że zostały wycofane z witryny. Newsmani nie mają teraz za grosz pomyślunku...

"...nie martwiąc o ewentualną niezgodność sprzętu..."
Może kolega to rozwinie? Bo nie czaję, o co chodzi.
PS. Mam kompa kupionego w 2006 roku jako średniak (stopka). Nadal żadna gra go nie zadusiła nawet na High (ooobra, Crysis ;) ). No chyba, że ludziska zaopatrują się w cudaki z marketu opatrzone naklejką "4 Gamers" z kartą GF8500GT ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam 2 GB ramu więc trzeba będzie dokupić dla pewności 1 GB. Najbardziej mnie martwi procesor. Mój Athlon 4400+ 2.3 GHz może sobie nie poradzić (chyba). W tej chwili prawie uzbierałem na Athlona 6000+ tylko co z kasą na GTA :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do tej gry podejdę razem z nowym PC, o aktualny ma już 3 lata i lekki lifting przeszedł a psuć sobie zabawy nie mam zamiaru przez różne dziwne rzeczy, które mogłyby się przydarzyć. A jak kupię to mam nadzieję, że sprzęt starczy mi na kolejne 3-4 lata:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prockiem to nie ma co się martwić. Każdy nawet najsłabszy dwurdzeniowiec pójdzie. To nie jest strategia czy jakieś szachy. Może ewentualnie przycinać na wolnym jednordzeniowcu i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komp wszystkie wymagania oprócz grafiki spełnia. Mam nawet mały zapas. Tylko grafika troche słaba... x1600XT 256 DDR3 powinno pójść ale o na jakich detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ,że najwięcej zarobią producenci sprzętu... dorzucanie kolejnych kości ram ,zmiana procka co czasami skutkuje wymianą płyty głównej (2 razy to przerabiałem) czy inne wymagania...w najlepszej sytuacji pozostają "konsolowcy" nie dość ,że szybciej dostają produkt to "wymagania" mają w nosie :P ...po prostu dobry układ wydawców z producentami...

Ja na chwile obecną nie obawiam się wymagań... śmiałem się w momencie kiedy wepchałem 4 GB RAM do swojego pieca a okazało się ,że XP zasysa tylko 3 (w strone visty się nie skłaniam) ale i tak myślę o zakupie konsoli cenowo porównywalnej do nowych bebechów (sumarycznie zestawionych co jakiś czas) chociaz ciężko mi się gra na padzie w gry FPP...cóż kwestia przyzwyczajenia.

Ale póki co czekam z niecierpliwością na GTA4 i to na swojego blaszaka :)
PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania faktycznie nie dziwią. Rzekłbym nawet, że są jak najbardziej na czasie. Napewno wielu ludzi krzywiło by się, gdyby te wymagania były jako minimalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

R* dolozy wszelkich staran aby gra miala jak najnizsze wymagania. jak myslicie dlaczego jeszcze nie wiadomo jakie one sa ? poniewaz R* ciagle szlifuje swoj diamencik, aby byl jeszcze jasniejszy i bardziej polyskujacy ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 22:28, Agntx napisał:

A więc powoli - według mnie wymagania były zwyczajną bujdą, jak na razie. Dlaczego? Mimo,
że wpasowują się idealnie w sprzęt mid-endowy za 1300zł (czyli nie są duże i zresztą...
kto myślał, że będą większe?) są jednak... za duże, jak na oferowaną przez grę grafikę.
Kto bardziej przyjrzał się temu powierzchownemu elementowi dokładniej (a nie tylko zaciekał
śliną na myśl, że ma "ekskluziwa" na konsole), wiedział, że grafa jest raczej biedna.

Dual Core - chyba nikt nie spodziewał się, że gra będzie wymagała czegoś "słabszego"?
Szczególnie, że wciąż procki za 200zł (A64X2 5000+) nie jest zaginany przez żadną grę.
Ja obstawiam, że pójdzie na singlu.
RAM - 2 GB - sensowne optimum, żeby wczytywać na bieżąco świat, ale i tak przesadzone.
Crysis na HIGH z teksturami jakości fotografii bierze 1,5GB RAMu. A w GTA4 mamy raczej
mydlane tekstury.
18 GB HDD - znów okaże się, że to bujda. Ileż to już gier miało zajmować te 15GB (Assasins,
GoW) - a zajmują <10GB.
Karta grafiki - 512MB? A co to za wyznacznik? Obsługa shaderów? LOL. A kto teraz gra
w nowe gry na GF4MX bez shaderów?

Dla mnie te wymagania to zmyła i zresztą sensownym wytłumaczeniem potwierdzającym moje
stwierdzenie, jest fakt, że zostały wycofane z witryny. Newsmani nie mają teraz za grosz
pomyślunku...

"...nie martwiąc o ewentualną niezgodność sprzętu..."
Może kolega to rozwinie? Bo nie czaję, o co chodzi.
PS. Mam kompa kupionego w 2006 roku jako średniak (stopka). Nadal żadna gra go nie zadusiła
nawet na High (ooobra, Crysis ;) ). No chyba, że ludziska zaopatrują się w cudaki z marketu
opatrzone naklejką "4 Gamers" z kartą GF8500GT ;)


wszystko mozliwe ale z 18 gbb to ci powiem ze moze tyle wazyc gra jest rozbudowana totalnie wiec troche na 100% zajmie sadze ze cos w granicy 15+ a i tak wole se na playu popykac niz na blaszaku chociaz kto wie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować