Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Warhammer Online - rozkład jazdy

97 postów w tym temacie

Porównywanie z WoWem w wielu kwestiach jest kompletnie pozbawione sensu, bo jak można porównac coś co było dopracowywane przez 3 lata ponad do czegoś czego jeszcze nie wydali. Wystarczy zresztą porównac jakośc tekstur w Azeroth z tymi w Northrend. Z drugiej strony jeśli chodzi o Warhammera to twórcy sami przyznali sie że dużo rzeczy zgapili a to co wg. nich było słabe albo nie pasowało do świata pvp przerobili, przy czym jak pogra się troche dłużej zauważa sie bardzo dużo innowacji i ciekawych rozwiązań. Czy WoW nie zgapił nic z Everquesta czy Ultimy?

PvP w WoWie jest nieporównywalne z Warhammerowym gdzie pierwsze BG widziałem juz na 3 lvl i gdzie world pvp naprawde żyje. Jak mi Blizz serwuje przez 3 lata 4 BG i arene, która zreszta jest nudna jak flaki w oleju (pogońmy healera wokoło słupa...) to ja podziękuje jako zagorzały fan PvP wole warhammera mimo, że w WoW''a gram prawie od poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 11:50, marekl1975 napisał:

Nie interesują mnie gry gatunku online i Warhammera nie kupię.

to po kiego piszesz w tym temacie? wszystkich na prawde bardzo interesuje, ze nie grasz w takie gry i warhammera nie kupisz ;/ idz precz spammerze.

co do pvp to ja juz na 1lvl wpadlem na scenariusz i nie powiem, nie bylem bezuzyteczny ;] a exp leci tam jak szalony po prostu, wczoraj robiac caly czas scenariusze, no i pare questow zrobilem 7rank/7renown w niecale 3,5h :D tak wiec najs..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 11:16, lordfett napisał:

> Auyorowi tego newsa muszę pogratulowac braku umiejętności dobrego tłumaczenia, bo
kilka
> ważnych spraw pominął. Kończymy o 16 nie o 15, gdyż są to czasy CET (centralnej
Europy,
> my mamy godzinę +, i tak jest ze wszystkim). Na szczęście, kto interesuje się grą,
sprawdza
> newsy o niej na odpowiednich stronach, gdzie jest dużo więcej informacji i to poprawnych.


Faktycznie, dopiero od 26 października byłoby to u nas o 15 ;) Mój błąd, poprawione.
Jednak z całym szacunkiem: jakie ważne sprawy pominąłem? Bo korzystałem z informacji
prasowej, z której nic więcej nie wynika ;)


Mnie nurtuje inne pytanie - kupiłem u was EK, zapłaciłem przelewem, wszystko zweryfikowane - Head dla ludzi z EK = 14 września = niedziela = dzień wolny od pracy = stan na moim koncie WHO EK na godzine 12:00 brak klucza do HeadStartu = macie zamiar je wysyłać tak jak mounty do AoC, troche już późno nieprawdaż?? czy będzie trzeba się kontaktować z UOKiK i działać w tej sprawie???, prosiłbym potraktować tego posta bardzo poważnie.

Pozdrawiam
j3di.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:03, j3di.pl napisał:

Mnie nurtuje inne pytanie - kupiłem u was EK, zapłaciłem przelewem, wszystko zweryfikowane
- Head dla ludzi z EK = 14 września = niedziela = dzień wolny od pracy = stan na moim
koncie WHO EK na godzine 12:00 brak klucza do HeadStartu = macie zamiar je wysyłać tak
jak mounty do AoC, troche już późno nieprawdaż?? czy będzie trzeba się kontaktować z
UOKiK i działać w tej sprawie???, prosiłbym potraktować tego posta bardzo poważnie.


Traktuję go jak najbardziej poważnie, zwłaszcza że sam zamówiłem Warhammera. Niestety jako kierujący newsroomem, a do tego pracujący chwilowo zdalnie, nie mam żadnej możliwości na zdobycie informacji, a tym bardziej na wpływ na działania/odzew sklepu. Pytanie należy kierować do Ani "akne" Stanulewicz z naszego sklepu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35166&u=887. Chyba jest najlepszym źródłem informacji w tej chwili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 11:47, Afgncap napisał:

Porównywanie z WoWem w wielu kwestiach jest kompletnie pozbawione sensu, bo jak można
porównac coś co było dopracowywane przez 3 lata ponad do czegoś czego jeszcze nie wydali.

Porównuje się z bezpośrednią konkurencją, a War konkuruje z obecnym WoWem, a nie tym sprzed 3 lat. Nie ma taryfy ulgowej, bo "nowa gra", z takim podejściem skończy jak AOC. Plus, te 3 lata też twórcy mieli na ściągnięcie co lepszych rozwiązań z WoWa, a co z tego wyjdzie to dopiero zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jakoś mnie zniechęciło to, że odpalam WARa i pierwsze co widzę to: system monetarny identyczny (gold, silver, copper)

Tak się tego tylko przyczepię - kolega miał do czynienia wcześniej z Warhammerem? Czy może mam powiedzieć, że WoW skopiował system monetarny z WFRP (gdzie konkretnie są złote korony, srebrne szylingi i miedziane pensy)? Co zaś do interfejsu - jeśli nawet zastosowano te same, bądź zbliżone rozwiązania to co w tym złego jeśli są one funkcjonalne i gracze mogą ich oczekiwać? Czy gra będzie dobra dopiero wtedy kiedy na siłę producenci postarają się o oryginalność każdego elementu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 11:27, Cat In A Bag napisał:

No jakoś mnie zniechęciło to, że odpalam WARa i pierwsze co widzę to: system monetarny
identyczny (gold, silver, copper), po prawej stronie mamy taki sam rozkład: mapka, miejsce
na zoomy w tych samych miejscach- znowu WoW. Patrze niżej i co mamy? Quest trackera,
hmm skądś to znam. Z paskiem XP się postarali, bo go chociaż na górze umieścili ;) Napis
i system "you feel rested" też brzmi znajomo. Co do PvP w WoWie to nie przesadzaj, w
momencie kiedy nabijesz maksymalny level masz już mocne, solidne PvP, zresztą po premierze
nowego dodatku ten argument padnie :P Zgodzę się z tobą co do tego, że ciężko mi ocenić
grę, bo rzeczywiście 1-2h to dużo za mało na poznanie MMO, na to trzeba często tygodni,
miesięcy, a nawet lat. Jeżeli jednak WAR odstrasza mnie tak szybko i jakoś wcale nie
woła do mnie z pulpitu, no to sorry, ale dobrze nie jest ;)


ten system monterany jest w wiekszosci gier RPG, ba jest stosowany w papierowym Warhammerze - a ten jest starszy niz WoW ;). Zreszta rownie dobrze moge powiedziec ze WoW sciagnal mape czy system monetarny z jakiegos starszego MMO - ale nie o tym jest ten temat.

A gdzie mieli umiescic mapke ? Co jak co ale w tej dziedzinie nie mozna zmienic nic, bo nie ma co - zreszta interface jest modyfikowalny.

Wlasnie "kiedy nabijesz maxymalny lvl" - a ile trwa wbicie maxymalnego lvl i zdobycie przyzwoitych przedmiotow ? kilka ladnych tygodni, a w WAR PvP (a raczej RvR) jest od pierwszych 5-10 minut i towarzyszy nam przez sama gre ;).

aha po godzinie nigdy nie oceniam gry, tak z ciekawosci spytam - ile postaci przetestowales czy ilu graczy zabiles na RvR ? :]

Dnia 13.09.2008 o 11:27, Cat In A Bag napisał:

Tia, grafika w WoW wcale nie jest taka mało dokładna, jest po prostu komiksowa, co było
bardzo dobrym zabiegiem ze strony Blizza, który sprawił, że dzięki temu nie czuć upływu
lat. Zresztą wystarczy spojrzeć na efekty magiczne w obu grach. W WoWie mamy świetne
animacje czarowania i efektu końcowego, natomiast w WAR wygląda to jakoś tak nijako...
Dziwna też rzecz, ale Warhammer ma niewidzialne ściany, więc nie wejdziemy wszędzie,
gdzie nam się tylko podoba, a to dla niektórych też jest istotne.


jest malo dokladna, textury sprzed paru lat to juz nie to ;) postacie nie maja twarzy (to bardziej maski) - troche malo detali - dla mnie grafika sie nie liczy, ale ta z WoWa jest gorsza jakosciowa (nie oceniam stylistyki). Aha jesli twierdzisz ze WoW ma grafike komiksowa to nigdy chyba zadnego komixu nie czytales ;) WoW ma swoj wlasny styl ale nie jest to komix.

Co do czarow/skilli w WAR, gralem BO, Magusem i DoKiem - i najciekawsze sa te Orka - ork nie ma swiecic, tylko kopac w jaja czy walic z topora na odlew - to nie jest swiecacy czarodziej tylko wojownik :] No i jestem zdania ze skille maja byc pomyslowe a nie kolorowe - a takie sa w WAR. Zreszta super-mega-koloraśne czarny nie pasuja do klimatu Warhammera.

Dnia 13.09.2008 o 11:27, Cat In A Bag napisał:

Nawet jak wyjdzie porównywalnie, to i tak jest to za wysoka kwota, żeby nakłonić mnie
na wybór Warhammer- mając możliwość pogrania w WoWa.


za wysoka ? wychodzi tyle co za WoWa :] Ja majac mozliwosc wyboru pomiedzy WAR a WoW zdecydowalem sie na to pierwsze, ze wzgledu na bardziej ''bitewne" realia, moze po paru miesiacach zdecyduje sie na WoWa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, gracze którzy wolą polować na bossów w PVE zostaną w WOWie a gracze od masowego PVP, palenia gwałcenia i grabienia przejdą do WARa.

Tak ja to przynajmniej widzę :)
Nie wiem tylko, co ja będę robił do 18stego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 13:03, Selv napisał:

Cóż, gracze którzy wolą polować na bossów w PVE zostaną w WOWie a gracze od masowego
PVP, palenia gwałcenia i grabienia przejdą do WARa.


cos w tym jest, ale gralem troche w WoWa i bicie bossow PvE czy robienie questow na kilkadziesiat itemkow/potworkow tez daje duzo radochy - ale to trzeba lubic :]. Ale jednak wybieram WARa :]

Dnia 13.09.2008 o 13:03, Selv napisał:

Tak ja to przynajmniej widzę :)
Nie wiem tylko, co ja będę robił do 18stego...


mozesz za mnie zaliczyc egzamin na uczelni ;) 20.09, napisze egzamin i dopiero wtedy wchodze do gry ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tworcy tej gry robili przez pare lat podczas closed bety ale napewno nie naprawiali bugi :)

po 3 dniach po prostu mialem dosc warhammera, mamy tu do czynienia z kolejnym AoC tylko z duzo slabsza grafika, oraz masa bugow, ktore zniechecily mnie do dalesz gry podczas open bety

chodzi o blokowanie sie stworow, uniemozliwia to ich atakowanie podczas gdy one nas bija bez problemu (tak samo jest podczas pvp), bugi w skillach niektorych skilli mozna uzyc pare razy podczas 1 animacji zadajac w ten sposob np 600 dmg podczas 1 sekundy (mowie o niskich lvlach) spamujac jakis klawisz, rowniez strzelanie przez sciany doprowadza do takiego stopnia ze chcemy odinstalowac gre

jest jeszcze pare mniejszych bledow, bugi w questach i dzialaniu co niektorych skillow ale to by za duzo wypisywac :)


RvR moze i fajne tylko jakos malo uczeszczane :)
na serverze czysto PvP wchodzac na teren RvR po godzinie nie spotkalem nikogom pomyslalem moze mam za niski lvl wiec poszedlem na inna mapke ale tam to samo

gry napewno nie kupie bo to strata pieniedzy, najpierw AoC teraz WHO w tym roku same slabe mmorpgi wychodza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toć mówię przecież, że nie oceniam gry jako tako po pierwszej godzinie, bo jest to niemożliwe. Napisałem tylko co mnie zraziło na samym początku. Co do kolorków itp. to grałem warriorem w WoW i jakoś specjalnie nie świeci, widać wprawdzie jakich skilli używa, i pojawiają się nad nim różne ikonki, ale to tak z umiarem, po rogalu np. już praktycznie w ogóle świecenia nie widać :) W WAR wybrałem odpowiednik warlocka z WoW (nie pamiętam jak go tam nazwali, summoner pewnie, zresztą to nie istotne) i jakoś te skille mnie drażniły, no ale tu już sprzeczać się nie ma sensu, bo to po prostu kwestia gustu. Jedni lubią jak się błyska, a inni wolą niemrawe płomyczki. Co do komiksu to pozostanę przy swoim zdaniu, nawet nie wiem czy nie stosują tam lekko cell shadingu ale to już nic pewnego :)
Zresztą zastanawia mnie jedna rzecz. Ciekaw jestem jak stoi sprawa z balansem klas w WAR, ale to wyjdzie dopiero po kilku miechach ;)
Co do PvP w WoW to możesz zacząć i wcześniej, nikt nie broni, BG jest już przed 20lvlem, który można nabić spokojnie w 2 dni, a jeżeli grasz na serwerze PvP to w każdej chwili możesz napotkać przeciwnika i stoczyć z nim walkę (gorzej wprawdzie jak trafisz na alta, dlatego powiedziałem, że najlepsze PvP jest na max levelu, wtedy o to się już martwić nie trzeba ;))
Pytanie końcowe: grałeś w ogóle w WoWa? :P
Tak, czy inaczej możemy się tak kłócić w nieskończoność, ja jednak pozostanę przy tym co wybrało ponad 10 milionów ludzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beta była po prostu genialna... Albo serwery im się kopały, albo występował jakiś błąd uniemożliwiający rozgrywkę lub też lagi były niemiłosierne. Nie wiem jak działała ta closed beta, ale ktokolwiek się nią zajmował, chyba wyłapywał bugi z zamkniętymi oczami. Niby był ten patch i miał on poprawić jakość grafiki, ale nie zauważyłam różnicy. Nadal nie istnieje jakiekolwiek wygładzanie krawędzi, poziom szczegółów woła o pomstę do nieba, a święcące, jasne elementy (postać pokazana przy ekwipunku błyszczy, że aż strach) nadal udają Słońce. Patch skorygował tylko niewielką część błędów i zastanawiam się czy oni mają zamiar poprawić wszystko do premiery.
Mam nadzieję, że będzie jakiś trial key, czy coś w tym guście, bo na razie nie jestem na tyle przekonana, aby ryzykować wydawanie większych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 14:35, PinkSide napisał:

Beta była po prostu genialna... Albo serwery im się kopały, albo występował jakiś błąd
uniemożliwiający rozgrywkę lub też lagi były niemiłosierne. Nie wiem jak działała ta
closed beta, ale ktokolwiek się nią zajmował, chyba wyłapywał bugi z zamkniętymi oczami.
Niby był ten patch i miał on poprawić jakość grafiki, ale nie zauważyłam różnicy. Nadal
nie istnieje jakiekolwiek wygładzanie krawędzi, poziom szczegółów woła o pomstę do nieba,
a święcące, jasne elementy (postać pokazana przy ekwipunku błyszczy, że aż strach) nadal
udają Słońce. Patch skorygował tylko niewielką część błędów i zastanawiam się czy oni
mają zamiar poprawić wszystko do premiery.
Mam nadzieję, że będzie jakiś trial key, czy coś w tym guście, bo na razie nie jestem
na tyle przekonana, aby ryzykować wydawanie większych pieniędzy.


Mam wrażenie, że graliśmy w dwa zupełnie inne produkty. Poza problemami z samym zalogowanie się do systemu otwrtej bety nie miałem żadnych problemów. Sam warhamek z dopiskiem "beta" wyglądał nad wyraz dobrze, musisz pograć w więcej gier w wersji beta ;] .
Wygładzanie krawędzi oczywiście istnieje, przez cały czas grałem na pełnym x16, jedynie trzeba było wymusić taką opcje z poziomu sterowników. Oczywistym jest, że sam patch który niedawno wprowadzili wszystkiego nie naprawi. Większe błędy, które zauważyłem wcześniej grająć WH zostały naprawione, podobnie jest z efektami graficznymi umiejętności - grafika samego świata chyba nie uległa zmianie... a jeżeli już to chyba dość drobnej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wowa gram od premiery tbc i jak widzę już samo okno logowania to mam dość. Grafika, jest ładna i "ponadczasowa" (tak to nazwijmy), ale jest zbyt nasycona kolorystyka(wręcz oczoje**a). NUDA na pvp i pve, w pvp jak Afgncap napisał "pogońmy healera wokoło słupa" i tyle, jest jeszcze bg z ludzmi którzy albo stoją na środku i czekają na wygraną albo stoją w jednej bazie wydając durne i bezsensowne polecenia/dyskusje. PVE, gdzie grałem najwięcej już się nudne zrobiło(z perspektywy healera i dps), spam: 1,2,3,4,2,3,4,2,3,4,1,2,3,4 i tak przez 4h 2 razy w tygodniu, przy jednoczesnym ustawianiu się do kolejnej fazy bossa... Zbyt monotrony się wowek zrobił.
Natomiast war jest nowy, skoncentrowany głównie na pvp, na świetnym i zasłużonym uniwersum(nie twierdze że warcraft uni jest słaby, ale oba mają się jak mistrz(war)do ucznia(warcraft)). Grafika pasuje do klimatu i nastroju(jest kurz, brud i krew jak to na wojnę przystało). Jedyne teraz czego war potrzebuje to czasu na rozkręcenie się. Podsumowując jeśli ktoś lubi świecić jak latarka, tłuczenie mobków, powtarzalność sekwencji na pve, wow jest dla niego, a jeśli ktoś woli upuścić krwi, pogruchotać kości i zmielić chlebek, zapraszam do war''a ;)
PS: wotlk albo od wowa albo od wara na dobre mnie odciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK. Gra opłacona, klucze do headstartu i itemków są, tylko co teraz ;).

Strona war-europe mówi:
If you own a Standard Edition Pre-Order you will be able to enter your head start code and your bonus item code on Monday at 9:00am CET. You will be able to log into the game and play as soon as your code has been validated.

Z kolei na gram.pl informacja, że klucz umożliwia rozpoczęcie gry 2 dni przed premierą. A poniedziałek to 3 dni przed premierą. Chyba że w poniedziałek można tylko wpisywać klucze, które "walidacji" doczekają się dopiero we wtorek.

Nie żeby mi ta jednodniowa różnica sen z powiek spędzała, ale jak to w końcu jest? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 14:10, Cat In A Bag napisał:

Pytanie końcowe: grałeś w ogóle w WoWa? :P


tak roglalem i warriorem

wiesz masa ludzi jezdzi maluchami, a niewielu luxusowymi limuzynami ;) nie chce tu ublizac WoWowi bo to tez dobra gra, ale na chwile obecna wybieram WARa - powiew swiezosci na rynku MMO, czy sie przyjmie ? czas pokaze :]

juz widze jak podchodze pod stolice wrogiej frakcji w WoWie aby powalczyc z przeciwnikami na moim poziomie ktory = 5 czy cos kolo tego, nie ma co tu dluzej dyskutowac bo kazdy ma swoj gust, pozostaje mi podsumowac:

WoW to PvE z domieszka PvP, a WAR to PvP z domieszka PvE :] A co kto wybierze to indywidualna sprawa, ciezko wskazac gre lepsza bo jedna z tej dwojki jeszcze sie nie ukazała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie już spokój z tymi porównywaniami do WoW''a. Jesteście żałośni. WoW jest grą na tyle dobra, że nie potrzebuje dodatkowych adwokatów. Jak ktos mówi, że jest słaby/nudny/itp. to niech sobie mówi, nic tym nie zmieni. I nie musicie deptać w błoto WAR, bo tak naprawdę nie ma co porównywać jeszcze do WoW, który ma juz tyle lat. Wyluzujcie i skończcie debilne dyskusje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 15:16, HumanGhost napisał:

Dajcie sobie już spokój z tymi porównywaniami do WoW''a. Jesteście żałośni. WoW jest
grą na tyle dobra, że nie potrzebuje dodatkowych adwokatów. Jak ktos mówi, że jest słaby/nudny/itp.
to niech sobie mówi, nic tym nie zmieni. I nie musicie deptać w błoto WAR, bo tak naprawdę
nie ma co porównywać jeszcze do WoW, który ma juz tyle lat. Wyluzujcie i skończcie debilne
dyskusje.


tyle slow i nic na temat - jestes zaprawde wielki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować