Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zalecane wymagania sprzętowe GTA 4 już znane!

334 postów w tym temacie

Obawiam się, że modernizacja jednak będzie konieczna.
Dysk o.O
Na ten czas chyba trzeba będzie się pozbyć wszystkich innych gier, może uciułam te ~20gb :D

Poza tym spoko, żałuję tylko niekompatybilności XP''eka z DX10 :(...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to po prostu napęd który odtwarza dwustronne płyty, lub dwuwarstwowe.

Pewnie będzie tak wymagać bo chcą zrobić grę na jednej DVD bez żonglowania płytami podczas instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 11:55, Meykan napisał:

Jest to po prostu napęd który odtwarza dwustronne płyty, lub dwuwarstwowe.

Pewnie będzie tak wymagać bo chcą zrobić grę na jednej DVD bez żonglowania płytami podczas
instalacji.


W nowych kompach już są w zestawie takie odtwarzacze czy każdy na własny rachunek musi dokupywać? Tak z ciekawości pytam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O podane wymaganie nie martwie się. Jedyne co mnie nie pokoi to mój system operacyjny - Vista 32 bit. Hm, no, miało się problemy z gierkami, ale zobaczymy mam nadzieje, że nie będzie problemu z kompatybilnością i że na Viscie będe grał bez problemu bo pc był zakupiony niemal 2 miesiące temu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 11:57, marcinshinoda napisał:

W nowych kompach już są w zestawie takie odtwarzacze czy każdy na własny rachunek musi
dokupywać? Tak z ciekawości pytam:)

to nie jest żadne halo... od dawna już takie napędy są w zestawach, nawet tych z Vobisu
edit: zresztą np. taki Wiedźmin też raczej był na dwuwarstwowej, bo jakoś nie widzę upchnięcia [nawet po kompresji] 8 GB danych na jednej warstwie... nic nowego z tym double layer ;)
/edit

wiem, że to zalecane, ale dalej - trochę wysokie. zwłaszcza ilość miejsca na HDD. jak by na to nie patrzeć - to konwersja z konsoli. więc wymagania powinny być trochę niższe. chociaż może po prostu jest duży rozstrzał pomiędzy minimalnymi a zalecanymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten direct3D 9 to normalny czy jakis inny direct?
P.S. nie wiem czy moje 8500gt choc ma 512 ram uciagnie gta4 bo to podobno slaba karta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:04, Fucio napisał:

To jeszcze robią napędy nie odtwarzające płyt dwuwarstwowych? o_O


Robić może i nie robią, co nie zmienia faktu, że ktoś w nieco starszym sprzęcie może taki posiadać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łeheh, wymagania skromne :>

Lepiej se na xklocu grać lub ps3 i tyle.

Poza tym każdy napęd DVD odczyta płytę dwuwarstową, gdyż większość gier od 3 lat na nich jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:12, lSSl napisał:

ten direct3D 9 to normalny czy jakis inny direct?

nigdy nie słyszałem o innym DirectX-ie niż ten "normalny"... :P
tak, to ten "zwykły"

Dnia 13.09.2008 o 12:12, lSSl napisał:

P.S. nie wiem czy moje 8500gt choc ma 512 ram uciagnie gta4 bo to podobno slaba karta?

owszem to słaba karta, ale zwróć uwagę, że to są wymagania ZALECANE, nie minimalne ;) cudów nie będzie, ale myślę, że pograsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Karta graficzna z 512MB pamięci i obsługą Direct3D 10 lub Direct3D 9 i obsługą Shaderów"

W tym miejscu bede miał problem :) moja karta jest wbudowana i obsługuje oczywiscie Direct3D 9 i shadery 2
Ale nie jest tu sprecyzowane jakie maja to byc shadery 1 ,2 czy 3.

Do tego 512 mb pamieci to jest na wyrost :) jak ma sie szybka pamiec 256 to tez pujdzie ale na mojej wbudowanej raczej nie ruszy trzeba cos kupic jakas karte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszystko powinno mi grać, bo mam jeszcze wolnego miejsca na dysku 200gb ;) reszta też ok, tylko zastanawiam się, bo na karcie mam tylko 256 mb a piszą że 5152 mb? ale zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Direct3D 9 i obsługą Shaderów xD tej no ciekawe jakich shaderow ale jak 3.0 to karty 256 obowiazek no chyb ze jest jakas karta 128mb ktora ma shader 3.0 ale jak na te grafike to na procku 3.0GHz ram 512/1GB ram karta 128mb powinno pojsc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe,ciekawe komu się będzie chciało ściągać te 180-190 partów xD.Piraci,powodzenia!.W sumie tak się powinno walczyć z piractwem(ale obowiązkowo dysk 1TB w pudełku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bu...nie pogram sobie na full detalach, za mało pamięci mam na karcie. Mam tylko nadzieje, że te 320mb na mym GF wystarczy mi spokojnie na w miarę płynną grę, bo resztę wymagań spełniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ilu to grach pisano, że będzie wymagała nie wiadomo jakiej ilości wolnego miejsca na dysku ?

W wymaganiach sławnego Crysisa podane było 12 gb wolnego miejsca na dysku twardym. W rzeczywistości gra zajmowała połowę mniej ;]
Wiec do końca nie należy wierzyć , że GTA będzie potrzebowało tyle ile podali na tej stronce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować